ZA RATNE VETERANE

Supertajni

Poznat
Poruka
7.329
Pre svega pozdrav svima koji su bili ucesnici svih nesrecnih ratova na ovim prostorima. Mene zanima kako ste danas kada su nas skoro svi zaboravili? Ja sam se moze se reci dosta dobro prilagodio, imam odlican posao i relativno dobar zivot, ne racunam tu i tamo nocne more ali sta je sa ostalima koji nemaju toliko srece i kako se snalaze, da li im neko pomaze da prevazidju sve to sada kada je bez malo sve zaboravljeno o drzavi necu ni da pricam nisu zasluzili!
 
Čuj, posle svega zadobijenog na bojnom polju, a pogubljenog ( čitaj : POKLONJENOG ! ), tzv. PREGOVORIMA ( čitaj : KAPITULACIJAMA ! ), treba da smo srećni i što smo živi !!!
Što se države tiče, treba biti realan : nema se para, ali smo mogli dobiti makar neku simboličnu pažnju ( besplatni SAMO gradski prevoz, prioritet u redovima kod lekara, i sl. ), ali se ni to nisu setili !!!
Kad pogledam kako su i pravi i lažni borci prošli u Hrvatskoj, dođe mi da izmislim dva svedoka, uzmem TROFEJNE oznake neke njihove POSTROJBE, pa da kao učesnik Domovinskog rata, živim k'o čovek od penzije, u kunama !!!
Ali, život teče dalje, a mi ćemo se SRESTI U NEKOM NOVOM RATU !!!
 
Znas sta ja sam bio angazovan tri puta na tri razlicite strane zbog potrebe prema osetljivim i namenskim stvarima i kao sto sam rekao imao sam dosta srece a i Bog me je pogledao pa sam izasao ziv i zdrav i vratio se redovnim stvarima, ali s vremena na vreme razmisljam o ljudima koji su mnogo gore prosli a ne mogu da im pomognem. Kada se vidim sa svojom bracom po oruzju pricamo o svemu ali kao po pravilu niko nema zelju da se priseca tih stvari jer se boji da ne prizove lose slike i secanja. Mislim da je vreme da pocne da se govori o tome jer niko od nas nije otisao tamo iz hobija vec smo morali i hteli zbog nekog svog unutrasnjeg osecanja pa se iz sve te price mozda rodi neka ideja kako pomoci ljudima i svojim saborcima da nadju pravi put do normalnog zivota!
 
Srbija je uvek svoje ratnike bacala u blato i uvek ih je po zavrsteku ratova odyebavala kao potrosni materijal.Cak ne nudi ni simbolicne usluge kao sto je pomenuo krvlok.Ne vredi vise ratovati i ginuti za ovu i ovakvu drzavu,uopste.Sta je sa ljudima koji su ostali invalidi,koji su poginuli i ostavili zene i decu na milost i nemilost drzavnim mudonjama.Nije ni cudo sto vise nikome ne pada na pamet da sluzi vojsku,akamoli da ratuje.
 
kad je trebalo da se ratuje/ma naravno da sam i ja ucesnik ratova/uglavnom ste bili placipi.ke a sad trazite neka prava.ma dao bi vam ja k..... gde imaju prava za gubitnike.da nas neko nagradi sto smo izgubili,jel :?: :evil:
 
Majstore, nismo rat izgubili mi koji smo bili na terenu to bi trebalo da znas ako si uopste bio tamo nego pogresno vodjena politika i ostalo sto je islo uz nju. Reci mi svoje ratno ime mozda sam i cuo za tebe!
 
Zbog ove pesme Nušić je osuđen na 2 god.Nešto je i odležao od toga.
Radi se o tome,da su u istom danu bile dve sahrane.
Pošto su bile u isto vreme na različitim Beogradskim grobljima.
Kralj je odlučio da ode na sahranu babe nekog ministra,a ne poznatog generala(?)
Stihovi idu valjda ovako?
Srpska deco što misliti znate,
iz ovoga pouku imate.
U Srbiji prilike su takve
babe slave,preziru junake.
Zato deco nemučte se džabe,
i vi redom postanite babe.

Kao što vidimo odnos prema borcima je uvek bio takav.
Ovom prilikom nisam mislio na "partizanske gibaničare"koji su se nauživali.
Oni su priča za sebe.
 
izvinjavam sa za pso... nego kralj je kralj,vidim i sada je mnogo junaka pa gde bi to sve covek popamtio i stigao.ucesnik sam svih ratova,imam 30g,ali me ja sramota sto smo gubitnici.za sve je kriv komunizam.da je bio kralj...... 8)
 
Vidi ovako, ja imam 37 godina i posle svega se osecam kao solunac, ali bilo je i mladjih mnogo od mene koji nisu imali toliko srece da ih nece metak, e upravo o tome ja govorim sve vreme. Nema potrebe za teskim recima jer nam je svima krivo sto se sve ovako zavrsilo posle toliko znoja i krvi, meni licno nista ne treba i nista ne trazim. Pozdrav svima!
 
