Prica o jednoj mladosti.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bla bla bla ko pesmica
Rekoh konkretne primere zlobe
A zasto pisem n'a temi? Pa reagujem , zasto vi citirate moje postove koji vam se ne dopadaju? Kad vam je moja povracka toliko gadna sto se grupno valjate u istoj ? Da iskoristim katarininu figuru
Kome se ne svidja nek preskoci, a jà cu da pisem pa makar se tema promenila kao sto i jeste
Samo ovo je jos bolje vase ogledalo, jer se vide obe strane, sa mnom bar znate n'a cemu Sté,jà ne zavlacim kurvinski, izmedju redova i optuzbama
Pa je mozda lakse
Sve u svemu jadno
Puna tema lesinara, zavijenih u celofan crvenog krsta
 
Да извиниш Линда ја не видох нигде кукање и самосажаљавање у његовом штиву. Само потребу да подели с неким своју животну причу.
Сви ми то овде радимо, на овај или онај начин.

Pa ti nisi videla jà jesam
I sta sad
Je l zato sto ti nisi videla to cini da je tacno ili ne vidim sta si htela time
 
Ma dijareja je uvek vredna pomena, evo, moj matori je sada ima i veruj mi da bih ga najradije ubila, ali šta ću, živo čeljade, em moj matori, pa mu perem usrane gaće i još mu mažem guzu pavlovićevom kremom da se ne ojede.
Sad čekam nekog da se izjasni o ovom neprimerenom korišćenju foruma, jes da sraćkalica, usrane gaće i mazanje dupeta stvarno, ali STVARNO nisu za podeliti sa drugima, ja eto ni ne delim takve priče sa prijateljima, čak ni sa rođenom decom, ali, pošto mi je muka evo već treći dan, baš moram sa nekim da podelim muku. Istina, moja muka je mnogo manja od muke mog matorog, ali MENI JE MUUUUKAAAA i volela bih da to sve prestane i da konačno budemo samo supružnici u dobru, ono drugo mi je dojadilo.
E,sad, ja primam na svoju grbaču (može i na PP) sve kritike povodom ovog posta, ali me grebucka pomisao kako bi izgledalo da ispišem neke životne priče meni bliskih ljudi, neki mi bliski po srodstvu, neki samo 'nako jer smo se negde pronašli i razumeli. Bilo bi par postova podrške dok se "vlasi ne dosete" pa bi krenulo pljuvanje. Ma bolje da ćutim ili da samo povremeno lanem koju, bar dušu da olakšam, pa ko razume - razume, a ko ne, boli me uvo, forum je moj koliko i svih vas ostalih, mislim, plaćam istu pretplatu na ADSL k'o i ostali;)

Draga Melita, nemoj da brines nista: sad ce, samo sto nije stigla "prava" slika tvojih muka! Tu ce ti objasniti dezurni mrcatori, da sve sto ti se desava je samo tvoja izmisljotina i da nema smisla da lazes narod na forumu i preuvelicavas svoju realnost! I da je i njima isto tako teeeeskooo bre!!! E onda ce da ti svane i sve ce ti biti ruzicasto za ceo zivot. Pa vredi placati pretplatu za to, slozices se.
p.s. nekome je profesija santimetar, pa sta ces, moramo da otrpimo ponekad i profesionalnu deformaciju.
p.s.-opet: ne mogu na pp, plasim se onog "oci u oci"...
 
Ma dijareja je uvek vredna pomena, evo, moj matori je sada ima i veruj mi da bih ga najradije ubila, ali šta ću, živo čeljade, em moj matori, pa mu perem usrane gaće i još mu mažem guzu pavlovićevom kremom da se ne ojede.
Sad čekam nekog da se izjasni o ovom neprimerenom korišćenju foruma, jes da sraćkalica, usrane gaće i mazanje dupeta stvarno, ali STVARNO nisu za podeliti sa drugima, ja eto ni ne delim takve priče sa prijateljima, čak ni sa rođenom decom, ali, pošto mi je muka evo već treći dan, baš moram sa nekim da podelim muku. Istina, moja muka je mnogo manja od muke mog matorog, ali MENI JE MUUUUKAAAA i volela bih da to sve prestane i da konačno budemo samo supružnici u dobru, ono drugo mi je dojadilo.
E,sad, ja primam na svoju grbaču (može i na PP) sve kritike povodom ovog posta, ali me grebucka pomisao kako bi izgledalo da ispišem neke životne priče meni bliskih ljudi, neki mi bliski po srodstvu, neki samo 'nako jer smo se negde pronašli i razumeli. Bilo bi par postova podrške dok se "vlasi ne dosete" pa bi krenulo pljuvanje. Ma bolje da ćutim ili da samo povremeno lanem koju, bar dušu da olakšam, pa ko razume - razume, a ko ne, boli me uvo, forum je moj koliko i svih vas ostalih, mislim, plaćam istu pretplatu na ADSL k'o i ostali;)

E, ubila si me u pojam :) bash sam mislila na ,,preneseno znachenje " dijareje , a ti o onoj pravoj

Eto, kad si vec rekla, kome se gadi ima kuglicu na mishu i nek ne chita

Ko zna shta je demecija I TREBA DA PROGOVORI , TREBA DA SE ZNA i treba da se chuje istina o ljudima ...Kako bi onima koji ne shvataju bilo jasnije ...da treba da gledaju svoja posla, ukoliko ne zele konkretno da uchestvuju u reshenjima

Da li je to postalo sramota prichati o tegobama , da se ne bi neko smorio...

