Ucenje nemackog jezika

QuietBrother

Zainteresovan član
Poruka
117
Ima neko neki dobar savet kako nauciti nemacki (kod kuce), idem na kurs vec godinu dana ali slabo sam napredovao...:/ Jedino sto sad mogu je kod kuce da radim (imam knjige, recnike, razne tekstove) ali kad uzmem knjigu ne znam sta da radim, kako da pocnem ( da ucim reci, citam tekstove i prevodim........)
I koliko bi mi trebalo vremena ako bih svaki dan radio nemacki?
A sto se tice interneta tamo ne mogu uvek da budem prisutan xD, pa mi treba kako uz pomoc knjiga i recnika najbolje da naucim??
pozz
 
Iskreno ne poznajem nikoga ko je naučio jezik koristići rečnik, bar ne neki u pisanoj formi. Znam bar da ja ne bih mogao a naročito ne nemački, pokušao sam. Predlažem sajt Livemocha. Znam da nisi za net varijantu ali pokušaj, uglavnom su bazični testovi besplatni a kada imaš neku osnovu lakše je učiti ostalo. Napravi nalog i izaberi nemački i imaćeš razne vežbice i testove za proveru znanja nakon svakog "časa" i možeš pratiti svoj napredak.
Moj najbolji savet je da pronadješ neki nemački kanal sa prevodom na srpski (ili neki film na dvd-u koji je takodje na nemačkom) zato što iz sopstvenog iskustva znam da se tako veoma lako uči. Ja sam gledajući serije naučio engleski za manje od pet meseci a danas ga odlično poznajem a nikada u životu nisam išao na neki kurs ili časove a nisam ga ni u školi imao. Sve zahvaljujući gledanju filmova i serija. Sada na višoj imam engleski i malo me smaraju predavanja jer znam sve o čemu prof. priča.

Ako sam ti bar malo bio od pomoći drago mi je...
 
gledaj nemacku televiziju skidaj filmove na nemackom ili slusaj pesme... prvo da ti udje u usi, a kasnije ces bolje ja sam naucio tako sto sam kao mali gledao tv i sevo sad sam danas bio na prvo predavanje i odusevljena je profesorka mojim govorom kao da sam tamo ziveo istina moji pircaju isto nemacki i da sam nemac ali to nije uticalo na moje ucenje ;)
 
Ima neko neki dobar savet kako nauciti nemacki (kod kuce), idem na kurs vec godinu dana ali slabo sam napredovao...:/ Jedino sto sad mogu je kod kuce da radim (imam knjige, recnike, razne tekstove) ali kad uzmem knjigu ne znam sta da radim, kako da pocnem ( da ucim reci, citam tekstove i prevodim........)
I koliko bi mi trebalo vremena ako bih svaki dan radio nemacki?
A sto se tice interneta tamo ne mogu uvek da budem prisutan xD, pa mi treba kako uz pomoc knjiga i recnika najbolje da naucim??
pozz
Budi malo precizniji,da li ti je potreban neki sertifikat odredjenog nivoa ili ne?Kada sam pocinjao da ucim nemacki nabavio sam onaj ˝Assimil˝,posle toga sam se prijavio na online kursna Deutsche Welle sajtu.Na casove sam isao kod drugarice ali 1-2 nedeljno,supruga i ja nismo mogli cesce zbog posla.Svaki dan sam ponesto radio uglavnom na netu.Mislim da je najbolji nacin za ucenje reci prevodjenje tekstova,za konverzaciju moras imati nekoga.
 
Samo kod kuce... prilicno teska operacija. I sam radim nesto slicno, pocinjem sa nemackim iako ga nikada nisam zvanicno ucio.

Znao sam tek par reci i nista vise. Onda sam nasao pomoc, da mi se gramatika dobro objasni, da saznam kako sta ide - a reci mozes da 'pumpas' sa recnikom, to je najmanji problem. Zavisi ko je koliko talentovan da brzo napuni fond reci, al bez gramatike nema nista.
Engleski mi je tu mnogo laksi - jer nema padeze :lol:

Mozda da ipak uzmes neki broj privatnih casova da naucis gramatiku. Svakako nemoj brzo da ides sa time jer "razumem i prepoznajem" je prilicno daleko od "znam i mogu i drugom da objasnim". Dok se izboris sa imenicama, glagolima, zamenicama, padezima...
Ako nije neka hitnoca, mislim da za godinu dana mozes da propricas.
 
