Dual chanel

Profimare

Elita
Poruka
22.332
E ovako...
Onako laicki receno dual ddr radi kad imas dva(ista) modula ubodena u odgovarajuce slotove... E sad kako vidim u uputstvu moje ploce, epox 8rda3+, ta memorija radi u 128-bitnom modu. Pise jos ako imam 3 ista modula da ce i ona raditi u 128-bitnom modu... Mene sad zanima sta je 128-bitni mod tj. jer to dual ddr mod mozda ili nesto drugo i koliko ce mi memorija sporije raditi ako kupim jos jedan modul(sad imam dva) jer po uputstvu i 2 i 3 modula rade u 128-bitnom modu???!
 
POP Mare:
E ovako...
Onako laicki receno dual ddr radi kad imas dva(ista) modula ubodena u odgovarajuce slotove... E sad kako vidim u uputstvu moje ploce, epox 8rda3+, ta memorija radi u 128-bitnom modu. Pise jos ako imam 3 ista modula da ce i ona raditi u 128-bitnom modu... Mene sad zanima sta je 128-bitni mod tj. jer to dual ddr mod mozda ili nesto drugo i koliko ce mi memorija sporije raditi ako kupim jos jedan modul(sad imam dva) jer po uputstvu i 2 i 3 modula rade u 128-bitnom modu???!
To nije do memorije vec do arhitekture samog memorijskog kontrolera.Naime NForce2
chipset ima 128-bitni memorijski kontroler, pa 2 memorijska modula moze da "vidi" kao jedan kad rade u dual channel modu.Zbog toga treba da imash samo dva indentichna modula.Iako je memorijski bandwith duplo veci, dobitak u performansama u dual channel modu je generalno oko 15%. :idea:
 
jozza:
POP Mare:
E ovako...
Onako laicki receno dual ddr radi kad imas dva(ista) modula ubodena u odgovarajuce slotove... E sad kako vidim u uputstvu moje ploce, epox 8rda3+, ta memorija radi u 128-bitnom modu. Pise jos ako imam 3 ista modula da ce i ona raditi u 128-bitnom modu... Mene sad zanima sta je 128-bitni mod tj. jer to dual ddr mod mozda ili nesto drugo i koliko ce mi memorija sporije raditi ako kupim jos jedan modul(sad imam dva) jer po uputstvu i 2 i 3 modula rade u 128-bitnom modu???!
To nije do memorije vec do arhitekture samog memorijskog kontrolera.Naime NForce2
chipset ima 128-bitni memorijski kontroler, pa 2 memorijska modula moze da "vidi" kao jedan kad rade u dual channel modu.Zbog toga treba da imash samo dva indentichna modula.Iako je memorijski bandwith duplo veci, dobitak u performansama u dual channel modu je generalno oko 15%. :idea:


Meni je dobitak 100%
 
Kako brzina rada rachunara zavisi od takta procesora,FSB-a,memorijskih latencija,shirine mem. magistrale, frekvencije memorije,brzine hard diska,frekvencije linka izmedju severnog i juznog mosta,pa i grafichke karte, BASH BI VOLEO DA ZNAM KAKO TI JE DUAL CHANNEL UBRZAO SVE OVO I TO DUPLO! :roll: :!:
 
prako:
Daj mozgaj, pa ako imaš dual chanel mode to ti ne ubrzava proc, hdd i ostalo, nego samo komunikaciju između CPU-CS-RAM i ona je duplo brža nego i 64bit mode!

Po vašem, onda bi mi i CD rom morao čitati 150x!

u everestu iman čitanje iz rama 6314 na 400MHz što rijetko ima koja ploča i ram!
evo slika

http://web.vip.hr/pravicar.vip/ic7-default.jpg
Pa to je stvarno puno... Meni ocitava 2200 imam 512mb
 

Back
Top