Candyman:
Nisam ucestvovao ni u jednom ratu, niti planiram.
Da li ste svi vi ishli dobrovoljno ili su vas naterali???

CIAO! 8)

Prvo da Ti kažem da i ja nisam planirao da učestvujem ni u jednom ratu,čak ni u ružnom snu pa mi se opet desilo.Imam tu nesreću da sam rođen u gradu(koji je od Tvog Sombora samo 65km blizu)Vukovaru,završio fax,oženio se,dobio dete,radio u firmi 10.god.,živio dosta dobro,redovno išao na more(Makarska,Slano,Rovinj..)sagradio kuću,vikendicu na Zlarinu,imao prijatelje,kumove(14),braću mokru i suvu...Doživeo da mi pobratim,ispisnik iz detinjstva,kum i" najbolji prijatelj" jedne divne junske noći povede grupu naoružanih ljudi na kuću i ognjište valda u nameri da me oduče od čobanca i fiš-paprikaša koji smo jeli samo dva dana ranije...
Tako sam Ti ja,derane moj,stigao u rat a da nisam hteo i niko me nije ni pitao hoću li ili ne.Preživeh i to
za razliku od mnogo dobrih ljudi.Sačuvao sam obraz i svakom sam u stanju pogledati u oči nakon ovih svih sr..a koja su se izdešavala,istina načet sam pomalo,imam daleko manje od onog što sam imao,ali ništa nikome nisam ukrao.Svako je imao izbor: da bude i ostane čovek ili da postane i ostane gad.By the way:i danas sam tamo gde sam rođen i pokušavam opstati,školovati dete u NS(III god),sačuvati posao sebi i drugima...Naučio sam da ništa u životu nije ni crno ni belo nego sve nešto između-najčešće sve moguće varijante sivog. :P :? :P
 
Šta ima bre ko da me tera....ja sam bre peške sa prijateljem otišao, tamo gde sam otišao i savršeno sam bio svestan zašto tamo idem i šta tamo radim...Pročitajte ispovest T-rex-a i sve će vam biti jasno....odnosno nekima nikad neće biti jasno!
 
Braco, ako tako mogu da se izrazim, niste zaboravljeni. Barem vas ja nisam zaboravila.....uradili ste mnogo za nasu zemlju i hvala vam zbog toga.
Mozda "oni" na vlasti nisu znali da vas cene ali ima nas gradjana koji se ponose vama borcima koji ste bili dovoljno hrabri da ulozite svoj zivot za zivot drugih!
Pozdrav za sve branioce bivse Jugoslavije i neka je slava palim borcima!
 
PLESsitnihDEMONA:
Srbija je uvek svoje ratnike bacala u blato i uvek ih je po zavrsteku ratova odyebavala kao potrosni materijal.Cak ne nudi ni simbolicne usluge kao sto je pomenuo krvlok.Ne vredi vise ratovati i ginuti za ovu i ovakvu drzavu,uopste.Sta je sa ljudima koji su ostali invalidi,koji su poginuli i ostavili zene i decu na milost i nemilost drzavnim mudonjama.Nije ni cudo sto vise nikome ne pada na pamet da sluzi vojsku,akamoli da ratuje.
care nemoj da s*reš,Srbija ti ništa nažao nije učinila nego POLITIČARI i nemoj da mešaš Srbiju sa tim g*vnarima jel je Srbija isto toliko patila koliko i svi njeni ratnici, Srbija nikada nije nikoga zaboravila ( samo je problem što ja moram to da ti kažem)
 
PLESsitnihDEMONA:
Srbija je uvek svoje ratnike bacala u blato i uvek ih je po zavrsteku ratova odyebavala kao potrosni materijal.Cak ne nudi ni simbolicne usluge kao sto je pomenuo krvlok.Ne vredi vise ratovati i ginuti za ovu i ovakvu drzavu,uopste.Sta je sa ljudima koji su ostali invalidi,koji su poginuli i ostavili zene i decu na milost i nemilost drzavnim mudonjama.Nije ni cudo sto vise nikome ne pada na pamet da sluzi vojsku,akamoli da ratuje.
care nemoj da s*reš, nemešaj Srbiju sa POLITIČARIMA jel ona nikada nikoga nije zaboravila i uvek je patila onoliko koliko i njen narod i nije ti ona kriva nizašta, nemešaj nikada to
 
PLESsitnihDEMONA:
Srbija je uvek svoje ratnike bacala u blato i uvek ih je po zavrsteku ratova odyebavala kao potrosni materijal.Cak ne nudi ni simbolicne usluge kao sto je pomenuo krvlok.Ne vredi vise ratovati i ginuti za ovu i ovakvu drzavu,uopste.Sta je sa ljudima koji su ostali invalidi,koji su poginuli i ostavili zene i decu na milost i nemilost drzavnim mudonjama.Nije ni cudo sto vise nikome ne pada na pamet da sluzi vojsku,akamoli da ratuje.
care nemoj da s*reš, nemešaj Srbiju sa POLITIČARIMA jel ona nikada nikoga nije zaboravila i uvek je patila onoliko koliko i njen narod i nije ti ona kriva nizašta, nemešaj nikada to
 

Back
Top