Katar eustahijevih tuba i rinitis

Pre svega,hvala Vam puno sto ste mi odgovorili.
Lecenje je bilo sledece:
Skoro cetiri meseca su joj produvavali vazduh sa pumpom i izgovaranjem "cokolada".Kad je bilo sinusitisa,uzimala je Amosiklav 2x (1000),ali nastali su i problemi sa Kandidom u grlu.To se je onda navodno povuklo uzimanjem Diflazola i Nistatina.Dali su joj da pije i antioksidanse ,kombinacija vitamina A,C,E, selen i ginko biloba,kao i morsku vodu Aqua maris, koju neprestano uzima i dan danas.Isto tako tu su i kapi Operil,koje prema potrebi koristi i sada.Na audiogramu su bili dobri rezultati,cuje skoro na "0"dB na oba uva, medjutim na timpanometriji su joj nasli da su bubne opne malo uvucene. Sada uzima sprej Tafen,Aqua maris,tablete Chimoral forte,kapsule Bronles,tablete Lekadol,koristi infracrvenu lampu po 15 min. dnevno, ali jos ima problema.Neki lekar ju je veoma uplasio jer je spomenuo nekakve operacije,busenje bubne opne,sinusa itd. i Verujte sad je od tog straha pocela da zapada i u depresiju,i stanje joj se samo pogorsalo, jer ima neizmernog straha od te spomenute operacije.
Najljubaznije Vas molimo da nam pomognete, jer stvarno, ovo je vrlo teska situacija za sve nas.
Neizmerno hvala unapred i veliki pozdrav.
 
Bas ne volim ovakav tip postova, jednostavno ne znam sta bih Vam rekla.Vasa sestra je pod dugotrajnom terapijom, pod nadzorom otorinolaringologa a ja sam lekar opste prakse i lecenje tako komplikovanimh stanja nije moj domen.
Sto se tice operacije, one se rade, koriste se u situacijama kada vise nista ne daje rezultate i kada je to jedini nacin da se prevenira pojava daleko vecih komplikacija.
Informaciju koju ste dobili od lekara nemojte tretirati kao meru zastrasivanja, to je njegova duznost da Vas upozori na dalje metode lecenja kojima treba pristupiti ukoliko sadasnja terapija ne da uspeh.
Ako zelite Vasoj sestri da pomognete probajte da razgovarate sa njom na nacin da joj ukazete na to da je jedna operacija koja donosi resenje problema daleko bolja nego lecenje koje traje godinama a ne daje izlecenje, u vezi s tim i kvalitet zivota koji se poboljsava jednim a gubi drugim pristupom lecenju.
Za sva ostala pitanja se obratite nadleznom otorinolaringologu jer je samo on upoznat sa istorijom bolesti Vase sestre a isto tako vrlo kompetentan da Vam odgovori na eventualna pitanja i nedoumice u vezi operacije.
Pozdrav!
 

Back
Top