Навијачи страних клубова

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Интересује ме став људи о једном од најболеснијих трендова у свету спорта данас-такозвано, навијање за стране клубове. Театралност, комплекс ниже вредности, недостатак интелигенције, нуспојава глобализације или нешто друго...

На покретање теме навело ме је неколико ситуација које су ми се десиле у последње време. Ево једне од њих...

Журио сам до кладионице и пошто нисам имао времена да обучем нешто нормално, зграбио сам прво што ми је пало под руку. Био је то матори, излизани дрес Манчестера који сам купио пре 100 година и који не носим већ дуго времена. Кад сам ушао у кладионицу, један тип ме све нешто мрко гледа, као да сам му нешто украо. После неког времена упитам га , мало повишеним тоном -У чему је проблем-, а он ће мени- Ове године, ништа нећете освојити-
Ја га гледам, не разумем о чему будала прича, у неверици ширим руке, а он ми показује на дрес. Е, сад, пошто сам на ову појаву већ годинама алергичан, отерао сам га у 3 ***** материне. Пореметио ми је концепцију тикета и пукао сам,наравно (али то је мање битно за причу). Видим да их је из дана у дан све више и стварно не контам у чему је њихов проблем.
Како их лечити?
 
Pa brate pogledaj malo ovaj forum tema fudbal, imaš nešto komentara ovamo između Delija i Grobara nešto se kao prepucavaju već 20 god. istu priču trube i sve ostalo su ti navijači nekih kurč..evih stranih klubova. Onda se pitaju zašto nam je liga slaba, zašto nemamo infrastrukturu, a inače njih se ova država i liga ne tiče oni su ovdje samo fizički a inače su duhom u Milanu, Londonu... Ja to svakako ne podržavam i par puta sam spomenuo da je to za mene irealan život, tj. život u TV

Ali sve ti to polazi od poremećenog sistema vrednosti u državi odnosno društvu, sve vuče jedno drugo. Bilo bi mi draže a i društvo bi nam bilo zdravije da ovdje sve vrvi od navijača naših klubova kako prvoligaških tako drugoligaških pa da pričamo o nekim talentima koje su vidjeli, o posjeti na tribinama, atmosferi... ali na našim stadionima.
 
Poslednja izmena:
evo recimo pogledaj podatke

Tema: Manchester United - pregleda 114.036

FORZA MILAN - pregleda 212.875

Chelsea FC - 353.271 ...

A pazi sad ovo:

FK Radnicki Kragujevac - 2.109

OFK BEOGRAD - 79

Ostali teško da imaju i temu :hahaha:

To je stvarno frapantno, tema je skrojz na mjestu i pitanje takođe ali izgleda da nećemo imati s kim razmjenjivati mišljenje oko ovoga. :D
 
Poslednja izmena:
Ја контам да можеш симпатисати неки страни клуб, да ти је он дражи од других из неког разлога (на пример због нашег играча који игра у том тиму, донесе ти паре на кладионици, итд). Али, просеравање, и ословљавање типа ,,ми'' смо данас узели 3 бода, а ради се о италијанској или некој другој страној екипи је стварно патологија.
Љубав према клубу се развија од малих ногу, одласком на утакмице, ноћењем испред стадиона због карте, осећајем припадништва том клубу, бежањем из школе, лагањем девојке и сличним стварима које се не могу развити према клубу из земље која нема везе са мојим народом, историјом и идентитетом.
 
Ma pretjeruju baš. Hvalimo se kako nećemo strance u reprezentaciji hoćemo naše izvorno, a ovamo globalizacija nas izjede. Znači Klea nećemo al da smo opterećeni Milanom to je u redu... Protivimo se kolonizatorima a sami trčimo pod kolonizatorsku čizmu a da možda nismo ni svjesni. Vrhunac bi bio kad bi dolazio neki strani klub a ono 1000 navijača na tribinama odavde naših podržavuju taj klub protiv našeg :D
 
evo recimo pogledaj podatke

Tema: Manchester United - pregleda 114.036

FORZA MILAN - pregleda 212.875

Chelsea FC - 353.271 ...

