koliko treba preterivati kad si zaljubljen(a)...ili ne?

rosie

Početnik
Poruka
31
Podstaknuta citanjem i odgovorom Nine2 na temu 'Kad se najmanje nadas', dosla sam na ideju da ovako nesto treba prodiskutovati jer svi imamo razlicita iskustva i zanima me kako drugi misle o tome. Znaci, kada smo zaljubljeni koliko treba preterivati u izjavama i da li treba davati do znanja voljenoj osobi svakog sekunda i to ono tipa 'forever together' ili treba ipak normalizovati , da ne bi doslo do pregrevanja i vakuma koji se kad tad pojavi, za 5 dana, meseci lili godina, zavisno od para(ne mislim novca :wink: ).Koliko ja znam ipak je umerenost pravi recept ,naravno uz ponekad dozu preterivanja :wink: u pocetku jer ceo zivot nije bajka, vec samo sekunde.
 
rosie:
Podstaknuta citanjem i odgovorom Nine2 na temu 'Kad se najmanje nadas', dosla sam na ideju da ovako nesto treba prodiskutovati jer svi imamo razlicita iskustva i zanima me kako drugi misle o tome. Znaci, kada smo zaljubljeni koliko treba preterivati u izjavama i da li treba davati do znanja voljenoj osobi svakog sekunda i to ono tipa 'forever together' ili treba ipak normalizovati , da ne bi doslo do pregrevanja i vakuma koji se kad tad pojavi, za 5 dana, meseci lili godina, zavisno od para(ne mislim novca :wink: ).Koliko ja znam ipak je umerenost pravi recept ,naravno uz ponekad dozu preterivanja :wink: u pocetku jer ceo zivot nije bajka, vec samo sekunde.
Naravno umerenost nego sta, samo ima jedan problem malo ko od nas u takvoj situaciji vlada sobom, otprilike mozak, zdrav razum, sta je to. Ja prvi otkinem skroz pa iako sam razuman u tim situacijama se tesko kontrolisem. :D
 
rosie:
Podstaknuta citanjem i odgovorom Nine2 na temu 'Kad se najmanje nadas', dosla sam na ideju da ovako nesto treba prodiskutovati jer svi imamo razlicita iskustva i zanima me kako drugi misle o tome. Znaci, kada smo zaljubljeni koliko treba preterivati u izjavama i da li treba davati do znanja voljenoj osobi svakog sekunda i to ono tipa 'forever together' ili treba ipak normalizovati , da ne bi doslo do pregrevanja i vakuma koji se kad tad pojavi, za 5 dana, meseci lili godina, zavisno od para(ne mislim novca :wink: ).Koliko ja znam ipak je umerenost pravi recept ,naravno uz ponekad dozu preterivanja :wink: u pocetku jer ceo zivot nije bajka, vec samo sekunde.


Pricas to nekom ko je uvek imao srece u ljubavi, ocigledno da i moj recept dobro radi svoje, prema tome svakom prema osecanju, receptu i sreci. Neverovatno koliko ide u nos ljudma kad naidju na dvoje koji su srecno zaljubljeni, samo da ti kazem da mi se ovo ne desava prvi put, uvek je bilo zlobnika sa takvim komentarima koji umesto da gledaju svoja posla kad im vec nije drago da ima neko ko se i voli oni obozavaju da podbadaju. To je jedno, drugo, i ja i on znamo da nista nije vecno i da i ova ljubav moze za par meseci da cak i ne postoji vise, ali dok postoji ne pada mi napamet da se nesto ustezem i razmiljam dal da kazem ovo ili ono dok god njemu sve sto radimo i pricamo prija, kao i meni.
Mislim da gluplja tema od ove zaista nije mogla da postoji. Time si samo pokazala sitnost svoje duse kao sto sam napisala vec, neko ko se registruje samo da omalovazava neciju zaljubljenost za mene je vise nego pao nisko. I meni se mnoge teme ne dopadaju, neke su mi cak i smesne, pa ipak, ne idem da pljuljem po njima niti da ih citam uopste. Neka svako pise ono sto zeli i ono sto mu srce nalaze.
Toliko.
 