Za ovih 6 godina, bezbroj puta sam ugushila svaku zelju da kazem to shto bih rekla ...jer znam da bi to nekome od eminentnih ekselencija bilo zanimljivo ili smeshno, a moja patnja i muka...
Chemu to...
Kad si jak, nemash zelju da isprichash..HVALA BOGU SAD NEMAM VISHE POTREBU DA PRICHAM, ali necu da se hvalim :D
Chim si vec progovorio, znachi da je balon sazreo , narastao, pritisnuo dushu, ventili su zardzali od pritezanja i zavrtanja i popustili su i izlila se reka rechi

I treba neko da hrakne u to i istrese sline ? A ti treba da se kajesh shto si pustio bol da izadje ? Jel, tako, treba ? A?
A ponekima mogu da poruchim :
Mogle bi malo knjige da se chitaju, a ne samo uputstva sa etiketa
OVO JE ISKRENI SAVET, BEZ UVIJANJA
I nije dobronameran...ali ebi ga ko sme da mi zamera na iskrenosti..HA-HA
Vreme je za revoluciju intelektualnu...sazrelo...inache zabokrechina pobedjuje
 
Poslednja izmena:
Bla bla bla ko pesmica
Rekoh konkretne primere zlobe
A zasto pisem n'a temi? Pa reagujem , zasto vi citirate moje postove koji vam se ne dopadaju? Kad vam je moja povracka toliko gadna sto se grupno valjate u istoj ? Da iskoristim katarininu figuru
Kome se ne svidja nek preskoci, a jà cu da pisem pa makar se tema promenila kao sto i jeste
Samo ovo je jos bolje vase ogledalo, jer se vide obe strane, sa mnom bar znate n'a cemu Sté,jà ne zavlacim kurvinski, izmedju redova i optuzbama
Pa je mozda lakse
Sve u svemu jadno
Puna tema lesinara, zavijenih u celofan crvenog krsta


Cudno, svi su lesinari, svi su ovakvi i onakvi samo si ti iskrena i onakva kakva treba da je zena koja odise iskrenoscu i postenjem?!
Blago forumu pa te ima jedina svetla tacko Krstarice. ;)
 
Odavno nisam prochitala neshto ovako stravichno i genijalno u isto vreme, kako samo pravi zivot moze da izatka, a ljudi da pripovjedaju ...
Da si bar izmislio , ne bi morao mnogo da fantazirash, jer shta god ti padne na pamet zivot je vec uradio nekome ...da li si uchesnik , posmatrach ili pripovedach sasvim je svejedno

Hvala ti shto si napisao prichu NEVIDLJIVIH LJUDI, jer je jako puno , milione ima na Planeti NEVIDLJIVIH LJUDI .
Ljudi koji postoje, ali kao da ne postoje...ljudi koji nemaju zeludac, nervni sistem, mozak, centar za bol i glad...koji nemaju pamcenje i secanje...ljudi chiju glad ne osecamo , glas ne chijem , suze ne vidimo, muke i ne volje ne razumemo...

Kad bi svi zgazeni i ponizeni zapevali u isto vreme, raspukla bi se Planeta...kad bi pustili Suzu , potopili bi se svi kontinenti...kad bi nam oni isprichali o nama Ljudima prichu, o nashoj samilosti, dobroti, saosjecajnosti , bila bi to basna od tri reda...kad bi progovorili o zlu, pokvarenosti, pakosti, nemilosti, bezosjecajnosti ne bi bilo dovoljno Dana do kraja Svijeta da pricha stigne do kraja..

Ljudi koji su proshli tezak zivot, osete se po energiji, koja ne treba kablove intreneta ...ona se oseca u vazduhu, u redovima, u svakom slovu koje je natopljeno bolom...

