Takmicenje iz informatike

Ma to je glupost, i ja tamo treba da idem, a kreteni hoce da im napravis program samo form1.visual=true,false i nista vise, samo da kucas neke podatke, ja mislim da je to cista glupost. oni koji su bilii prosle godine kazu da je lako samo da treba da imas dobru ideju.
To sto oni hoce nije programiranje vec samo kucanje, ne razumem sto ne bi trazili neki program u kojem se vide kodovi, slozenost, i drugo, ja dok napravim to za takmicenje proce mesec dana, a mogao bih za 5 dana da napravim program bolji od svih tamo!
:x
Srbi :roll:
 
Ja sam bio prosle godine i veruj mi nema nista lakse. Zadaci su uglavnom laki, osim onih koji treba da prebacis brojeve iz binarnih u decimalne, i slicno. A sto se tice programa treba biti samo originalan i imati dobar dizajn i uspeh ti je zagarantovan.
 
Evo mene juce sam bio na okruznom i rekose mi da se prolazi najverovatnije sa 80 poena, a rezultati su sledece nedelje. Imao sam 83.5 poena. Lose sam uradio test. Inace ceo rad sam zavrsio za 3 dana non-stop rada. :wink:
 
pa "standardna" takmicenja iz programiranja su u stvari vise matematicka. nema kicenja interfejsa...tacnije i nema interfejsa, tvoj program treba da procita ulaznu datoteku, obradi, snimi u izlaznu i zatvori se bez ikakve interakcije sa korisnikom...mislim da je i dalje tako po srednjim skolama...ako nije onda je bez veze, svako moze da lepi dugmice po prozoru :lol:
 
tu se potpuno slazem sa tobom. sada samo traze kodove tipa Form1.Show i slicno. Stvarno me nervira sto ne ocenjuju toliko samu srz programiranja nego izgled i informacije koje prog. pruza...ko sto rece tako svaka budala moze da programira. :roll:
 
OOO VIDIM IMACU DOSTA PROTIVNIKA !!!! ALI PAZI SADA KO JE REKAO DA JE TO TAKMICENJE U PROGRAMIRANJU !!! TO TI JE TAKMICENJE NAPRAIS PROGRAM U NEKOM PROGRAMU NIJE BITNO DALI JE VB,C++ ILI NEKI BILO KOJI DRUGI APSOLUTNO JE NEBITNO !!! Prosle godine imao sam situaciju da decko koji je napravio neki 3d program (nesto kao napravio kucu i ti mozes da se kreces po njoj a znanje programiranja uopste nije potrebno da bi se tako nesto napravilo u tom programu) bude drugi ili treci (nedrzite me za rec) !!! TAKODJE MORAM I JA DA PRIZNAM DA DOK SE VI UBIJATE U Visual Basicu ja napravim program u nekom programu koga necu da imenujem (nije bitno njegovo ime ima ih na milion) i osvojim vece mesto od vas (NAPRIMER)!!! TO JE CAKA NAPRAVIS PROGRAM ZA STO MANJE VREMENA A DA BUDE NESTO ORIGINALNO !!! TESTOVI SU PROSTI KO PASULJ IMA MOZDA 2 PITANJA TESKA OSTALO BLAM !!!! KAKO SE FORMATIRA DISKETA ??? KO TO NEZNA NEKA SE UBIJE(I SVE NEKA PITANJA NA TU FORU)!!! JA SAM PRVI DJAK U ISTORIJI MOJE SKOLE KOJI JE ISO NA TAKMICENJE IZ INFORMATIKE (MORAM MALO DA SE HVALIM) ZATO STO KOD MENE IMAJU 5 KOMPA I SVE PENTIJUM KECEVI BRUKA !!! A PROSLE GODINE KADA SAM BIO NA TAKMICEJU BIO SAM OCAJAN !!! BIO SAM 14 od 22 U OPSTINI ALI TO JE ZATO STO NISAM POSTOVAO ONO PRAVILO STO JEDNOSTAVNIJE NAPRAVIS TO BOLJE PRODJES !!!
 
Jeste to, ali treba naci ideju!!! I taman kad ti padne neka dobra na pamet onda ti kazu da je bila prosle godine :roll:
:lol:
Sad ne znam sta jos da ubacim u prog. pa razmisljam o voice dictation-u

P.S. @inspector - ides i ove godine? koje si godiste?
 
90 godiste (dobro otkrio sam tajnu) !!! Prosle godine sam na takmicenej nosio program za pustanje muzike !!
A NISAM MOGAO DA DOBIJEM MNOGO BODOVA ZATO STO SU KOMPOVI BILI JEDVA DVOJKE I NISU IMALI ZVUCNIKE !!! INACE IZ BG SAM ZA SVE ONE KOJI ZELE DA ZNAJU !!!
 
lepo je to sto se podsticu deca na kreativno razmisljanje...ali bi ipak trebalo da to budu malo "scientific" programcici. evo ti ideje: da program nacrta grafik neke funkcije, po mogucstvu u 3d; programce koje racuna izvod f-je, ili nalazi nule. jeste da je to malo teze za osnovnu skolu, ali moze da se nadje i tu nesto lakse...cemu praviti player kad postoji winamp?
 
...cemu praviti player kad postoji winamp?

Po toj logici, zashto praviti bilo shta shto vec postoji?

