instalacija kamete genius ilook 300

biloko2009

Početnik
Poruka
22
Drustvo, imam problem. Kupio sam gore pomenutu kamericu. Ubaacio disk, imstalirao direkt x, zatim program za instalaciju medjutim nista u kompu ne prepoznaje kamericu. Ubacujem preku USB kabla, preko koga bez problea povezujem flash memoriju. Ima li neko pojma da li negde gresim pre nego sto reklamiram
Hvala unapred
 
Hajdemo iz početka...Deinstaliraj taj drajver i restartuj računar...Ubodi kameru i prati hoće li iskočiti prozor da je pronađen novi hardver...Ako ne iskače pokušaj mijenjati usb port...Pa onda idemo dalje...

Koliko ja znam NIKADA se kamera tako ne instalira...nego PRVO se Sofver instalira pa onda kada "on" pri instalaciji trazi da ubodes kameru,tek je onda ubodes...a to sto ga ne vidi u USB portu je najverovatnije zbog Chipa...instaliraj najnoviji Chip za maticnu i onda uradi instalaciju.
 
Koliko ja znam NIKADA se kamera tako ne instalira...nego PRVO se Sofver instalira pa onda kada "on" pri instalaciji trazi da ubodes kameru,tek je onda ubodes...a to sto ga ne vidi u USB portu je najverovatnije zbog Chipa...instaliraj najnoviji Chip za maticnu i onda uradi instalaciju.

Ako meni govoriš kako se instalira onda je pogrešna adresa....Živim od toga i instalirao sam ih cca 500 komada....
 
Koliko ja znam NIKADA se kamera tako ne instalira...nego PRVO se Sofver instalira pa onda kada "on" pri instalaciji trazi da ubodes kameru,tek je onda ubodes...a to sto ga ne vidi u USB portu je najverovatnije zbog Chipa...instaliraj najnoviji Chip za maticnu i onda uradi instalaciju.

a šta je sa starim VGA kam. koje nisu imale pokretača instal. pa si morao ručno da dodoeliš putanju za dll.?
sve je to od proizvođača do proizvođača,ali u principu je tako prvo softver pa uređaj,mada nije problem ni prikopčati pa instal.osim uslučajevima gde je to jasno definisan način.
mada mislim da je ovde greška do instaliranja.
 
Sve sam to radio.
Znaci: deinstalirao, restartovao pa opet instalirao. Jeidno sto mi tada nije ni trazio da restartujem.Iskreno da kazem, toliko sam puta restartovao danas komp da se vise i ne secam broja...
Sto se tice tog softvera za maticnu plocu, pojma nemam sta je to ni kako da uradim, iako sa prikljcivanjem novih uredjaja nisam imao problema.
 
Sve sam to radio.
Znaci: deinstalirao, restartovao pa opet instalirao. Jeidno sto mi tada nije ni trazio da restartujem.Iskreno da kazem, toliko sam puta restartovao danas komp da se vise i ne secam broja...
Sto se tice tog softvera za maticnu plocu, pojma nemam sta je to ni kako da uradim, iako sa prikljcivanjem novih uredjaja nisam imao problema.

probaj iz safe mode da unistaliraš i očistiš registry,promeni usb ulaz
 
Sve sam to radio.
Znaci: deinstalirao, restartovao pa opet instalirao. Jeidno sto mi tada nije ni trazio da restartujem.Iskreno da kazem, toliko sam puta restartovao danas komp da se vise i ne secam broja...
Sto se tice tog softvera za maticnu plocu, pojma nemam sta je to ni kako da uradim, iako sa prikljcivanjem novih uredjaja nisam imao problema.

Kojih "novih" uredjaja?Koja ti je maticna?Ajde bre pricaj,nemoj da se stidis....
 
Da tebi govorim....mogao si i milion da ih instaliras-al" ako si ih instalirao kao sto si naveo u postu 7 onda si ih uvek pogresno instalirao....PRVO Softver pa onda Hardver.Zapamti,trebace ti ako se bavis tim poslom.

Jesi li ti normalan....Prvo ja nemam nikakav problem, drugo, pokušao sam čovjeku pomoći da dođemo do toga da li računar uopšte vidi kameru kao novi hardver...Evo ponovo ću napisati ono što sam već napisao....

""Hajdemo iz početka...Deinstaliraj taj drajver i restartuj računar...Ubodi kameru i prati hoće li iskočiti prozor da je pronađen novi hardver...Ako ne iskače pokušaj mijenjati usb port...Pa onda idemo dalje...""

Trebaš pratiti čovječe ko je postavio temu.....ne lupaj....Nemoj mi ti govoriti kako se instalira kamera......Čuj, prvo softver pa onda hardver.Očigledno je da čovjek ima problem i iz tog razloga treba prvo utvrditi vidi li računar novi hardver....šta ima od instalacije softvera ako ploča ne vidi kameru....

Nepotrebno ti tražiš softver po netu, dovoljan je softver, odnosno drajver koji je došao na cd-u samo ako računar prepoznaje novi hardver. I šta više, da bi kamera radila potreban joj je drajver a ne softver. Radiće ona i bez softvera....
 
Poslednja izmena:
Kad kazem "novih uredjaja" mislim na spoljni hard disk, slusalice , modem, mobilne telefone...pa dal je moguce da treba da znam toliko detalja za instalaciju glupe kamerice.
Ako ima veze, sve mi je na D:, a posle instalacije uopste ne mogu da udjem u program koji sam instalirao, vec mi meni otvara samo UNISNSTAL kao mogucnost
Ajde ako znaci, pogledacu na DEICE MENAGERU (jel se tu bese vidi ?)
 

Back
Top