Ne trebaju nam tudje zivotne priche da bi se zgrazavali, takmichili u saosecajnosti ili radovali kao smo sretni shto nismo dotakli ubode takvih oshtrica u dushu , srce...
One nas mogu podstaci da mislimo na neshto shto je takodje jako vazno , a to je OTVORITE OCHI OKO SEBE I POGLEDAJTE, OSETITE
AKO NE MOZETE POMOCI NE OTEZAVAJTE, SKLONITE SE , NE PROCENJUJTE, NE POTCENJUJTE TUDJU MUKU I BOL

To su svakodnevne priche...ispred nashih ochiju se deshavaju...u novinama se deshavaju...drame se deshavaju, tragedije se deshavaju ...u svakoj sekundi, u svakom otkucaju srca, u svakom mikrometru pokretanja Zemlje oko svoje ose...dogadja se vrishtanje , bljeskovi , zvukovi patnje, bola koje prshti...blizu, daleko, u metrima, miljama, hiljadama kilometara, tamo negdje ili ispred nashih ochiju

Da li nas slepilo shtiiti ili nas shtiti ignorisanje ili skretanje paznje ili kuliranje

Svako neka zivi po svome

Istina je da i juche i danas i uvek...sve do jedne rechi je istina o ljudima...uvek je istina ...ne moze da se slaze, ono shto dechije ochi zapamte , ostaje ceo zivot

Treba se bojati dechijih ochiju koje pamte sve...

Šta reći...šta dodati :worth:

Napokon reči ...čak i ovde...a tako nedostaju , muka više ispraznih pijačnih prepucavanja koja nigde ne vode , a zadovoljstvo tim veće kad krene prava priča...prave reči napokon...pismene reči .
Nedostajala si...nedostaješ i skroz je nevažno da li se sećaš ovog nik-a i drago mi je što si ponovo tu :)

p.s. O temi ću i sama malo kasnije...čim završim sa tekućim obavezama , a samo na kratko jedno bravo i samo nastavi za postavljača , ima nas koji umemo i da čitamo i da pročitamo ;)
 
Cudno, svi su lesinari, svi su ovakvi i onakvi samo si ti iskrena i onakva kakva treba da je zena koja odise iskrenoscu i postenjem?!
Blago forumu pa te ima jedina svetla tacko Krstarice. ;)

Joj mico pa nemoj tako, tvoji "hvalospevi" mogu nekim neupućenim ljudMa da izgledaju kao zajebancija,a oni kojima to reče, hmmmm, ti će ti mater na kvadrat, tek da se zna, i pamti;)
 
E, ubila si me u pojam :) bash sam mislila na ,,preneseno znachenje " dijareje , a ti o onoj pravoj

Eto, kad si vec rekla, kome se gadi ima kuglicu na mishu i nek ne chita

Ko zna shta je demecija I TREBA DA PROGOVORI , TREBA DA SE ZNA i treba da se chuje istina o ljudima ...Kako bi onima koji ne shvataju bilo jasnije ...da treba da gledaju svoja posla, ukoliko ne zele konkretno da uchestvuju u reshenjima

Da li je to postalo sramota prichati o tegobama , da se ne bi neko smorio...

Za ovih 6 godina, bezbroj puta sam ugushila svaku zelju da kazem to shto bih rekla ...jer znam da bi to nekome od eminentnih ekselencija bilo zanimljivo ili smeshno, a moja patnja i muka...
Chemu to...
Kad si jak, nemash zelju da isprichash..HVALA BOGU SAD NEMAM VISHE POTREBU DA PRICHAM, ali necu da se hvalim :D
Chim si vec progovorio, znachi da je balon sazreo , narastao, pritisnuo dushu, ventili su zardzali od pritezanja i zavrtanja i popustili su i izlila se reka rechi

I treba neko da hrakne u to i istrese sline ? A ti treba da se kajesh shto si pustio bol da izadje ? Jel, tako, treba ? A?
A ponekima mogu da poruchim :
Mogle bi malo knjige da se chitaju, a ne samo uputstva sa etiketa
OVO JE ISKRENI SAVET, BEZ UVIJANJA
I nije dobronameran...ali ebi ga ko sme da mi zamera na iskrenosti..HA-HA
Vreme je za revoluciju intelektualnu...sazrelo...inache zabokrechina pobedjuje

Hvala Bogu i od mene da ti je eto prošlo sranje pa nemaš potrebe da sa nama dobronamernima deliš svoje muke, mogu zamisliti šta bi sve dobila da si iznela neke svoje misli iliti tegobe koje su te mučile, tako da, hvala Bogu da ti je dobro, puj, puj, nisam sujeverna, ali, zlu ne trebalo.
Ja to 'nako, samo da odgovorim na jedan post gde neko reče da kad je čoveku dobro i o dobrom piše, tada eto niko ne navija za njega. Ja eto navijam i volela bih da ovde sem ove tužne i pretužne uvodne priče, pročitam i nešto lepo iz ličnog iskustva, navijaću da bude još bolje, majke mi, takva sam, nekako zajebana reče moj matori (a još uvek ga muči sraćkalica, i još ima muda da me zajebava;))
 
Šta reći...šta dodati :worth:

Napokon reči ...čak i ovde...a tako nedostaju , muka više ispraznih pijačnih prepucavanja koja nigde ne vode , a zadovoljstvo tim veće kad krene prava priča...prave reči napokon...pismene reči .
Nedostajala si...nedostaješ i skroz je nevažno da li se sećaš ovog nik-a i drago mi je što si ponovo tu :)

p.s. O temi ću i sama malo kasnije...čim završim sa tekućim obavezama , a samo na kratko jedno bravo i samo nastavi za postavljača , ima nas koji umemo i da čitamo i da pročitamo ;)

Naravno da se secam :) VELIKI POZDRAV !!!
Secamo se mnogi jedni drugih, ali ...

