Koji su programi za pravljenje casopisa?

Sad, vidi, ako nisi bas u tim vodama trebace ti vremena da zagrejes stolicu da bi odradio nesto zahtjevnije.. Svaki od gore navedenih programa trazi: znanje prije svega, vrijeme, strpljenje..

Sto se tice tutora za ozdredjene programe mogu da se nadju na kojekakvim mjestima ali ces da googlas prije svega a onda da grijes stolicu sto uceci sto radeci..

Na zalost jedan dobar sajt je ugasen sa dobrim stvarima.. Mozda neko ima skinuto nesto od toga da ti posalje... Ovaj vec odavno ne radi a bilo je svega dobrog na njemu.. bijese li ono www.pdf.org.. poz.
 
je li GZ da li ima u udzbeniku o photoshopu nesto o pripremi i separaciji boja?mozda znas.neki lik hoce da mi proda knjigu pa da je ne uzimam dzabe.
nije toliki problem da ja napravim neku kreaciju za kalendar ili vizit karte vec ta priprema.
stampa se na jednobojnoj masini pa je to razlog,mislim zbog toga treba valjda ta separacija boja da se izvrsi.ili ima li negde knjiga da se kupi.hvala i pozdrav
 
Pa vidi, ja zivim u BiH, i ne mogu i ne znam ti reci za podrucje Srbije kako stvari stoje sa knjigama.. A tu knjigu koju ti lik preporucuje i nudi da proda, po meni ako mozes da je vidis i prelistas i da vidis bar njen sadrzaj mozes da zakljucis da li ti odgovara ili ne.. U svakom slucaju ako nemas nekog veceg znanja o materiji onda kjnigu svakako treba imati jer nikad se ne zna kad moze sta da zatreba, a sto se tice tog dijela sa slikama hmmm.. nisam siguran da li ima to u toj knjizi.. Mnogo je kako sam znas izdavaca, autora i tome sl.. Ipak nek ti ne bude lijeno, potrazi na netu, vjerujem da ima tutora na tu temu i da je neko nesto vec napisao na srpskom jeziku sto ti moze da pomogne.. U svakom slucaju valjda ima fer ljudi koji imaju neko elektronsko izdanje toga da ti posalju mailom..

Ja iskreno nemam tih tema kod sebe jer se nesto posebno nisam igrao sa tim, a ako negdje naidjem na link gdje toga ima saljem ti.. poz.
 
photoshop mi nije problem.znam da izvedem mnostvo trikova i efekata i to je dovoljno za dizajn kalendara i ostalih gluposti.za tu separaciju i pripremu ne znam.nisam se bavio stampanjem i tek ljuce sam saznao za to.
ja imam dva cd-a tutorijala za 3D studio max pa ako nekom treba poslacu za ove o pripremi stampanja i separaciju boja.hvala ti puno u svakom slucaju
 
GZ:
Sad, vidi, ako nisi bas u tim vodama trebace ti vremena da zagrejes stolicu da bi odradio nesto zahtjevnije.. Svaki od gore navedenih programa trazi: znanje prije svega, vrijeme, strpljenje..

Sto se tice tutora za ozdredjene programe mogu da se nadju na kojekakvim mjestima ali ces da googlas prije svega a onda da grijes stolicu sto uceci sto radeci..

Na zalost jedan dobar sajt je ugasen sa dobrim stvarima.. Mozda neko ima skinuto nesto od toga da ti posalje... Ovaj vec odavno ne radi a bilo je svega dobrog na njemu.. bijese li ono www.pdf.org.. poz.

www.pdf.org je parkinson's dizis fondation
 

Back
Top