Prica o jednoj mladosti.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj da se vredjas dosta se ovde laze pa ne verujemo u bas svaku pricu
Posebno sto tvoja zvuci tako kao sto zvuci
Nadam se da ces da se izvuces iz tuge i da gledas zivot drugacijim ocima
To je iza tebe, svi smo mrzeli nekad roditelje zbog necega, neki su mrzeli uvek. Ali ne pravimo od toga svetsko pitanje
Proslost treba da ostane proslost
Radis, u uredjenoj drzavi
Majka bi bila ponosna
Sta IMAs od podsecanja n'a daleku proslost koja cak i Nije tvoja(tvoji roditelji, njihovi roditelji)?
Decko izadju Malo u diskoteku, upisi se n'a kurs kuvanja ili slikanja, kupi novi parfem...

Lako je biti sudija, a još lakše je ne verovati jer sto batina po tuđoj guzici ne boli koliko jedna po tvojoj.
Ako je lagao, ne vidim zašto bi, nije se predstavio imenom i prezimenom, njemu na čast, ali je fakat da postoje ovakve sudbine, i ja znam nekoliko ljudi čiji život bi se mogao pretočiti u tri toma slična ovoj priči.
Možda mu je jednostavno trebalo da sve "stavi na papir" i da to sa nekim podeli, možda će baš ovom ispovešću "emotivcima" na krsti i njemu biti lakše, ja mu to u svakom slučaju od srca želim.
 
Mozda se ne bih trebao truditi i davati neka objasnjenja,

Na kraju poceo sam temu sa ocekivanjem da ce jos neko napisati nesto o sebi, svom
zivotu, izgleda da sam se prevario. Ljudi uvek vide neku korist iz svega, u ovom slucaju
poneki smatraju da ja imam korist iz njihovog sazaljenja.

Mislim da si i pored svih muka kroz koje si prošao, ostao prilično naivan dok na ovom forumu tražiš ili očekuješ razumevanje.
Želim ti sve najbolje, zaboraviti ne možeš, pokušaj bar da se okreneš nekim drugim stvarima da bi sebi olakšao. Pročitaj kanarinkin post ponovo, mislim da je najdobronamerniji.
 
Lako je biti sudija, a još lakše je ne verovati jer sto batina po tuđoj guzici ne boli koliko jedna po tvojoj.
Ako je lagao, ne vidim zašto bi, nije se predstavio imenom i prezimenom, njemu na čast, ali je fakat da postoje ovakve sudbine, i ja znam nekoliko ljudi čiji život bi se mogao pretočiti u tri toma slična ovoj priči.
Možda mu je jednostavno trebalo da sve "stavi na papir" i da to sa nekim podeli, možda će baš ovom ispovešću "emotivcima" na krsti i njemu biti lakše, ja mu to u svakom slučaju od srca želim.
O kakvom sudiji pricas? Kad nesto kazes gledaj da to ima
Smisao
Decko j e napumpao pola price kao sto smo videli
Zasto bih morala da verujem u svaku pricu koja mi se servira
I sto vas pogadja kad se posumnja u nesto? Pisite njemu i mazite ga po glavi ako vam je tako lepse mene ignorisite
Jos nisam shvatila iz kojih razloga vas pogadja kad se neko ne primi n'a svaku srceparajucu pricu
 
Kako jednom lekaru objasniti da sem belih i zelenih mantila, skalpela, unutrašnjih i spoljašnjih organa, postoji i deo čoveka koji ljudi nazivaju dušom!? Na žalost, nikako!

ovo je bilo prestrogo

bilo je ovde par razmishljanja u fazonu da je svakom neko na nebu odmerio onoliko koliko moze da podnese/da se otplacuju neki prosli dugovi/da se iza slucajnosti krije neki veci smisao
to ili bilo koja druga varijacija fatalizma, ne podstice coveka da se bori, jer proistice da su covekova volja i pamet nemocni pred sudbinom.
molitva moze da bude i super motivisuca, i ne verujem da bi bilo koji lekar molitvu kao takvu zeleo nekom da uskrati, ali ovo sto ste ovde napisali ne zvuci ipak ohrabrujuce vec pomirujuce.

