Svakodnevno pranje kose?

AgainstAllAuthority

Zainteresovan član
Poruka
176
Da li kosi šteti svakodnevno pranje? Na internetu sam pročitao da ne, ukoliko se koriste blagi šampioni ali kakvi su to šamponi?
Problem je što ja imam masnu kosu , i ako je samo jedan dan ne operem, odmah se primeti...
Takođe, interesuje me još jedna stvar. Otac i deda, (a i muški deo sa majčine strane) su proćelavi. Ja sada imam gustu crnu kosu i nikakve naznake ćelavosti (imam 23 godine), pa me interesuje da li je moguće i na koji način sprečiti potencijalnu ćelavost za koju sam predodređen?
 
Мој савет ти је да косу ошишаш скроз на кратко и да себе истренираш да переш косу максимално два пута недељно.
Штети свакодневно прање, без обзира на то какав је шампон.
Трљањем темена и сталним исушивањем истог (шампонима) ти баш подстичеш рад лојних жлезда на глави.
Дај себи времена, пола године-годину и натерај себе да не переш толико косиу.
Видећеш како ће се лучење жжлезда смањити.
 
Hvala devojke. Ja sam čitao da su najbolji ti veliki litarski, stari, oni jeftini pa ću možda s njima početi da perem kosu.
Meni je u poslednje vreme počela da se javlja i perut iako je 3 godine uopšte nisam imao (a koristio sam sve vreme isti šampon head & shoulders for man, promenio sam pre 2 meseca i uzeo neki medicinski seba med ali i dalje imam perut?!).
Inače se šišam jako kratko (dvojka sa strane i na sredini isto kratko).
Problem je što svakodnevno moram da perem kosu jer gotovo svaki dan treniram a ne mogu da uđem u kupatilo i istuširam se a da ne operem kosu, ne bih mogao tako da zaspim.
Moram neko rešenje da nađem :think:
Probaću sa tim šamponima od litar od breze i koprive, što koristi moj deda, pa ću videti rezultate :)
 
Hvala devojke. Ja sam čitao da su najbolji ti veliki litarski, stari, oni jeftini pa ću možda s njima početi da perem kosu.
Meni je u poslednje vreme počela da se javlja i perut iako je 3 godine uopšte nisam imao (a koristio sam sve vreme isti šampon head & shoulders for man, promenio sam pre 2 meseca i uzeo neki medicinski seba med ali i dalje imam perut?!).
Inače se šišam jako kratko (dvojka sa strane i na sredini isto kratko).
Problem je što svakodnevno moram da perem kosu jer gotovo svaki dan treniram a ne mogu da uđem u kupatilo i istuširam se a da ne operem kosu, ne bih mogao tako da zaspim.
Moram neko rešenje da nađem :think:
Probaću sa tim šamponima od litar od breze i koprive, što koristi moj deda, pa ću videti rezultate :)

Za ovo postoji jednostavno resenje...operi kosu samo vodom....spraces znoj i so, ali neces ostetiti kosu samponom.
Samo je tusiraj duze i postici ces isti osecaj cistoce kao da si prao samponom.

Lako je tebi sa kratkom kosom :aha:
 
Za ovo postoji jednostavno resenje...operi kosu samo vodom....spraces znoj i so, ali neces ostetiti kosu samponom.
Samo je tusiraj duze i postici ces isti osecaj cistoce kao da si prao samponom.

Lako je tebi sa kratkom kosom :aha:
I moj muz svaki dan pere kosu cistom vodom a samo 2 puta nedeljno opere i samponom . I uvek posle pranja cistom vodom mu kosa fino mirise i bas je svilasta -inace sisa se trojkom na sredini i dvojka sa strane
 
Da li kosi šteti svakodnevno pranje? Na internetu sam pročitao da ne, ukoliko se koriste blagi šampioni ali kakvi su to šamponi?
Problem je što ja imam masnu kosu , i ako je samo jedan dan ne operem, odmah se primeti...
Takođe, interesuje me još jedna stvar. Otac i deda, (a i muški deo sa majčine strane) su proćelavi. Ja sada imam gustu crnu kosu i nikakve naznake ćelavosti (imam 23 godine), pa me interesuje da li je moguće i na koji način sprečiti potencijalnu ćelavost za koju sam predodređen?

au brate al si se opteretio pa sta i da izgubis kosu..mozda si povuko gene na caleta..promeni ishranu pa sampon..i nece biti potrebe da peres svaki dan
 

Back
Top