Ima li iko moci, mogucnosti, prava da se zapita ZASHTO SU JAGANJCI UTIHNULI

Shta je to i ko je to smeo da otera ljude

Shta to rasteruje zive dushe ...zatupljuje, zaglupljuje i pretvara energiju misli u reku pudinga sive boje

Jel, moguce
 
Poslednja izmena:
Vidi ovako, Nije to sto on radi neuspeh, Ali Nije ni vanserujski uspeh
Nasao hé posao sve ide po planu
Medjutim ono sto hocu da kazem je da mnogo kuka i samosazaljeva se da je to bljutavo
Da tesko je bilo, Ali sta sad , koj moj pise o tome i jos preuvelicava, sta s tim je l mu lakse od vasih milkica po glavi???
Vidis nikad mi Nije pâlo na pamet da n'a temi demencija napisem slican post jer tu se prosto oseca da pisu ljudi sa istinskim priblemima Ali koji zèle savet, podrsku, i da i'm bude bolje
I to j e ok
Ali kaf vidim ovde mucenika of 32 god da cmizdri nad sopstvenom sudbinom umesto da je uzme u ruke onda mi je bljak
I jos dodaje da bi bio sto jadniji, ma idi bre : roll:
Zao mi je ali ma kako vas to iritiralo jà i dalje necu da klimam glavom i masem repom n'a sreparajuce price
I drugo zasto niste tako slozni kad treba da se raduje? Bolji je osecaj nadmoci je l da

Ma zaista si u pravu, jes bilo teško, ali bože moj, šta sad tu ima da kuka sram da ga bude kad je već uspeo da stane na svoje noge, ju, ju, juuuuuu, to je stvarno strašno jal smešno, jal sramotno. Čovek od 32 godine NE SME sebi da priušti emocije, ne sme sebi da priušti bol, a nadasve, NIKAKO NE SME sebi da priušti da piše na krsti jer to je biblija nove generacije gde je moguće sve sem iskrenosti, a iskrenost se kažnjava ako nikako drugačije, ono pljuvanjem. Nikako nam ne ide uglavu da postoje neke druge priče, neke priče gde roditelji ili neće ili ne mogu svoju decu da guraju i da im pomažu, nekako nije normalno da postoje ljudi sa ovakvim životnim pričama, ma mi smo nebeski narod gde svako svakog voli i pomaže bližnjem, sve dotle dok ne dođe tuk na luk, pa stvarno treba pomoći, a mi tada krenemo da pljujemo, juh sram te bilo, zar u 21-om veku očekuješ da neko razume da je tebi bilo teško, ta mi smo evropski narod širokiJeh shvatanja, ali nikako ne shvatamo da je nekome teško ako nama nije, a ono što je nama bilo teško, eee, brajko, to je jedino bilo teško, ostalo, puj pike ne važi, samo svoj bol priznajemo,a ako ga kojim slučajem nismo doživeli, tada ni ne postoji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vidi ovako, Nije to sto on radi neuspeh, Ali Nije ni vanserujski uspeh
Nasao hé posao sve ide po planu
Medjutim ono sto hocu da kazem je da mnogo kuka i samosazaljeva se da je to bljutavo
Da tesko je bilo, Ali sta sad , koj moj pise o tome i jos preuvelicava, sta s tim je l mu lakse od vasih milkica po glavi???
Vidis nikad mi Nije pâlo na pamet da n'a temi demencija napisem slican post jer tu se prosto oseca da pisu ljudi sa istinskim priblemima Ali koji zèle savet, podrsku, i da i'm bude bolje
I to j e ok
Ali kaf vidim ovde mucenika of 32 god da cmizdri nad sopstvenom sudbinom umesto da je uzme u ruke onda mi je bljak
I jos dodaje da bi bio sto jadniji, ma idi bre : roll:
Zao mi je ali ma kako vas to iritiralo jà i dalje necu da klimam glavom i masem repom n'a sreparajuce price
I drugo zasto niste tako slozni kad treba da se raduje? Bolji je osecaj nadmoci je l da

Na temi o demenciji ćeš naći najveće hipokrite, iliti licemere, ima ljudi koji svoju muku nose sa dostojanstvom ali ima i nekih likova koji su svoje roditelje prihvatili samo da bi dobijali neku finansijsku pomoć, čitaj pa ćeš skapirati, ti ljudi kukaju, arlauču, i sve je nekako shvatljivo dok ne pročitaš sve postove te osobe, tada ti je jasno kolika je ljubav u pitanju, a kolika korist u nagoveštaju. Sveusvemu, loša procena ljudi, još lošija uporedba nekih tema.
 
