Prica o jednoj mladosti.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se sa Lindom. Doziveo sam dosta tragedija i losih stvari u zivotu (smrt najboljeg druga, rana smrt majke kojoj je presudio rak, razvod braka, finansijski krah itd.). Ali uvek se trudim da gledam napred, pokusavam bar da energiju usmerim na lepe stvari i na ljude, koji mi najvise znace.
Ostalo je dosta rana na dusi, ali ne gledam iskljucivo kroz te lose/tuzne stvari na svoj zivot.
 
meni zvuci neobicno pismeno za coveka koji nije skolovan.
i neobican mi je nagli preobrazaj na kraju kada "mrzeo sam boga i djavola, izazivao ih, trazio jos, nesreca bi mi dosla kao lek." odjednom prelazi u "uspeo sam da napustim Srbiju, nisam odustajao, obecao sam majci pre njene smrti da cu uspeti u zivotu. stekao sam sve ono materijalno o cemu sam sanjao."
nedosataje jedan deo zivota koji po mom misljenju treba da bude njegova stanica broj jedan u secanju
kada kaze da je "pogledao iza sebe i upitao se sta je to uspeh, da li ovo sto imam sada ili ono sto sam imao u detinstvu?" postavlja sebi pogresnu disjunkciju
nije uspeh ni bogatstvo koje ga ne ispunjava srecom niti detinjstvo koje je ipak pre svega bilo ispunjeno tugom
izmedju ta dva se desila nekakva zdrava resenost da se gleda napred i aktivna borba za srecu. to je zivot, a ne ono pre ili ono kasnije.
ukoliko je ova prica istinita nadam se da mu je pisanje pomoglo da se izbavi iz zamke samosazaljenja i da povrati stav da nista nije gotovo dok sve nije gotovo.
 
Slazem se sa Lindom. Doziveo sam dosta tragedija i losih stvari u zivotu (smrt najboljeg druga, rana smrt majke kojoj je presudio rak, razvod braka, finansijski krah itd.). Ali uvek se trudim da gledam napred, pokusavam bar da energiju usmerim na lepe stvari i na ljude, koji mi najvise znace.
Ostalo je dosta rana na dusi, ali ne gledam iskljucivo kroz te lose/tuzne stvari na svoj zivot.
pa da,svi imamo nekog koga nemamo
vecina nas je prosla kroz pakao sankcija i nemastine,neki i rat
ali ne zvucimo samosazaljivo i pateticno nego guramo dalje
bude momenata kad ti bude tesko,ali bar mene ne drzi to
mislim o svom pokojnom ocu cesto,mislim o nekim teskim danima (o da,i linda je imala period da nije imala sta da jede,po mesec dana pukog prezivljavanja,ne zelim da pisem uopste sta je to ukljucivalo i koje nacine prezivljavanja i odrzavanja energije) ali ono sto me gura napred je moja cerka,moja porodica,moja buduca deca koju planiram,moje radosti,zivot!a ne smrt
kad samo pomislim pa ja se sad zezam na racun svega ranije,skoro sam pricala muz kako sam morala da provedem jednom noc na ulici (spavanje na betonu koji je zapravo trotoar) ,ja sam to ispircala kroz smeh,to je proslo i sad mozemo da se smejemo
mislim nek autor radi kako hoce,ali ne vidim poentu ove teme
oces neki savet ili da te sazaljevamo?
 
Nadam se da su mlade devojke a i po neki mladi momci ;) izvukli naravoucenije iz ove price po pitanju izbora partnera. Dakle, birajte normalne, dobro placene i zgodne momke po mogustvu sa pasoshom EU. Ne neke ludake koji bi da Vas mlate ili odseku prst.
 
Poslednja izmena:
Mozda se ne bih trebao truditi i davati neka objasnjenja, ali da ne ostane nedoreceno.
Zivot svakako moze da bude gori i od najgoreg filma, moja je prica nista u poredjenju
sa mnogim drugacijim sudbinama, ali to ne znaci da oni ne treba da ispricaju svoju
samo zato sto sam i ja imao, bar za mene, losu zivotnu pircu.

