Sulejman Veličanstveni

heh, gledala sam na yt najavni trailer za seriju, kad Onur (Sulejman) pred kapijom Belog Grada seče sabljom što sa leve što sa desne strane, pa pokosi desetinu srpskih glava.:lol: Malo su ga preterali mada, kad bolje razmislim pa i jesu ebali pola kontinenta, šta je čudno da se sa tim razmeću:sad2:
Lišće mi je zasad dovoljno, ali ovu seriju jedva čekam:D
 
heh, gledala sam na yt najavni trailer za seriju, kad Onur (Sulejman) pred kapijom Belog Grada seče sabljom što sa leve što sa desne strane, pa pokosi desetinu srpskih glava.:lol: Malo su ga preterali mada, kad bolje razmislim pa i jesu ebali pola kontinenta, šta je čudno da se sa tim razmeću:sad2:
Lišće mi je zasad dovoljno, ali ovu seriju jedva čekam:D

glavna glumica je počela da mi ide na nerve, ali je serija sve u svemu odlična
 
Sulejman I Veličanstveni - priča je o životu i vladavini jednog od najvećih turskih, ali i svetskih osvajača u istoriji. Radnja je usmerena na period 16. veka kada je sultan došao na vlast ( imao je 26 godina), njegova osvajanja, buran život i najbolje godine kao Sulejmana Veličanstvenog, kao neizostavna priča o Osmanskom carstvu.

Šta mislite o ovoj seriji?
 
Ova serija je žargonski rečeno "otkinula" gledanost u Americi! Videla sam par najava na youtubu i izgleda da je dobra! Iako ne volim turske serije i ne gledam ih, mislim da ću ovu pogledati! I to isključivo zato što ima istorijsku tematiku!
 
Veličanstvena!

Privukla mi je pažnju od samog početka, očarala me je, u potpunosti uvukla u drugo vreme i drugi svet...!

Uzbudljiva sa smislom, daje dosta informacija, a ne smara faktografskim elementima...

I svakako promoviše tursku istoriju, ali mi (makar za sada) ne radi to napadno (kao Amerikanci, koji promovišu ono što nemaju na krajnje agresivan način, kao i sve ostalo što rade brutalno i banalno)...

Još više će me oduševiti ako prikaže i negativne strane Osmanskog carstva.
 

Back
Top