Mleko

JaH_G|rL

Primećen član
Poruka
657
Postoje razlicita misljenja o ovome...neki naucnici tvrde da je stetno za organizam pogotovu odraslih osoba,a drugi da je zdravo i da ga treba sto vise konzumirati..vase misljenje je...?
 
Mlijeko deblja,istina je da je na jednu stranu dobro,a na drugu opet lose.Mislim da treba ponekad da se popije casa mlijeka bez icega,bez pretjerivanja.A kad si nakon pijane noci,tesko mamuran,ujutro ti mucninu otklanja mlijeko!Pozdrav svima od Lune!
 
Visak kalcijuma ne dozvoljava gvozdju da se veze, pa od previse mleka postanes anemican (ali to su valjda neke sulude kolicine? ne znam....)
 
JaH_G|rL:
Postoje razlicita misljenja o ovome...neki naucnici tvrde da je stetno za organizam pogotovu odraslih osoba,a drugi da je zdravo i da ga treba sto vise konzumirati..vase misljenje je...?

Kao sto neko vec rece , priroda je sve uredila ,osim ljudskog mozga , nazalost.
Mleko ,samo dok ste mali i to majcino , jer kravlje mleko nije namenjeno ljudima nego teladima.Kravlji potomak u startu ima blizu 100 kg i ta jacina mleka mu odgovara.
Ako se pozivamo na prirodu ,osvrnite se oko sebe i videcete da slon ne sisa zirafu , leopard ne sisa vuka ....ALI ZATO COVEK SISA KRAVU.
E sad da neko ne bi pomislio kako sam lud ,sve je ovo jepo objasnio jedan od najvecih mozgova nutricionizma gdin. Harvi Diamond u knjizi : "Zdravi i vitki"
Bez obzira sto naslov zvuci tako karikaturno , knjiga je alfa i omega zdrave ljudske ishrane .
Gdin Diamnod je lepo rekao da je kravlje mleko suvise snazno za ljudski organizam i da se u njemu nalazi jedna komponenta od koje se pravi lepak za drvo.E sad ...kad mleko sidje u creva , upravo ta komponenta koja se zove KAZEIN (koga u kravljem mleku ima tacno 300 puta vise nego u ljudskom ) lepo zabetonira zidove vasih creva i ona postaju manje propusna .KAZEIN se se koagulise u zelucu i formira velike tvrde , guste i tesko probarljive grusavine koje su prilagodjene cetvorostomacnom aparatu KRAVE.
Covek se jako tesko oslobadja toga iz organizma jer mi nemamo isti aparat za varenje kao krave.
Naravno neko ce pitati sada a sta je sa kalcijumom , kako cemo ga pribaviti kad je poznato da ga u mleku imam najvise.E sad , to je potpuno pogresna informacija jer je kalcijum iz kravljeg mleka krupniji i pun je KAZEINA dok je kalcijum iz ljudskog mleka sitniji i samim tim nas organizam ga prihvata.Svi orasasti plodovi sadrze takodje kalcijum , kao i susamovo semnje koje sadrzi vise kalcijuma nego bilo koja hrana na svetu.Tu spada i sva lisnata zelen, smokve suve sljive itd
Dovoljno je da preko salate pospete sveze susamovo semnje i dobicete vise kalcijuma nego iz mleka.

Dokazana je (William E. Ellis eminetni hirurg )direktna veza izmedju srcanih obolenja , artritisa , migrenoznih glavobolja .Covek je istrazivao povezanost kravljeg mleka i ovih bolesti celih 40 godina , i dosao do zakljucka da su ljudi koji su konzumirali kravlje mleko bili cecsce izlozeni ovim bolestima.

Heh , toliko od mene :lol: , zabolese me ruke .
ako vas zanima vise da saznate o ovome kupite knjigu : "Zdravi i vitki" i zaprepasticete se koliko je sve jednostavno .Jugoslovenski nutricionisti zaista nisu upoznati sa ovom problematikom , jer su njihovi udzbenici sa pocetka ovoga veka a da se usavrsavaju ne pada im na pamet :roll: :shock: .

Pozdrav od SL
 
Pozdrav tebi, Stari Lišče, dobri druže.

Pročitao sam tvoj post, pažljivo, i evo, da izrazim svoje neslaganje.

Kao prvo, ni malo ne sumnjam u verodstojnost napisanog. Imena koja si citirao meni su nepoznata, ali svakako prihvatam da je sve to tako. Međutim ...