Poslednja izmena:
Ali kaf vidim ovde mucenika of 32 god da cmizdri nad sopstvenom sudbinom umesto da je uzme u ruke onda mi je bljak
I jos dodaje da bi bio sto jadniji, ma idi bre : roll:

...mozda bi trebala da preispitas svoj pogled na svet, na ljude i na dogadjaje:confused:
jer ova recenica, posle svega napisanog i procitanog, ne moze da mi bude pa cak ni razlicito razmisljanje.
cmizdrenja nije bilo, samo iznosenja cinjenica i sleda dogadjaja
zivot sada jeste u njegovim rukama i nikako se ne bi mogao nazvati mucenikom zbog sadasnjeg vremena
proslost je drugo...ako ga je proslosti izjedalo nemoc sto nista nije mogao da promeni, sadasnjost mu vraca pitanja da li ipak mogao nesto da ucini da promeni taj crni tok

koliko god htela da razumem drugacije misljenje...:confused: ne vidim da je imalo realno:confused:
 
Pošto sam ja jedan od retkih koji je ovde naveo par stvari iz svog privatnog života, ovim tvojom pisanjem sam se osetio prozvanim!
Pa da ti i odgovorim moj prijatelju u patnji, sa teškom životnom pričom! :think:
Za razliku od većine ovde prisutnih pripadnica nežnijeg pola (često sklonih da, bez racionalnog razmišljanja, padnu na ovakve "potresne" priče) ja ne padam na srceparajuće žalopojke. Njima možda i uspeš da prodaš ovu priču, ali meni ne. Ne, naročito posle ovakvog tvog licemerja, podrugljivosti, i zluradosti koje se vide iz gore navedenih citata! Zato se na dalje isključujem iz ove diskusije, jer sam poprilično siguran kuda ova tema vodi.


Nadam se da cu sa ovim postom staviti tacku na bespotrebno prepucavanje oko prodaje "moje price" .
Preskocio si da napomenes kako potresan deo iz tvog zivota nije bio da bi se ti nekom otvorio na datu temu,
nego da se vidi kako ima tezih prica od moje, (sto ne sporim) kako oni koji su prosli takav zivot, ne kukaju,
nego drze za sebe, samim tim "sto ja kukam" sumnjiva je cela moja prica.
Kad vec reagujes ovako kako reagujes i kako reagujes od samog pocetka. Zamisli da si iz nekog
razloga Ti zapoceo temu, izneo vec navedene potresne trenutke tvog zivota a ja i jos nekoliko njih uz mene
iz nekog svog razloga pocnemo da objasnjavamo sebi kao i drugima kako si ti manipulator i lazov,
kako iz nekoj nama jos nepoznatog razloga pokusavas porodati sve predhodno napisano.
Sad ako si iskreno pogledao iz moga ugla, kakvim ocima vidis sebe, tj one koji pokusavaju
svima da objasne kako tvoj zivot nije tvoj, koji je motiv svega tog ?

Vidis u zaru svojih pokusaja stavljaju mi reci u usta, izjave da sam rekao kako sam nepismen,
i'ako nigde u tekstu to ne stoji. Svaku rec pokusavju da razvuku, iskrive, uviju i saviju, kako bi
legla na pravo mesto i pohranila njihov ego o njihovoj nepogresivosti. Kako moj uspeh nije uspeh,
samim tim sto nije uspeh je jedan od dokaza kako je cela prica laz. Nisam ja taj koji zasluzuje
sazaljenje, jedini koji zasluzuju sazaljenje su oni koji ce se pronaci u gore napisanom.

Ja nisam otvorio ovu temu da se tuguje na njoj, otvorio sam je da cujem neke price koje
nisu svakidasnje, da i sam podelim nesto sto mi iz odredjenog razloga pritiska dusu.
Nisam dosao da kukam i sazaljavam sebe, da me je neko pitao kakve
poglede ja sada imam na svet, zivot, ja bih rado odgovorio. Mozda je neko i pitao ali na
zalost pojedinci su uspeli da nas spuste na svoj nivo, pa je svaki normalan razgovor
izgubio svaki smisao.

Ja nemam neke krive poglede na svet, i'ako je tesko odgovriti sta su to krivi a sta ispravni pogledi !
Cak i u najtezim trenutcima postoji nesto sto nas tera napred, covek koji izgubi taj motiv verovatno
gubi i volju za zivotom. Razne ljude pokrecu razne stvari, ponekad naidju momenti kada se upitas
vredi li dalje, moj odgovor je, Vredi. Da sam odustao, predao se, krenuo krivim putem ili nasilno zavrsio ovaj zivot,
ja bih pljunuo na svu majcinu muku, na sve njene suze i bol dok je na najbolji moguci nacin pokusavala da nas podigne.
Odrekla se svog zivota u korist naseg, kakav bi ja bio covek kada bih pogazio tu njenu zrtvu.

