Arheologija- pitanje za sve sa Filozofskog

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Cao svima,
Planiram da upisem Arheologiju. Zato molim studente Filozofskog fakulteta, po mogucstvu one sa arheologije ako mogu da odgovore na neka od ovih pitanja.

1. Test iz struke- tj. istorija: kako je koncipiran? Da li se zaokruzuje jedan od vise mogucih odogova? Da li postoje pitanja tipa da/ne koja nose negativne poene? Da li je dovoljno znanje iz srednje skole, ili jos nesto? I uopste, koliko je tezak test?

2. Cuveni test opste informisanosti... Koliko je grozan? (ok, pitanje mi nije bas inteligentno... Hocu da kazem, da li je taj test toliki bauk?)

3. Ima li navale na Arheologiji? Imam 34 bodova iz skole, koje su mi sanse da udjem na budzet ako dobro odradim prijemni?

4. Jezik- razmisljam da (ako upisem) mozda ne uzmem engleski, nego nesto drugo, npr. spanski. Sta vi savetujete?

5. Izborni predmeti... Kako i na osnovu cega se odluciti koje predmete da uzmes i da li je sve to zaista tako bajno i krasno kako je predstavljeno u informatoru (u smislu: da li zaista mozes sve to da biras?)

6. Perspektiva?- sta posle faksa sa diplomom arheologa?

To je sve... Hvala unapred!
 
E ja nisam bas sa arheologije ali sam sa tog fakulteta pa cu neka pitanja preskociti:
1. ///
2. test opste informisanosti nije uopste grozan. Samo je bespotrebno napravljena tolika frka oko njega, on zapravo jeste koncipiran tako da ga niko ne uradi potpuno tacno medjutim moze se uraditi jako lepo
3. sa 34 boda iz skole ces sigurno uci na budzet (pod pretpostavkom da solidno uradis test opste kulture i test znanja
4. spanski je OK mada ja i dalje dajem prednost italjanskom (koji sam i odabrao na fakultetu) prve dve nedelje mozes da slusas i jedno i drugo a onda se moras opredeliti za jedan od jezika
5. perspektiva najvise zavisi od tvoje afirmacije
poz.
 
Hvala za odgovor! U svkaom slucaju zvuci ohrabrujuce... Nedavno sam saznala da ej test OI i koncipiran tako da niko ni ne ocekuje da imas 30 bodova, pa mi je lakse. Ja u glavnom u vezbanjima osvojim minimum 22 a obicno 26-27, nadam se da je to dovoljno.
Nego, reci mi to za jezike... Da li je tesko? Moram da priznam da mi jezicfi ne idu najbolje, znam samo engleski, al' rekoh ovo mi je poslendnja prilika da naucim jos neki pa sam mislila da uzmem spanski.
I, najvaznije- da li mozda znas nekoga sa arheologije ko bi mogao da mi odgovori na ova dva pitanja?
 

Back
Top