Francuska - dobijanje drzavljanstva

Pufer

Primećen član
Poruka
704
Pozdrav svima. Trazio sam po forumu ovu tematiku ali cini mi se da nema puno ljudi u Francuskoj ;) Elem, moj prijatelj iz Srbije uskoro bi trebalo da krene na master studije (a potom i doktorat) u Parizu. Nesto je citao na internetu da ako se u Francuskoj ostane 2 godine na visem obrazovanju (kao sto je master npr) moze se konkurisati za drzavljanstvo. Tako pise i na sajtu vlade. E a onda nam je prijatelj rekao da moze da se konkurise, ali da je potrebno imati posao posle mastera. Kako on namerava da upise doktorat koji traje 3 godine to je obezbedjeno. Medjutim, ono sto ga konkretno zanima je da li treba imati posao sa stalnim ugovorom (tkz CDI ugovor) ili moze da se prijavi za drzavljanstvo i posle mastera dok je zapoceo doktorat.

Hvala svima unapred, ako ima slicna tema molim vas da usmerite na nju. ;)
 
Tacno tako,obecaju sve i svasta i nikad se vise ne jave.Znam za slucajeve gde ljudi odu kod nekih rodjaka,a ovi se kriju ili
jednostavno nece da otvore vrata i coveku pomogne osoba koju prvi put vidi u zivotu!!!
Eto na primer,moj brat od tetke zivi u Parizu,ima svoju kucu tamo i dve firme,ali za mene i mog supruga ne moze da nadje posao!
 
Narode moj,trebam za par mjeseci da dodjem u Pariz na kraće vrijeme.Zanima me koji je najbolji (najjeftiniji) način transporta po gradu i koji transport da koristim od aerodroma (CDG) do odredišta ?
I ako ima par korisnih savjeta tipa : šta posjetiti,gdje popiti kafu itd,bio bih veoma zahvalan.
 
Tacno tako,obecaju sve i svasta i nikad se vise ne jave.Znam za slucajeve gde ljudi odu kod nekih rodjaka,a ovi se kriju ili
jednostavno nece da otvore vrata i coveku pomogne osoba koju prvi put vidi u zivotu!!!
Eto na primer,moj brat od tetke zivi u Parizu,ima svoju kucu tamo i dve firme,ali za mene i mog supruga ne moze da nadje posao!
mon dieu pa nije ti to mali mokri lug pa da te neko ubaci preko veze
naravno da ne moze da vam nadje posao,posao morate da nadjete sami :roll: posaljes cv pa te pozovu pa odes na nekoliko razgovora na posao
kako si ti zamislila da ti neko nadje posao zivota ti :roll:
 
Ja vrlo dobro znam o cemu govorim,naravno da moze,kao sto je mnogima pomogao,
jer kao sto sam rekla ima svoje dve privatne firme koje rade vrlo dobro,a koliko znam
vise od pola njih je i otislo tako sto im je neko pomogao na ovaj ili onaj nacin,ali treba biti
COVEK i pomoci ljudima u nevolji,jer nikad se nezna kad ti neko moze zatrebati.
I kao sto rece jedan gospodin :"Nase ljude u Parizu i okolini najbolje je NIKAD ne upoznati!"
 

Back
Top