PROGRAM ZA SPAJANJE AUDIO I PHOTO

france

Primećen član
Poruka
546
Koji program preporucejete koji moze da : slike koje imam na kompu povezem sa nekom muzikom posle sve to lepo stavim na CD i gledam ujedno slike i slusam muziku na TV-DVD? Nesto kao PHOTO SLIDE SHOW samo on ne uspeva da zadrzi kvalitet slike kad ga konvertuje u divx formatu.
 
To sve mozes da uradis u Adobe Premiere Pro, mozes cak i da izmedju slika ubacis razne efekte ako hoces(bas cool izgleda)i naravno muziku.Ja sam skoro tako nesto pravio i narezao od zvezdinih slika i super je ispalo, i sto je extra vrlo lako se sve to odradi jel su u pitanju slike a ne neki video formati.I posle sve to kompresujes u koji hoces format.
 
Frace, objasnuci ti u kratkim crtama postupak za Adobe Premiere Pro 7.
Prvo ides na FILE pa IMPORT i uvezes slike koje hoces(bilo bi dobro da budu istih dimenzija ali nije neophodno).U gornjem levom uglu monitora imas prozor PROJECT, u njemu ce da ti se ocitaju sve slike koje si ubacio.U donjem delu monitora,po sredini imas prozor TIMELINE koji ti sluzi za pravljenje projekta.On je podeljen na 2 dela:VIDEO i AUDIO,pa logicno u VIDEO ubacujes slike a u AUDIO muziku koju hoces.Slike ubacujes u taj prozor, TIMELINE tako sto jednostavno prevuces misem koju hoces sliku iz prozora PROJECT u prozor TIMELINE u VIDEO 1.Videces da ti se u podprozoru VIDEO 1 pojavila slika koju si ubacio u vidu kvadrata.E sad nju mozes da malo da izduzis da bi ti bilo lakse da njom baratas i kasnije ubacujes razne efekte izmedju slika ako budes hteo.To ces da uradis tako sto u donjem delu prozora TIMELINE u njegovom levom cosku(ispod prozora audio 3) imas klizac za zoom koji pomeris dva stepena ili koliko hoces(znaci zoom in).Kad stanes misem na na desnu ivicu slike u podprozoru VIDEO 1, pojavi ce se crvena strelica sa kojom mozes da odredjujes koliko sekundi ce jedna slika da stoji u projektu tako sto pomeris tu crvenu strelicu udesno.Zatim ubacujes redom koje hoces slike u VIDEO 1 kao sto si to uradio sa prvom slikom.U desnom gornjem delu prozora imas prozor MONITOR(izgleda kao mali video player) i tu uvek mozes da pogledas kako ti izgleda trenutni projekat,(tj. koliko ce sekundi jedna slika da bude u projektu-sto je ovde i najvaznije).Muziku ubacujes isto kao slike-znaci na FILE pa na IMPORT i izaberes koji hoces muzicki fajl.On ce u programu da ti se pojavi u istom delu gde su ti i slike koje si vec ubacio.Njega isto odvuces misem u prozor TIMELINE ali sada u njegov podprozor AUDIOo 1.Kad sve to namestis kako hoces da izgleda,opet koristi prozor MONITOR da to proveris KAKO IZGLEDA.Kad sve to odradis ides opet na FILE pa na EXPORT pa na MOVIE i izaberes gde hoces to da snimis i to ti je to u najkracem jer ne znam koliko imas iskustva sa ovakvim stvarima.Nije bas sve ovo tako jednostavno za ljude koji se prvi put srecu sa radom u ovom programu ali probaj sve ovo pa ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj.
 
Staviti slike u video i muziku u audio to je ok...ima daljih problema: 1. Kada hou da probam da vidim sta je ipalo onaj mali player potpuno zablokira nece da vrti dobro zastaje; 2.kada sve to lepo registrujem i hocu da pustim na nekom pleyer npr. BSP slika je mnogo uvelicana tako da se ne vidi bez pola slike. 3.kako se ubacuju efekti i gde videti koji su to? 4.da li ima funkciju da kucam,ubacujem slova na slike i izmedju slika? Sve u svemu komplikovan je vrlo ovaj program kao is sve od ADOBE.Unapred hvala!
 
Sto se tice player-a u Adobe premiere, stvarno ne znam zasto ti zablokira(meni se to nikad nije desilo), ali znam da ti citav rad u ovom programu zavisi i od masine koju imas, tj. na slabijem kompjuteru ces tesko sta uraditi.
Sto se tice uvelicanja slike, za to imas podesavanje u samom programu.Kad ubacis prvu sliku u video 1,ides na prozor MONITOR ali u njegov levi deo i tu imas podprozor(znaci levo od onog malog playera).Stanes prvo misem na sliku da je obelezis pa ides zatim na EFFECT CONTROLS, pojavice ti se dve opcije, a ti ides na MOTION(kliknes misem na trouglic koji je ispred MOTION i dobices listu sa opcijama POSITION,SCALE,ROTATION...Ti ides na SCALE tako sto stanes misem na broj koji je pored te opcije,pojavice ti se strelice za levo i desno, i pomeranjem misa u levo ili desno namestas velicinu slike(konkretno kod tebe treba ulevo jer hoces da se slika smanji).Videces i sam da slika ne mora da bude preko celog ekrana, sto je dobro za slike manjih velicina tj. za njhov polji prikaz u projektu.I tako posle ides za svaku sliku redom kako koju ubacujes ali pored toga sto stanes misem na odredjenu sliku moras i onu crvenu liniju u prozoru VIDEO 1 da doteras na tu sliku, da bi mogao da je smanjujes.
A sad efekti koje ubacujes izmedju slika:Kad ubacis sve slike koje hoces u VIDEO 1 ides na prozor PROJECT u kome su ti se pojavile slike i muzika koju si uvezao, ali sad ides na opciju EFFECT koja se nalazi u gornjem desnom delu prozora PROJECT.Pojavice ti se spisak efekata.Zatim ides na 4. opciju VIDEO TRANSITION(stanes na trouglic ispred tog naziva) i dobices opet padajucu listu raznih efekata ali su ti najbolji 3D efekti(opet stanes na troglic ispred 3D MOTION).Pojavi ce ti se opet u padajucoj listi svi 3d efekti kao sto su:CUBE SPIN,CURTAIN,DOORS itd.NJih ubacujes tako sto na izabrani efekat(probaj ih sve pa odluci koji su ti najbolji)stanes i odvuces ga misem izmedju prve i druge slike u VIDEO 1.Ako ti opet ne radi tj. koci onaj mali player,kako ti izgleda efekat izmedju slika mozes da proveris tako sto koristis tu crvenu uspravnu crtu koja se nalazi u prozoru TIMELINE, polako prelazis njome preko slika i efekata a na onom malom playeru ces videti kako to izgleda.
Sto se tice ubacivanja slova izmedju slika to ne moze da se uradi direktno u ovom programu ali mozes u photoshopu da napravis recimo crnu sliku i na njoj ubacis tekst koji hoces i onda je uvezes u Adobe premiere i stavis izmedju tih tvojih slika, a ubacivanje slova na slike moras isto prvo da uradis u photoshopu ili slicnom programu pa da sliku kao takvu importujes u Adobe Premiere.
Eto, probaj sve ovo, nadam se da ces se snaci,a ako ne, opet pitaj.
 

Back
Top