E-Buy

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Na ebuy-u sam video mnogo dobrih stvari za kupovinu (i jeftinih)!!! E sada zanima me kako se to kupuje preko e-buya koliko bi kostal postarina recimo za jedan Hard disk i dali se na ebuy-u nalaze vecinom polovne stvari !!! Ko god ima bilo koja iskustva sa ebuy-om neka napise ovde !!!! POZDRAV
 
Da i mene zanima dali je tamo sve polovno, ili ima i novih stvari... Inace ja sam kupovala na amazon.com i placala master card-om i sve je bilo bas super, sve rokove postuju i tako to... Pouzdano maksimalno
 
eBay je veliki aukcijski oglasnik, u sushtini, i kao takav ne prodaje NISHTA! Prodaju ljudi koji tamo oglashavaju svoje stvari.

I eBay kao firma ti ne mozhe garantovati nishta. Sve zavisi kako se dogovorish sa likom koji prodaje ono shto tebi treba. Naravno, postoji mehanizam "feedback"-a za svaku obavljenu kupovinu/prodaju, ali se eBay nece meshati u to na koji nachin cesh platiti neshto i kako ce ti biti isporucheno. Sve je mnogo lakshe ako mozhesh da otvorish PayPal account, ali nisam siguran da je to moguce u SCG, narochito jer u zadnje vreme trazhe "verified" adrese... Anyway, probaj, ali mozhda ti i nece trebati ni kartica ni PayPal ako se oko isplate dogovorish na neki drugi nachin.
 
Cuo sam dosta o PayPal- u moze i malo objasnjenje za to cudo !!!





Za paypal ti treba prvo visa ili neka druga card,e sad poveris im svoj br racuna pa oni vrse transakcije od i do korisnika ebay ,naravno sve se naplacuje ne mnogo,sto je skuplje ono sto prodajes to se vise placa,a sto se tice kupovine mislim da nista ne naplacuju ali nisam siguran
Sve u svemu na ebayu ima novih ali i starih stvari,procitaj o STVARI koju kupujes i bice ti sve jasno poenta je samo da li ce ti taj koji prodaje slati u SCG najverovatnije nece,eto
 
PayPal je posrednik u placanju. Ne morash da imash nikakvu karticu, dovoljan je rachun u banci (koju PayPal "poznaje", shto ne verujem da je sluchaj sa nashim bankama, ali ne tvrdim jer nisam probao)

PayPal uzima proviziju (oko 4%) samo kod prodaje
 

Back
Top