Kako proceniti da li je rakija dobra?

Najbolja procena:
Sravite pola čašice na dlan i protrljate.
Ako lanovi budu malo lešljivi šećeruša je.
Neki čak naprave dobru rakuju,
pa dodaju šećen i opet peku.

Dobro je da rakija iz kazana prvo ide i posudu sa vodom
(povremeno menjati vodu)
jer voda za sebe veže metil-alkohol
i očisti rakiju od njega.
(Od metil-alkohola boli glava sutra)
može se i dodati nekoliko grančica
neke aromatične biljke, npr. kleke


U gotovu rakuju možete staviti
lincuru ili srčanik
i to bude baš odlična rakija.

Poslednju rakiju, patoku
ne bacati, odlična je za pranje vetrobranskog stakla.

A ako imate neko drveno burence
prvi put ga napunite nekom aromatičnom rakijom
npr, kimovom.
Drvo popije finu kafenu boju koju posle vraća
u sledeću rakiju koju sipate.
I rakija onda miriše.

Najbolji komentar :super:
 
Rakija ne sme da smrdi, to jeste u ustima da se oseti na sve i svasta. Vec da ima smek od ploda od kog se pravi. Ako je ljuta ( u ustima) nije dobra. Prava rakija je bolja od svakog viskija ,ali to je stvar ukusa... ali kvalitet je na strani rakije. RAKIJA RULES


to su vec finese, npr deda pravi rakiju za sebe (lozu obicno), cista je i jaka kao grom, u ustima rezi, ali nikad me glava nije zabolela od nje, a pio sam rakije koje su pitke ali ujutru nisam mogao glavu da dignem iako nisam mesao...
 
Ako nakon konzumiranja gore spomenutog pica se u dubini zeluDca oseti vrucina, znaci daaaa jeee ziiiskaa sinaak :D

EDIT : Da dodam - u kafani ako ne zelite da eksperimentisete, pazljivo posmatrajte coveka za drugim stolom ako je reakcija "aaaaaaaaahhhhhhh doooooooobra bljuaah rhhh mrah" - znaci da je toliko jaka da moze bolje da skine masnocu i prljavstinju od ferija.. Dezificijent nambr van
 
Poslednja izmena:
Rakija je dobra samo ako sutradan ne boli glava! ;)

To samo znaci da nisi dovoljno popio :D

Elem, glava mora da boli jer alkohol pospesuje izlucivanje vode iz organizma i dolazi do dehidracije , sirenje krvnih sudova, smanjenje krvnog pritiska, manjak kiseonika u mozu...
Etil-alkohol je uglavnom krivac za glavobolju... ali i arome koje se dodaju picu. Recimo vinjak **** kevu sutradan za razliku od rakije.

Manje etil-alkohola i aroma - manji rizik od glavobolje! Ali zavisi i naviknutost organizma na alkohol , recimo mene glava ne boli :mrgreen:
 

Back
Top