Rammstein

Neće se raspasti.Čuo sam na nekoj televiziji da će na novom albumu sarađivati sa one dve ruskinje.Što se tiče dolaska u Beograd,nema od toga ništa,oni traze velike pare. 8)
 
Rammstein je mocan Nemacki dance/industri metal bend. Oni svoju muziku opisuju kao ''tanzmetal'' što u prevodu znaci dance/metal. Ovo je veoma istinito ali moze i dovesti u zabludu pošto je dance samo jedan mali deo njihovog rada.Suština je da niko tacno ne zna zašto je šest clanova benda izabralo rec Rammstein za naziv benda, ali postoji par pretpostavki. Rammstein bi u prevodu mogao biti kameni ovan za probijanje zidova. Druga teorija je da su bend nazvali po Ramstein avio bazi u Nemackoj, gde se 1988 godine tokom aero mitinga dogodila velika nesreca u kojoj je smrt našlo 80 ljudi. Poslednja pesma na njihovom debi albumu Herzeleid, takode i prva pesma koju je Rammstein napisao inspirisana je ovom nesrecom. Pre Rammstein-a, svih šest clanova su se vec znali iz nekih manje poznatih bendova. 1994 Ricard Kruspe se pojavio sa idejom i oformio bend. Svi clanovi, trenutno ljudi u tridesetim ili kasnim tridesetim godinama su rodeni i rasli ili u Berlinu ili Šverinu, Vitenbergu i Lajpcigu. Da bi zaradivali za zivot, svi su uglavnom bili industrijski radnici. Kao što znate vokalista Til Linderman bio je evropski šampion u plivanju. Jedan od faktora koji je doprineo slavi Rammstein-a jeste velika upotreba pirotehnike na njihovim koncertima, cineci ih bendom koga je fantasticno videti uzivo a uz sve to je verovatno i postavka benda ono zbog cega su obozavani. Til Linderman je vokalista, Ricard Kruspe i Pol Lenders sviraju gitare, Oliver Ridel bass, Kristijan Lorenc za klavijaturama i Kristof Šnajder kao bubnjar. Duo vodecih gitara omogucava bendu da kreira zvuke koji su mnogo kompleksniji od onih proizvedenih samo jednom gitarom pa još to ukombinuju sa Kruspeovom i Lendersovom besprekornom sinhronizacijom i pojacanje pruzi i Ridel sa bas gitarom. Klavijature se u metal bendovima ne smeju prevideti, zbog kreiranja dobrog ritma i savršene su za intro-e i outro-e. One do punog izrazaja dolaze u pesmama Du Hast, Spiel Mit Mir, Du Riechst so Gut itd. koje samo potvrduju talenat Kristijana Lorenca. Ali Til je sigurno jedan od najboljih vokalista u svetu danas, što ga cini vodecom silom u Rammstein-u. Opšta slika o njemu kao nekom ko je sposoban da peva standardno dok je obuzet vatrom od glave do pete, stavlja nam do znanja koliko je poseban. Klavijaturista Lorenc kaze: ''Naš stil je proizišao iz saznanja tacno šta ne bismo zeleli, a nismo zeleli da sviramo Americki fank ili pank. To je nešto što nikad ne bismo mogli uraditi. Shvatili smo da bi mogli praviti jedino muziku koju pravimo.'' . Rammstein imaju jedinstvenu sposobnost da kreiraju muziku koja je brza, spora, romanticna, strašna, eksplicitna i nasilna, sve u jednom trenutku. Pevajuci o ljubavi, mrznji, tragediji, besu, nasilju i seksu u njihovim najekstremnijim formama, Rammstein je najbolji. Tekstovi su veoma dobro konstruisani i uz dosta paznje. Neki ljudi misle da Til, pevajuci skoro iskljucivo na nemackom, ide na štetu benda kada se bend pojavi na engleskom trzištu, ali po našem mišljenju baš ih ovo izdvaja od ostalih. Kolikom broju ljudi se u stvari više dopala engleska verzija Du Hast, ili Engel od originalne nemacke? Nemojmo se zavaravati. Sam zvuk i ton koji za sobom ostavlja nemacki jezik stvarno uzdize muziku Rammstein-a visoko iznad ostalih. Klavijaturista Lorenc kaze da je kao mlad išao na koncerte Dejvida Bouvija, iako nije razumeo ni rec koju bi ovaj rekao, jednostavno je voleo muziku koju je Bouvi svirao. Kada je Rammstein napravio set od dva singla sa albuma Sehnsucht na engleskom, radio di dzejevi nisu hteli da ih prihvate, jer su ljudi više voleli nemacke verzije. Ako slušate muziku samo zbog tekstova, onda vam je bolje da slušate vesti. Pored toga, iako su tekstovi po malo odbijajuci, necete pozeleti da slušate Rammstein ako znate da ce te ili planirate uciti nemacki jezik. Medutim, Rammstein svoje tekstove ne vide kao grube i odbijajuce. Lorenc kaze: ''oni su potpuno normalni, romanticni tekstovi''. Ko se ne bi slozio sa ovim posle slušanja prevoda pesama Herzeleid ili Seemann, ali opet ko bi, posle upoznavanja znacenja pesme Buch Dich. Ovo samo potvrduje širok dijapazon tema koje Rammstein pokriva. Nasuprot popularnom verovanju, Rammstein nisu povezani niti je na njih imao uticaja nacisticki pokret. Veoma je zalosno što ih mediji moraju opisivati na takav nacin. Izgleda da se ovakav stav zasniva na naslovnoj strani albuma Herzeleid, na kojoj clanovi benda bez majica stoje ispred cveta koja je prokomentarisana kao ''fotografija nove gospodarske rase''. ''Gluposti'' – kaze Lorenc, ''to je samo fotografija''. Rammstein se inace uvek gromko nasmeju na tvrdenja da su pod uticajem nacista. ''Da smo španci, ne bi morali da se suocavamo sa ovakvom raspravom.'' - kaze Lenders. ''Ali, ko moze pomoci u nazivanju svakog Nemca koji vam se ne svida nacistom. Kriticari ne mogu.'' Jedno je sigurno: i pored kontroverznih spotova, pitanja legalnosti i moralnosti njihovih scenskih nastupa i cinjenice da Til peva iskljucivo na nemackom, Rammstein nece promeniti svoje puteve stvaranja slave. Ili to ne bi bio Rammstein, zar ne?. Rammstein su svoj prvi album izdali 1996 pod nazivom Herzeleid. Sa tog albuma zazivela su dva singla: Du riechst so gut i Seemann. Drugi album Sehnsucht izdali su 1997 i odmah je na top listi albuma zauzeo prvo mesto. Singlovi Engel i Du Hast su takode ušli medu prvih dvadeset na top listi singlova. U Nemackoj je ovaj album poneo titulu platinum još u pretprodaji sa cifrom od 500 000 prodatih kopija. Singl Engel poneo je titulu gold. 1999 bend je dobio malo negativnog publiciteta kada su dva tinejdzera, umešanih u pucnjavu u jednoj srednjoj školi u Litltonu, izrazili oduševljenje njihovom muzikom. Clanovi benda su javno porekli bilo kakvu povezanost izmedu njihove muzike i strašnih cinova nasilja. Kasnije iste godine izdali su album uzivo Live aus Berlin. Rammstein su svoj trenutno poslednji album, pod nazivom Mutter, izdali 2001 godine, I sa njega su do sad zazivela cetiri singla: Sonne, Links 2 3 4, Ich Will i trenutno aktuelni hit singl u svetu Mutter.
 
