OPSTINSKO TAKMICENJE IZ SRPSKOG

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Chester girl

Zainteresovan član
Poruka
465
Molim vas, da ako neko zna od prilike, kakva su opstinska takmicenja iz srpskog jezika, ali u prvoj godini, znaci ne u osnovnoj,... Ja sam isla u osnovnoj na ta takmicenja, i fino mi islo, ali sada ne znam sta mogu da ocekujem. Verujem da ce biti to , gramatika, ali da li neko slucajno zna da mi kaze tacnije sta moze da bude i koliko tesko?
hvala unapred
 
Opstinsko onako, gradsko prosto k'o pasulj.... Bilo pre dve godine, kad sam ja isla....... U sustini uvek iste stvari-pravopis, glagolski oblici, sluzba i vrsta reci, vrste zavisnih i nezavisnih recenica, padezi, glasovne promene, stilske figure.........

da i u osmom ti dodju jos ono istorija jezika i Vuk....

tek sam nedavno shvatila koliko je srpski ustvari lak!
 
Gradivo je slicno onom sa takmicenja u osmom razredu osnovne. Ako si se snalazila u osnovnoj, snaci ces se i u srednjoj (bar sto se prve godine tiche).
Tek posle dolaze neke dodaci o kojima nisi ucila u osnovnoj, ali ako si imala dobru podlogu-lako ces "dograditi" svoje znanje.
Srecno! Malo srece i vidimo se i ove godine u Trshitju :) ***
 
Molim vas, da ako neko zna od prilike, kakva su opstinska takmicenja iz srpskog jezika, ali u prvoj godini, znaci ne u osnovnoj,... Ja sam isla u osnovnoj na ta takmicenja, i fino mi islo, ali sada ne znam sta mogu da ocekujem. Verujem da ce biti to , gramatika, ali da li neko slucajno zna da mi kaze tacnije sta moze da bude i koliko tesko?
hvala unapred

OMG, cisto sumnjam, prosto ne verujem...

BTW i ja sam isao jednom na to takmicenje, pa sam zavrsio na cetvrtom mestu... Baksuz 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top