A pazi sad ovo:

FK Radnicki Kragujevac - 2.109

OFK BEOGRAD - 79

Ostali teško da imaju i temu :hahaha:

To je stvarno frapantno, tema je skrojz na mjestu i pitanje takođe ali izgleda da nećemo imati s kim razmjenjivati mišljenje oko ovoga. :D

E bas si nasao merilo. Pa teme o Mancesteru, Milanu i Celziju su otvorene pre skoro 6 godina, a tema o radnickom kg pre godinu dana, i normalno je da ce imati mnogo vise pregleda.

Druga stvar, ne navija se SAMO za strane klubove, vec svako od nas prvo navija za neki domaci klub, al posto se prati i strani fudbal, onda se i simpatise neki strani. I toga nema samo kod nas, vec svuda. Mancester npr. ima navijace sirom sveta, u Americi, Kini itd...
 
E bas si nasao merilo. Pa teme o Mancesteru, Milanu i Celziju su otvorene pre skoro 6 godina, a tema o radnickom kg pre godinu dana, i normalno je da ce imati mnogo vise pregleda.

Druga stvar, ne navija se SAMO za strane klubove, vec svako od nas prvo navija za neki domaci klub, al posto se prati i strani fudbal, onda se i simpatise neki strani. I toga nema samo kod nas, vec svuda. Mancester npr. ima navijace sirom sveta, u Americi, Kini itd...
Па, ја и тврдим да је нормално симпатисати неки страни клуб и да се ту стане. Оно међутим, о чему ја причам је нешто друго, ненормално и театрално.
 
Видим да их је из дана у дан све више и стварно не контам у чему је њихов проблем.
Како их лечити?
Taj proces globalizacije u svijetu ide sve brze i brze...kapitalizam je sve razvijeniji i razvijeniji...tako je isto i u fudbalu,imamo bogate Arape,Abramovice itd. koji ulazu sve vece pare i prave tako sve vecu razliku izmedju tih "svjetskih" i nasih klubova...

Nije niko blesav da prati sa odusevljenjem neku slabu ligu...kad moze gledati na TV-u Manchester united protiv Chelsea...a nije niko lud da ulaze u nase klubove pa da budemo dio te globalizacije..
 
Pa ako neko voli taj Radnicki Kragujevac vise od Milana,Mancestera i Celzija otvorio bi prije temu o njemu...

Da, ali je problem i to sto u Srbiji 95% stanovnistva navija za 2 kluba, a 5% za ostalih XYZ klubova, pa zato i teme o Radnickom, OFK-u... imaju slabu posetu.
Saberi recimo broj pregleda na svim temama vecitih do sad, i videces da je daleko veci broj nego kod Milanove, Mancesterove ili Celzijeve teme. :)
 
Da, ali je problem i to sto u Srbiji 95% stanovnistva navija za 2 kluba, a 5% za ostalih XYZ klubova, pa zato i teme o Radnickom, OFK-u... imaju slabu posetu.
Saberi recimo broj pregleda na svim temama vecitih do sad, i videces da je daleko veci broj nego kod Milanove, Mancesterove ili Celzijeve teme. :)

I oni se mogu racunati u strane klubove :mrgreen:...stvarno je glupo da neko iz Subotice navija za Partizan ili Zvezdu iako ima solidan klub u najjacem drzavnom takmicenju...
 
I oni se mogu racunati u strane klubove :mrgreen:...stvarno je glupo da neko iz Subotice navija za Partizan ili Zvezdu iako ima solidan klub u najjacem drzavnom takmicenju...

Koem ovdje na spotu imamo mnogo bliže stavove nego tamo o politici. :D Slažem se to je najveće zlo Srbije , što neko iz Subotice ili... navija za prosječan klub iz BG koji je negdje oko 250. mjesta na rang listi evropskih klubova a uzgred njihov klub koji je poprilično finansijski i igrački zdrav i napredan igra na strnjištu. Kladim se da kad bi im neko ponudio da li novi stadion da prave Spartaku ili da ulože te pare u novi stadion Zvezdi da bi se velikom većinom odlučili za 2. opciju
 
Poslednja izmena:
Nemam uslove da redovno idem na tekme ManUtd-a, kao ni brojni Englezi, kada smo već kod toga.
A za United navijam od pelena, nisam se ja tu mnogo pitao.

Doduše, najveću radost i (najčešće) tugu doživljavam kada igra repka, ali to nije tema.