[/b]Slusa li se to uopste ovde, ili smo jos pod velikim uticajem americke pop scene, a da ne pricam o latino-tursko-indijskom melosu!?
Ne pominju se uopste grupe kao sto su Rammstein, Oomph, System of a down itd.
 
Прво, не спадам у групу оних који се налазе под тим латино-турско-индијским утицајем, али стварно, објасни ми по чему се то истичу Рамштајн или Систем об даун??? Да си рекла Рахмањинов, Бах, Бетовен, па и да те разумем, али РАМШТАЈН? Па шта су они то велико постигли, каква је то музика, шта је то тако особено за њих осим што привлаче МАСУ?

Наравно, МАСУ привлаче и ЈАМИ, СНЕКИ итд....само је тржиште које оне освајају мало другачије, али је ТРЖИШТЕ!
 
Niko nije uopste pomenuo klasicnu muziku, protiv koje inace nemam nista...naprotiv. Ovo je jednostavno forum gde sam htela da cujem misljenja ljudi koji takodje vole muziku kao ja i zelela sam da razmenim iskustva sa istomisljenicima. To sto ti nemas pojma o ovim grupama, to je druga stvar - jednostavno nisi ni trebao da se mesas!
 
oomph je sjajan...dajem im OGROMAN PLUS sto su textovi na nemackom pa mi lezi 8) recimo u onoj ekstein oni pevaju brojalicu uz koju sam recimo preskakala konopac....ma ljudi su ludi :twisted:
 
Wieczeslaw:
Прво, не спадам у групу оних који се налазе под тим латино-турско-индијским утицајем, али стварно, објасни ми по чему се то истичу Рамштајн или Систем об даун??? Да си рекла Рахмањинов, Бах, Бетовен, па и да те разумем, али РАМШТАЈН? Па шта су они то велико постигли, каква је то музика, шта је то тако особено за њих осим што привлаче МАСУ?

Наравно, МАСУ привлаче и ЈАМИ, СНЕКИ итд....само је тржиште које оне освајају мало другачије, али је ТРЖИШТЕ!

Uzdrzi se od lupetanja.
 
VisionOfDisorder:
Wieczeslaw:
Прво, не спадам у групу оних који се налазе под тим латино-турско-индијским утицајем, али стварно, објасни ми по чему се то истичу Рамштајн или Систем об даун??? Да си рекла Рахмањинов, Бах, Бетовен, па и да те разумем, али РАМШТАЈН? Па шта су они то велико постигли, каква је то музика, шта је то тако особено за њих осим што привлаче МАСУ?

