....rukomet....

Vidis, ja treniram rukomet i mogu ti reci zasto ga vise niko ne prati. U Vojvodini se rukomet raspao, treninzi su neozbiljni. Znam iz licnog iskustva da su pojedini timove cele nedelje igrali fudbal, a u subotu utakmicu, a bilo je i slucajeva da igraci dodju mrtvi pijani na utakmicu. Rukomet vise nije shvacen kao ozbiljan sport od strane publike, kao i od pojedinih igraca. Poneki treneri i dalje treniraju na nacin hop - ruk koji je bio u njihovo vreme, kada je sve bilo u divljanju i ne neguju moderan rukomet, a ako neko i pokusa, uglavnom se zavrsava neuspehom. takodje postoji i gomila trenera bez skole koji unistavaju talente. Mislim da nije potrebno vise razloga.
 
Da, i ja sam se bavila rukometom, i stvarno je steta sto se kod nas taj sport nesto narocito ne prati. Odgledaju se velika prvenstva, tamo puknemo i to je to. A verovatno je razlog za to sto sve nade polazemo u fudbal i kosarku.
 
Sabac je druga prica...ipak je tamo rukomet zakon!

Pogotovu sada kada se Medicinar vratio medju najbolje timove u zemlji...Ana Radovic je cudo od igraca, Zlata fenomenalna na golu sto je starija bolje brani, ona Maja Jovanovic sto je igrala za Danilovgrad, stvarno je odlicna, imate dobrog pivota, Jelena Popovic ume da odigra...sve u svemu tim za respekt!

Pa igrale su i neko Evropsko takmicenje, naki Kup valjda i ispale tek od nekog jakog danskog tima, zaboravih u momentu kako se zove...

E da su svi klubovi tako uspesni bila bi to druga prica...
 
pratim zenski rukomet u svim konkurencijama, mada seniorke najvise...

Kadetkinje sam vise ranije pratila posto mi je par drugarica igralo za kadetsku...ne znam sta se sada desava...mozda mi ti mozes reci?
 

Back
Top