Cela ova tema je otisla deleko od onog sto je trebala da bude, ali kako je neko davno rekao:
Da bi se pokvarila torta od sto jaja, dovoljno je samo Jedno pokvareno.
 
ovo je samo forum..
i ovde ljudi razlicitih pogleda na stvari brane svoje stavove..
nisam za to da se bilo koja tema gasi zbog sukoba misljenja..
svi smo mi prosli lepe i teske perode u svojim zivotima..ono sto je za nekoga nebitno - drugi mora da odboluje..
da nije tako, bili bi masine, a ne ljudi..
svako od nas na razlicit nacin kanalise svoje najdublje emocije..neko ih potiskuje, neko drugi mora da se suoci sa njima..
ja sam sve svoje teske zivotne faze bacila na papir..kroki svega..imam zelju da napisem knjigu..samo svoju i samo za mene..
moj zivot, moji lomovi, moje emocije..
jedan od tih momenata bacila sam i ovde na forum..
i pomoglo mi je..
ne podrska osoba koje ne znam, nego praznjenje duse od bola, besa sto su se stvari desile, a ja na njih ne mogu da uticem..
sve sto je napisano ne mora da bude stilizovano..
zasto nekome pretresati svako slovo?
nije u tome sustina..
ni jedna stvar na svetu nije ista kad se gleda iz dva ugla..
pa tako ne moze da bude ni neciji zivot..

ne postoji vaga koja moze da odmeri neciju jacinu bola, patnje, tuge, srece..
nemamo svi isti emotivni sklop..
 
Nije prihvatljivo da čovek napiše da pati, ispašće da je slabić koji samo kuka, razmišlja o lošim stranama života, ne gleda u budućnost itd itd... Više nije prihvatljivo ni da kaže da je patio u detinjstvu, jer će i zbog toga ispasti slabić, pesimista i štatijaznam. Nije bitno što je otišao u inostranstvo, radi, možda i razmišlja o zasnivanju porodice. Kriv je jer se seća kako mu je bilo dok je bio mali. Još se usuđuje da kuka i da nama prosipa svoju životu priču?
Svakom je svoja muka najveća, to stoji. Ali, ne razumem potrebu za omaložavanjem i pljuvanjem tuđih problema. Šta se postiže na taj način?

Pa da ja vas pitam, da li vama nekad padnu na pamet loši događaji iz prošlosti? Ne mislim da samo sedite i i njima razmišljate, nego, da li ponekad pomislite na njih? Ili samo gledate pravo u budućnost, ne osvrćući se levo, desno, nazad?
Nije nikom palo na pamet da momak hoće na ovakav način na raskrsti sa svojom prošlošću? Ja sam to pomislila, a ako grešim, izvinjavam se autoru. Ako je njemu lakše da izbaci sve ovo iz sebe, što bi ga bilo ko krvio?
 
Odavno nisam prochitala neshto ovako stravichno i genijalno u isto vreme, kako samo pravi zivot moze da izatka, a ljudi da pripovjedaju ...
Da si bar izmislio , ne bi morao mnogo da fantazirash, jer shta god ti padne na pamet zivot je vec uradio nekome ...da li si uchesnik , posmatrach ili pripovedach sasvim je svejedno

Hvala ti shto si napisao prichu NEVIDLJIVIH LJUDI, jer je jako puno , milione ima na Planeti NEVIDLJIVIH LJUDI .
Ljudi koji postoje, ali kao da ne postoje...ljudi koji nemaju zeludac, nervni sistem, mozak, centar za bol i glad...koji nemaju pamcenje i secanje...ljudi chiju glad ne osecamo , glas ne chijem , suze ne vidimo, muke i ne volje ne razumemo...

Kad bi svi zgazeni i ponizeni zapevali u isto vreme, raspukla bi se Planeta...kad bi pustili Suzu , potopili bi se svi kontinenti...kad bi nam oni isprichali o nama Ljudima prichu, o nashoj samilosti, dobroti, saosjecajnosti , bila bi to basna od tri reda...kad bi progovorili o zlu, pokvarenosti, pakosti, nemilosti, bezosjecajnosti ne bi bilo dovoljno Dana do kraja Svijeta da pricha stigne do kraja..

Ljudi koji su proshli tezak zivot, osete se po energiji, koja ne treba kablove intreneta ...ona se oseca u vazduhu, u redovima, u svakom slovu koje je natopljeno bolom...

