kompjuter

pilić

Obećava
Poruka
51
Da li mislite da je opasno spavati u sobi u kojoj je kompjuter? Mislim , da li smeta zdravlju s obzirom na zračenje?
Da li se soba "izrači od zračenja" ako je kompjuter ugašen a prozor otvoren duže vrijeme?
Možda će te misliti vidi ove , o čemu priča. Ali kod mene je kompjuter u dječjoj sobi pa me interesira.Hvala.
 
Ja mislim da zraci. Ustvari, cinjenica je da zraci i to najvise monitor, iz katodne cevi, samo je pitanje da li je to zracenje stetno po zdravlje?
Ako je zadnji deo monitora okrenut zidu onda mislim da zracenje i noje mnogo stetno, ali ako je oktenut sobi onda mislim da ima uticaja.
Ne verujem da soba moze da se "napuni" zracenjem, ali sirom otvoren prozor svakako pomaze.
Kod mene je kompjuter u spavacoj sobi i to bas okrenut ka krevetu, i sve mi se vise cini u poslednje vreme da hoce glava da me boli ako sedim/lezim iza okljucenog racunara. Da li je to od zracenja ili neceg drugog - ne znam, ali je tako.
Jedan moj prijatelj misli da ne valja kada ti monitor zraci direktno u tebe, i da je u onim skolama racunara potpuno nezdravo sedeti onako u klupama jedan iza drugog, gde svako ima uperenu katodnu cev u glavu.
 
Posle svakog rada za racunarom potrebno je izraciti sobu otprilike pola sata ili koliko je dovoljno da se soba osvezi bez obzira koliko je racunar radio. Ukoliko imas TFT monitor onda moze da bude ukljucen i 24 sata nema problema jer je zracenje TFT monitora nula tj. ne zrace. :wink:
 
ma svaka struja ti zraci a ne samo komp, probaj da iskljucis malo struju (npr u mraku) i javi osecaj
mada meni je bilo OK ne znaci da je to univerzalna vrednost
 
jagodica:
ma svaka struja ti zraci a ne samo komp, probaj da iskljucis malo struju (npr u mraku) i javi osecaj
mada meni je bilo OK ne znaci da je to univerzalna vrednost
E bash tako....kako sam ja lepo odmorio glavu u vreme bombardovanja....joj kad se setim. Na leto iskljucujem kompletno struju u celoj kuci na par dana da se alo odmorim :)
 
Interesantna tema... :shock:

Mene muči sličan problem!
Naime, mobilni telefon nalazi se blizu kreveta na kojem spavam, pa me zanima...
da li postoji mogučnost da mi se ****** ozrači prilikom spavanja...
i kako da je izračim, odnosno, koliko vremena treba da je provetravam...

:lol: :lol: :lol:
 
Treba ga gasiti, dok je ukljucen siri se ogromno elektro-magnetno zracenje, sta iz racunara sta iz monitora. Kada se ne koristi najbolje ga je iskljuciti, mada isto toliko zraci i televizor i ostala tehnika po kuci.
 
Ugasis racunar i to je to. Za provetravanje zracenja jos nisam cula, ali otvaranje prozora je svakako zdravo da udje nesto svezeg vazduha unutra ;)
Sto se TFT monitora tice, Dovla je totalno u pravu. U stvari, najbolje ako ti situacija dozvoljava da nabavis laptop, on definitivno najmanje zraci.
 
TOMAX:
Interesantna tema... :shock:

Mene muči sličan problem!
Naime, mobilni telefon nalazi se blizu kreveta na kojem spavam, pa me zanima...
da li postoji mogučnost da mi se ****** ozrači prilikom spavanja...
i kako da je izračim, odnosno, koliko vremena treba da je provetravam...

:lol: :lol: :lol:
Po mom mišljenju trebali bi naći partnera sa adekvatnom opremom na koju bi nanio određenu kremu pa da tu guzicu prozrači.
 
TFT monitor u slobodnom prevodu znaci :Thin Film Transistor. Tip LCD ravnog ekrana gde svaki pixel kontrolise jedan do 4 tranzistora. TFT tehnologija daje najbolju rezoluciju ekrana, zato i jesu prilicno skupi.
 

Back
Top