Svakodnevno pranje kose?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Svakodnevno pranje kose?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Podrazumevano Svakodnevno pranje kose?

Da li kosi šteti svakodnevno pranje? Na internetu sam pročitao da ne, ukoliko se koriste blagi šampioni ali kakvi su to šamponi?
    Problem je što ja imam masnu kosu , i ako je samo jedan dan ne operem, odmah se primeti...
    Takođe, interesuje me još jedna stvar. Otac i deda, (a i muški deo sa majčine strane) su proćelavi. Ja sada imam gustu crnu kosu i nikakve naznake ćelavosti (imam 23 godine), pa me interesuje da li je moguće i na koji način sprečiti potencijalnu ćelavost za koju sam predodređen?

gost 254524 nije na forumu
    Prava ljubav i miris istine jedan pogresan korak i magija prestaje...
    Elita
    Učlanjen
    27.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Svakodnevno pranje kose?

najbolji samponi za svakodnevno pranje su oni obicni, kamilica, breza, kopriva

Zaslužan član Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1220

Мој савет ти је да косу ошишаш скроз на кратко и да себе истренираш да переш косу максимално два пута недељно.
    Штети свакодневно прање, без обзира на то какав је шампон.
    Трљањем темена и сталним исушивањем истог (шампонима) ти баш подстичеш рад лојних жлезда на глави.
    Дај себи времена, пола године-годину и натерај себе да не переш толико косиу.
    Видећеш како ће се лучење жжлезда смањити.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Hvala devojke. Ja sam čitao da su najbolji ti veliki litarski, stari, oni jeftini pa ću možda s njima početi da perem kosu.
    Meni je u poslednje vreme počela da se javlja i perut iako je 3 godine uopšte nisam imao (a koristio sam sve vreme isti šampon head & shoulders for man, promenio sam pre 2 meseca i uzeo neki medicinski seba med ali i dalje imam perut?!).
    Inače se šišam jako kratko (dvojka sa strane i na sredini isto kratko).
    Problem je što svakodnevno moram da perem kosu jer gotovo svaki dan treniram a ne mogu da uđem u kupatilo i istuširam se a da ne operem kosu, ne bih mogao tako da zaspim.
    Moram neko rešenje da nađem
    Probaću sa tim šamponima od litar od breze i koprive, što koristi moj deda, pa ću videti rezultate

Elita Cru* (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio AgainstAllAuthority Pogledaj poruku
    Hvala devojke. Ja sam čitao da su najbolji ti veliki litarski, stari, oni jeftini pa ću možda s njima početi da perem kosu.
    Meni je u poslednje vreme počela da se javlja i perut iako je 3 godine uopšte nisam imao (a koristio sam sve vreme isti šampon head & shoulders for man, promenio sam pre 2 meseca i uzeo neki medicinski seba med ali i dalje imam perut?!).
    Inače se šišam jako kratko (dvojka sa strane i na sredini isto kratko).
    Problem je što svakodnevno moram da perem kosu jer gotovo svaki dan treniram a ne mogu da uđem u kupatilo i istuširam se a da ne operem kosu, ne bih mogao tako da zaspim.
    Moram neko rešenje da nađem
    Probaću sa tim šamponima od litar od breze i koprive, što koristi moj deda, pa ću videti rezultate
    Za ovo postoji jednostavno resenje...operi kosu samo vodom....spraces znoj i so, ali neces ostetiti kosu samponom.
    Samo je tusiraj duze i postici ces isti osecaj cistoce kao da si prao samponom.

Lako je tebi sa kratkom kosom

Aktivan član
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    136

Citat Original postavio Cru* Pogledaj poruku
    Za ovo postoji jednostavno resenje...operi kosu samo vodom....spraces znoj i so, ali neces ostetiti kosu samponom.
    Samo je tusiraj duze i postici ces isti osecaj cistoce kao da si prao samponom.

Lako je tebi sa kratkom kosom
    I moj muz svaki dan pere kosu cistom vodom a samo 2 puta nedeljno opere i samponom . I uvek posle pranja cistom vodom mu kosa fino mirise i bas je svilasta -inace sisa se trojkom na sredini i dvojka sa strane

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    154

kada se tusiras nanesi balzam za kosu umjesto sampona, ostavi ga da djeluje par minuta i umasiraj/isperi isto kao sto bi radio samponom
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5299

Citat Original postavio AgainstAllAuthority Pogledaj poruku
    Da li kosi šteti svakodnevno pranje? Na internetu sam pročitao da ne, ukoliko se koriste blagi šampioni ali kakvi su to šamponi?
    Problem je što ja imam masnu kosu , i ako je samo jedan dan ne operem, odmah se primeti...
    Takođe, interesuje me još jedna stvar. Otac i deda, (a i muški deo sa majčine strane) su proćelavi. Ja sada imam gustu crnu kosu i nikakve naznake ćelavosti (imam 23 godine), pa me interesuje da li je moguće i na koji način sprečiti potencijalnu ćelavost za koju sam predodređen?
    au brate al si se opteretio pa sta i da izgubis kosu..mozda si povuko gene na caleta..promeni ishranu pa sampon..i nece biti potrebe da peres svaki dan
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zaslužan član
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

meni se manje masti kad perem kosu sa shower gelom

Nov član
    Učlanjen
    23.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

slazem se to su blagi samponi i ne irititaju kozu glave

Nov član
    Učlanjen
    23.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da li to masti kosu,zar sampon da se ne koristi

Slične teme

1. Nadogradnja kose
    Autor Koko u forumu Žene
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 30.11.2010., 11:08
  2. Šampon za "svakodnevno" pranje kose
    Autor cvele2 u forumu Muškarci
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 16.01.2010., 01:32
  3. pranje, shishanje i feniranje kose
    Autor dragojIo u forumu Muškarci