Ne trebaju nam tudje zivotne priche da bi se zgrazavali, takmichili u saosecajnosti ili radovali kao smo sretni shto nismo dotakli ubode takvih oshtrica u dushu , srce...
One nas mogu podstaci da mislimo na neshto shto je takodje jako vazno , a to je OTVORITE OCHI OKO SEBE I POGLEDAJTE, OSETITE
AKO NE MOZETE POMOCI NE OTEZAVAJTE, SKLONITE SE , NE PROCENJUJTE, NE POTCENJUJTE TUDJU MUKU I BOL

To su svakodnevne priche...ispred nashih ochiju se deshavaju...u novinama se deshavaju...drame se deshavaju, tragedije se deshavaju ...u svakoj sekundi, u svakom otkucaju srca, u svakom mikrometru pokretanja Zemlje oko svoje ose...dogadja se vrishtanje , bljeskovi , zvukovi patnje, bola koje prshti...blizu, daleko, u metrima, miljama, hiljadama kilometara, tamo negdje ili ispred nashih ochiju

Da li nas slepilo shtiiti ili nas shtiti ignorisanje ili skretanje paznje ili kuliranje

Svako neka zivi po svome

Istina je da i juche i danas i uvek...sve do jedne rechi je istina o ljudima...uvek je istina ...ne moze da se slaze, ono shto dechije ochi zapamte , ostaje ceo zivot

Treba se bojati dechijih ochiju koje pamte sve...

OVAJ POST JE NAJLJUDSKIJI DO SAD!
 
Da bi se pokvarila torta od sto jaja, dovoljno je samo Jedno pokvareno.

nazalost, tema je dobila drugi tok...kao i vecina njih na forumu. Verujem da ti to nije bila ni namera niti cilj i da ti se gadi dok citas citave polemike oko toga da li ti jesi covek ili nisi, da li si mucenik ili heroj...
ali ostani...jer ces svojim ostankom mozda pomoci nekome da isprica svoj zivot i svoju pricu, mozda ne sada, danas, sutra ..mozda tek za mesec, godinu

ako ostane tema na ovome, svako ko je pozeleo da napise nesto i olaksa dusu, odustace:confused:
 
Bla bla bla ko pesmica
Rekoh konkretne primere zlobe
A zasto pisem n'a temi? Pa reagujem , zasto vi citirate moje postove koji vam se ne dopadaju? Kad vam je moja povracka toliko gadna sto se grupno valjate u istoj ? Da iskoristim katarininu figuru
Kome se ne svidja nek preskoci, a jà cu da pisem pa makar se tema promenila kao sto i jeste
Samo ovo je jos bolje vase ogledalo, jer se vide obe strane, sa mnom bar znate n'a cemu Sté,jà ne zavlacim kurvinski, izmedju redova i optuzbama
Pa je mozda lakse
Sve u svemu jadno
Puna tema lesinara, zavijenih u celofan crvenog krsta

Pa,pisi,ko ti brani?
 
pa da,svi imamo nekog koga nemamo
vecina nas je prosla kroz pakao sankcija i nemastine,neki i rat
ali ne zvucimo samosazaljivo i pateticno nego guramo dalje
bude momenata kad ti bude tesko,ali bar mene ne drzi to
mislim o svom pokojnom ocu cesto,mislim o nekim teskim danima (o da,i linda je imala period da nije imala sta da jede,po mesec dana pukog prezivljavanja,ne zelim da pisem uopste sta je to ukljucivalo i koje nacine prezivljavanja i odrzavanja energije) ali ono sto me gura napred je moja cerka,moja porodica,moja buduca deca koju planiram,moje radosti,zivot!a ne smrt
kad samo pomislim pa ja se sad zezam na racun svega ranije,skoro sam pricala muz kako sam morala da provedem jednom noc na ulici (spavanje na betonu koji je zapravo trotoar) ,ja sam to ispircala kroz smeh,to je proslo i sad mozemo da se smejemomislim nek autor radi kako hoce,ali ne vidim poentu ove teme
oces neki savet ili da te sazaljevamo?

Hehe...ovo me podsetilo na jedan period mog zivota, kada se zivelo ili bolje reci zivotarilo, prezivljavalo...onako od danas do sutra...naspram tvog hladnog trotoara, moja drvena klupa izgleda kao luksuz j*bote. :mrgreen:
A desavalo se i da spavam u autu...probudis se, a imas osecaj da te neko tukao celu noc. :hahaha:
Bilo, proslo, ne ponovilo se. I bas to sto ti kazes, iz danasnje perspektive meni je to smesno i mogu opusteno da pricam o tim stvarima i tom teskom vremenu.
 
Hehe...ovo me podsetilo na jedan period mog zivota, kada se zivelo ili bolje reci zivotarilo, prezivljavalo...onako od danas do sutra...naspram tvog hladnog trotoara, moja drvena klupa izgleda kao luksuz j*bote. :mrgreen:
A desavalo se i da spavam u autu...probudis se, a imas osecaj da te neko tukao celu noc. :hahaha:
Bilo, proslo, ne ponovilo se. I bas to sto ti kazes, iz danasnje perspektive meni je to smesno i mogu opusteno da pricam o tim stvarima i tom teskom vremenu.