(pravda za Pufera docu!:mrgreen:)

Ne vidim cemu podcenjivanje tuge i nesrece i pominjanje svojih sopstvenih kao da je takmicenje za najtezi zivot i najbedniju mladost. :dontunderstand:

Postavljac je imao potrebu da iznese svoj zivot ovde i izneo je, ni jednog momenta nije tvrdio da je njemu najteze niti to oseca, svi mi koji smo stariji od 25 barem znamo da od najcrnjeg ima crnje i od belog belje. Mislim da je cak u uvodnom postu pozvao i nas da se pridruzimo da imamo temu u kojoj bi se prisetili ili podelili sa nekim ono sto nas muci ili sto nas je nekad mucilo.

I jos da kazem nesto. Svi mi jesmo izgubili nekog svog, neko i vise ljudi za kratko vreme, ali ono po cemu je ova prica drugacija i po cemu je teza od mnogih je to sto on nikad nije imao mnogo ljudi koje bi mogao nazvati svojim a jos manje onih koji bi njega osetili kao svoga. Imao je dve zene koje je voleo i koje su ga volele i gledao ih je celi zivot kako se patu i umru nemocan da ucini bilo sta. A ta nemoc da ih zastiti je ono sto je teze od svega. Ostao je SAM.

slazem se sa drugim pasusom.
ali mislim da se niko nije takmicio sa njim ili podcenjivao, ova tema je bukvalno sva u dobrim namerama.
 
O kakvom sudiji pricas? Kad nesto kazes gledaj da to ima
Smisao
Decko j e napumpao pola price kao sto smo videli
Zasto bih morala da verujem u svaku pricu koja mi se servira
I sto vas pogadja kad se posumnja u nesto? Pisite njemu i mazite ga po glavi ako vam je tako lepse mene ignorisite
Jos nisam shvatila iz kojih razloga vas pogadja kad se neko ne primi n'a svaku srceparajucu pricu

Pa vidiš, ja biram da verujem, a kako ti možeš tvrditi da je priča napumpana, mislim, bila si tamo negde s'njim pa znaš ili šta?
 
O kakvom sudiji pricas? Kad nesto kazes gledaj da to ima
Smisao
Decko j e napumpao pola price kao sto smo videli
Zasto bih morala da verujem u svaku pricu koja mi se servira
I sto vas pogadja kad se posumnja u nesto? Pisite njemu i mazite ga po glavi ako vam je tako lepse mene ignorisite
Jos nisam shvatila iz kojih razloga vas pogadja kad se neko ne primi n'a svaku srceparajucu pricu
Napumpana ili ne, ta priča je tu da nas podseti da svako ima probleme, neko veće, a neko manje. I ako ti se čini da su tvoji problemi preveliki, da ne možeš da ih izneseš, seti se da ima onih koji imaju daleko veće probleme.
A sve u svemu, život ide dalje.... Nema toga što čovek ne može da izgura. Potrebno je naći samo tu unutrašnju snagu i gurati napred.
 
Baš zato što ne vidiš ne bi trebalo olako i da komentarišeš.
Evo ti jedan zadatak za razmišljanje: Brat mi veruje bezuslovno u Božije postojanje (za razliku od mene koji se sve nešto femkam ;) ), i tako, u toku neke svoje molitve njemu se javi (obznani, kako god to da shvatiš), da će ostati bez levog testisa, ali da će se sve na kraju dobro završiti. Posle par meseca, ode on samoinicijativno na kontrolu, i otkriju mu kancer u ranoj fazi. Fikere, odstrane oni njemu bolesno jaajce, i evo ga i danas nakon, deset godina on je odlično, i što je najbitnije reproduktivno je sposoban! Kad se ovo čita izgleda smešno, ali onda nam nije bilo ni malo do smeha.
Kada se slučajnosti često ponavljaju u životu, smemo li ih i dalje nazivati tako!?
Pa, dobro, kada se te slučajnosti tako često pojavljuju, koliko to brat ima tih jaja ?!? :eek:
 
Napumpana ili ne, ta priča je tu da nas podseti da svako ima probleme, neko veće, a neko manje. I ako ti se čini da su tvoji problemi preveliki, da ne možeš da ih izneseš, seti se da ima onih koji imaju daleko veće probleme.
A sve u svemu, život ide dalje.... Nema toga što čovek ne može da izgura. Potrebno je naći samo tu unutrašnju snagu i gurati napred.



