Šta može da izaziva aritmiju?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Žali mi se komšija da mu isključivo kad uzme jabuku svežu da jede, srce nepravilno radi, oseća bolove u grudima, oštre bolove.

Kao da ima aritmiju ili predinfarktno stanje.
Pošto je čovek razuman , a nije ni star , srednje doba, interesuje me dali je moguće da neki od herbicida izaziva ovakve simptome.

Da dodam , ne javljaju mu se ti simptomi baš svaki put kad uzme jednu svežu jabuku da pojede, i intezivnije je u zadnjih 3-4 godine.

Pitanje je: Pošto nema reakcije kod krušaka, dunja, i ostalih , dali je moguće da ovo bude oboljenje jednjaka , naduvenost usled gasova (jer mi se drugi komšija žali da njega jabuke naduvaju, a i mene ponekad ) , ili neka reakcija na herbicide koji se primenjuju u zadnjih 3-5 godina..

Ili je ono , zbog jabuke iz raja isterani....
 
ne znam nista o herbicidima, ali mi se cini sasvim malo vreovatno da Vas komsija ima reakciju na herbicide sa jabuka - uostalom, valjda pere voce?
Sto kaze dr, najbolje da ide malo do lekara, nek lepo ponese jednu jabuku, pa da ga lepo prikljuce na EKG kad je bude jeo te da odma utvrde kakve su promene i da li ih ima....(a onda mozda da poseti o psihijatra kad je vec u DZ).
 
WithdrawnWater:
ne znam nista o herbicidima, ali mi se cini sasvim malo vreovatno da Vas komsija ima reakciju na herbicide sa jabuka - uostalom, valjda pere voce?
Sto kaze dr, najbolje da ide malo do lekara, nek lepo ponese jednu jabuku, pa da ga lepo prikljuce na EKG kad je bude jeo te da odma utvrde kakve su promene i da li ih ima....(a onda mozda da poseti o psihijatra kad je vec u DZ).

Slatko se nasmejah.... :lol:
 
nisam dr ali znam da hijatus hernija izaziva bolove koje se cesto pomesaju sa srcanim bolovima...bol je u sred grudi pa ljudi misle da je to srce (srcani bol je drugaciji...bolje neka to objasne doktori)...
a ako covek jos ne podnosi jabuke....eto.....
ne mora da je hernija ali ako ga boli posle jabuke, pre ce biti da je zeludac nego srce.....

molim doktore da me ne razapnu sada, ja samo pricam iz iskustva.... :lol:
 
E , tako mi i treba kad očekujem multidisiplinarno razmišljanje od andol, midol, pentraxil specijalista.

Nisam želeo da ga sahranite , već da porazmislite šta bi moglo da izazove opterećenje srca pri uzimanju jabuke (ne svaki put).

Meni je palo na pamet alergija na neki preparat, nekome ta hernija, što neznam šta je (zvuči kao kila), i oba smo autsajderi, tj. nestručni.

A naglasio sam da nije za mene , već mene interesuje šta bi to moglo da bude.
Ja znam , a trebalo bi i vi da gasovi u želucu mogu da izazovu opterećenje srca i čak i zastoj .
Gledam na MIT'u kako se vrše istraživanja , ma milion podspecijalizacija,ali i milion najčudnijih saradnika. Zato je sve što je Corporativna nauka maksimalno razvijeno i nije još ni stiglo da udje u udžbenike. I krije se kao tajna ponekad....
 
Tuzni_patak:
E , tako mi i treba kad očekujem multidisiplinarno razmišljanje od andol, midol, pentraxil specijalista.

Nisam želeo da ga sahranite , već da porazmislite šta bi moglo da izazove opterećenje srca pri uzimanju jabuke (ne svaki put).

Meni je palo na pamet alergija na neki preparat, nekome ta hernija, što neznam šta je (zvuči kao kila), i oba smo autsajderi, tj. nestručni.

A naglasio sam da nije za mene , već mene interesuje šta bi to moglo da bude.
Ja znam , a trebalo bi i vi da gasovi u želucu mogu da izazovu opterećenje srca i čak i zastoj .
Gledam na MIT'u kako se vrše istraživanja , ma milion podspecijalizacija,ali i milion najčudnijih saradnika. Zato je sve što je Corporativna nauka maksimalno razvijeno i nije još ni stiglo da udje u udžbenike. I krije se kao tajna ponekad....

Imam ja jedan predlog, onako amaterski.
Ajde ga testiraj sta se desava kad popije malo soka od jabuke - ali 100% voce, ne one razblazene... pa nam kazi. Ali nemoj da preterujes u kolicini - za svaki slucaj. :wink:
 
Tuzni_patak:
E , tako mi i treba kad očekujem multidisiplinarno razmišljanje od andol, midol, pentraxil specijalista.

Nisam želeo da ga sahranite , već da porazmislite šta bi moglo da izazove opterećenje srca pri uzimanju jabuke (ne svaki put).

Meni je palo na pamet alergija na neki preparat, nekome ta hernija, što neznam šta je (zvuči kao kila), i oba smo autsajderi, tj. nestručni.

