v i x gimnazija

  • Začetnik teme objektivno
  • Datum pokretanja
zahtevne , zahtevne, samo ako si stvarno jak djak upisi neku od tih, ako si neki ono slab odlican bolje biraj neke slabije gimn., znanje ce ti preneti sigurno ukoliko se trudis, ali moras da imas dovoljno strpljenja.......ma razmisli dobro
Nemoj da te zavarava to sto treba(ako sad uopste treba) manji broj poena za upis.
 
Peporucio bih ti Petu gimnaziju...naravno da sam potpuno subjektivan ali jedna cinjenica ipak postoji. Definitivno uz Prvu moze da ti pruzi najsire obrazovanje. Naravno, nemam pojma sta ocekujes od srednje skole...ali ipak pretpostavljam da nemas problema sa ucenjem, tako da Peta moze da bude dobar izazov. Inace, ima prilicno tezak drustveni smer...i dok sam ja bio u njoj (a bilo je skoro) neparna smena je bila veoma teska...mnogo teza od parne, dakle, skoro kao dve razlicite skole. Ali ne znam kako je sada...ne verujem da je moglo puno da se promeni. Neka ti ovaj maturant kaze malo konkretnije. U svakom slucaju, ja se nisam zalio...bilo je frke, ali na kraju ipak to sve prodje lagano. A profesori...pa reci mi gde su normalni? Ovi iz Pete su malo prepotentni i sujeta ih ubija...ali ako budes dovoljno pametan smejaces im se ubrzo 8)
 
A inace, slazem se sa Celtom. Ako nemas nameru puno da ucis bolje nemoj da se upisujes. Stvaraces sebi probleme samo. Naravno da ona moze da bude i trnovit put. Ali, veruj mi da je jedinstvena :) .
 
Belgrader:
Inace, ima prilicno tezak drustveni smer...i dok sam ja bio u njoj (a bilo je skoro) neparna smena je bila veoma teska...mnogo teza od parne, dakle, skoro kao dve razlicite skole. Ali ne znam kako je sada...ne verujem da je moglo puno da se promeni. Neka ti ovaj maturant kaze malo konkretnije.

O, pa onda smo kolege by any means :) Situacija - ista.

Jeste, u pocetku stvarno bude malo cupavo, ali stabilizujes se vremenom.
 
objektivno:
Sta je sa prorodnim smerom u petoj , i oglasite se za desetu gimnaziju.

Prirodni smer je, isto, prilicno tezak.

Svejedno koji smer da upises, u Petoj ces morati zaista puno da radis ako uopste zelis da prezivis, a prosek i ostalo su ti sekundarni elementi..

Rekoh, puno uzima ali jos vise daje.
 
Celt:
objektivno:
Sta je sa prorodnim smerom u petoj , i oglasite se za desetu gimnaziju.

Prirodni smer je, isto, prilicno tezak.

Svejedno koji smer da upises, u Petoj ces morati zaista puno da radis ako uopste zelis da prezivis, a prosek i ostalo su ti sekundarni elementi..

Rekoh, puno uzima ali jos vise daje.
Prirodni je inace tezak za mnogo njih, ipak su tu predmeti tipa fizike, hemije ( a Shobaja je.........), matematika....
Jako je zeznuto to sto je za prirodni smer manje poena potrebno pa se tu cesto nadju oni koji su zeleli na drustveni ali su zbog nedostatka poena zapali na prirodni smer... Mada kazu da je sto se tice nekih predmeta prva godina ista i za jedan i za drugi smer...
Mada, ako si naviokao/la da imas dobre ocene, nemoj da se nerviras ako ti u petoj krene lose...ipak je to najjaca gimnazija
 
Desetu nemoj da upisujesh ako nisi spreman da zagrejes stolicu.Sve zavisi od toga kakvi ti profani zapadnu.Ja sam imala srece,nastavnicko vece mi je O.K.,ali mora da se uci.Ima par onih koji su uzasno strogi,a od ostalih svaki ima neki svoj trip.Prva godina je teshka zbog prilagodjavanja, druga ima extra obimno gradivo i najveci broj predmeta,a posle je vec lakshe.U svakom slucaju, koji god profesori da zapadnu, svi su zahtevni posebno u pocetku.Prirodni predmeti se forsiraju isto kao i na prirodnom,a drushtveni isto kao i na drushtvenom smeru.Ali znam da oni koji izadju iz desete sa solidnim prosekom,bez vecih problema upisuju faks.
 