e rosie nasmeja me stvarno svaka cast
do pregrevanja za koju godinu dodje kad tad nezavisno od toga da li izjavljujes na pocetku ljubav u ekstremnim kolicinama ili ne (sta je uopste ekstremno u izjavljivanju ljubavi) ali zato se i onda nastoji da se veza ako je bitna odrzi.
ako non stop drzis kontrolu nema tu uzivanja u toj ljubavi, ti si onda samo control freak
sto se mene tice, preterivanje u ljubavi ne postoji
koliko traje nek traje, ako ti kao i svaka sablon cica mislis da ces igricama i kontrolom da nekog zadrzis uz sebe onda svaka cast, bez reci sam.
tim momcima stvarno zelim puno srece, trebace im.
ti si jedna od onih koje sve imaju pod konac i za koje je rec spontanost strana rec.
uzas.
stvarno nemam sta da dodam vise
sve si rekla sama. jadna si.

a sad N. vrati se na nasu temu i pusti bizuterije ; )

ps: Lilu, carice ; )
 
Pa hajde vec kad ide drvlje i kamenje, da napisem par reci. Prvo bih izdvojila da se nisam registrovala da bih nekoga omalovazavala vec zato sto sam tek od skoro pocela da citam stvari na forumu i nisam imala zlu nameru, bio mi je interesantan pocetak teme Nine2 i samo sam zelela da dam komentar na nastavak price. Niti sam nekoga nazvala jadnim,invalidom,bizuterijom i sl., stvar vase kulture. Stavila sam temu jer koliko vidim niko je nije postavio a moze biti interesantna za diskusiju, direktan povod ste bili vi, ako vas to vredja prosto ne citajte, kao sto necu ni ja citati vase izjave jer ste po mom misljenju pomalo preterali, postoji private za to koliko vidim. Medjutim ovo je javna stvar i pisite koliko hocete, stvar izbora ko ce citati i ko ce sta misliti, a stvar javnosti je misljenje na forumu o datim temama. Ako napadate na svako misljenje koje je u suprotnosti sa vasim onakvim tonom, verujte mi imacete kad tad ozbiljan problem u medjusobnoj komunikaciji, moje licno misljenje. Toliko o vama. Hvala Lilu na ukazivanju na moje reci i svima koji zele da prokomentarisu ovaj topic.
 
ma pali bre, idi i propovedaj svoje "mudrosti" nekim klincima : )
ovde koliko vidis niko nije podrzao tvoju "kontrolu" u ljubavi kao ni otvoreni napad na nas dvoje.
koliko sam ja stekao utisak ovde dolaze ljudi koji znaju kako se stvarno voli.
zato mi se i dopada ovaj podforum.
a ni ja ni ona nismo klinci, pa da nam tu trebaju tvoji saveti.
sto ne bih mogao da tvrdim za tebe s obzirom na tvoje (ne)iskustvo koje urla ne znanjem kad su emocije u pitanju.
zato i jesi jadna.
sad mi jos tu izigravas sveticu koju smo mi u stvari izvredjali a uopste ne vidis rugobu svog postupka.
i molim te, samo bez saveta i prorocanstava vise : ))
nit nas znas nit poznajes pa tako ne mozes ni da sudis kako cemo mi i sta cemo mi u buducnosti i kakva je nama komunikacija
samo ispadas smesna i jos jadnija tim postupkom.
i jesi emotivni invalid kako to neko ovde vec rece.
tvoj postupak to bas lepo dokazuje.
jedno je sigurno, nije slucajnost da smo ti ja i N. toliko zasmetali, ali to je vec posao za psihologe. ; )

pazi na sebe, ljudi kao ti obicno dobiju po koji cir u stomaku od silne zlobe, zavisti.
i ne brini se za nas, mi cemo nekako vec, tako nesavrseni u preterivanju ; )
 