E sad to što neko misli da je foliranje, tj. da bih trebao (pazi nebuloze, kao da sam predodređen :lol:) da navijam za FK Sutjeska ili FK Čelik...smiješno :lol:
 
E smesni ste... ne znam sta da kazem. Za Celsi navijam od malih nogu, od kad gledam fudbal. I ja taj klub stvarno volim. To sto neki misle da je to foliranje, sta ja mogu. Pazi ovo, nedostatak inteligencije :hahaha: kladim se da imam veci IQ od svih navijaca tog Radnickog i OFK-a zajedno. Jel treba da idem na stadione u Srbiji da se tucem, da me neko ubije, ili da ja ubijem nekog i odem na robiju? Ili da idem da gledam tatine sinove koji nemaju veze sa fudbalom ali igraju jer cu cale i keva iskesirali par hiljada? Molim vas. Domaci fudbal da valja, gledao bi se. Ali ne valja.
 
Da, ali je problem i to sto u Srbiji 95% stanovnistva navija za 2 kluba, a 5% za ostalih XYZ klubova, pa zato i teme o Radnickom, OFK-u... imaju slabu posetu.
Ma nije ni to problem, nego je fudbal očajan i ljudi nemaju šta da komentarišu ... Da je liga jaka, svaki grad bi imao pun stadion, i ta priča o Titovim blizancima se uopšte ne bi ni provlačila ... I u Italiji pola Italije navija za Juventus, ali to nikad nije bio problem jer im je liga uvek bila jaka i zanimljiva, i ljudi su znali zašto dolaze na stadione ...
 
E smesni ste... ne znam sta da kazem. Za Celsi navijam od malih nogu, od kad gledam fudbal. I ja taj klub stvarno volim. To sto neki misle da je to foliranje, sta ja mogu. Pazi ovo, nedostatak inteligencije :hahaha: kladim se da imam veci IQ od svih navijaca tog Radnickog i OFK-a zajedno. Jel treba da idem na stadione u Srbiji da se tucem, da me neko ubije, ili da ja ubijem nekog i odem na robiju? Ili da idem da gledam tatine sinove koji nemaju veze sa fudbalom ali igraju jer cu cale i keva iskesirali par hiljada? Molim vas. Domaci fudbal da valja, gledao bi se. Ali ne valja.

I to što kažeš ljepše je iz fotelje navijati za klub čiji stadion mnogi od tih "velikih" i samozvanih navijač u životu neće ni obići niti će takav fudbal imati priliku uživo gledati. Ja volim reći za te koji svojataju starane klubove kao da su njihovi iz naselja i štite ih kao da su pred stečajem od napada isto takvih koji navijaju za neke druge strane, volim reći da je to život u TV, otuđenje od stavrnosti, otuđenje od samog sebe od svoga i onda se pitamo zašto ko god dođe na vlast nije patriota, ne vodi nacionalno odgovornu politiku gdje je Srbija i Srbi na mjestu br. 1 pa tek onda sve ostalo...
Pa šta reći to je isti ovaj narod koji više voli Totenhem nego OFK a pita se zašto je taj isti OFK u tolikoj dubiozi da ne može u Evropi proći kolo a nekada je igrao i to jako uspješno. Pa nekada je imao mnogo veću podršku iz te podrške mnogo više klinaca je željelo tu trenirati, iz te masovnosti su proizilazile inicijative da se stadion gradi ili dograđuje ...
 
Poslednja izmena:
I to što kažeš ljepše je iz fotelje navijati za klub čiji stadion mnogi od tih "velikih" i samozvanih navijač u životu neće ni obići niti će takav fudbal imati priliku uživo gledati. Ja volim reći za te koji svojataju starane klubove kao da su njihovi iz naselja i štite ih kao da su pred stečajem od napada isto takvih koji navijaju za neke druge strane, volim reći da je to život u TV, otuđenje od stavrnosti, otuđenje od samog sebe od svoga i onda se pitamo zašto ko god dođe na vlast nije patriota, ne vodi nacionalno odgovornu politiku gdje je Srbija i Srbi na mjestu br. 1 pa tek onda sve ostalo...
Pa šta reći to je isti ovaj narod koji više voli Totenhem nego OFK a pita se zašto je taj isti OFK u tolikoj dubiozi da ne moe u evropi proći kolo a nekada je igrao i to jako uspješno. Pa nekada je imao mnogo veću podršku iz te podrške mnogo više klinaca je željelo tu trenirati, iz te masovnosti su proizilazile inicijative da se stadion gradi ...