A naglasio sam da nije za mene , već mene interesuje šta bi to moglo da bude.
Ja znam , a trebalo bi i vi da gasovi u želucu mogu da izazovu opterećenje srca i čak i zastoj .
Gledam na MIT'u kako se vrše istraživanja , ma milion podspecijalizacija,ali i milion najčudnijih saradnika. Zato je sve što je Corporativna nauka maksimalno razvijeno i nije još ni stiglo da udje u udžbenike. I krije se kao tajna ponekad....

Nije pentraxil nego Pentrexil. I ne znam sto svi mislite da se izmotavam kad kazem da covek ode sa jabukom da mu urade EKG, da se vidi dok mu se desava to sto misli da mu se desava kakav je EKG zapis, pobogu!? Nista logicnije nismo ni mogli da ti kazemo. Sto se alergije na herbicide tice, nema te alergije koja se manifestuje iskljucivo lupanjem srca bez drugih promena, hernija (kila) je stvar koja ljudima ili pravi probleme ili ne pravi, ali tesko da moze da bude selektivna bas za jabuke. Ne znam kakav si odgovor ocekivao na osnovu podataka koje si izneo. Rendgenski pogled nemamo, a sve sto je bilo logicno vec smo porazmislili i to smo ti rekli.
 
gane011:
WithdrawnWater:
...I ne znam sto svi mislite da se izmotavam kad kazem da covek ode sa jabukom da mu urade EKG, da se vidi dok mu se desava to sto misli da mu se desava kakav je EKG zapis, pobogu!?...

Zamislite samo facu kardiologa kad mu se na vratima pojavi pacijent sa jabukom u ustima koji kaze: "Poslao me neuropsihijatar sa foruma..." :lol: :lol: :lol:

Ih, bre, vi se svi sprdate - pa nisam bas mislila da nosi jabuku u ustima (najbolje bi bilo da je go, sa smokvinim listom, i jabukom u ruci, ko sto to vec pomenu gospodin koji je temu postavio!). Kardiologu ce odma sve biti jasno i bez pozivanja na psihijatra! :wink:
 
ubiste se od zayebavanja coveka a moguce je....
ja ne mogu da jedem samo dve stvari - zive paprike i jabuke bas zbog jezivog bola koji mi se pojavi...bol je usred grudi takodje...objasnjenje doktora (posle svih mogucih ispitivanja.....gastro.....srce....itd) - hijatus hernija za koju je tipicno da daje te bolove pogotovo posle odredjene vrste hrane....

a stvarno mi nije jasno kako covek misli da mu se postavi dijagnoza preko foruma.....ako je nesto sa srcem, to ce EKG sigurno da pokaze....ako nije, mozda ovo sto sam rekla moze da pomogne jer imam identicne simptome...(bez lupanja srca, mislim da je to cist trip jer se pojavi bol, pa strah sta je sa srcem....bla, bla.....da se ne zanesem u postavljanju dijagnoza :lol: )
 
anakin:
ubiste se od zayebavanja coveka a moguce je....
ja ne mogu da jedem samo dve stvari - zive paprike i jabuke bas zbog jezivog bola koji mi se pojavi...bol je usred grudi takodje...objasnjenje doktora (posle svih mogucih ispitivanja.....gastro.....srce....itd) - hijatus hernija za koju je tipicno da daje te bolove pogotovo posle odredjene vrste hrane....

a stvarno mi nije jasno kako covek misli da mu se postavi dijagnoza preko foruma.....ako je nesto sa srcem, to ce EKG sigurno da pokaze....ako nije, mozda ovo sto sam rekla moze da pomogne jer imam identicne simptome...(bez lupanja srca, mislim da je to cist trip jer se pojavi bol, pa strah sta je sa srcem....bla, bla.....da se ne zanesem u postavljanju dijagnoza :lol: )

Ma kao sto ti rekoh - ti si potpuno u pravu, samo je pitanje da li ovaj specifican chovek ima problema zbog hernije, i da li ima aktivaciju hernije zbog jabuka, a to je lako proveriti EKGom.....Sto svi mislite da se sprdam sa chovekom - nemam pojma? :shock: :shock:
 
Dobro ajde da se malo uozbiljimo...urnisaste mi forum :lol: .
Ako je covek srednje ,starije dobi i ima povremena bolove u predelu grudnog kosa(namerno ne spominjem srce) treba da ispita 2 stvari, problem sa srcem pod broj 1 kod kardiologa, i pod broj 2 eventualno postojanje hiatus hernie s tim da moram da napravim mali uvod, osobe koje imaju hiatus herniu u anamnezi svoje bolesti imaju i vrlo izrazenu klnicku simptomatologiju gastritisa(dakle na pregled kod gastroenetrologa , i ispitivanje koje se zove gastroskopija).
Izvinite molim Vas ali ne postoji ta hiatus hernia koja se manifestuje samo pri uzimanju jabuke.A isto tako ni gastritis koji daje simptome samo pri konzumiranju jabuke a jos manje anginozni napad na uzimanje jabuke.
Prema tome gospodine tuzni patak uputite svog dragog prijatelja kod lekara na ispitivanja...a mislim da mu je toliko bilo lose otisao bi vec 20 puta sam a ne bi Vama plakao na ramenu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top