....ovo je poruka i "nauk".....a ima jos nesto, stari ljudi su govorili, "ne dao ti Bog ono sto mozes da izdrzis"....
 
Nadam se da postavljam temu na pravo mesto. Nosim na dusi za "mene" jednu tesku zivotnu pricu, ako vam je stalo da cujete, mozete da procitate ili ako imate nesto slicno da i sami napisete. Izvinjavam se unapred na duzini sledeceg posta.
Priča poput tvoje, nažalost, nije usamljena, znam iz iskustva svog posla gde sam ih mnogo sličnih čula, i ni sada ne mogu ravnodušno da ih slušam, a da me srce ne zaboli.Divim ti se što si se usudio da pričaš o tome, jer se ljudi obično stide da pričaju takve stvari( do sada sam mislila bez potrebe, ali posle pojedinih komentara, postaje mi jasnije), ali verujem, kada si izneo sav taj bol, ti ćeš biti samo jači, i svojoj napaćenoj majci i sestrici biti samo na ponos, ja , nažalost, mogu da ti pružim samo moralnu podršku, ali znam da je hrabrim ljudima, poput tebe, to dovoljno i da ti to i treba da nastaviš svoj život,
uspešan, srećan i lep, jer ti to zaslužuješ!
 
O kakvom sudiji pricas? Kad nesto kazes gledaj da to ima
Smisao
Decko j e napumpao pola price kao sto smo videli
Zasto bih morala da verujem u svaku pricu koja mi se servira
I sto vas pogadja kad se posumnja u nesto? Pisite njemu i mazite ga po glavi ako vam je tako lepse mene ignorisite
Jos nisam shvatila iz kojih razloga vas pogadja kad se neko ne primi n'a svaku srceparajucu pricu

Vidite "gospodjo" meni je najmanje bitno da se Vi (kako Vi kazete) primite na moju "napumpanu pricu" .
Ono sto se da primetiti je vasa dusebrizna borba za istinitim pricama, mnogi ce vam zahvaliti
ako uspete da ih spasete bespotrebnog iskazivanja saosecanja, koje je izgleda ovih dana na ceni.
Toliko se upinjete u raskrincavanju ove price da covek prosto pomisli kako iz vas izvire neka zavist
prema svakom ko ostavi dobronameran komentar, jer ste i Vi imali tesku zivotnu pricu a niko ne
obraca paznju na to. Prosto ne moze da mi promakne cinjenica kako osudjujete svako javno iznosenje
necije proslosti a sami ste u prvi plan stavili neke od svojih problema. Takodjer svako ko je ostavio
slican komentar vasem nije izdrzao da ne istakne svoje probleme, sto naravno deluje kao neko
takmicenje, tipa ko ce vise dobiti sazaljenja, da je meni prosto zao sto sam se upustio u ovakvu raspravu.

Vidite zbog slicnog razmisljanja okoline u mestu gde sam odrastao, moj zivot je bio tezi nego sto je
morao da bude. Vec sam naveo da siromastvo nije ostavilo nikakav teret na dusi, u pocetku sam
krvio oca za sve, posle kad sam malo sazreo kao licnost i kad sam se osvrnuo unazad,
shvatio sam malo bolje i cistije video stvari koje tad nisam mogao da vidim.

Naime jedne veceri iz nekih svojih razloga, necu ih opisivati, da ne bi prenaduvao pricu,
otac je pretukao majku, od batina joj je poremetio centar za ravnotezu, samim tim izgubila je
kordinaciju pokreta, sto znaci da se vise nije mogla pravolinijski kretati. Sto je poenta ovog
sto sad pisem, poenta je u tom, da je majka zbog uticaja okoline, nepisanog pravila da prljav
ves ostaje u svom dvoristu, tj ne iznosi se napolje, sa tim je znacilo da majka sve to precutkuje.
Nije problem u tom ni sto je precutala, problem je sto je okolina reagovala tako, da ju je nazvala
pijanicom, koja se opija dok joj deca gladuju. Oni su primetili da se ona gega prilikom hodanja,
bez dubljeg ulaska u razlog te njene fizicke promene, veselo su zakljucili da je postala pijanica.
Sto je bio apsurd jer sve da je i zelela da pije nije imala uslove za kupovinu alkohola.