Наравно, МАСУ привлаче и ЈАМИ, СНЕКИ итд....само је тржиште које оне освајају мало другачије, али је ТРЖИШТЕ!

Uzdrzi se od lupetanja.

auuuuuuuuuuuuu,osto sam bez texta :shock:
ne slusaj VOD.......samo ti gupaj luposti, dobro ej za tabane :lol:

ja licno slusam nemacku muziku(koja i zasluzuje priznanje)ali valjda nema ne lezi nemacki jezik?
+ mnoge grupe slusamo a i ne znamo da su nemci

pOz.
 
Dok nisam pocela da slusam nemacku muziku, nemacki jezik mi je bas bio odvratan i grub, a posle svakog novog slusanja mi je sve vise lezao, pa sam naravno morala da pocnem sa ucenjem nemackog :)
Mnogo mi se svidja rad i Rammsteina i Oompha, stvarno su dobri. Ne znam samo dal ce Maxa uspeti da dovede Rammstein u BG, kao sto je obecao, negde za maj! To se ne sme propustiti!!!
 
Mrze nas i mnogi drugi, al ipak dolaze zbog para!!! Ovo je kao sigurno (da, kao RollingStones), samo se jos ne zna tacan datum! U Budimpesti je cena 165 eura, a u Ceskoj, dan ranije ili kasnije 120 eura! Kolko bi onda kod nas trebalo da bude!!!
 
Pre neki dan sam u Novostima citala da ce sigurno da dodju, al se samo tacan datum ne zna, a znace se kao za koji dan. A za nemacki jezik sam mislila ranije da je odbojan, sad mi je bas super!
Inace, imate li neku omiljenu pesmu, stih?
 
Molim sve Vas koji ste tako vrsni poznavaoci muzike da mi objasnite razliku izmedju SNEKI (ili JAMI ako Vam je lakse) i RAMMSTEINA...... Ko to uspe da mi objasni (i dokaze) ima pivo kod mene.(moze i nemacko pivo ako hoce, mada ja preferiram Cesko)

I nemacki lep jezik??? Hahahahahahahahahahahahha!!!!!
Hahahahahhahahhahahahahaahahhahahah, eh...... kako je lepo biti glup zar ne ? :)
 
Wieczeslaw:
Molim sve Vas koji ste tako vrsni poznavaoci muzike da mi objasnite razliku izmedju SNEKI (ili JAMI ako Vam je lakse) i RAMMSTEINA...... Ko to uspe da mi objasni (i dokaze) ima pivo kod mene.(moze i nemacko pivo ako hoce, mada ja preferiram Cesko)

I nemacki lep jezik??? Hahahahahahahahahahahahha!!!!!
Hahahahahhahahhahahahahaahahhahahah, eh...... kako je lepo biti glup zar ne ? :)

E kretenu, ti nisi vredan komentara.
 
imam genijalnu ideju :lol: da postavimo temu na kojoj ce wiecy & co da postuju gde se krecu, pa da ta mesta pod obavezno izbegavamo :roll:
na zelim sa takvom osobom da se nadjem u istoj prostoriji :shock:vidis VOD mozda je decko ipak vredan komentara
 
A mozda covek samo ima dobru taktiku: upadne na forum sa kojim nema blage veze, predstavlja strogu opoziciju i normalno da je onda u centru paznje!!! To i nije tako lose...
A najgore je sto mi svi obracamo paznju na to.
Samo jedno retoricko pitanje za gospodina pametnog: odakle je bila vecina najpoznatijih i najcenjenijih osoba klasicne muzike, ako ne iz Austrije ili Nemacke!!!
 
Wieczeslaw:
Molim sve Vas koji ste tako vrsni poznavaoci muzike da mi objasnite razliku izmedju SNEKI (ili JAMI ako Vam je lakse) i RAMMSTEINA...... Ko to uspe da mi objasni (i dokaze) ima pivo kod mene.(moze i nemacko pivo ako hoce, mada ja preferiram Cesko)

I nemacki lep jezik??? Hahahahahahahahahahahahha!!!!!
Hahahahahhahahhahahahahaahahhahahah, eh...... kako je lepo biti glup zar ne ? :)

propalice se loze na jeftino pice bier baucha :lol:
Znash imash na tinejdzerima temu,biti pametan ostati glup...to si ti :lol: a nemacki jeste lep jezik za intelektualce koji su ga naucili i umeju da ga cene...
 
muzika i nije toliko wažna koliko poruke koje sadrži, selci, znate na koga se odnosi.
soad, metallica, korn, rammstein, iron m.....svi govore o antiglobalizmu, odnosno imperijalizmu USA.
pozdraw
 
Što se tiče Nemačke i nemačkog, selci werowatno ne mogu da shwate swe wrednosti te nacije i swega što je njeno. Nemojte da se prepucawate sa selcima. Samo da razjasnim, SELAC je karakterna osobina, a ne neko poreklo. poz
vladanATmymail.ro
 

Back
Top