Drugo je to kad se ne slazes sa necijim misljenjem o odredjenoj stvari, a drugo je kad nekog otvoreno napadnes jer se ne slazes sa time kako se oni vole!? To su dve totalno razlicite stvari plus direktno mesanje izmedju dvoje ljudi. I ko si ti uopste da sudis sta je ispravno a sta nije? Neko ko ima licencu na ljubav mozda? Ja ne mislim ni tebi ni bilo kom drugom da opravdavam svoju 'preteranu' ljubav i zasto nekog po tvojim recima preterano volim i zasto taj neko mene preterano voli. Volimo se, lepo nam je, trajace koliko traje, pisanje na nasoj temi je samo jos jedan vid iskazivanja te ljubavi i tacka. I dok je Lilu moderator tako ce i da ostane pa svidelo se to tebi i ostalima ili ne.
Mogla si lepo da otvoris temu nezavisno od nas i pitas za misljenje a ne da tako otvoreno pokazes najpre na nasoj temi koliko ti (ali totalno bezrazlozno, jer bar ovde ima milion ostalih tema za citanje) idemo na zivce pa onda tek da otvaras temu gde to jos potvrdjujes. I lepo ti je rekao HEBEPOBATAN, sa njegovim komentarom se zaista u potpunosti slazem, a i koliko vidim i ostali su se izjasnili za ljubav bez kontrole emocija. Mislim da je ova tema time onda zavrsena.
I stvarno, pusti me tih komentara tipa 'imacete vi problema', sta kao da ih ostali parovi nemaju kroz zivot pa voleli se preterano ili ne? Stavise, sigurna sam da ih imaju vise oni koji se vole kontrolisano, tako kao ti. Sto vec rece moj dragi, ne znas me, ne znas ama bas nista o meni ni kakva su moja iskustva u ljubavi pa da mozes tu da mi solis pamet kako treba a kako ne.
Zivi svoj zivot i pusti ostale da zive svoj, nadam se da se uzivo ne mesas tako ljudima jer bojim se da bi to moglo da ti se dobro obije o glavu.
Svako dobro.


A sad D.A. idemo na sneg!!! :D
 
rosie:
Podstaknuta citanjem i odgovorom Nine2 na temu 'Kad se najmanje nadas', dosla sam na ideju da ovako nesto treba prodiskutovati jer svi imamo razlicita iskustva i zanima me kako drugi misle o tome. Znaci, kada smo zaljubljeni koliko treba preterivati u izjavama i da li treba davati do znanja voljenoj osobi svakog sekunda i to ono tipa 'forever together' ili treba ipak normalizovati , da ne bi doslo do pregrevanja i vakuma koji se kad tad pojavi, za 5 dana, meseci ili godina, zavisno od para(ne mislim novca :wink: ).Koliko ja znam ipak je umerenost pravi recept ,naravno uz ponekad dozu preterivanja :wink: u pocetku jer ceo zivot nije bajka, vec samo sekunde.
A koliko ja znam, ipak je umerenost u ishrani pravi recept! :lol:
Pa ljubav i jeste tako čarobna što nam briše granice sopstvene 'normalnosti', daje nam krila, pa svima izgledamo pomalo bleskasti bez obzira na svoje godine, ili još bolje - što više godina, to smo drugima luđi. :wink:
Ali i ti 'drugi' nas pogledaju sa osmehom na licu. Jednostavno, ljubav od nas i naše okoline stvara mnogo prijatnije i simpatičnije ljude. Baš zbog tih ludorija. :P
 
