Becarski porez...???

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
dakle, jeste li culi za novi "masterplan" zaustavljanja "bele kuge" i obnove srpskog naroda...

ogranicavanje prava na abortus i tzv. "becarski porez" koji placaju svi koji nisu udati/ozenjeni i parovi bez dece...

zakon je podrzala SPC, iz toga sledi da ce ga podrzati i vlada...i eto nama obnovljenog srpstva za 5 godina...

bravo, svaka cast...
 
Nexus 6:
dakle, jeste li culi za novi "masterplan" zaustavljanja "bele kuge" i obnove srpskog naroda...

ogranicavanje prava na abortus i tzv. "becarski porez" koji placaju svi koji nisu udati/ozenjeni i parovi bez dece...

zakon je podrzala SPC, iz toga sledi da ce ga podrzati i vlada...i eto nama obnovljenog srpstva za 5 godina...

bravo, svaka cast...
Podrzavam tu akciju u potpunosti.Bilo je krajnje vreme da se neko seti toga.Kad bi nam uveli takve poreze i kazne za jos sto sta,da vidis kako bi nas doterali u red...
 
bela kuga jeste problem...ali zar nije bolje rešavati uzoke tog problema?
da živomo u sređenoj zemlji u kojoj čovek stvarno ima šanse da radi i zaradi, da živi mirno svoj život, da decu na miru odgaja... ajd neka je taj porez ali u ovoj situaciji...


mada ni Koštunica nema dece, ni Draškovići...i koliko imamo poslanika koji nisu oženjeni...ihaha....mada, njihova plata može da izdrži i taj namet ali...
ma ko bre pita obične ljude šta misle i kako (pre)žive...
 
Što se Evrope tiče, sledeći je rezon:
Onaj ko ima porodicu sigurno troši znatno više para na osnovne životne potrebe. (hrana, odeća, struja ...) Ako je već tako, ajde da mu onda država umanji porez na zaradu za koji procenat. A onaj ko nema porodicu, njemu porez nije umanjen. Po, meni sasvim logično. Nekih je pokušaja bilo i kod nas ranije ali je palo u vodu.
 
slatko volim :)):
upravo tako Milojko :!:

Znaci smanjuje se porez onima koji imaju decu, vise dece-manji porez, to bi bilo fer :!:

Pa, otprilike tako ... Kod godišnjeg obračuna poreza svako ukalkuliše brojne olakšice ( troškovi lečenja, troškovi obrazovanja, troškovi stambenih kredita, i slično. ) A oni koji imaju porodicu, ukalkulišu jednu olakšicu više.
 
Cujem neka guska Vera Markovic, koja je verovatno cetvrti os sva cetiri clana SDU (znam za Zareta i dvojicu poznatih forumasa) kaze kako samo pominjanje bele kuge odaje represivni autoritarizam :lol:
U principu podrzavam ovaj predlog.
Becarski porez ne bi sprecio ljude da budu nezenje ili parove da nemaju decu. Samo bi morali to da plate i tako bi efektivno bili u istoj poziciji sa porodicama sa decom koje imaju materijalne troskove.
Oko ogranicenja prava na abortus treba biti oprezan. Ja abortus smatram ubistvom, ali zabrane podsticu ilegalne radnje...
 
a šta sa ljudima koji pokušavaju da dobiju decu i moraju da se podvrgnu skupim metodama lečenja?
oće i oni imati neke olakšice ili će najpre biti oprezovani što nemaju decu a onda će im još biti skupo naplaćeni napori da ih dobiju?
dupla kazna...
pa da, ako im bog nije dao da imaju decu neka...
 
Zakon je u suštini jako glupo zamišljen, i stiče se utisak da su mu osnovni motivi bili finansijski. Nexus, kako mi nisi odgovorio, nadam se da se nećeš ljutiti ako malo proširim raspravu.

Stoji činjenica da se u medijima stalno ponavlja priča o tome kako u Srbiji vlada Bela kuga. Iako se ta pojava jasno zapaža, mislim da se ta priča zloupotrebljava u nekoj meri stvaranjem fobija u ovom narodu da ćemo, eto, uskoro biti manjina u sopstvenoj državi.