Naučnici sa raznih svetskih univerziteta istražuju, istražuju, istražuju ... Današnji stepen razvitka svih oblasti nauke uslovio je da desetine naučnika i istraživača slaže jednu mikrometarsku kockicu znanja, ne bi li se oformila milimetarska kockica, pa će od puno takvih da se oformi santimetarska kockica, koja će kasnije da se uklopi u sveobuhvatni, kilometarski mozaik ljudskog znanja.

E, sad, pomenuti gospodin je istraživao, kako kažeš, KAZEIN i došao do zaključka da je on prilično 'naporan' za ljudska creva. (Iz tvog posta se ne može zaključiti da je direktno štetan za ljude) OK. I ? Šta sad ? Da zbog toga potpuno isključimo iz ishrane mleko i mlečne proizode ? E pa ne može baš tako. Ajde, da porazmislmo još koliko hiljada drugih naučnika i istraživača ispituje stotine drugih sastojaka mleka ?

Hipotetički: Koliko je istraživača došlo do zaključka da je KAZEIN dobar za nervne ćelije, kosu, vid, i štatijaznam šta ? Znamo li ?

Ženski časopisi, magazini poput Vive, prepuni su citata istrgnutih iz mikrometarske kockice znanja uz bombastične naslove (izmišljam:) "Kafa je zdrava", "Šargarepa je dobra samo zimi", "Peršun samo u pileću supu" "Zelenu salatu nikako ne seckati nožem" ... I tako, do beskraja. Nemojmo se previše uzbuđivati zbog toga.

Ljudska creva. Kažu naučnici da, kad bi se sad odnekud pojavio čovek koji je živeo u srednjem veku i počeo da jede hranu koju mi jedemo, da bi nesrećnik povraćao i povraćao i dobrano se namučio sa dijarejom. Zašto? Zato što ljudi onda nisu imali enzime za varenje u crevima onakve kakve imamo sada. Imali su neke druge koje mi nemamo. To se polako, generacijama menja i prilagođava uslovima života.

Kažeš: Čovek sisa kravu. Pa dobro. Jedemo i ptičija jaja, jedemo i tu istu kravu, i ribu, a od pšenice pravimo testa, od paradajza kečap, pasulj kuvamo. Da li ijedno drugo biće na kugli zemaljskoj kuva, peče ili prži hranu ? Pa ne možemo baš da se merimo sa životinjama.

Kažeš: kravlje mleko nije namenjeno ljudima nego teladima. Dobro. A šta je onda namenjeno ljudima ? Mislim, kad porastemo i ostavimo majčinu sisu. Meso ? NE, NE, NE. Hiljada i hiljada knjiga govori o štetnosti mesa. Jaja ? Ma jok, to je priroda namenila pticama. Ribu ? Nije priroda dala ljudima škrge, ljudi su bića na suvom, sumnjam da je onda riba odgovarajuča ishrana. Ostavimo ribe drugim ribama i delfinima. Bilje i zelje ? To smo od praistorije mogli da beremo, ali zaboga toliko je otrovnih i štetnih bilja. A celulozu, glavni sastojak svih bilja mi uopšte ne možemo da svarimo !
Ne, Lišče, nije to pravilan tok razmišljanja. Zar ne?

Čiitao sam i slušao mnogo, mnogo o ishrani. Posebno me je zanimala vegetarijanska ishrana. Ekstra me je zanimala makrobiotika. Čitao sam i o oblicima zuba i vilice na osnovu čega se može zaključiti šta nam je priroda namenila za ishranu. Pa ona priča iz škole o dužini creva kod ovce i tigra. Pa ovo, pa ono ...

I zaključak je: Držite se tradicije i poštujte podneblje na kojem živite, hranite se umereno i raznovrsno.

Generacije pre nas su se hranile mlekom i mlečnim proizvodima, gajile i čuvale kravu kao hraniteljicu domaćinstva. Nikako nije moguće da su milijarde ljudi tokom hiljada godina u ludosti i neznanju koristile štetno po zdravlje kravlje mleko.

Pozdrav svima.
 
