Bosnjaci i popturceni Srbi

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Od svih muslimana u Bosni oko 3% su poreklom pravi Turci. (Sve one familije koje se recimo zavrsavaju na AGIC )

Ako predopostavimo da su svih ostalih 97% Bosnjaci (davno izumrla entija) GDE SU ONDA ONI SRBI KOJI SU ZA VREME TRURSKE OKUPACIJE PRIMILI ISLAM?

Znamo da je takvih bilo podosta, da se NE MOZE NI UPOREDITI sa nakavim Bosnjacima, koji do pre 20 godina NISU UOPSTE NI POSTOJALI.

Dakle, GDE SU SRBI ISLAMISTI?

Koji su oni?
:think:
 
Od svih muslimana u Bosni oko 3% su poreklom pravi Turci. (Sve one familije koje se recimo zavrsavaju na AGIC )

Ako predopostavimo da su svih ostalih 97% Bosnjaci (davno izumrla entija) GDE SU ONDA ONI SRBI KOJI SU ZA VREME TRURSKE OKUPACIJE PRIMILI ISLAM?

Znamo da je takvih bilo podosta, da se NE MOZE NI UPOREDITI sa nakavim Bosnjacima, koji do pre 20 godina NISU UOPSTE NI POSTOJALI.

Dakle, GDE SU SRBI ISLAMISTI?

Koji su oni?
:think:

Ja poznajem Srbe , pravoslavce, cije se prezime zavrsava na AGIC. Tako da ne verujem da su poreklom iz Turske.
 
Od svih muslimana u Bosni oko 3% su poreklom pravi Turci. (Sve one familije koje se recimo zavrsavaju na AGIC )

Ako predopostavimo da su svih ostalih 97% Bosnjaci (davno izumrla entija) GDE SU ONDA ONI SRBI KOJI SU ZA VREME TRURSKE OKUPACIJE PRIMILI ISLAM?

Znamo da je takvih bilo podosta, da se NE MOZE NI UPOREDITI sa nakavim Bosnjacima, koji do pre 20 godina NISU UOPSTE NI POSTOJALI.

Dakle, GDE SU SRBI ISLAMISTI?

Koji su oni?
:think:

Vecina je protjerana u Tursku...
 
Onda dolazimo do pitanja ZASTO oni nece da budu SRBI ISLAMISTI, nego moraju da se uvlace u praznu ljusturu jedne izumrle etnije ?

KO i STA ih sprecava da jasno kazu: "MI SMO SRBI ISLAMSKE VEROISPOVESTI!"

O cemu se tu radi?

Zato što ne istražuju svoje poreklo. Od rođenja im se govori da su Bošnjaci i kasnije, čak iako saznaju da im je neki daleki predak bio Srbin pravoslavac, ne žele to da prihvate.
 
Zato što ne istražuju svoje poreklo. Od rođenja im se govori da su Bošnjaci i kasnije, čak iako saznaju da im je neki daleki predak bio Srbin pravoslavac, ne žele to da prihvate.

Yoki, veruj meni, ja sam ziveo dugo u Bosni, do pre 20 godina NIKO NIJE TAMO BIO NIKADA CUO ZA BOSNJAKE!

Svi su bili jednostavno - muslimani.

Sve do kraja rata u Hrvatskoj.

Onda su svi, PREKO NOCI, postali Bonjaci!

Koji je to CIRKUS i MANIPULACIJA MASE, neverovatno!
 
Yoki, veruj meni, ja sam ziveo dugo u Bosni, do pre 20 godina NIKO NIJE TAMO BIO NIKADA CUO ZA BOSNJAKE!

Svi su bili jednostavno - muslimani.

Sve do kraja rata u Hrvatskoj.

Onda su svi, PREKO NOCI, postali Bonjaci!

Koji je to CIRKUS i MANIPULACIJA MASE, neverovatno!
Nije tacno...culi su vecinom svi uceni ljudi ali se nisu izjasnjavali tako jer bi bili uvrsteni u ostale narode...nebi bili ni nacionalna manjina pa su se izjasnjavali Muslimanima...koje je uvedeno na popisu 1971 godine...a prije toga su bili prisiljeni da se izjasnjavaju Srbima i Hrvatima...sa kojima nisu imali veze...bilo je slucajeva da se jedan od brace izjasni Srbinom,jedan Hrvatom jer je ionako bilo svejedno jer nemaju veze ni sa jednim ni drugim...
 
Yoki, veruj meni, ja sam ziveo dugo u Bosni, do pre 20 godina NIKO NIJE TAMO BIO NIKADA CUO ZA BOSNJAKE!