Dalje, razlozi koji se navode za ovu pojavu su diskutabilni. Ako govorimo o socio-ekonomskim, zaboravljamo da je ta pojava jednako zastupljena i kod bogatijih i kod onih siromašnijih. Neki će to pokušati da objasne promenama u modernom društvu, neretko kriveći žene koje kao jure za karijerama i sl. Ali niti su svi u toj priči, a i oni koji teže ličnoj afirmaciji je uglavnom dostižu u kasnim tridesetim, što još uvek nije prekasno za planiranje porodice. Čak je i čest primer da te iste osobe prvo 'odrade' deo sa rađanjem i podizanjem dece, a tek potom se posvete svom poslu. Uostalom, koliko mi je poznato, u većini velikih domaćih firmi se interno favorizuju oni koji su u braku i imaju decu.

Mere koje se preduzimaju ka poboljšanju stanju su patetične i kontraproduktivne. Davanje novčanih donacija za treće, četvrto, i svako dalje dete ne predstavljaju veliku pomoć, mada mogu da znače, ali su zato izvor manipulacija, mislim na slučajeve rađanja dece iz razloga da se samo uzme nešto para na gomilu.

I ne bih da zaboravim stanje u domaćem zdravstvu, odnosno nebrigu koja vlada u porodilištima. I pri tom ne mislim na famozne afere o krađama beba.

Možda je glavni problem nedostatak samopožrtvovanja u većini od nas. Kako smatramo da smo dovoljno 'propatili' tokom prethodnog perioda, svi bi sada da se malo 'iživimo', nespremni da se potrudimo oko bilo čega, nevezano samo za ovo pitanje. Čekajući neko bolje vreme, ne koristimo svoje prilike koje nam ovo sada ipak pruža. I neshvatamo da je dar života nešto najviše što nekome možemo da pružimo. Nisam kompetentan da pametujem o svemu ovome, jer nemam svoje dece, ali mislim da bi trebalo malo razmisliti o svemu što činimo i za koga i zbog čega to radimo. Čekajući da se stvari promene na bolje gubimo priliku da sami načinimo neke promene.
 
Koliko mi je poznato, slican zakon je postojao u Milosevoj Srbiji zar ne? Eto, svi znamo koliko volimo da nam uvode poreze, ali ovde se vidim ljudi slazu sa ovim. I ja se slazem. Briga za bioloski opstanak je iznad svih dnevno-banalnih potreba. Stoji da zakon treba dopuniti, usavrsiti pa tek tada ga primeniti u praksi.
Pozdravljam svaku akciju u sprecavanju bele kuge. A istina o beloj kugi u Srbiji, kao i istina da ce Srbi ako se nastavi sadasnji trend postati manjina u sopstvenoj drzavi za nekoliko decenija, je zalosna i tuzna ali istina (sudeci po misljenjima eksperata).
 
Nexus 6:
dakle, jeste li culi za novi "masterplan" zaustavljanja "bele kuge" i obnove srpskog naroda...

ogranicavanje prava na abortus i tzv. "becarski porez" koji placaju svi koji nisu udati/ozenjeni i parovi bez dece...

zakon je podrzala SPC, iz toga sledi da ce ga podrzati i vlada...i eto nama obnovljenog srpstva za 5 godina...

bravo, svaka cast...

Oвакви прелози су се у последњих 15 година чули више пута и увек се све завршавало на оваквим и сличним коментарима.
Слажем се да држава мора и да је крајње време да предузме нешто против беле куге, али не овако како овде банализовано пише.
 
Svi znamo za losu ekonomiju, siromastvo, jad i bedu, i ja bih prvi voleo plate od 4000 evra, ali dajte ljudi, ne osudjujte ideje dok su jos u povoju! Dajte sansu da se uradi nesto, bilo sta u pokusaju zaustavljanja bele kuge. Neka se uradi nesto, bilo sta! Bolje je i to od cekanja na zivotni standard zapada, jer cemo izumreti dok ga docekamo.
Stoji to da taj zakon mnogi od nas nisu procitali, pa ni ja, ali mu dajem sansu. Ako ne valja, menjacemo ga, uzecemo drugi, ali nemojte ga potkopavati u startu. Krajnje je i zadnje vreme da se opametimo!
 
elem...mislim da se protiv tzv. "bele kuge" treba boriti...na primer poreskim olaksicama, a ne dodatnim oporezivanjem...kao ovo ste ste rekli da se radi u inostranstvu...

ali, koliko sam ja shvatio onog lika koji je pisao taj predlog...ovde bi se radilo po sistemu diskriminacije ljudi koji nemaju decu ili zive sami...sto je suludo...

sve mi je to mnogo agresivno i direktno...
 
