PRAVOSLAVNA VERA!!!

Raindog, zašto kakiš kad ti nije nužda? :roll:

Prijatelju, ovde na Krstarici nalazi se uglavnom pravoslavno stanovništvo, nešto malo ima i ljudi koji su ostalih vereispovesti, još manje ima onih koji su ateisti, a skoro da uopšte nema "sektaša", ma da nije isljučeno i njihovo prisustvo...
Međutim, u pravu je ova "pokisla kučka"...
ako tražiš nekog svoje vere, idi na neki forum koji se bavi takvim stvarima...
i ne smaraj više sa pitanjima tog tipa. :roll:

JASNO?!! :x
 
23.gif


you can kiss my rainy ass :!:
 
ne slazem se da na Krstarici nema skoro uopste ateista.[/quote]

ni ja se ne slazem.bila sam pravoslavac, a sada sam nesto izmedju agnostika i ateiste.
obzirom da mi pola familije katolicke verosipovesti,naucena sam da postujem sve religije,ali ne i verski fundamentalizam,cemu je pravoslavna crkva,bojim se,pocela da tezi... :? :(
 
Banshee:
ne slazem se da na Krstarici nema skoro uopste ateista.

ni ja se ne slazem.bila sam pravoslavac, a sada sam nesto izmedju agnostika i ateiste.
obzirom da mi pola familije katolicke verosipovesti,naucena sam da postujem sve religije,ali ne i verski fundamentalizam,cemu je pravoslavna crkva,bojim se,pocela da tezi... :? :([/quote]
kada PC pokusa da digne glavu onda je to fundamentalizam?
kako bi onda imenovali Vatikan :?:
 
he he :lol:

znachi ovako :lol:

gledali ljudi film i svako zapamtio neki deo koji mu se svidja,pa se onda posvadjali koji je deo filma bolji i shta je reziser hteo da kaze.

a jel dobar film?dobar.

a jel vam se svidja?svidja.

pa bre uzivajte. :lol:

"isto vide,a razno tumache" :roll:

medjutim isus je jedan.chak i u kuranu je pomenut.

e sad shto je ljudima vaznije da se oko toga svadjaju,to je njihov problem.

ustvari to je i jedini problem. 8)
 
kada PC pokusa da digne glavu onda je to fundamentalizam?
kako bi onda imenovali Vatikan :?:[/quote]

stvarno mi je zao ako si iz konteksta zakljucila da je vise cenim katolicanstvo,jer to nije tako.sta vise sve jedno mi je za bilo kakvu religiju.ipak smatram da SPC preteruje,i to je razlog sto ja predjoh u ateiste.jednostavno se ne nalazim u svemu tome.
toliko o ovoj temi.
 
Mala vesela:
TOMAX:
Zbog SPC prešao u ateiste?? :roll: Svašta...

Da li se i vama ponekad desi da opsujete boga, a kada se nađete do guše u govnima...
- MOLIM TE BOŽE, POMOZI... :cry:

E tu si u pravu Tomax!
Tako barem ja radim :lol:

Gde si bre švrćo! :D Joj boze, boze... pretvorim se u topljeni sir čim te vidim! :D

Betty, čuš oklen mi! Statistika jadna ne bila... statistika!
Samo, sve mi se nekako čini da aludiraš na nešto... jer nisi me citirala do krjaja, a to me u neku ruku prilično vrijeđa!
Jedna ženska sa Krstarice pita mene da li su sve sremice u mom okruženju takve kao ti??
Mislim, moraću malo da pratim i tvoje postove, kako bih mogao da joj odgovorim. :wink:
A što se tiče Raindog, ta će tek da vašari... :twisted:
 
Rambazamba:
Zanima me kakav stav imate prema drugim religijama,sa obzirom da ste vi pravoslavni?
Sta utice na vase razmisljanje?
Unapred hvala na odgovoru... :wink:

Svaka osoba bi trebalo da ima slobodu izbora kada je vera u pitanju.
Svako ko pokusava silom da namece svoju veru drugima, cini i sebi i njima losu uslugu.
Treba pustiti coveka da to oseti iznutra, a ako zeli da sazna nesto vise o Pravoslavlju neka poseti hram i neka se obrati svestenim licima(ili monasima,ako zeli da poseti neki od manastira). Neka se snabde literaturom, knjigama koje izdaje SPC. Neka ide u crkvu.
Licemera i losih ljudi ima svuda, verovatno su prisutni i u Crkvi, ali ja zbog toga necu da prestanem da verujem u Isusa.
Niti cu drugima da zvocam i nabrajam listu grehova, vec da ispravljam svoje.
Crkva postoji 2000 godina i svi problemi vezani za nju, o kojima se danas diskutuje, postojali su i ranije.
Sve dok postoje verujuci ljudi cista srca i obraza, koji se skriveni od obicnog sveta dan i noc mole Bogu za sve ljude, i dobre i lose, postojace i Crkva.
Pored svih problema koji je prate.
A sve to pocinje od nas samih.
Kakav je narod, takvo mu je i svestenstvo.
 
TOMAX:
Mala vesela:
TOMAX:
Zbog SPC prešao u ateiste?? :roll: Svašta...

Da li se i vama ponekad desi da opsujete boga, a kada se nađete do guše u govnima...
- MOLIM TE BOŽE, POMOZI... :cry:

E tu si u pravu Tomax!
Tako barem ja radim :lol:

Gde si bre švrćo! :D Joj boze, boze... pretvorim se u topljeni sir čim te vidim! :D


nemoj da se pretvoris u sir za stalno, kako ce sir da kucka poruke kad se istopi :?: :?
ko ce onda da me zove shvrtja? :wink:
 

Back
Top