Svi su bili jednostavno - muslimani.

Sve do kraja rata u Hrvatskoj.

Onda su svi, PREKO NOCI, postali Bonjaci!

Koji je to CIRKUS i MANIPULACIJA MASE, neverovatno!

Pa to. Neki se nazivaju Bošnjacima, neki Muslimanima (nacionalno).
Pojam Bošnjak je uveden 1993., ali se prvi put pojam Bošnjak spominje kod Benjamina Kalaja. On je radio na stvaranju bošnjačke nacije, a samim tim i na uništenju srpskog, većinskog elementa u Bosni. Zabranio je pisanje ćirilicom, učenje o srpskoj istoriji, bilo šta što ima veze sa Srbima i Srbijom!
 
Nije tacno...culi su vecinom svi uceni ljudi ali se nisu izjasnjavali tako jer bi bili uvrsteni u ostale narode...nebi bili ni nacionalna manjina pa su se izjasnjavali Muslimanima...koje je uvedeno na popisu 1971 godine...a prije toga su bili prisiljeni da se izjasnjavaju Srbima i Hrvatima...sa kojima nisu imali veze...bilo je slucajeva da se jedan od brace izjasni Srbinom,jedan Hrvatom jer je ionako bilo svejedno jer nemaju veze ni sa jednim ni drugim...

Kako da se izjasne Bošnjacima, kad je to izmišljena nacija?
Navedi mi u kojim istorijskim dokumentima se spominje pojam BOŠNJAK?
 
A Bosnjaci nisu proterani u Tursku?...Ni Muslimani iz Srbije? Ni Albanci?

Ko ih je proterivao? kada? zasto? Koliko?

Makar sta.

Nije TO - TO
Za vrijeme Osmanskog carstva muslimani su u Beogradu cinili 4/5 stanovnistva,a u Uzicu cak 97%stanovnistva...bilo ih je i drugim krajevima ali u ova dva grada najvise...
Protjerani su svi organizovano nakon odlaska Osmanskog carstva za vrijeme Knezevine...velika vecina je otisla u Tursku,a bilo je onih koji su pobjegli u BiH(gradovi Janja,Bosanski Samac,Orasje,Kozluk itd.),a bilo je Bogami i onih koji su dobrovoljno odlazili iz BiH,vecinom iz Hercegovine...nekoliko njih se zadrzalo i u Albaniji...gdje ih i danas ima u okolini Draca...
 
Za vrijeme Osmanskog carstva muslimani su u Beogradu cinili 4/5 stanovnistva,a u Uzicu cak 97%stanovnistva...bilo ih je i drugim krajevima ali u ova dva grada najvise...
Protjerani su svi organizovano nakon odlaska Osmanskog carstva za vrijeme Knezevine...velika vecina je otisla u Tursku,a bilo je onih koji su pobjegli u BiH(gradovi Janja,Bosanski Samac,Orasje,Kozluk itd.),a bilo je Bogami i onih koji su dobrovoljno odlazili iz BiH,vecinom iz Hercegovine...nekoliko njih se zadrzalo i u Albaniji...gdje ih i danas ima u okolini Draca...

Odakle ti ove informacije?
 
Iz kojeg perioda???
Najnoviji su iz Drugog svjetskog rata...gdje su Bosnjacki intelektualci pisali pismo Hitleru,tu su pisali o svojoj historiji i trazili autonomiju...

Iz srednjeg veka. Benjamin Kalaj je pokušao (a izgleda i uspeo) da stvori novu naciju krajem 19. veka. Navedi ti meni neki dokument gde se oni spominju u 12, 13, 14, 15, 16, 17. veku...?
 
Tu se slazem...ali porijeklom Srbi...danas se mogu izjasnjavati kako hoce...

Ali menjanjem vere se ne menjaju geni, ne menjaju se preci, NE MENJA SE NACIONALNOST! Ja znam jednog Srbina, koji je po veroispovesti budista. On je i dalje Srbin. I njegov sin će biti Srbin, i njegov sin, i njegov sin.
Ne može geografska ili verska pripadnost da odredi nečiju nacionalost.
 
Ali menjanjem vere se ne menjaju geni, ne menjaju se preci, NE MENJA SE NACIONALNOST! Ja znam jednog Srbina, koji je po veroispovesti budista. On je i dalje Srbin. I njegov sin će biti Srbin, i njegov sin, i njegov sin.
Ne može geografska ili verska pripadnost da odredi nečiju nacionalost.

Svaki covjek danas moze da bira nacionalnost kakvu hoce...
 

Back
Top