Volan za PC

Ako ti je bas limit 50evra onda formula gp, ako hoces kvalitet i performanse onda malo samo dodaj i uzmi formula force gp.
I nemoj da te neko nalozi na momo force ili neku modena kantu.Momo je samo nasminkan ff gp.
 
Кулиража:
Jesi li ti "vozio" sta sa Momom?
Ne nih se bas slozio s tobom da je nasminkan, ipak je jedan od najboljih, Momo force pogotovu, ali je i skuplji od Momo race modela.
Naravno, a ffgp imam vec nekoliko godina.
Takodje, momo ima isti ff motor ali se cesto kvari sto mu je i osnovna mana. :wink:
 
StORM48:
Momo je loš, a običan FFGP je dobar?!

O bože... :shock:
Desava se.
A sad mi je i jasno, znas ono svaki cigan svoga konja hvali.

Pa iako svim testovima u casopisima i na sajtovima pristupam sa rezervom, dovoljno je videti da je uvek bio neprikosnoven, a tek kad se proba onda je jasno i zasto.
Momo ima mnogo jak FF, da je nakad cak potrebno i smanjiti ga ako ne zelis da te bole ruke nakon voznje.

Nije ni FFGP los, ali je razlika zaista velika.
 
Drago mi je, Storm da si naveo svoja opsirna iskustva iz simracing-a, uopste koriscenja volana.
I niko nije rekao da je ffgp bolji, ali 100% daje bolji odnos cena kvalitet, a osnova za celu tu seriju volana je ista, tako da su dodatni dugmici, koza, alu pedale-PA STA DRUGO NEGO SMINKA?!
Cak niko nije rekao da je to ruzna sminka...

A da je nepouzdaniji to je sigurno!!!

Uostalom, kad si tako strucan, hajde reci koji je tvoj 'konj' i koje je tvoje iskustvo sa volanima uopste.
Da smanje ff?!?!?!?!

HAHA-pa kakva je to devojcica testirala volan?KAKVA GLUPOST, covece, ne daj da te lazu!
 
Imam dva. Jedan je upravo FFGP, a drugi je Guillemot Racing Wheel licenced by Ferrari.

Po force feedbacku je bolji FFGP, prosto zato što ga GRW uopšte i nema. Po preciznosti upravljanja, Guillemot je svetlosnim godinama daleko od Logitecha. Klackalice na GRW-u su PRAVE klackalice, a ne one "kratkohodne žvake". I svi ostali tasteri su daleko bolji (i kvalitetniji) na Guillemot-u (inače, čita se Gilemo). Pedale su velike - i tu prevazilazi Logitech-ov FFGP.

Momo ih šije za dva koplja, i to mirne duše. Volan je boljeg oblika (samim tim bolje leži u ruci) i ima KVALITETNIJI force feedback. FF mu je snažniji, ali je to nebitno. Sledi objašnjenje...

Problem sa tvojim shvatanjem FF-a leži u "potrebnoj snazi". Jesi li ti ikada vozio pravi auto, pri velikoj brzini, na negostoljubivom terenu? Ja imam podebelo iskustvo u toj oblasti i odgovorno tvrdim da prejak FF APSOLUTNO nije realan.

Poenta realnosti vožnje nije u tuči sa volanom, nego u spretnosti vožnje, kombinovanom sa maksimalnom mogućom realnošću. Kada hoću da se zafrkavam, ja koristim FFGP. Kada hoću da vozim (a ne troši mi se gorivo), onda uzmem Guillemot.

Realnost zavisi i od simulacije. Suprotno opštem mišljenju, Colin McRae i slične "simulacije" nemaju veze s mozgom, a kamoli sa realnošću. Gotovo savršeno realno ponašanje vozila kreirala je firma Digital Illusions, sa svojom igrom Rally Masters.

Inače, ima i daleko boljih volana od pomenutih, ali su preskupi i nedostupni na našem tržištu.

Pozdrav
 
Takav odgovor volim! :)

U prvom delu sam stekao utisak da pravis veliku razliku izmedju dva volana koja imas, ali ako ih momo 'sije za dva koplja' onda to nije nista posebno.

Inace, da li si ikada vozio TRKACKI automobil?Jer ff je pravljen po meri trkackog automobila(bar nas tako lazu)...i zato bi trebao da bude slican istom.
A li da li mislis na udare koje ff simulira ili na centering spring snagu?Centering spring snaga SVIH volana koje sam probao je smesna, trkacki automobili su tezi za voznju nego teretana(u kojoj se inace vozaci duuuugo pripremaju).Udarci koje volan simulira nikad i nece biti realno odradjeni...
Nazalost, ffgp je bio jedini za koji sam u datoj situaciji bio spreman da izdvojim pare...iako ni tad nije bio preterano skup...Kao sto npr. imam ati 9600se,kingston memoriju i mis mx 300...Rade posao :wink:
Ne bih se slozio da CMR nema veze s mozgom, to je interesantna igra.
Jedino sto je blisko reli simulaciji je RBR rally iako ne posedujem igru :cry:

Jasno da ima boljih, i to ne samo volana :wink:

Inace, svoje sate sam proveo uz GP3, GP3 2K I GP4...uz povremene izlete... :wink:
 
Jesam vozio sportske automobile i utisak se bitno razlikuje od "lovačkih priča". Teretana kao poređenje stoji jedino uz Formulu 1, iz prostog razloga što je volan kod bolida tzv. direktni volan - što će reći, otklon 120 stepeni, bez pužne letve i servo mehanizma.

Kod reli mašina, situacija je bitno drukčija. Servo (elektro-hidraulični) mehanizmi se NE primenjuju kod reli automobila, zbog problema upravljivosti. Čisti mehanički volani su jedino što u tim uslovima dolazi u obzir. Samim tim, mehanički volani daleko bolje apsorbuju udare i slične probleme.

Vozači idu u teretanu, ne zbog tuče sa volanom, već zbog opšte kondicije koju takva vožnja iziskuje.

Što se CMR-a tiče, to je "lepa igra" i ništa više. Probaj Rally Masters, pa javi kakvi su utisci.

Pozdrav
 
F1, Touring serije, GT, NGT, i najjace Le Man kategorije-svi imaju pomagala pri skretanju.
NPR. Bas prosle sezone Markusu Gronholmu je taj mehanizam veoma cesto otkazivao.Prvi put je trazio od tima dozvolu da zavrsi reli odmah.Medjutim, tim ga je naterao da se bori sa cistim mehanickim volanom i osvojio je bod, tako da je Markus u mnogim sledecim relijima morao da cini isto.U F1 takodje postoji pomoc, ali su brzine toliko velike da je opet ogromna snaga i fitnes potreban da se izdrzi trka.
U GT kaegoriji npr. vozac Ferarija se zalio kako mu je otkazao taj sistem...dok je komentator s pravom konstatovao da je trebalo vise da trenira jer mogucnost kvara uvek postoji...
 
GT klasa je nešto sasvim drugo i to nije bio ni predmet mog posta. Svejedno, poenta je bila da samo okretanje volana ne zahteva neku specijalnu kondiciju, već to zahteva vožnja u celini. FF kakav se stavlja kod običnih kućnih volana je smešan i nema veze sa realnošću. Mada, glavni krivci su zapravo programeri.

Pozdrav
 

Back
Top