Kako napraviti...

alexandrra

Aktivan član
Poruka
1.488
na kompjuteru 2 accounta pri cemu bi na oba bio dozvoljen pristup internetu. Ali da na jednom bude zabrana downloada i instaliranje bilo cega (koristo bi samo za surfovanje), a da na drugom bude sve uobicajeno. Hvala svima unapred.
 
Mislim da je to malo nemoguce, odnosno ovaj prvi deo.
Koliko je meni poznato, ako limited accountu omogucis surf, ne mozes mu zabraniti downlad.
A sto se tice zabrane instaliranja to ti je namesteno po defaultu, dakle samo treba da kreiras limited account.
 
Možeš dosta toga da zabraniš pomoću Group Policy podešavanja.

Možda da postaviš alternativni shell (umesto explorer.exe)? Pogledaj obavezno www.litestep.net.

Evo šta kaže tamo neki:

Citat:

LiteStep is one of the GUI shells available which you can use in place of explorer.exe. It isn't as graceful on NT/2000/XP as I would like, but it's highly customizable.
I first started using it as a super-lightweight shell for making old Win9x PCs into Windows terminals; attached is a screenshot which gives you an idea of how controllable it is. You can create a shell that only allows specific things to be done through it very easily.
 
Opa. :D Litestep dogurao do verzije 3. Mozda ga skinem... Mada jako retko koristim windows. A i najlepse izgleda na XPu, mada je ok i na mojoj 98mici. Ali nema transparentnosti. :(

No ne vidim kakve Litestep ima veze sa zabranom downloada. ;)

Mogla bi da pogledas negde na netu za specificna podesavanja registrija (Probaj recimo na googleu sledece: registry IE tweaking)... Ili da probas Xteq Xsetup... Zadnja besplatna verzija se, ja mislim, jos uvek nalazi na njihovom sajtu. Mislim da tamo ima tih podesavanja. Srecno. :)
 
Ako nisi dobro pratio razvojni put doticnog shell-a mogu ti reci da mu sada skoro sve mozes podesiti.Skoro.Ima jos nekih mogucnosti koje bih voleo da u njemu vidim, ali za sada nije lose ni ovo.
Sto se tice tvog pitanja kakve veze ima...E pa ima.Ako experimentises malo mozes svasta da uradis,pa cak i ovo.Za pocetnike, dobre su i GROUP POLICIES.Cackanje registra-NONO.Samo po uputstvu.
 
Кулиража:
Mislim da je to malo nemoguce, odnosno ovaj prvi deo.
Koliko je meni poznato, ako limited accountu omogucis surf, ne mozes mu zabraniti downlad.
A sto se tice zabrane instaliranja to ti je namesteno po defaultu, dakle samo treba da kreiras limited account.
Jel bi mogao malo blize da objasnis kako da ga kreiram? Thanks.
 
alexandrra:
Кулиража:
Mislim da je to malo nemoguce, odnosno ovaj prvi deo.
Koliko je meni poznato, ako limited accountu omogucis surf, ne mozes mu zabraniti downlad.
A sto se tice zabrane instaliranja to ti je namesteno po defaultu, dakle samo treba da kreiras limited account.
Jel bi mogao malo blize da objasnis kako da ga kreiram? Thanks.

Ups! Naravno da znam kako da napravim. Hvala u svakom slucaju.
 
atomant:
Ako nisi dobro pratio razvojni put doticnog shell-a mogu ti reci da mu sada skoro sve mozes podesiti.Skoro.Ima jos nekih mogucnosti koje bih voleo da u njemu vidim, ali za sada nije lose ni ovo.
Sto se tice tvog pitanja kakve veze ima...E pa ima.Ako experimentises malo mozes svasta da uradis,pa cak i ovo.Za pocetnike, dobre su i GROUP POLICIES.Cackanje registra-NONO.Samo po uputstvu.
uprincipu menjanje podesavanja u group policies znaci menjanje registrya :).inace group policies se nalazi u windows direktorijumu pod nazivom gpedit.exe mislim da bi on trebao da ima neka ogranicenja,a ako ne onda bi najbolje bilo da se kako atomant kaze zameni shell(explorer.exe). Mada ako se ne razumes u win toliko ne preporucujem ti da cackas oko toga...
 

Back
Top