Fizicki rast

jovana987:
Imam 17 god .Visoka sam 153cm. Roditelji su mi visoki 157 i 172 cm. Prvu menstruaciju sam dobila sa 11 god. Da li cu jos rasti?
Vrlo verovatno da ne, i ako se visina deteta odredjuje u odnosu na visinu roditelja s obzirom da si prvu menstruaciju dobila rano do sada se tvoj celokupni razvoj gotovo sigurno zavrsio.
Kako da znas da li se rast zavrsio...uradi se snimak kukova i gleda se da li su srasle epifize kostiju.
Uostalom ako u poslednjih godinu dana se tvoja visina nije menjala to je onda tvoja definitivna visina.
 
Kelis:
Imam 24 godine i visoka sam 176, roditelji su mi visoki 175 i 197. Zanima me da li cu jos da porastem i da li mi u tome moze pomoci riblje ulje i istezanje?
:D
Da bih Vam mogao precizno odgovoriti, morate navesti jos neke podatke... Nedovoljno ste se pohvalili.
Molim Vas, navedite mi visinu od poda do ivice karlicne kosti, kao i obim kukova, struka i grudi. Takodje me interesuje i Vasa tezina...
Ono sto Vam u ovom trenutku mogu preporuciti (uzimajuci Vase godine i trenutnu visinu u obzir), je da umesto ribljeg, koristite bebi ulje... I to tako, sto ce te ga utrljavati u kozu. I obavezno se istezite pri tom.
Pozdrav!
 

Back
Top