Ja sam isla u V i mnogo je zahtevna. Ako si spreman da das svoju mladost za skolu- samo napred. Mada imas laksu i tezu smenu (parna smena je laksa) ali razlika i nije velika. Najgora profesorka V bg gimnazije (citaj: Mirjana Maskareli) je otisla u penziju tako da je to jedna muka manje :lol:
 
objektivno:
Sta je sa prorodnim smerom u petoj , i oglasite se za desetu gimnaziju.

Ja sam 2. godina prirodnog smera u Petoj i da ti pravo kazem NIJE STRASHNO...Ima da se radi, ali nije bas tolika frka...Ipak to je gimnazija...U svakom slucaju, sto se profesora tice...Shobaja (hemicharka) je blagi uzas, ali nije jedina! Ova koja predaje meni je bas gotiva! Fizika - od kad je Divna otisla, lakshe se dishe! Matematika - Eugen je super profesor (mislim na nacin na koji predaje), ali mu je kriterijum UZASAN!Zato je Maja lik nevidjeni... Mislim...mogu da ti pisem o profesorima citave referate,ali sad i nemam bash mnogo vremena...Ako ti nesto zatreba TI SAMO RECI!!! POZDRAV :)
 
objektivno:
Sta je sa prorodnim smerom u petoj , i oglasite se za desetu gimnaziju.

Ja sam 2. godina prirodnog smera u Petoj i da ti pravo kazem NIJE STRASHNO...Ima da se radi, ali nije bas tolika frka...Ipak to je gimnazija...U svakom slucaju, sto se profesora tice...Shobaja (hemicharka) je blagi uzas, ali nije jedina! Ova koja predaje meni je bas gotiva! Fizika - od kad je Divna otisla, lakshe se dishe! Matematika - Eugen je super profesor (mislim na nacin na koji predaje), ali mu je kriterijum UZASAN!Zato je Maja lik nevidjeni... Mislim...mogu da ti pisem o profesorima citave referate,ali sad i nemam bash mnogo vremena...Ako ti nesto zatreba TI SAMO RECI!!! :)
 
Kaubojka:
Ja sam isla u V i mnogo je zahtevna. Ako si spreman da das svoju mladost za skolu- samo napred. Mada imas laksu i tezu smenu (parna smena je laksa) ali razlika i nije velika. Najgora profesorka V bg gimnazije (citaj: Mirjana Maskareli) je otisla u penziju tako da je to jedna muka manje :lol:


cek, cek, zar ti nisi isla u XV?
 
Slusaj ja sam druga godina u desetoj. Meni je zapalo dosta uzas profesora. Da je zeznuto, jeste... Ali da li ti nesto govori to sto sam ja u prvoj godini bila vr dobra, a knjigu bukvalno skoro da nisam hvatala... Ovi koji su bar malo ucili bili su jaki vr dobri i odlicni... A cula sam da je suprotna smena profana laksaa pozz i srecno u odluci!
 
Prvo polugodiste prve godine sam zavrsila u V, a sada sam maturant XV gimnazije :D (prebacila sam se).
Mirjana Maskareli (njeno ime mozes da procitas na udzbeniku za Latinski jezik) je bila profesorka latinskog u V gimnaziji, ali ako sto sam napisala-nemas sta da brines- U PENZIJI JE!!! :twisted:
 

Back
Top