JaH_G|rL:
Postoje razlicita misljenja o ovome...neki naucnici tvrde da je stetno za organizam pogotovu odraslih osoba,a drugi da je zdravo i da ga treba sto vise konzumirati..vase misljenje je...?

pa ne znam nisam cula da je mleko stetno... mada danas sve i svasta slusam na tv-u tipa stetno ovo stetno ono i na kraju ispadne da je sve kancerogeno, bas sam poslednje cula verovali ili ne za SOJU.. shvasta.. ma nemam pojma ja volim mlekce i plazmu mmmmmmmmmmmmm to mi je najbolja kombinacija.... :wink:
 
Narode jedite umereno i raznovrsno,puno voca,povrca,ribe i mesa(da ne bi bili anemicni) a sto se tice mleka konzumirajte i mleko ali ono sa malo masti.Kod nas jos uvek se proizvodi mleko od 3,2%masti a u svetu odavno konzumiraju samo ono ispod 1% masti.To je zapravo ono sto ne valja.Necu da zapocinjem temu kvaliteta mleka kod nas,nije sigurno kao u svetu ali neke sastojke ce pruziti samo mleko.Naravno i jogurt koji je super za nasa creva pogotovo ovi noviji.
 
Milojko Vasic:
Pozdrav tebi, Stari Lišče, dobri druže.

Pročitao sam tvoj post, pažljivo, i evo, da izrazim svoje neslaganje.

Kao prvo, ni malo ne sumnjam u verodstojnost napisanog. Imena koja si citirao meni su nepoznata, ali svakako prihvatam da je sve to tako. Međutim ...

Naučnici sa raznih svetskih univerziteta istražuju, istražuju, istražuju ... Današnji stepen razvitka svih oblasti nauke uslovio je da desetine naučnika i istraživača slaže jednu mikrometarsku kockicu znanja, ne bi li se oformila milimetarska kockica, pa će od puno takvih da se oformi santimetarska kockica, koja će kasnije da se uklopi u sveobuhvatni, kilometarski mozaik ljudskog znanja.

E, sad, pomenuti gospodin je istraživao, kako kažeš, KAZEIN i došao do zaključka da je on prilično 'naporan' za ljudska creva. (Iz tvog posta se ne može zaključiti da je direktno štetan za ljude) OK. I ? Šta sad ? Da zbog toga potpuno isključimo iz ishrane mleko i mlečne proizode ? E pa ne može baš tako. Ajde, da porazmislmo još koliko hiljada drugih naučnika i istraživača ispituje stotine drugih sastojaka mleka ?

Hipotetički: Koliko je istraživača došlo do zaključka da je KAZEIN dobar za nervne ćelije, kosu, vid, i štatijaznam šta ? Znamo li ?

Ženski časopisi, magazini poput Vive, prepuni su citata istrgnutih iz mikrometarske kockice znanja uz bombastične naslove (izmišljam:) "Kafa je zdrava", "Šargarepa je dobra samo zimi", "Peršun samo u pileću supu" "Zelenu salatu nikako ne seckati nožem" ... I tako, do beskraja. Nemojmo se previše uzbuđivati zbog toga.

Ljudska creva. Kažu naučnici da, kad bi se sad odnekud pojavio čovek koji je živeo u srednjem veku i počeo da jede hranu koju mi jedemo, da bi nesrećnik povraćao i povraćao i dobrano se namučio sa dijarejom. Zašto? Zato što ljudi onda nisu imali enzime za varenje u crevima onakve kakve imamo sada. Imali su neke druge koje mi nemamo. To se polako, generacijama menja i prilagođava uslovima života.

Kažeš: Čovek sisa kravu. Pa dobro. Jedemo i ptičija jaja, jedemo i tu istu kravu, i ribu, a od pšenice pravimo testa, od paradajza kečap, pasulj kuvamo. Da li ijedno drugo biće na kugli zemaljskoj kuva, peče ili prži hranu ? Pa ne možemo baš da se merimo sa životinjama.

Kažeš: kravlje mleko nije namenjeno ljudima nego teladima. Dobro. A šta je onda namenjeno ljudima ? Mislim, kad porastemo i ostavimo majčinu sisu. Meso ? NE, NE, NE. Hiljada i hiljada knjiga govori o štetnosti mesa. Jaja ? Ma jok, to je priroda namenila pticama. Ribu ? Nije priroda dala ljudima škrge, ljudi su bića na suvom, sumnjam da je onda riba odgovarajuča ishrana. Ostavimo ribe drugim ribama i delfinima. Bilje i zelje ? To smo od praistorije mogli da beremo, ali zaboga toliko je otrovnih i štetnih bilja. A celulozu, glavni sastojak svih bilja mi uopšte ne možemo da svarimo !
Ne, Lišče, nije to pravilan tok razmišljanja. Zar ne?