Чедомортсво, бела куга, разводи, распад породице...све је то пошаст савременог света, и прати многе народе. Није ни чудо што након толико хиљада година Срби почињу да изумиру. Можда смо и помало уморни од свега. Међутим, то је само привремено стање. Био је овај народ и у много тежим ситуацијама него што је ова данс, па је ипак опстајао. Опстаћемо и сада, и преживећемо све ове недаће. Сигурно нас неће бити оволико колико нас данас има; биће добро ако нас остане и неколико стотина хиљада, али тај број који остане биће сасвим довољан да одигра изузетно значајну улогу у једном тренутку у будућности.
 
Pa vi niste normalni. To ne resava problem jer ne resava srz problema-siromastvo.Kako da se prave deca kad radite za 7 000 din., zivite u kuci sa tri generacije...Ljudi treba da se zene i stvaraju porodicu onda kad budu u mogucnosti za to.Bolje je imati jedno dete i finansijski biti u mogucnosti da ga odgajis i skolujes pa tako mu pruzis vecu sansu da nesto uradi u zivotu, nego imati petoro pa nijednom ne dati sansu.Najlakse je napraviti dete.
 
Djesi Djenis I:
Pa vi niste normalni. To ne resava problem jer ne resava srz problema-siromastvo.Kako da se prave deca kad radite za 7 000 din., zivite u kuci sa tri generacije...Ljudi treba da se zene i stvaraju porodicu onda kad budu u mogucnosti za to.Bolje je imati jedno dete i finansijski biti u mogucnosti da ga odgajis i skolujes pa tako mu pruzis vecu sansu da nesto uradi u zivotu, nego imati petoro pa nijednom ne dati sansu.Najlakse je napraviti dete.


jesu li ovako razmisljali tvoji prababa i pradeda?
ili tvoji baba i deda :?:

da su oni tako razmisljali, tebe ne bi ni bilo danas :!:

ako budes cekao finansijke mogucnosti za decu ovde u jadnoj Srbijici, nikada ih neces imati :!:


A i o kakvom siromastvu pricas?!?! Pa siromasni ljudi i imaju najvise dece, pogledaj Rome i crnce po Africi :!:

Takodje utice i obrazovanje---kako obrazovanje raste, broj dece opada, tj. obrazovani ljudi u proseku imaju po jedno, najvise 2, neobrazovani najcesce najmanje po 5-6 (ne mislim samo na nasu zemlju, nego recimo na Albaniju, i uopste na celu PLANETU) Zato Evropljani imaju po 1-2, a po Africi je mnoooogo veci natalitet (doduse, oni i racunaju da ce od 5-oro da umre bar dvoje :cry: )

Za decu trebaju pare naravno, ali ne samo pare, vec najvise ljubavi, paznje, pozrtvovanosti, zdrava, normalna porodica i okruzenje..
 
Kakvi Romi i Crnci? Pa oni se kote jer ne vade na vreme, a i to im je jedina zabava!!!
Prvo pare, da deca imaju normalan život, a ne kao Crnci i Romi koje si naveo(la)!!! Da vide nekad more, planinu, stranu zemlju...
Kako ste vi uspaljeni... :x
 
Подржавам овакав предлог, под условом да се новац сакупљен од таквог пореза користи искључиво као помоћ сиромашним породицама са троје или више деце и самохраним мајкама. Не би било лоше ни да се мајкама које роде петоро или више одмах призна пензија као да имају пуни радни стаж, како би се могле посветити подизању потомства. Могло би да животно доба од ког почиње да се наплаћује буде 35 година - данас се брак склапа касније, а особа у тим годинама је мање-више ситуирана.

Абортус треба укинути, сем за малолетне, жртве силовања и родоскрнављења, и такође треба да буде допуштен и из медицинских и еугеничних разлога.

А неке критичаре овог закона лако можемо ућуткати ако у исти унесемо члан "порез се никад не може наплатити од грађанина Теофила Панчића, пошто њега жене ни за новце не би хтеле".
 
Nexus 6:
a moze zenama da se deli i medalja za odredjeni broj dece...a, istoricar...

Могао би мало да обновиш граматику. Вокатив једнине именице "историчар" гласи "историчару".

И не хватај се за неке спољашње сличности које немају везе са суштином проблема - а то је да овој земљи треба осмишљена политика повећавања наталитета.

Изгледа да је за тебе главни проблем што је Црква подржала предлог закона. Да су га подржали педери, џихадлије, невладине организације за глобалистичку акултурацију и прогресивну кретенизацију или нека четврта врста ђикифанова, вероватно би све било у реду.
 

Back
Top