Ja sam temu shvatila kao pitanje,sta znaci uspeti u zivotu i sta je uopste sreca?Covek je pisao osecajno,te ko nema empatiju sa zgrazavanjem i cita njegove reci!Te ste se skoncentrisali upravo na osecanja,a ne na pouku.A svaka prica bi je trebala imati,bila zivotna ili izmisljena.Mislim da je vecina ljudi u danasnje vreme opterecena materijalnim stvarima,bez kojih,slozicu se ne mozete kvalitetno ziveti,i u tom materijalizmu pogubili smo prave vrednosti zivota!Ljudi su se otudjili,ceni se samo ko je koliko pun novca,a oni koji zaista vrede,koji drustvu mogu pruziti mnogo,njih etiketiramo kao nenormalne!
Svaki covek je prica za sebe,sa svojim genetskim kodom,nacinom odrastanja,uticajem okoline.Pobogu,da smo svi jaki,na sta bi licio ovaj svet?Ne bi bile napisane ni jedna tragedija ni komedija,niti ljubavna pesma!
Dakle,sta je uspeh,sta je sreca?Novac,porodica,deca,velika kuca,putovanja?Ili sve to u komletu?Ako fali jedna karika,da li ona druga moze da dopuni onu nepostojecu?U pocetnom postu ja nisam videla da covek razmislja o smrti,tj samoubistvu,on ipak ide dalje,ali fali mu ta karika i nije potpuno sretan.Naci ce on,a mozda i ima,i zenu i mozda ce imati i decu,ali i dalje ostaje tuga za sestrom.Ili ako zaradi milion evra,hoce li tad tuga nestati jer je uspeo u zivotu?
 
Hehe...ovo me podsetilo na jedan period mog zivota, kada se zivelo ili bolje reci zivotarilo, prezivljavalo...onako od danas do sutra...naspram tvog hladnog trotoara, moja drvena klupa izgleda kao luksuz j*bote. :mrgreen:
A desavalo se i da spavam u autu...probudis se, a imas osecaj da te neko tukao celu noc. :hahaha:
Bilo, proslo, ne ponovilo se. I bas to sto ti kazes, iz danasnje perspektive meni je to smesno i mogu opusteno da pricam o tim stvarima i tom teskom vremenu.

I ja mogu , za neke stvari, ali za neke ne.

Potpuno je razlicito podnosenje nesreca i problema, kada si imao relativno normalno detinjstvo koje te je pravilno izgradilo, a drugacije je kada sranja gledas jos iz pelena.

Ovi drugi ne mogu da se smeju...mozda i mogu sa gorcinom ali ne kao sto ti mozes.
 
Hehe...ovo me podsetilo na jedan period mog zivota, kada se zivelo ili bolje reci zivotarilo, prezivljavalo...onako od danas do sutra...naspram tvog hladnog trotoara, moja drvena klupa izgleda kao luksuz j*bote. :mrgreen:
A desavalo se i da spavam u autu...probudis se, a imas osecaj da te neko tukao celu noc. :hahaha:
Bilo, proslo, ne ponovilo se. I bas to sto ti kazes, iz danasnje perspektive meni je to smesno i mogu opusteno da pricam o tim stvarima i tom teskom vremenu.[/QUOTE]


Naravno da se vreme besparice moze pretvoriti u smesnu uspomenu ali moze li to i smrt clana porodice? Moze li se o preranoj smrti majke ili trudne sestre govoriti opusteno i sa osmehom na licu? Je l' tako da ne moze? I ko moze tom nesto fali ne samo u srcu vec u glavi.
 
Felicitas,zašto ti ne bi "kukao", pa valjda je to,što pokazujemo emocije, dokaz da smo ljudi.
Neki ljudi, koji su zatvoreni i grizu se u sebi(a izjeda ih velika muka), to ispoljavaju tako što su zajedljivi, zlobni, zli i sarkastični prema onima koji iznose svoje muke ili teška sećanja, da bi ih na taj način lakše prebrodili, jer su oni sami jako ranjivi i plaše se da će to drugi videti kao njihovu slabost i nemoć i iskoristiti to da ih gaze.Zato, meni je žao njih, a ne tebe, jer si ti svim svojim postupcima dokazao da ti sažaljenje ne treba.
Treba da nastaviš da pišeš i tako ohrabriš i druge da iznesu svoje sudbine, ako misle da će im to pomoći, podršku nas "patetičara", "cmizdravaca" i šta god, imaš:)
 
Снага личности се управо и огледа у могућности показивања емоција, дељења истих с другим људима.

Кукавице не показују емоције.
Или емотивно оштећене особе које имају узак, узак дијапазон емоција које могу да осете.


Мене брине једна друга ствар овде, а то је чињеница да пар форумаша иде од теме до теме и ''раскринкава завере''.
Јесу ли сигурни да су добро?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top