Čiitao sam i slušao mnogo, mnogo o ishrani. Posebno me je zanimala vegetarijanska ishrana. Ekstra me je zanimala makrobiotika. Čitao sam i o oblicima zuba i vilice na osnovu čega se može zaključiti šta nam je priroda namenila za ishranu. Pa ona priča iz škole o dužini creva kod ovce i tigra. Pa ovo, pa ono ...

I zaključak je: Držite se tradicije i poštujte podneblje na kojem živite, hranite se umereno i raznovrsno.

Generacije pre nas su se hranile mlekom i mlečnim proizvodima, gajile i čuvale kravu kao hraniteljicu domaćinstva. Nikako nije moguće da su milijarde ljudi tokom hiljada godina u ludosti i neznanju koristile štetno po zdravlje kravlje mleko.

Pozdrav svima.

:lol: S obzirom na razlicitost ljudi , i u shvatanju i u navikama u potpunosti se slazem sa tvojim neslaganjem :wink:
Eto malo filozofskog :) bole me vise ruke od kucanja :)
Ko voli nek pije , ko ne voli nek preskoci.
TO se bre zove Demokratija sa velikim D :lol: :lol: :lol:
 
Anonymous:
Milojko Vasic:
Pozdrav tebi, Stari Lišče, dobri druže.

Pročitao sam tvoj post, pažljivo, i evo, da izrazim svoje neslaganje.

Kao prvo, ni malo ne sumnjam u verodstojnost napisanog. Imena koja si citirao meni su nepoznata, ali svakako prihvatam da je sve to tako. Međutim ...

Naučnici sa raznih svetskih univerziteta istražuju, istražuju, istražuju ... Današnji stepen razvitka svih oblasti nauke uslovio je da desetine naučnika i istraživača slaže jednu mikrometarsku kockicu znanja, ne bi li se oformila milimetarska kockica, pa će od puno takvih da se oformi santimetarska kockica, koja će kasnije da se uklopi u sveobuhvatni, kilometarski mozaik ljudskog znanja.

E, sad, pomenuti gospodin je istraživao, kako kažeš, KAZEIN i došao do zaključka da je on prilično 'naporan' za ljudska creva. (Iz tvog posta se ne može zaključiti da je direktno štetan za ljude) OK. I ? Šta sad ? Da zbog toga potpuno isključimo iz ishrane mleko i mlečne proizode ? E pa ne može baš tako. Ajde, da porazmislmo još koliko hiljada drugih naučnika i istraživača ispituje stotine drugih sastojaka mleka ?

Hipotetički: Koliko je istraživača došlo do zaključka da je KAZEIN dobar za nervne ćelije, kosu, vid, i štatijaznam šta ? Znamo li ?

Ženski časopisi, magazini poput Vive, prepuni su citata istrgnutih iz mikrometarske kockice znanja uz bombastične naslove (izmišljam:) "Kafa je zdrava", "Šargarepa je dobra samo zimi", "Peršun samo u pileću supu" "Zelenu salatu nikako ne seckati nožem" ... I tako, do beskraja. Nemojmo se previše uzbuđivati zbog toga.

Ljudska creva. Kažu naučnici da, kad bi se sad odnekud pojavio čovek koji je živeo u srednjem veku i počeo da jede hranu koju mi jedemo, da bi nesrećnik povraćao i povraćao i dobrano se namučio sa dijarejom. Zašto? Zato što ljudi onda nisu imali enzime za varenje u crevima onakve kakve imamo sada. Imali su neke druge koje mi nemamo. To se polako, generacijama menja i prilagođava uslovima života.

Kažeš: Čovek sisa kravu. Pa dobro. Jedemo i ptičija jaja, jedemo i tu istu kravu, i ribu, a od pšenice pravimo testa, od paradajza kečap, pasulj kuvamo. Da li ijedno drugo biće na kugli zemaljskoj kuva, peče ili prži hranu ? Pa ne možemo baš da se merimo sa životinjama.

Kažeš: kravlje mleko nije namenjeno ljudima nego teladima. Dobro. A šta je onda namenjeno ljudima ? Mislim, kad porastemo i ostavimo majčinu sisu. Meso ? NE, NE, NE. Hiljada i hiljada knjiga govori o štetnosti mesa. Jaja ? Ma jok, to je priroda namenila pticama. Ribu ? Nije priroda dala ljudima škrge, ljudi su bića na suvom, sumnjam da je onda riba odgovarajuča ishrana. Ostavimo ribe drugim ribama i delfinima. Bilje i zelje ? To smo od praistorije mogli da beremo, ali zaboga toliko je otrovnih i štetnih bilja. A celulozu, glavni sastojak svih bilja mi uopšte ne možemo da svarimo !
Ne, Lišče, nije to pravilan tok razmišljanja. Zar ne?