Nakog zadnjeg pokusaja samoubistva oca, detalje necu opisivati zbog prenaduvavanja price.
Uzeo je kuhinjski noz, presekao vene, jedino sam ja bio tu sa njim, u nekom momentu
naisli su mestani i spasili ga, vec par dana posle je kruzila prica kako je i ona bila prisutna
ali nije trazila pomoc jer je cekala da iskrvari na smrt. Islo se dotle sa pricama da ga je
ona podgovarala da se ubije. Naravno niko ne moze zamisliti sem nje kako je ziveti sa takvim
pricama koje se lepe kao etikete i od zrtve se pravi krivac.

Mene su proglasili za nasilnog i nepredvidivog, pored svega su znali razlog tog mog ponasanja
ali su ponovo krivili samo mene. Naime zbog imejavanja moje porodice, cesto sam ulazio u
konflikte sa ostalom decom, cesto izvlacio deblji kraj jer su se oni uvek udruzivali, normalni
protiv nakaza kako su voleli da etiketiraju. Ni jedan od roditelja nije video problem u svojoj
deci vec osobito u meni. Ali ni jedan od tih roditelja nikada nije imao postovanje te svoje
zlatne dece kao sto je nasa majka imala od nas dvoje.

Mi smo kao drustvo veoma apaticni, sta vise veoma podrugljivi . U nasem se drustvu
jednako ne oprasta uspeh kao i neuspeh. U nasem drustvu se ne ceni kvalitet pojedinca,
iskljucivo se ceni ko stoji iza njega, ali nije moje da ovde drzim moralna predavanja.

Za sve one koji racunaju moje godine i premotavaju film u glavi, napinju sive celije
u zbrajanju izmedju nekih desavanja. Da im pomognem u racunanju, u Srbiju sam
stigao sa 15 god i nekoliko meseci, sada u decembru punim 32 god.
Moja veza sa tom devojkom koja je trajala sedam god, bila je veza u sakrivanju,
raznim prevarama, ali kakva da je bila trajala je sedam god. Nisu je uspeli prekinuti
oni sa svojim zabranama, prekinula se kad je jedno od nas izgubilo interes za drugo.

Neki cak pronalaze lazno pisanje jer je pisano u dva dela, samo da ih podsetim da je ovaj forum ogranicen
na nekih 1000 slovnih unosa , ako se ne varam, sve preko tog ne moze da se objavi,
ali neki kazu ako se vadis da si kriv, dok drugi kazu ako precutis znaci da je istina
Kako got, ni jedno , ni drugo , ne valja.

No za mene je ocigledno da sam pogresio, naisao mi je trenutak, zelja da podelim to sa nekim,
mislio sam ovako intimno, gde me niko ne zna, neki za mene nebitni ljudi, izbacis to iz sebe.
Vise zbog secanja na njih dve, na zivot koji i'te kako moze zavrsiti bes srecnog kraja.
Prevario sam se, samo sam sebi potvrdio pricu o drustvu koje ne prihvata iznimke.
Svakako na greskama se uci, ako ne na tudjim onda moras na svojim .

Svako dobro svim razumnim ljudima, u ovakvim vremenima, razum je vredniji od svega.
 
Pa vidiš, ja biram da verujem, a kako ti možeš tvrditi da je priča napumpana, mislim, bila si tamo negde s'njim pa znaš ili šta?

sto bih ja tebi bilo sta dokazivala
dokazi ti da je tacno :roll:
sem toga nisam rekla da je sve izmisljeno nego netacno
rekao da je nepismen-ispade da ima srednju skolu
rekao da je uspeo-vozi autobus
znaci ima sigurno jos delova koji su napumpani
 
Felicitas, nemoj gubiti veru u ljude. Uvek je bilo i biće i dobrih ljudi i zbog njih se čovečanstvo još uvek drži. Doduše na klimavim nogama, ali za sada opstaje.
Seti se komšinice koja vam je zdušno pomagala, bilo je sigurno još ljudi u tvom životu koji su ti pružili ruku.
Samo hrabro i otresaj gamad sa sebe, ne misli na njih i čuvaj sećanje na svoju majku i sestru.:zag:
 