Pa hajde, odgovori. Jel treba da idem na stadion da me neko ubije? Ili da idem da gledam tatine sinove koji igraju samo zato jer je cale dao pare klubu i treneru? Znam stanje iz prve ruke, kad sam bio mladji i trenirao bio sam najbolji stoper u ekipi ali nisam igrao... i sad odem ponekad da pogledam utakmicu, ali da ja dajem 150 dinara svakog vikenda da gledam neke ragane koji ne znaju sutnuti loptu... hvala, preskocicu
 
Rezonujući tako uopšte na ulicu ne treba ni izlaziti. Policija ne radi svoj posao, mafije se nakotilo ne prezaju ni od čega pa možeš poginuti i na ulici, u kafiću, bioskopu, parku, diskoteci, fakultetu... Hoćeš možda reći da je sigurnije voziti se u automobilu, kad pored tebe vozi 1000 klinaca koji imaju probnu vozačku u pripitom stanju da e govorim pod dejstvom raznih opijata ili iskoči baja iz žbuna kao neki dan izrešeta nekog drugog baju u auto i to auto se zabije u nevine ljude...
 
Poslednja izmena:
I to što kažeš ljepše je iz fotelje navijati za klub čiji stadion mnogi od tih "velikih" i samozvanih navijač u životu neće ni obići niti će takav fudbal imati priliku uživo gledati. Ja volim reći za te koji svojataju starane klubove kao da su njihovi iz naselja i štite ih kao da su pred stečajem od napada isto takvih koji navijaju za neke druge strane, volim reći da je to život u TV, otuđenje od stavrnosti, otuđenje od samog sebe od svoga i onda se pitamo zašto ko god dođe na vlast nije patriota, ne vodi nacionalno odgovornu politiku gdje je Srbija i Srbi na mjestu br. 1 pa tek onda sve ostalo...
Pa šta reći to je isti ovaj narod koji više voli Totenhem nego OFK a pita se zašto je taj isti OFK u tolikoj dubiozi da ne može u Evropi proći kolo a nekada je igrao i to jako uspješno. Pa nekada je imao mnogo veću podršku iz te podrške mnogo više klinaca je željelo tu trenirati, iz te masovnosti su proizilazile inicijative da se stadion gradi ili dograđuje ...

'Ajde ti tebra polako na stadion, da nam budeš još veći Srbin, pa Bože zdravlja jednog dana i predsjednik Srbije...ne, još bolje, nezavisne Republike Srpske.
A onda kada se fino napiješ, razvali kakvu banderu, čisto da pokažeš kako živiš u stvarnosti, i kako te pogađa ova situacija međ' Srbima.

P.S. Ne daj Bože da ti kažem da više volim Cock Sparrer nego Riblju Čorbu...kakav nedostatak patriotizma, a?
 
'Ajde ti tebra polako na stadion, da nam budeš još veći Srbin, pa Bože zdravlja jednog dana i predsjednik Srbije...ne, još bolje, nezavisne Republike Srpske.
A onda kada se fino napiješ, razvali kakvu banderu, čisto da pokažeš kako živiš u stvarnosti, i kako te pogađa ova situacija međ' Srbima.

P.S. Ne daj Bože da ti kažem da više volim Cock Sparrer nego Riblju Čorbu...kakav nedostatak patriotizma, a?

Fino, još samo da kresneš virtuelno kakavu zrikavu Engleskinju i ti si se kompletirao
 
Fino, još samo da kresneš virtuelno kakavu zrikavu Engleskinju i ti si se kompletirao

Nešto mi je bolja ova moja Srpkinja...gabori su ti Englezi.

A znaš kako, čisto sumnjam da ću se ikada kompletirati, valjda je to u ljudima da stalno idu naprijed, uče nešto novo itd.
Ti si se očigledno kompletirao navijanjem za...kako ono bješe, Borac Banjaluka?
'Ebo te, ameba ima veće ciljeve u životu.
 
Nešto mi je bolja ova moja Srpkinja...gabori su ti Englezi.

A znaš kako, čisto sumnjam da ću se ikada kompletirati, valjda je to u ljudima da stalno idu naprijed, uče nešto novo itd.
Ti si se očigledno kompletirao navijanjem za...kako ono bješe, Borac Banjaluka?
'Ebo te, ameba ima veće ciljeve u životu.

Za početak da doDŽem u BG i postanem BeograDŽanin :per:
 

Back
Top