oprema za klistiranje (cuscenje creva)

slow79

Početnik
Poruka
15
Duze vreme pokusavam da nadjem na netu gde se moze kupiti oprema/set za klistiranje

Ne znam mozda se i drugacije naziva ali pod ovim imenim ja ne uspevam da nadjem. Posto zivim u malom mestu nemaju u apoteci nisam nasao, tako da bih zamolio nekoga ukoliko je upucen u ovo, gde bih mogao naruciti preko neta..

Hvala
 
ima da se kupi irigator sa nastavkom kojim se mozes klistirati , znam da ima to skoro u svakoj apotecci u beogradu , jer vecinom to zene kupuju za ispiranje posle operacija ili zracenja.kosta oko 1000din, u kompletu ima irigator posuda od plastike u koju stane oko 1ltecnosti crevo , regulator i dva nastavka , jedan za zene i jedan za anus.takav koriste i u bolnici za klistiranje samo kod njih je crevo malo drugujacije jer se stalno menja. naziv u apoteci je irigator sa nastavkom za klistiranje.
 
pozdrav lilihip64

hvala na brzom odgovoru

zivim u malom mestu(citaj selu :) ) a ovde u apoteci zaista nemaju,
pa bih zeleo da narucim preko interneta

mislio sam na irigator sa posudom koju si navela

zamolio bih te ako mozda znas ili ako neko drugi zna,da li i gde moze
da se naruci preko interneta

hvala jos jednom
 
pozdrav lilihip64

hvala na brzom odgovoru

zivim u malom mestu(citaj selu :) ) a ovde u apoteci zaista nemaju,
pa bih zeleo da narucim preko interneta

mislio sam na irigator sa posudom koju si navela

zamolio bih te ako mozda znas ili ako neko drugi zna,da li i gde moze
da se naruci preko interneta

hvala jos jednom
verovatno ima ali mozda najbolje da odes do nekog grada i kupis sam ili neko ko ide u grad ti donese
 
Evo mene ponov... :)

Nisam se ranije javljao, jer nisam nista uradio povodom toga...elem...juce mi je stigao bas ovaj irigator
koji si navela.

Pretrazivao sam malo po netu vezano za klistiranje, nasao sam par razlicitih stvari kako i sta od koriscenja vode i soli,
urina, mleka sa maslacem, cajeva od kamilice...

Ovo bi mi bilo prvi put, tako da sam mislio da koristim vodu i so (morsku so) ne znam da li je to ok, neki savet mozda na
sta bi bilo dobro da obratim paznju


Hvala
 
Odgledala ovaj snimak - po ovom tipu nista ne treba da se jede, sve ce da zapece creva :D

Kaze " ne mozete dospeti do tankog creva vodom ali mozete do debelog" .Naravno da je tako ali onda sve mozete ( koga interesuje) da odradite lakse i jednostavnije - uradite ciscenje kao sto rade oni koji moraju na kolonoskopiju / za to creva moraju da su apsolutno cista) Za jedan dan gotovo, nema muke ili bojazni da se povrede creva vrhom irigatora. Naravno to je za one koji bi samo da se ociste, ne i za one koji bi unosili irigatorom u debelo crevo cajeve, urin, mleko i slicno sto navodno leci neke bolesti

Znaci jedan dan - to treba da bude dan kada ste kuci jer ceo dan cete ici u wc- ne jesti nista, dozvoljeno je piti samo bistre sokove ili bistre supe ali nije ni to potrebno, ne oseti se glad. Ujutru se popije kesica Fortrans praska , rastvori se u casi vode, ukus je kao cedevita. U tri popodne se popije druga kesica praska. Ceo dan MORA da se popije najmanje 4 litre vode, brojte koliko casa ste popili. Ici cete nekoliko puta u wc, ali nema grceva ili nekih drugih neprijatnosti. Jesti tek drugi dan.
Mozete biti sigurni da ste ovim dobili creva " cista kao suza", bez bilo kakvih naslaga
 

Back
Top