Felicitas, nemoj gubiti veru u ljude. Uvek je bilo i biće i dobrih ljudi i zbog njih se čovečanstvo još uvek drži. Doduše na klimavim nogama, ali za sada opstaje.
Seti se komšinice koja vam je zdušno pomagala, bilo je sigurno još ljudi u tvom životu koji su ti pružili ruku.
Samo hrabro i otresaj gamad sa sebe, ne misli na njih i čuvaj sećanje na svoju majku i sestru.:zag:

Potpisujem!
Ignorisi zlonamerne komentara i ovde i u zivotu uopste,ne hrani im dusu,vec ih pusti neka zive u svojoj pakosti!
Pisi ti i dalje,mada nakon ovih zluradih komentara tesko da ce se iko vise odvaziti da eto tako otvori dusu potpuno nepoznatim ljudima,ne bi li mu bar dok pise svoju muku,bilo za trenutak lakse!
 
sto bih ja tebi bilo sta dokazivala
dokazi ti da je tacno :roll:
sem toga nisam rekla da je sve izmisljeno nego netacno
rekao da je nepismen-ispade da ima srednju skolu
rekao da je uspeo-vozi autobus
znaci ima sigurno jos delova koji su napumpani

Ove stvari koje si navela kao netacne, ne moraju da budu...to je relativna stvar, i individualno shvatanje...covek je zavrsio srednju skolu, ali smatra da je nepismen...zasto da ne??? I ja sam zavrsila fakultet, pa se desi da posumnjam u svoju pismenost.
I shvatanje uspeha je individualno...sta je za tebe uspeh? Zar nije dovoljno nakon gladovanja, nemanja nicega, rada na gradjevini za neku crkavicu, raditi i ziveti pristojno od voznje autobusa??? Znaci, uspeh je samo ako zgrnes milion???
 
Mi smo kao drustvo veoma apaticni, sta vise veoma podrugljivi . U nasem se drustvu
jednako ne oprasta uspeh kao i neuspeh. U nasem drustvu se ne ceni kvalitet pojedinca,
nazalost...apsolutno se slazem sa ocenom naseg drustva:confused: da budemo i sudije i dzelati-to nam je glavna razonoda.
Ovo mislim uopsteno bez prozivanja pojedinaca.

A konkretno, ovo mi je na primer bas zasmetalo>:roll:
[QUOTErekao da je nepismen-ispade da ima srednju skolu
rekao da je uspeo-vozi autobus][/QUOTE]
izvinjavam se lindi unapred ako sam pogresno protumacila, ali ovo je delovalo jako podrugljivo:confused:
uspeh je imati posao...da li je posao vozaca manje vredniji i vazniji?!
 
I shvatanje uspeha je individualno...sta je za tebe uspeh? Zar nije dovoljno nakon gladovanja, nemanja nicega, rada na gradjevini za neku crkavicu, raditi i ziveti pristojno od voznje autobusa??? Znaci, uspeh je samo ako zgrnes milion???[/QUOTE]

:) isto mislimo ...u isto vreme:D
 
Pa Nije neki uspeh, to je normalan tok nekoga sa srednjom
Da Nije zavrsio osnovnu bio bi uspeh, ovako- posto kaze da je ispred svoje generacije- zasto bismo ocekivali manje?
O milionu nisam pricala jà ;)
Sto se tice srednje skole hiljade njih u srbiji nisu imali uslove za vise od toga pa se ne smatraju nepismenim
A uz to decko je sasvim lepo sastavio pricu, cak da Nije ni srednju zavrsio ne bismo ga smatrali nepismenim zar ne?
I dezurni Dusebriznici ako mogu da objasne Gde su to videli zlobu u mojim postovima
Konkretno molim
 
Nije uspeh imati posao izvini molim te onda je ovde brdo uspesnih ljudi
Ne u Tom kontekstu u kom je napisano to Nije neki uspeh
Zasto je onda nosenje dzakova neuspeh? Pa i tad je imao posao
Ali to niko ne smatra uspehom ovde n'a temi
Pa je l to neki l'os posao gospodo???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top