zainteresovana:
rosie:
Podstaknuta citanjem i odgovorom Nine2 na temu 'Kad se najmanje nadas', dosla sam na ideju da ovako nesto treba prodiskutovati jer svi imamo razlicita iskustva i zanima me kako drugi misle o tome. Znaci, kada smo zaljubljeni koliko treba preterivati u izjavama i da li treba davati do znanja voljenoj osobi svakog sekunda i to ono tipa 'forever together' ili treba ipak normalizovati , da ne bi doslo do pregrevanja i vakuma koji se kad tad pojavi, za 5 dana, meseci ili godina, zavisno od para(ne mislim novca :wink: ).Koliko ja znam ipak je umerenost pravi recept ,naravno uz ponekad dozu preterivanja :wink: u pocetku jer ceo zivot nije bajka, vec samo sekunde.
A koliko ja znam, ipak je umerenost u ishrani pravi recept! :lol:
Pa ljubav i jeste tako čarobna što nam briše granice sopstvene 'normalnosti', daje nam krila, pa svima izgledamo pomalo bleskasti bez obzira na svoje godine, ili još bolje - što više godina, to smo drugima luđi. :wink:
Ali i ti 'drugi' nas pogledaju sa osmehom na licu. Jednostavno, ljubav od nas i naše okoline stvara mnogo prijatnije i simpatičnije ljude. Baš zbog tih ludorija. :P
a sta kad smo to probali vise puta i eto na kraju se sve sabere na par meseci do godine u blazenstvu, znaci celog zivota tragas, jer su retke da traju velikim intezitetom, lako je kad si mlad. sve je for the moment, ali kad se sokovi malo ispiju , nema uzleta ako si sasvim realan...stoga ja licno vise ne preterujem, bilo nekad, ali iskustvom se mnoge stvari gube ma koliko se trudili da ih zadrzimo
 
DarkAngel:
ma pali bre, idi i propovedaj svoje "mudrosti" nekim klincima : )
ovde koliko vidis niko nije podrzao tvoju "kontrolu" u ljubavi kao ni otvoreni napad na nas dvoje.
koliko sam ja stekao utisak ovde dolaze ljudi koji znaju kako se stvarno voli.
zato mi se i dopada ovaj podforum.
a ni ja ni ona nismo klinci, pa da nam tu trebaju tvoji saveti.
sto ne bih mogao da tvrdim za tebe s obzirom na tvoje (ne)iskustvo koje urla ne znanjem kad su emocije u pitanju.
zato i jesi jadna.
sad mi jos tu izigravas sveticu koju smo mi u stvari izvredjali a uopste ne vidis rugobu svog postupka.
i molim te, samo bez saveta i prorocanstava vise : ))
nit nas znas nit poznajes pa tako ne mozes ni da sudis kako cemo mi i sta cemo mi u buducnosti i kakva je nama komunikacija
samo ispadas smesna i jos jadnija tim postupkom.
i jesi emotivni invalid kako to neko ovde vec rece.
tvoj postupak to bas lepo dokazuje.
jedno je sigurno, nije slucajnost da smo ti ja i N. toliko zasmetali, ali to je vec posao za psihologe. ; )

pazi na sebe, ljudi kao ti obicno dobiju po koji cir u stomaku od silne zlobe, zavisti
i ne brini se za nas, mi cemo nekako vec, tako nesavrseni u preterivanju ; )


Hajde andjele da probas da se suzdrzis svojih zajedljivih komentara... Sta mislis, jel mozes? Missim... brisacu ih.
 