Čiitao sam i slušao mnogo, mnogo o ishrani. Posebno me je zanimala vegetarijanska ishrana. Ekstra me je zanimala makrobiotika. Čitao sam i o oblicima zuba i vilice na osnovu čega se može zaključiti šta nam je priroda namenila za ishranu. Pa ona priča iz škole o dužini creva kod ovce i tigra. Pa ovo, pa ono ...

I zaključak je: Držite se tradicije i poštujte podneblje na kojem živite, hranite se umereno i raznovrsno.

Generacije pre nas su se hranile mlekom i mlečnim proizvodima, gajile i čuvale kravu kao hraniteljicu domaćinstva. Nikako nije moguće da su milijarde ljudi tokom hiljada godina u ludosti i neznanju koristile štetno po zdravlje kravlje mleko.

Pozdrav svima.

:lol: S obzirom na razlicitost ljudi , i u shvatanju i u navikama u potpunosti se slazem sa tvojim neslaganjem :wink:
Eto malo filozofskog :) bole me vise ruke od kucanja :)
Ko voli nek pije , ko ne voli nek preskoci.
TO se bre zove Demokratija sa velikim D :lol: :lol: :lol:

Gost sam bio ja ...nisam se 'profilisao"
 
Slažem se sa većinom koja kaže da ko voli neka pije, ko ne voli, neka ne pije.
Lepo nam je objasnila i Dr.( :lol: svaka Vam Čast, fantastični Ste :P )
Onaj Stari Lisac hranomrzac, ne znam šta jede :?:
Sve knjige tipa "Zdravi i vitki", dijete ove, dijete one, totalno su zastranjene, kada se uvate nečega k'o pijan plota, popljuju neku stvar do daske, a svoje mišljenje porede da je tačno i vredno kao da ga je sam Bog smislio! Strašno su nametljive i isključive, kao neki sektaši.
Ma, ni časopisi nisu bolji. Prosto zbunjuju. U jednom broju hvale kako je čokolada zdrava (čak i čuva od karijesa!) a u narednom broju pričaju o njenoj štetnosti.

Lepo rekoše: sve u umerenim količinama!

A da se vratim na početak, najstariji ljudi na svetu, kada ih pitaju kako se hrane, odgovaraju da konzumiraju ponajviše kefir, jogurt, mleko, mladi sir, dosta povrća i žitarica (sve zavisi u kojem kraju sveta žive). Pa ako mleko ne valja kako uspeše da preguraju 120 i više godina
:?:
 
dr:
Narode jedite umereno i raznovrsno,puno voca,povrca,ribe i mesa(da ne bi bili anemicni) a sto se tice mleka konzumirajte i mleko ali ono sa malo masti.Kod nas jos uvek se proizvodi mleko od 3,2%masti a u svetu odavno konzumiraju samo ono ispod 1% masti.To je zapravo ono sto ne valja.
e vala sa 3.2% i vishe ako treba to sa 1% je ko voda :( nego ona kravica je puna otrova jel znate da macke to nece da piju
 
a meni se mleko gadi....
utvrdjeno je da ljudi sa nultom grupom skoro uvek ne vole mleko jer imaju netoleranciju na laktozu!

ja sam nulta i kod mene je to tacno (laktoza ili ne, gadno je!!!).
 
Anonymous:
dr:
Narode jedite umereno i raznovrsno,puno voca,povrca,ribe i mesa(da ne bi bili anemicni) a sto se tice mleka konzumirajte i mleko ali ono sa malo masti.Kod nas jos uvek se proizvodi mleko od 3,2%masti a u svetu odavno konzumiraju samo ono ispod 1% masti.To je zapravo ono sto ne valja.
e vala sa 3.2% i vishe ako treba to sa 1% je ko voda :( nego ona kravica je puna otrova jel znate da macke to nece da piju
Za tvoju informaciju mleko sa manje od 1% masti je najzdravije,ovo kod nas sto se konzumira je smrt i za stomak i za krvne sudove.Pa ko voli nek izvoli.
 
anakin:
a meni se mleko gadi....
utvrdjeno je da ljudi sa nultom grupom skoro uvek ne vole mleko jer imaju netoleranciju na laktozu!

ja sam nulta i kod mene je to tacno (laktoza ili ne, gadno je!!!).