Tudja muka je uvek manja od licne, kao sto je tudji uspeh uvek laksi od dostizanja
sopstvenog uspeha. Uvek je lakse otvoriti dusu iza zavese anonimnosti.
Naidje tako nekad coveku da se izluftira, ljudi cak idu na seanse da bi
upoznali druge osobe slicnih sudbina i shvatili da nisu sami sa nekim svojim problemom.

Nije tuga za mene sto sam u detinstvu ziveo u neimastini, tuga je sto nisam uspeo
pruziti lepsi zivot onima do kojih mi je bilo stalo.
Mrzeo sam svog oca, mrzeo sam ga jer su nam se svi imejavali nama zbog njega,
sad vidim koliko sam pogresio, niko ne bira svoju bolest, a oni koji su nam se
ismejavali samo zbog njegove bolesti su bolesniji od njega.

U zemlji gde sam sad, upoznao sam decka iz Somalije, ciji je zivot tragedija nad
tragedijama, posle svega je ipak ostao stabilna licnost. ali nisam ni pomislio da on to meni prica
zbog tog da bi ga sazaljavao. No na vama samima je stvarate svoje mislenje o stvarima oko vas.

Ja sam naravno zavrsio srednju skolu, pod skolovanjem sam podrazumevao daljne ostrucavanje.
Da mrzeo sam boga i djavola, mrzeo sam one koji pricaju o bozanskoj ljubavi i boljem zivotu
na onom svetu. Inatio sam se bogu u kog ne verujem, inatio sam se zivotu jer sam mislio da
ne moze da me slomi, ali svako ima tacku na kojoj puca. Naravno da fali dobar deo detalja
da bi prica bila kompletna, ali ovo je samo prica u etapama, nije knjiga.

Na kraju poceo sam temu sa ocekivanjem da ce jos neko napisati nesto o sebi, svom
zivotu, izgleda da sam se prevario. Ljudi uvek vide neku korist iz svega, u ovom slucaju
poneki smatraju da ja imam korist iz njihovog sazaljenja.

Na pitanje dali te problemi samo ojacaju, ja nemam odg, jer ne bih znao kakva bih bio
licnost da je zivot tekao glatko. Na primeru moje majke se vidi da ona nije ojacala,
nego je tonula u sve dublji ocaj, koji je na kraju i ubio. Pod uspehom smatram sto
sam trenutno obican vozac autobusa u jednoj EU drzavi, sa skromnim primanjima
ali dovoljnim da priustim sebi ono sto sam pre samo sanjao.
 
Mislim da je najvaznije od svega da shvatite da ono sto je bilo bilo je i da treba krenuti dalje. Sada treba da izgradite sebe kao licnost i da se skrasite sa partnerom. Iskoristite iskustva iz detinjstva da bi ste postali dobar partner i roditelj jednoga dana. Zivot nazalost pise tuzne price, znam nekoliko ljudi koji su preziveli Ausvic i imam veliko divljenje prema tim ljudima.
Ja nemam neke tuzne teme, ali razumem kako je biti diskriminan i predmet poruge u drushtvu, jer sam i sam to bio kroz skolovanje tako. Isto tako znam kako je ziveti sa jednim roditeljem, stim sto sam ja ziveo samo sa ocem. Ipak, ja to smatram kao odlicno celicenje u zivotu i jako sam ponosan na sebe zbog toga! Odlazak iz Srbije smatram vrhuncem svog uspeha.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se vredjas dosta se ovde laze pa ne verujemo u bas svaku pricu
Posebno sto tvoja zvuci tako kao sto zvuci
Nadam se da ces da se izvuces iz tuge i da gledas zivot drugacijim ocima
To je iza tebe, svi smo mrzeli nekad roditelje zbog necega, neki su mrzeli uvek. Ali ne pravimo od toga svetsko pitanje
Proslost treba da ostane proslost
Radis, u uredjenoj drzavi
Majka bi bila ponosna
Sta IMAs od podsecanja n'a daleku proslost koja cak i Nije tvoja(tvoji roditelji, njihovi roditelji)?
Decko izadju Malo u diskoteku, upisi se n'a kurs kuvanja ili slikanja, kupi novi parfem...
 