Rosie, ti imaš neko sveže razočarenje, ali kad se malo ohladiš, videćeš da je to osećanje još uvek moguće. Samo nemoj da se vezuješ za ljude koji su okrenuti isključivo materijalnom, (ima ih dosta i takvih, veruj mi) :wink: i videćeš kako tvoja veza dobija maštovita krila.
Btw.Ne razumem Ninu2 i DarkAngela. :? Kad god sam u takvom stanju 'opijenosti' mojim tekućim dragim, kao što su to, je l'te, oni, uopšte me ni ne zanimaju tuđi komentari, a čak su mi i svi ostali ljudi, i znani i neznani, mnogo simpatičniji nego što to možda jesu. :D A kod njih je mnogo, mnogo negativnog naboja. :(
 
reagovacu na komentare nekog ko nas uopste ne zna
a krene da pljuje po necem sto mi je izuzetno sveto
a i nini.
i to zasto, samo zato sto se volimo i pokazujemo to jedno drugom na razlicite nacine?
gde je tu nas greh zainteresovana pa da izazovemo tako nesto na prvom mestu?
cudi me da je to toliko tesko shvatiti.
nema tu nikakvog negativnog naboja vec sasvim normalna reakcija.
da nas znas uzivo ne bi ni pomislila tako nesto : )
uostalom, vec mi je jedna clanica foruma odavno na pp poslala upozorenje da moze ovako nesto da se desi.
ispala je u pravu.
jos tada sam rekao da sam ja ovde iskljucivo zbog nine jer nisam bas neki ljubitelj foruma.
upravo zbog ovakvih situacija plus sto ne vidim potrebe za tim ako vec imamo i previse prijatelja uzivo.
ali nini znaci.
i ja sam tu zbog nje.
i ne planiram da cutim dok neko otvoreno pokazuje svoju zlobu i time je povredjuje na bilo koji nacin.
a vi me brisite : )
nemam vise sta da kazem ovde.
sto se mene tice sve je receno.
 
zainteresovana:
Rosie, ti imaš neko sveže razočarenje, ali kad se malo ohladiš, videćeš da je to osećanje još uvek moguće. Samo nemoj da se vezuješ za ljude koji su okrenuti isključivo materijalnom, (ima ih dosta i takvih, veruj mi) :wink: i videćeš kako tvoja veza dobija maštovita krila.
Btw.Ne razumem Ninu2 i DarkAngela. :? Kad god sam u takvom stanju 'opijenosti' mojim tekućim dragim, kao što su to, je l'te, oni, uopšte me ni ne zanimaju tuđi komentari, a čak su mi i svi ostali ljudi, i znani i neznani, mnogo simpatičniji nego što to možda jesu. :D A kod njih je mnogo, mnogo negativnog naboja. :(
Mozda imas prava, mada nisu to bas sveza razocerenja , nego nesto sto mi je sa vremenom doslo. Ne iskljucujem da je moguce da ponovim sve ludosti i da budem jos ludja od ljubavi,ali ne polazem bas neke nade,previse analiziram i citam ljude i retko sta mi odgovara. Samo sam htela da skrenem paznju da ipak nekad treba biti umeren, samo malo kocnice, bez igara i igrica kao sto je neko protumacio ovde moje reci. Btw potpuno se slazem sa tobom za to sta te dotice ili ne kad si u ljubavi,mene zaista nije interesovalo da svi moraju to da vide ili da me neciji komentari pa makar bili i negativni pomere sa koloseka ili izazovu. Licno sam imala predivne prepiske putem mejla ili smsa i mogu da razumem potrebu za pisanjem,ali na privatnom nivou.I licno sam imala negativne komentare, tipa on je mnogo mladji, ali me zaista nije dotaklo jer sam letela, nimalo mi nije padalo napamet da se iskaljujem na ljudima koji ne misle isto. Cenim svacije misljenje ali uvazavam samo od ljudi koje cenim kao osobe.
 