:shock: A ja se pitala zasto ne mogu da pijem mleko... Nisam znala za to... Posto je mleko zdravo i ubrzava (barem meni) metabolizam,pijem ga uz kapucino i sl... Ono od 1,6% posto za sad nisam videla manje... Probaj i ti...

P.S.
Thanks! :wink:
 
:shock: A ja se pitala zasto ne mogu da pijem mleko... Nisam znala za to... Posto je mleko zdravo i ubrzava (barem meni) metabolizam,pijem ga uz kapucino i sl... Ono od 1,6% posto za sad nisam videla manje... Probaj i ti...

P.S.
Thanks! :wink:[/quote]



:D da, i ja ga pijem samo u kapucinu ali nekad ne mogu ni tako....prinesem kafu s mlekom nosu i pocne da mi se povraca! bas lep nacin da se pocne dan :shock: :shock:
isto tako reagujem i na kravlji mladi sir! bhhh....

pitanje za Dr: da li ljudi koji ne podnose mleko i mlecne proizvode treba da piju kalcijum? ima li neka alternativa?
 
anakin:
a meni se mleko gadi....
utvrdjeno je da ljudi sa nultom grupom skoro uvek ne vole mleko jer imaju netoleranciju na laktozu!

ja sam nulta i kod mene je to tacno (laktoza ili ne, gadno je!!!).

Ja sam takodje nulta, ali mogu ti reci da mleko obozavam. Naravno ne preterujem u kolicini. Najbolje jelo na svetu za mene je hladno mlekico sa reš pechenim okrajkom od hleba.

Tolerantna ili ne, bicu tolerantna prema onima koji ne vole mleko i/ili mlechne proizvode. Ta nemojte jesti :!:
 
anakin:
:shock: A ja se pitala zasto ne mogu da pijem mleko... Nisam znala za to... Posto je mleko zdravo i ubrzava (barem meni) metabolizam,pijem ga uz kapucino i sl... Ono od 1,6% posto za sad nisam videla manje... Probaj i ti...

P.S.
Thanks! :wink:



:D da, i ja ga pijem samo u kapucinu ali nekad ne mogu ni tako....prinesem kafu s mlekom nosu i pocne da mi se povraca! bas lep nacin da se pocne dan :shock: :shock:
isto tako reagujem i na kravlji mladi sir! bhhh....

pitanje za Dr: da li ljudi koji ne podnose mleko i mlecne proizvode treba da piju kalcijum? ima li neka alternativa?[/quote]
Draga moja,ovako stoji situacija...osobe koje ne podnose mleko uglavnom dobiju dovoljnu kolicinu kalcijuma preko ostatka hrane,ribe pogotovo.Licno nisam za unosenje kalcijuma u vidu tableta,pogotove bez prethodne lekarske kontrole,nivoa kalcijuma u krvi,osteodenziometrija...kod nas je sad jako popularno kupovati vitamine,minerale...u sumecim tabletama a ako ste od te vrste srecnika vrlo lako ako preterate mozete dobiti mulj,pesak,kamen u bubrega .Dakle napamet nista.Najbolje je sve to uneti hranom.Jedan od recepata za unos kalcijuma prirodnim putem sam cula od ginekologa koji to preporucuju zenama u klimaksu pogotovu.
Jedno jaje se stavi u malu solju i zalije sokom os sveze iscedjenog limuna,ostavi se preko noci da odstoji u frizideru.Limun ce razloziti ljusku jajeta koja je bogata kalcijumom i ostace samo ona bela opna,ceo sadrzaj se izmuti i popije.To je jedan od vidova unosa kalcijuma,pa onda riba,zelenis...dovoljno je imati semafor u tanjiru i da budes siguran da si uneo sve sto ti je potrebno u organizam.
Pozdrav!
 
Kad su u pitanju autoimuna obolenja da li treba smanjiti unos mleka odnosno kalcijuma i ako treba zbog čega? Šta jesti u tom slučaju? Pitanje pre svega za Dr. Pozdrav!
 
Samo ako je u pitanju sarkoidoza,za ostala oboljenja to nema veceg znacaja.
A sta jesti,pa sve ono sto ne sadrzi kalcijum,dakle ne mleko,sir,jaja,ribu.
 

Back
Top