QuietBrother, Assimil je ubebljivo najbolja metoda za učenje bilo kog, pa i nemačkog jezika. Ja sam učio iz starog (''Nemački bez muke''), a zatim i novijeg izdanja i dosta sam naučio.Optimizam i humor su važna komponenta ove metode, pored svakodnevnog kontakta sa jezikom. Postoji i napredna verzija Assimila za nemački, koja na žalost nije prevedana ni na jedan jezik sa ovih prostora. Sledeći je Linguaphone, koji je malo kabastiji i malo uštogljen, ali pruža prilično širok opseg znanja.Korisni su i tečajevi Deutsche Wellea na svim nivoima. Opšti saveti su: Slušajte što više, prvo da povezujete reči sa slikama i idejama, a zatim probajte da u korak pratite spikere ponavljajući (senčenje). Ponavljajte često, po malo. Reči često idu zajedno, tako ih i učite a ne odvojeno. Uživajte. Nemojte se nervirati ako nešto ne razumete ili ste pogrešno uradili. Ne dozvolite da vam gramatička pravila ometaju izražajnost. Znajte, da smo svi obdareni da u bilo kom uzrastu, bilo koji jezik naučimo. Pozdrav
 
Hvala . Sto se tice privatnih casova to za sada ne mogu zbog para, jedino sto mi preostaje da radim kuci. Nemam vise kanala na nemackom (ukinuti su ://), video sam u educational centru da imaju neke kao filmove za ucenje (na određenom nivou) da li je neko nekad kupovao takvu vrstu? Ja sam pocetnik sto se tice nemackog, znam neke osnovne rečenice, malo gramatiku ali složenije rečenice pa na dalje ne znam. Cuo sam da preko gete instituta ima kurseva u nemackoj 2, 3, 4 nedelja....(ucenja nemackog u nemackoj) da li je neko išao na takve kurseve i koliko se isplati ići na tako nešto (pošto je skupo a i put sami organizujete)..?
 
Evo ja na c1-c2 nivou, ipak primecjem da mi je pomoc strucnog kadra za nemacki ipak potrebna. Posebno kod razjasnjavanja pojedinih reci, odnosno sinonima. Casove uzimam preko skajpa iskljucivo od Nemaca, i samim tim dobijam garantovano najbolje objasnjenje. Probao sam i sa nasima, koji zive tamo, i dobro znaju jezik, ali ipak je maternji jezik bolji od ''naucenog''. Inace preporucujem Netflix filmove sinhronizovane, Audio knjige na nemackom i knjige uopste (posebno romane, jer se tu ipak koristi nesto svakodnevnije pisanje), novine i magazine, aplikacije za vesti, kao i druge razne aplikacije i forume za ucenje jezika. (pogledajte na googlu, ili na iTunes ima zaista raznih) Ali pre svega trud i kontakt sa jezkom. Ne ostavljati nejasnoce da se same rese. Puno srece u ucenju!
 
Како почети учење за основну комуникацију, дакле неки основни конверзацијски ниво, типа споразумевање на улици, на послу. Ништа писање или стручно.
 
gledaj nemacku televiziju skidaj filmove na nemackom ili slusaj pesme... prvo da ti udje u usi, a kasnije ces bolje ja sam naucio tako sto sam kao mali gledao tv i sevo sad sam danas bio na prvo predavanje i odusevljena je profesorka mojim govorom kao da sam tamo ziveo istina moji pircaju isto nemacki i da sam nemac ali to nije uticalo na moje ucenje ;)
naišla sam na tekst o učenju nemačkog sa filmovima. Mislim da može da pomogne https://mein-dein.com/kako-uciti-nemacki-uz-filmove-i-serije/
 
Ima neko neki dobar savet kako nauciti nemacki (kod kuce), idem na kurs vec godinu dana ali slabo sam napredovao...:/ Jedino sto sad mogu je kod kuce da radim (imam knjige, recnike, razne tekstove) ali kad uzmem knjigu ne znam sta da radim, kako da pocnem ( da ucim reci, citam tekstove i prevodim........)
I koliko bi mi trebalo vremena ako bih svaki dan radio nemacki?
A sto se tice interneta tamo ne mogu uvek da budem prisutan xD, pa mi treba kako uz pomoc knjiga i recnika najbolje da naucim??
pozz
Moj savet je da uz kurs osmislis svoje vreme i krenes samostalno da se bavis jezikom. Grupa je sjajna stvar za motivaciju i održava i kad je teško i kad imaš osećaj da ti se odustaje. Evo par saveta profesora u ovom postu kako možes napredovati

https://mein-dein.com/kako-uciti-nemacki-jezik/
 

Back
Top