Lepo si sam rekao da se ne znamo. Ne poznajemo. Ovde smo da bismo se zabavili.
Ne razumem zašto je moj ili bilo čiji komentar toliko bitan nekome? I zašto se uopšte komentari po forumu (na svim temama) toliko primaju k srcu? :?
Tako je, za ljubav svi kažu da je sveto osećanje, ali kod svih srećnih parova koje znam, ona umanjuje, smiruje agresivnost. :D Zaljubljenost svi obično poistovećujemo sa osećanjem blaženstva i ispunjenosti. Mirnoće. Napisala sam komentar iznenađena što susrećem par koji reaguje sasvim različito od uobičajenog. I dalje ne vidim ništa loše u mojoj konstantaciji.
Želim vam da i dalje budete srećni zajedno, jer mnogo je onih koji su gorki:

SVAKIDAŠNJA JADIKOVKA

Kako je teško biti slab,
kako je teško biti sam,
i biti star, a biti mlad.
I biti slab, i nemoćan,
i sam bez igdje ikoga,
i nemiran, i očajan.

I gaziti po cestama,
i biti gažen u blatu,
bez sjaja zvijezde na nebu.
Bez sjaja zvijezde udesa
što sijaše nad kolijevkom
sa dugama i varkama.

O Bože, Bože, sjeti se
svih obećanja blistavih
što si ih meni zadao.
O Bože, Bože sjeti se
i ljubavi, i pobjede
i lovora, i darova.

I znaj da Sin tvoj putuje
dolinom svijeta turobnom
po trnju i po kamenju,
od nemila do nedraga
i noge su mu krvave,
i srce mu je ranjeno.

I kosti su mu umorne
i duša mu je žalosna,
i on je sam i zapušten.
I nema sestre ni brata,
i nema oca ni majke,
i nema drage ni druga.

I nema nigdje nikoga
do igle drača u srcu
i plamena na rukama.
I sam samcat putuje
pod zatvorenom plaveti,
pred zamračenom pučinom,
i komu da se potuži?

Ta njega niko ne sluša,
ni braća koja lutaju.
O Bože, žeže tvoja riječ
i tijesno joj je u grlu,
i željna je da zavapi.

Ta besjeda je lomača
i dužan sam je viknuti,
ili ću glavnjom planuti.
Pa nek sam krijes na brdima,
pa nek sam dah u plamenu,
kad nisam krik sa krovova!

O Bože, tek da dovrši
pečalno ovo lutanje
pod svodom koji ne čuje.
Jer meni treba moćna riječ,
jer meni treba odgovor,
i ljubav, ili sveta smrt.

Gorak je vijenac pelina,
mračan je kalež otrova,
ja vapim žarki ilinštak.
Jer mi je mučno biti slab,
jer mi je mučno biti sam

(kad bih mogao biti jak,
kad bih mogo biti drag),
no mučno je, najmučnije
biti već star, a tako mlad!

Tin Ujević
 
zainteresovana:
Lepo si sam rekao da se ne znamo. Ne poznajemo. Ovde smo da bismo se zabavili.
Ne razumem zašto je moj ili bilo čiji komentar toliko bitan nekome? I zašto se uopšte komentari po forumu (na svim temama) toliko primaju k srcu? :?


Mozda zato sto smo svi ljudi a ne roboti? :)

Tako je, za ljubav svi kažu da je sveto osećanje, ali kod svih srećnih parova koje znam, ona umanjuje, smiruje agresivnost. :D Zaljubljenost svi obično poistovećujemo sa osećanjem blaženstva i ispunjenosti. Mirnoće. Napisala sam komentar iznenađena što susrećem par koji reaguje sasvim različito od uobičajenog.


Mi i nismo uobicajeni par ;) Bar nam uzivo to svi govore, u pozitivnom kontekstu :)

I dalje ne vidim ništa loše u mojoj konstantaciji.
Želim vam da i dalje budete srećni zajedno, jer mnogo je onih koji su gorki

Hvala, nadam se da cemo sto duze biti ;)
Sto se rosie tice, da je komentari ne doticu ne bi postavila temu in the first place, samo izgleda da je vise dotice nesto lepo nego nesto ruzno, ali nazalost u negativnom kontekstu ;)
Toliko, ni ja vise ne nameravam da pisem bilo sta ovde. Dosta je bilo 8)
 

Back
Top