C-POMOC

Jeki

Obećava
Poruka
90
Treba mi pomoc oko ovog zadacica iz C-a! Ovo je bio zadacic na jednom roku!
Dajte mi makar ideju kako da ga resim!



U nekoj oblasti N gradova nalaze se na kružnom putu (N>2). Rastojanja između susednih gradova redom se smeštaju u niz A dužine N, tako da početni element niza sadrži rastojanje između prvog i drugog grada, sledeći između drugog i trećeg i tako dalje, dok poslednji element niza sadrži rastojanje između poslednjeg i prvog grada. Pošto je put kružni, između svaka dva grada postoje dve putanje. Potrebno je za svaki mogući par gradova naći dužinu kraće putanje između njih i ove dužine smestiti u matricu R dimenzija NxN (matrica je simetrična u odnosu na glavnu dijagonalu, na kojoj se nalaze nule). Napisati program na programskom jeziku C, koji učitava broj gradova N, formira niz A i u njega učitava rastojanja, a zatim formira matricu R na opisani način. Zatim, sadržaj te matrice treba ispisati na glavnoj izlaznoj jedinici, vrstu po vrstu. Formiranje niza i matrice podrazumeva dinamičku alokaciju memorije. Po ispisu matrice, osloboditi dinamički alocirani prostor u memoriji. Pretpostaviti da su svi pokušaji alokacije memorije uspešni i da su sva zadata rastojanja nenegativna.



Hvala! :)

Jelena
 
Nisi napisala kakva pomoć ti treba: razumevanje zadatka, korišćenje C-a ili nešto treće.

Evo za početak da napišem zadatak malo drugačije kako bi se lakše snašla.

Jeki:
Napisati program na programskom jeziku C, koji
1. učitava broj gradova N,
2. formira niz A i u njega učitava rastojanja,
3. formira matricu R na opisani način.
4. sadržaj matrice R ispisati na glavnoj izlaznoj jedinici, vrstu po vrstu.

Dakle, ako ovo nije dovoljno napiši gde ti konkretno treba pomoć.
 
bojan p:
Nisi napisala kakva pomoć ti treba: razumevanje zadatka, korišćenje C-a ili nešto treće.

Evo za početak da napišem zadatak malo drugačije kako bi se lakše snašla.

Jeki:
Napisati program na programskom jeziku C, koji
1. učitava broj gradova N,
2. formira niz A i u njega učitava rastojanja,
3. formira matricu R na opisani način.
4. sadržaj matrice R ispisati na glavnoj izlaznoj jedinici, vrstu po vrstu.

Dakle, ako ovo nije dovoljno napiši gde ti konkretno treba pomoć.

Konkretno mi treba pomoc oko ove tacke 3(kod tebe) a mozda i 2,jer nisam sigurna da li sam dobro ucitala svako rastojanje na pravi nacin u maticu A!
Ali kao sto rekoh ono sto me najvise zanima je kako da napravim ovu matricu R na opisani nacin?
 
A,pa naravno!
Nisam ti ja od onih sto mogu nesto da samo napisu ili jos gore prepisu,a da to nesto ne shvate do sitnih crevca!
Uf,nekad me to kosta mnoooooogo vremena,ali sta cu kad sam tak'a! :)

Hvala ti jos jednom! :)
 

Back
Top