Nego, vi djachici, lepo nadjite stare "Rachunare", sa kraja 80-ih (Takodje i nekadashnji "Moj Mikro"), pa pogledajte chlanke Nevenke Spalevic sa zadacima sa programerskih takmichenja za osnovce i srednjoshkolce! Prestacete da se busate i lupate gluposti chim vidite samo jedan od njih!
 
stormbringer:
lepo je to sto se podsticu deca na kreativno razmisljanje...ali bi ipak trebalo da to budu malo "scientific" programcici. evo ti ideje: da program nacrta grafik neke funkcije, po mogucstvu u 3d; programce koje racuna izvod f-je, ili nalazi nule. jeste da je to malo teze za osnovnu skolu, ali moze da se nadje i tu nesto lakse...cemu praviti player kad postoji winamp?
i to bih ja uradio, al mi je tesko.
Napravio sam program koji opisuje moj kraj. I u njega sam ubacivao (citaj: natrpavao) sve sto sam ranije radio.
 
zasto "otkrivati toplu vodu", ja mislim da treba raditi:
a) nesto sto ne postoji (ili ne znas da postoji)
b) nesto sto postoji, ali mislis da mozes bolje, jeftinije ili slicno.
Pa ne pricha se ovde o profesionalcima, nego o pochetnicima koji se tek pronalaze.

Kad kazhesh "zashto praviti WinAmp", ja bih te pitao "a koliko ljudi zna da iskodira .mp3 dekoder"? Tu se stiche znanje, u programerskim glavolomkama i brdu matematike. Jednostavno je nalepiti neku Player kontrolu na formu i pozvati metodu Play, slazhem se da je bezveze, ali valjda bi trebalo ljude da interesuje i shta je u pozadini, a ne samo glupa shminka. Da sam zhiri na tom takmichenju, onaj ko ima svoj mp3 dekoder u komandnoj liniji bi pobedio za gazilion duzhina u odnosu na onog ko je skinuo Delphi komponentu sa neta i samo je nashminkao i nalepio na formu.
 
LJUDI VI NISTA NEKAPIRATE !!! JA SAM OVAJ PROGRAM NAPRAVIO DOSTA PROSTO A SA WINAMPOM (NORMALNO) NEMOZE NI DA SE POREDI !!! AKO SI TI NAPRAVIO NEKI SVOJ PLAYER A DA ZNAS DA OBJASNIS ZIRIJU (I DA POKAZES) KAKO SI GA NAPRAVIO, ON CE TE NORMALNO OCENITI KAO I SVE DRUGE PROGRAME (MOZDA AKO SE NA TAKMICENJU POJAVE DVA SLICNA PROGRAMA, VB IMA MALU PREDNOST U ODNOSU NA OSTALE) !!! ZNACI MORAS DA PRAKTICNO DOKAZES DA SI TI SAM NAPRAVIO TAJ PROGRAM NEBITNO U KOM JEZIKUILI KOM PROGRAMU !!!
 
to su cari objektnog programiranja: nije bitno kako nesto radi, bitno je sta radi i kako ga integrisati u ostatak programa. treba se opredeliti da li covek hoce da radi jedan ili drugi deo posla. s obzirom da sam matematicar i da znam sta je potrebno da bi se tako nesto uradilo skroz postujem to...ali to ne znaci da sad hocu da izgubim godinu dana da napisem svoj codec koji ce da bude upola dobar kao mp3...to je samo primer...kao npr za enkripciju podataka. mogu ja da se ubijem od razmisljanja ali nikad necu moci da napravim bolji algoritam od rijdael-a. u oba slucaja se radi o timu ljudi koje interesuje ista stvar i koji za to primaju platu. ovde ne mozes da nadjes dva coveka u krugu od 50km koje interesuje nesto od tih stvari.

u svakom slucaju, pogresno ste me razumeli, ok je to sto radite. keep rockin' 8) drago mi je sto neko od mladjih uopste radi nesto
 
Ja sam u svoje vreme bio prvi na republickom takmicenju iz informatike. Na regionalnom nivou mozes uraditi program za tri dana i proci dalje, ali na republickom dolaze ljudi sa programima za pracenje vanzemaljaca itd. Spajaju svoje uredjaje sa racunarom,... Ja sam radio program koji radi analizu krvi, vodi bazu podataka banke krvi.... Ako te bas interesuje test, nemas posebnu literaturu iz koje mozes nauciti, najbolje bi bilo da si upucen u casopise tipa Mikro, PC Press, treba da znas osnove OS, vrste, elementarne stvari hardvera (portove, slotove), NAJVISE SKRACENICE (tipa WWW,URL,DOS,TCP/IP,....). Ako bas hoces mogu ti poslati zadatke sa jedno 5 regionalnih i republickih takmicenja.
 
E aj mi posalji na inspectorigor@yahoo.com !!! Neznam dali da program za pustanje muzike postavim na izlozbeno takmicenje iz informatike ili bas opstinsko takmicenje. Ako krenem na izlozbeno SVE CU DA IH ODVALIM !!! DECA JEDNOSTAVNO NEMAJU POJMA !!! Ali ako krenem ovako na opstinsko onda ce mene da odvale !!! U svakom slucaju bio bih ti zahvalan kada bi mi dao te testove !!!
 
Inspector:
E aj mi posalji na inspectorigor@yahoo.com !!! Neznam dali da program za pustanje muzike postavim na izlozbeno takmicenje iz informatike ili bas opstinsko takmicenje. Ako krenem na izlozbeno SVE CU DA IH ODVALIM !!! DECA JEDNOSTAVNO NEMAJU POJMA !!! Ali ako krenem ovako na opstinsko onda ce mene da odvale !!! U svakom slucaju bio bih ti zahvalan kada bi mi dao te testove !!!
Kako to mislis, zar nije sad 20- i nekog maja republicko takmicenje, a ti bi na opstinsko???
A sta ti je to izlozbeno, za to nisam cuo?

P.S. Ajde ako ti nije problem posalji i meni na mslav@email.co.yu
 

Back
Top