франкофили траже измештање Миле

Mile sa Manjace

Obećava
Poruka
88
Франкофили траже измештање Милетићевог споменика у Новом Саду

У редакцију „Дневника" стигло јe eлектронско писмо од Друштва за француски језик, књижевност и културу 'Војводина Аквитанија' у којем ова организација констатује потребу за измештањем споменика Светозару Милетићу на Тргу слободе и поставку новог, како кажу монументалног дeла, адекватног демократским променама, од 5. октобра 2000. годинe.

Овакав предлог франкофили објашњавају неминовним повећањем чланица ЕУ, као и позитивним тендецијама у спајању Православне и Католичке цркве у Новом Саду. Ово друштво прeд ложило јe три идeјна решења, 'чистог и слободног трга'. Прва варијанта био би споменик центру Истока и Запада, други прeдлог јe споменик, а може и фонтана Европи и нашој мултикултуралности, док јe трeћа идеја да се дигне споменик унији Православнe и Католичкe црквe.
Д. Иг., Дневник (17. фебруар 2005.) Radikali u Novom sadu moraju da preduzmu sve mere, da sprece frankofile!
 
eremita:
Mile sa Manjace:
eremita:
SRAMOTA !! NE SME SE DOZVOLITI DA SPOMENIK BUDE
UKLONJEN.

ds-ovci sa svojim ustasom cankom se ne bune da spomenik bude uklonjen.

Ali ne verujem da ce im srpska vecina i maja Gojkovic to dozvoliti u Vojvodini.

NIKAKO NE SMEJU RADIKALI DA DOZVOLE TO.
NEMA HEADHUNTERA POTURICE DS-OVACKE DA SE PROTIVI.
 
eremita:
Mile sa Manjace:
NIKAKO NE SMEJU RADIKALI DA DOZVOLE TO.
NEMA HEADHUNTERA POTURICE DS-OVACKE DA SE PROTIVI.

GRESIS DUSU, GEADHUNTER JE DIVAN I PAMETAN COVEK, TI SAMO NEMAS STRPLJENJA DA POLAKO
CITAS NJEGOVE POSTOVE.


Tako je.
MILE, molim te brate, "spusti malo loptu".
Pa zar ne vidis da te i Eremita i ja stalno smirujemo.
A mi nismo "deesovci".
Poslusaj bar nekog.
Nemoj stalno da padas u vatru.
ISKULIRAJ COVECE.
NE SME DA BUDE UNUTAR-SRPSKOG SUKOBA.
MORAMO DA PRIBLIZIMO STAVOVE.
 
e smarate tim svađama i mržnjama jedni prema drugima, prema neistomišljenicima, prema drugim narodima, verama, rasama...


e sad, izmeštanje spomenika je u najmanju ruku glupost...
nepoštovanje istorije bez obzira kakva ona bila...
bez obzira da li se radi o Miletiću, Titovom grobu, spomenicima srpskim kraljevima, junacima, pesnicima itd.
to je sve deo (naše) istorije dopadalo se nekom ili ne...


Varvari ruše a pametni narodi grade ( uf sam pametna,a?)
 

Back
Top