Odprilike bih se u globalu složio sa stavom koji ovde potencira LindaLee. Većina nas ima neke svoje tužne priče, koje iz nekih, nama ličnih razloga, ne želimo javno da iznosimo.
Ja bih prijatelju do sutra mogao da ti pišem esej o tome kako izgleda pakao od života.
- Kako je to kada u dva meseca ostaneš bez oba roditelja, sa mlađim bratom, a od familije ni cvonjka pomoći ne dobiješ (priča je vrlo kompleksna - udes, koma, ribarska banja, pokvareni lekari).
- Kako je to kada ti taj mlađi brat, uz Božiju pomoć, pobedi kancer.
- Kako je to kada ti supruga izgubi bebu u osmom mesecu trudnoće, a ti onako slomljen gledaš svog usnulog anđela kako spavka u plavom plastičnom koritu!
- Kako je to kada ti i drugu bebu zamalo zadesi ista sudbina, pa prvih pet meseci njenog života izgledaju kao svakodnevni pakao, i borba za opstanak. To se rečima ne da opisati.
- Itd, itd, ....

Tako da druže moj, pusti prošlost prošlosti, inače ti ni budućnost neće biti sjajna. Ma gde se ti sada nalazio. A na Boga i na sam život, nikada se kamenjem ne gađaj, pa makar i smatrao sve to praznoverjem!

I za kraj, pozdrav, i živ ti nama bio, i puno europejaca busom prevezao. :bye:
 
Ne vidim poentu za tolikim pominjanjem religije i praznoverja. Ne vidim nacin na koji bi ti pomogla iluzija kao sto je Bog da prebrodis proslost, bolest, nedace itd. Uzdaj se use i u svoje kljuse. Ne u Bogove i cuda.
 
Jao ixtis ovo s detetom je najgore sto coveka moze da zadesi
:(
Ali i to se prezivi mada nekad ne zekimo da prezivimo
Decko je rodjen 1979
Zabavljao se s devojkom 7 god a onda je ona upisala faks
Da u ovoj prici je vreme Malo nerealno pa Nam izgleda da ima preko 40 god
 
Ne vidim poentu za tolikim pominjanjem religije i praznoverja. Ne vidim nacin na koji bi ti pomogla iluzija kao sto je Bog da prebrodis proslost, bolest, nedace itd. Uzdaj se use i u svoje kljuse. Ne u Bogove i cuda.

Baš zato što ne vidiš ne bi trebalo olako i da komentarišeš.
Evo ti jedan zadatak za razmišljanje: Brat mi veruje bezuslovno u Božije postojanje (za razliku od mene koji se sve nešto femkam ;) ), i tako, u toku neke svoje molitve njemu se javi (obznani, kako god to da shvatiš), da će ostati bez levog testisa, ali da će se sve na kraju dobro završiti. Posle par meseca, ode on samoinicijativno na kontrolu, i otkriju mu kancer u ranoj fazi. Fikere, odstrane oni njemu bolesno jaajce, i evo ga i danas nakon, deset godina on je odlično, i što je najbitnije reproduktivno je sposoban! Kad se ovo čita izgleda smešno, ali onda nam nije bilo ni malo do smeha.
 
Baš zato što ne vidiš ne bi trebalo olako i da komentarišeš.
Evo ti jedan zadatak za razmišljanje: Brat mi veruje bezuslovno u Božije postojanje (za razliku od mene koji se sve nešto femkam ;) ), i tako, u toku neke svoje molitve njemu se javi (obznani, kako god to da shvatiš), da će ostati bez levog testisa, ali da će se sve na kraju dobro završiti. Posle par meseca, podstaknut ode on samoinicijativno na kontrolu, i otkriju mu kancer u ranoj fazi. Fikere, odstrane oni njemu bolesno jaajce, i evo ga i danas nakon, deset godina on je odlično, i što je najbitnije reproduktivno je sposoban! Kad se ovo čita izgleda smešno, ali onda nam nije bilo ni malo do smeha.

Cista slucajnost. Ljudi svakodnevno obolevaju od razlicitih tipova kancera. Taj oblik kancera nije toliko redak kao sto mislish. Postoje milioni religioznih ljudi i njima se niko ne javlja u snovima (ako je to istina sto ti je rekao).
Kao lekar ti inace i savetujem da i sam obavish samopregled s vremena na vreme.
Inace, osoba je reporduktivno sposobna i sa jednim testisom, tako da to nije nishta cudno. Ipak je potreban samo jedna plivac ;)
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne verujem u slučajnosti. Sve što se dešava ipak ima neku svoju svrhu.
Možda se na taj način samo hrabrim u pojedinim situacijama, ali... Ko ima vajde ako mi to ospori i uskrati?

