Sky Star 2

ducizr

Početnik
Poruka
2
Interesuju me utisci dosadasnjih vlasnika ove kartice. Koliko zaista moze kanala da se gleda (kodiranih i nekodiranih)? Koliki tanjir je potreban ?
Sve u svemu mislim da je ovo jedna veoma aktuelna tema jer ima sve vise zainteresovanih za ovaj vid zabave. Razmatram mogucnost kupovine iste, pa me zanima da li uopste vredi da je uzmem. Cuo sam da su svi dobri kanali tako zasticeni da im ni hakeri ne mogu nista!!!


POZDRAV IZ ZRENJANINA
 
Cao i evo da se uklopim i ja posto sam procitao tvoje pitanje, a i sam sam vlasnik kartice, pa cu ti reci nesto vise.
Odmah, kao prvo, uopste neces pogresiti i nemoj uopste da razmisljas za nabavku:))/nisam sigurno prodajni diler:))))/
Bitno je da ti komp podrzava nju,i jos vaznije - da imas mesto da postavis antenu prema cistim-otvorenim nebom.Ja imam zgrade oko mene, pa sam morao da stavljam dve antene, ali i to nije problem ,a i nije skupo.Imam jednu rotacionu i jednu staticnu. A za kanale sto pitas - sa nicim drugim neces da gledas vise programa:))) E sad, potrebna je mala edukacija za celu ovu radnju, a i najveci problem je skrembl IRDETO 2, ali to neces ni da pimetis, jer sa 3500 tv i jos toliko mozda radio kanala,......mislim da sam ti sve rekao:))))) Imas crnogorski sajt "montsat", ukucaj to u Google da ti da tacan web, sad izvini ne secam se momentalno, pa tamo pise bas sve o ovim stvarima.
Ako ti nesto treba, slobodno pitaj , a bas bih zeleo i drugi korisnici da nam se prikljuce, pa da razmenjujemo iskustva, jer "ipak je i to svojevrsna nauka",ali kako tamo pise - koja sluzi za edukaciju i u dobrotvorne svrhe:)))
Veliki pozdrav i cao:)))))))
 
neces pogresiti ali problem se javlja kad naprave nov sistem kodovanja kanala koa npr.teauqilla koja ima najbolji program ali je vec nekoliko meseci zakljucan kanal...da ne pricam o premiere kanalima koje nikad u zivotu nisam mogao da gledam...naravno tu ostaje i pitanje interneta jel samim tim imas mogucnost da kasnije upgrade -ujes svoj internet nalog sa "skromnih" 256 kb/sec sto je O-L-A-L-A
 
Nešto tebi tu ne valja sa ključevima/emulatorima - meni Taquilla radi savršeno. Za Premiere si se malo kasno uključio i zato ga (nažalost, možda?) nisi video. Kažem "nažalost, možda", jer je i meni bolje da ga uopšte nisam video - ovako mi je sada žao svaki put kada ga vidim na listi, a ne mogu da gledam :(

Internet sa satelita može da ide dobrano brže (mnooogo brže) od 256kb/s. Kod mene je to recimo do 8Mb/s.

Pozdrav
 
E ajd i ja nesto da pitam , da li postoi mogucnost da wireles sluzi za upload a stelit za download (posto koliko ja znam sky star 2 je jednosmerna komunikacija sa satelitom )
 
puki68:
E ajd i ja nesto da pitam , da li postoi mogucnost da wireles sluzi za upload a stelit za download (posto koliko ja znam sky star 2 je jednosmerna komunikacija sa satelitom )

Da moze, a to sto ti je satelitski net jednosmeran nije do kartice vec do provajdera postoji i dvosmerni ali je znatno skuplji!!!
 
StORM48:
Nešto tebi tu ne valja sa ključevima/emulatorima - meni Taquilla radi savršeno. Za Premiere si se malo kasno uključio i zato ga (nažalost, možda?) nisi video. Kažem "nažalost, možda", jer je i meni bolje da ga uopšte nisam video - ovako mi je sada žao svaki put kada ga vidim na listi, a ne mogu da gledam :(

Internet sa satelita može da ide dobrano brže (mnooogo brže) od 256kb/s. Kod mene je to recimo do 8Mb/s.

Pozdrav

pa zato storm placas lepu cenu za 8 Mb/s sto je verovatno propratno da imas kintu i to do j*a*j*a... :D :D :D :D :D
 
A koliko bi sve to kostalo(antena i ss2) ? Kod kog servera se treba pretplatiti na staelitsko net, posto nemoze valjda samo da stavis antenu i SS2 i da picis neti i nista da neplacas.
 
sonne:
puki68:
E ajd i ja nesto da pitam , da li postoi mogucnost da wireles sluzi za upload a stelit za download (posto koliko ja znam sky star 2 je jednosmerna komunikacija sa satelitom )

Da moze, a to sto ti je satelitski net jednosmeran nije do kartice vec do provajdera postoji i dvosmerni ali je znatno skuplji!!!
Cek , cek pa koliko ja znam ss2 je jednosmeran tj. nema rx i tx video sam ja kod drugara i dvosmernu komunikaciju ali to nema veze sa ss2 (mislim ss2 je malo smesna za one sprave , tamo imas jedan satelitski modem za rx a drugi za tx) nego to i nije toliko bitno koji mi software treba da bi mi wireles bio upload a satelit download naravno ako mi treba software ili je caka u parametrima prilikom instalacije oba uredjaja.Da pojasnim , ja na wirelesu imam fiksni ip ( on aradi i up i down i to dobro radi) ovo sa ss2 me interesuje samo kao mogucnost kako biram preko cega ide download??????
 
Pa i nisi se "baš nalupao".

Elem, SS2 se MOŽE upotrebiti u kombinaciji sa posebnim uplink transmiterom, čija cena onemogućava laku nabavku. Pošto se ovim ne pravi NIKAKVA ušteda, jer uplink košta koliko i kompletna kombinacija, ova solucija otpada. Što zbog neisplativnosti, što zbog komplikacija koje iz toga mogu nastati.

Osim cene, problem bi mogao biti i zakon naše države, koji propisuje maksimalnu snagu od (čini mi se) 0,25w predajnog signala, pa je dvosmetni sat-link i iz tog razloga "problematičan". Mada, poznajem neke ljude koji to imaju i (zasad) nisu imali problema.

Pozdrav
 
cao ja imam Sky star 2 ali sam potpuni laik za to pa molim ako je neko voljan da mi kaže kako dalje.dali teba nova istalacija i kako se stavljaju ključevi .molim za pomoć javite se molim vas
 

Back
Top