Posao u Iraku

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Za koliko bi prihvatili da idete da radite u Irak? Znači imate maksimalno obezbeđenje, letite apačima, stacionirani ste na najbezbednijim mestima...
Možda odem, ne radi para već avanture, ali čisto razmišljam koliko da tražim... Standardna plata + premija za rizik, i kolika je po vama premija za rizik?
 
Može , osim ono o vožnji apačima, ako može kamile i onaj indijski hadsu...

Pogledaj tihog amerikanca i još neke filmove britanca o ratu u koreji , pre nego što podješ , plus, ako je moguće idi pod engleskom firmom , jeste da su derikože ,ali bar mirnija glava......mi6
 
MOzda je ipak bolje,kad si strucan da vidis kod nas da li je ostalo sta od privrede i da nam kazes posteno nego da ti to tamo padne na pamet. A ako pak odes nemoj da nas zaboravis...u svakom slucaju ,nek ti je sa srecom :P
 
imaš u ponudi svih poslova vezanih za obnovu i izgradnju.

Trenutno KBR regrutira u Zagrebu, do 16.06.2008.

Više o tome ovdje: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=143.0

drill.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa proceni koliko ti vredi glava tj. za koliko para bi je izgubio tamo. To ti je ono-odeš živ, vratiš se mtrav. O, Bože, Bože, oće ljudi da idu u Irak ! :dontunderstand: E čuo sam da u Kabulu, Mjanmaru i Somaliji plaćaju više nego u Iraku. Još ako te koknu tamo dobijaš bonus. :dash:
 
Za sve vas koji pricate u iraku a nemate pojma kako je tamo.

Bio sam tamo kao menager jedne firme. Plata nije bila ni priblizna onome koliko vi mislite. Ako naigjete na neku ponudu od 3000 do 5000 dolara mesecno a zelite da odete u irak bez razmisljanja je prihvatite jer cete tesko naci bolju ponudu. Proslo je vreme kad se placao ogroman novac za radnike. Jedan od razloga je mnogo jeftinija radna snaga koja dolazi sa Filipina, Indije, Sri Lanka koji rade za bedne pare od 200 - 1000 dolara mesecno. Druga je prica da su prilicno nesposobni za bilo kakav rad ali ipak znatno su jeftniji.

Neko je pomenuo KBR. Da to je bila super kompanija za nas sa balkana pre godinu dve ali vise ne. Prosecna plata kod njih za bilo kakvu poziciju je od 1500 -2500 dolara mesecno jer su poceli da placaju u odnosu na standard zemlje iz koje dolazite odnosto ciji pasos imate.
Glatko sam odbio njihovu ponudu za rad na iraku kad sam saznao za tu novost. Jose jedna vazna informacija. Imaju poseban deo u svom pravilniku gde se jasno vidi da radnici koji dolaze iz odregjenih zemalja izmegju kojih i Srbija NEMAJU PRAVO da rade za KBR.


Ako ipak mislite da odete u Irak i da radite za manje firme koj plus i nisu americke treba da znate da se izlazete ogromnom riziku po zivot jer necete dobiti adekvatnu zastitu. Samo americke firme nude 100% sigurnost i jedini nacin da se pogine je nesreca na poslu ili prevoz sa jedne na drugu lokaciju helikopterom i moguci napad na njemu od strane iracana.
Razlog: Americke firme su usko povezane sa vojskom i samim tim imate ogromne privilegije jer dobijate ID od vojske sa kojim mozete slobodno da idete u bilo koju vojnu bazu.

Sta traziti ako idete u irak?

Pre svega sigurnost. Koliko da zvuci ovo cudno ima kompaniju kojima je ovo na prvom mestu i oni to i nude i sanse da se pogine radeci za njih su veoma male.
Postoje druge kompanije koje ne nude sigurnost i placaju velike pare kao sto su privatne kompanije za obezbegjenje ali ako zelite da poginete u stranoj drzavi ili jos gore ostanete invalid onda izaberite njih.

Najbolje kompanije za rad na Iraku su: KBR (iako imaju znatno manje plate ipak su najsigurniji od svih) DynCorp, Fluor, Toiffor, Ecolog, LSA Communication.

Ako zelite jos informacija pitajte slobodno.
 

Back
Top