Znaci nacizam je imao neku svrhu? To stalno naturanje Boga kako pazljivo gleda svoje stado mi je zaista dojadilo vise. I veciti odgovor na zasto se lose stvari dogadjaju "jer tako nas on iskushava". Zaista lepo spremljena prica. Ali istina je da je religija vise razjedinila ljude, razorila gradove i da neprekidno stvara konflikte.
 
Znaci nacizam je imao neku svrhu? To stalno naturanje Boga kako pazljivo gleda svoje stado mi je zaista dojadilo vise. I veciti odgovor na zasto se lose stvari dogadjaju "jer tako nas on iskushava". Zaista lepo spremljena prica. Ali istina je da je religija vise razjedinila ljude, razorila gradove i da neprekidno stvara konflikte.
Ne želim ovde da raspravljam o religiji. To radim na Religiji.
Ono što je primetno to je tvoje mešanje pojmova "religija" i "vera".
Vera da će (figurativno rečeno) nakon kiše zasjati Sunce je ono što meni lično pomaže da u teškim momentima utešim sebe. Pa ako ti u tome vidiš nacizam i pokušavaš da mi oduzmeš moju veru (moju slamku za koju sam se uhvatio)... nemam reči. Misli šta hoćeš, ali ako hoćeš da mi pomogneš, obiđi me u što je moguće širem luku.

Nadam se da smo se razumeli.
 
Kako jednom lekaru objasniti da sem belih i zelenih mantila, skalpela, unutrašnjih i spoljašnjih organa, postoji i deo čoveka koji ljudi nazivaju dušom!? Na žalost, nikako!

Samo za Pufer-a docu jedna lekarska izvedba::mrgreen:

 
Ne želim ovde da raspravljam o religiji. To radim na Religiji.
Ono što je primetno to je tvoje mešanje pojmova "religija" i "vera".
Vera da će (figurativno rečeno) nakon kiše zasjati Sunce je ono što meni lično pomaže da u teškim momentima utešim sebe. Pa ako ti u tome vidiš nacizam i pokušavaš da mi oduzmeš moju veru (moju slamku za koju sam se uhvatio)... nemam reči. Misli šta hoćeš, ali ako hoćeš da mi pomogneš, obiđi me u što je moguće širem luku.

Nadam se da smo se razumeli.

Da se mi razumemo, ja ne zelim ni da ti pomognem ni da ti odmognem. Ne zelim ni da te konvertujem u ateistu. Samo sam izjavio da nema poente proklinjati Boga i proznoverje, vec sam se potruditi i resiti stvari. Oni slabiji kao sto kazesh i sam koriste veru kao slamku spasa.
 
Ne vidim cemu podcenjivanje tuge i nesrece i pominjanje svojih sopstvenih kao da je takmicenje za najtezi zivot i najbedniju mladost. :dontunderstand:

Postavljac je imao potrebu da iznese svoj zivot ovde i izneo je, ni jednog momenta nije tvrdio da je njemu najteze niti to oseca, svi mi koji smo stariji od 25 barem znamo da od najcrnjeg ima crnje i od belog belje. Mislim da je cak u uvodnom postu pozvao i nas da se pridruzimo da imamo temu u kojoj bi se prisetili ili podelili sa nekim ono sto nas muci ili sto nas je nekad mucilo.

I jos da kazem nesto. Svi mi jesmo izgubili nekog svog, neko i vise ljudi za kratko vreme, ali ono po cemu je ova prica drugacija i po cemu je teza od mnogih je to sto on nikad nije imao mnogo ljudi koje bi mogao nazvati svojim a jos manje onih koji bi njega osetili kao svoga. Imao je dve zene koje je voleo i koje su ga volele i gledao ih je celi zivot kako se patu i umru nemocan da ucini bilo sta. A ta nemoc da ih zastiti je ono sto je teze od svega. Ostao je SAM.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top