Razjasnjenje nejasnoca oko Biblije

Miko Niko

Obećava
Poruka
54
Hteo sam sve neke, sumnje, pitanja, nejasnoce da izlozim u ovoj temi nadajuci se odgovoru..

1. Da li se Bog u Bibliji opisuje krnjavim, ljudskim osobinama, i da li je Bog u Bibliji stvarno savrsen, imajuci u vidu sljedece:
- Da se Bog odmara, da Bog zaboravlja kao i da se sjeca, da se Bog nadjacuje sa Jakovom u hrvanju, da Bog umire,..

2. Zatim, da li postoji neki zakon kojeg su sljedbenici Biblije u obavezi da slijede, i ako jeste, da li radi o posebnim knjigama unutar Biblije ili pak celokupne Biblije, ovo pitanje iz sljedecih razloga
-U Bibliji nalazimo naredbu ne jedenja krvi, djela mesa oko kuka / ako se nevaram/ zatim poligamija i to od strane izabranih proroka , zatim ropstvo kao i konkubine, onda kamenovanje, ubistvo za ubistvo, zatim obrezivanje, onda prinosenje i spalivanje zrtava, zatim ubijanje zena, deca, dojencadi, zivotinja, spaljivanje useva, drveca, onda propis samozadovoljavanja zbog kojeg je Bog ubio Onana sina Judinog sina Israilova.
Onda primjer pravog incesta, kao cerke sa svojim ocem, poput kcerke Lotove sa Lotom, koji je prorok, ili polovicnog, barem u danasnjem vrijemenu, kao incest Jude sina Jakovljeva sa svojom snajko /zenom svoja dva sina/, ili uzimanje svoje sestre od amidze ili daidze za zenu i td....
i jos mnogo toga..

3. Pitanje trojstva i njegovog spominjanja kako u starom, u kojem se po meni, shodno mojem skucenom znanju, ni ne spominje, tako i u novom zavjetu. Zatim spominjanje izraza BOZJI SIN, kako u jednini tako i u mnozini prema citavim drustvima od strane Boga tako da Bog kako u starom tako i novom zavjetu mnoge, bas mnoge ljude naziva BOZJIM SINOM, pa ko je to zaista Bozji sin a ko nije, i sta se time ustvari misli?
- Onda samo trojstvo, kada je nastalo kao dogma, i sta je sa kncilima koji su zasedali po ovom pitanju kao i po ostalim?
- Zatim jesu li to tri osobe, tri volje, tri ljubavi ili samo jedna, zatim pitanja razdvajanja Bogova, kao recimo da se 'Bozji Sin' Isus moli Bogu, od njega iste...

3. Pitanje smrti Boga?
- Da li smrcu Isusovom, koji je bog umro i sam Bog kao i sveti dug-Bog?
- Da li to znaci da je bilo momenata kada nikoga nije bilo da vlada ovim kosmosom?
- Da li je, hipoteticki, moguce da kada se moli Bog, da jedan uslisi i da prihvata pokajanje, dog drugi Bog, recimo Bozji sin ili Duh-Bog ne prihvata?

4. Zatim pitanje proroka, da li su oni bili sacuvani od velikih grijeha?
Zatim primjeri, bluda, prevara i td. koji se pripisuju istim tim prorocima,kako to shvatiti?

5. Zbog cega je Bog slao svim ostalim narodima u povjesti proroke koji su bili ljudi poput onih koje pozivaju, dok je Isusa poslao kao Boga?
- Zar to nije zapostavljanje ostalih, je li to pravda prema ostalima?
- Zatim kako to da se covjek moze ugledati na Boga, i uzeti zivot Bozji kao uzor, ako kazemo da je Isus bio Bog, jeli to moguce?


Unaprijed hvala...
 
Hteo sam sve neke, sumnje, pitanja, nejasnoce da izlozim u ovoj temi nadajuci se odgovoru..

1. Da li se Bog u Bibliji opisuje krnjavim, ljudskim osobinama, i da li je Bog u Bibliji stvarno savrsen, imajuci u vidu sljedece:
- Da se Bog odmara, da Bog zaboravlja kao i da se sjeca, da se Bog nadjacuje sa Jakovom u hrvanju, da Bog umire,..

2. Zatim, da li postoji neki zakon kojeg su sljedbenici Biblije u obavezi da slijede, i ako jeste, da li radi o posebnim knjigama unutar Biblije ili pak celokupne Biblije, ovo pitanje iz sljedecih razloga
-U Bibliji nalazimo naredbu ne jedenja krvi, djela mesa oko kuka / ako se nevaram/ zatim poligamija i to od strane izabranih proroka , zatim ropstvo kao i konkubine, onda kamenovanje, ubistvo za ubistvo, zatim obrezivanje, onda prinosenje i spalivanje zrtava, zatim ubijanje zena, deca, dojencadi, zivotinja, spaljivanje useva, drveca, onda propis samozadovoljavanja zbog kojeg je Bog ubio Onana sina Judinog sina Israilova.
Onda primjer pravog incesta, kao cerke sa svojim ocem, poput kcerke Lotove sa Lotom, koji je prorok, ili polovicnog, barem u danasnjem vrijemenu, kao incest Jude sina Jakovljeva sa svojom snajko /zenom svoja dva sina/, ili uzimanje svoje sestre od amidze ili daidze za zenu i td....
i jos mnogo toga..

3. Pitanje trojstva i njegovog spominjanja kako u starom, u kojem se po meni, shodno mojem skucenom znanju, ni ne spominje, tako i u novom zavjetu. Zatim spominjanje izraza BOZJI SIN, kako u jednini tako i u mnozini prema citavim drustvima od strane Boga tako da Bog kako u starom tako i novom zavjetu mnoge, bas mnoge ljude naziva BOZJIM SINOM, pa ko je to zaista Bozji sin a ko nije, i sta se time ustvari misli?
- Onda samo trojstvo, kada je nastalo kao dogma, i sta je sa kncilima koji su zasedali po ovom pitanju kao i po ostalim?
- Zatim jesu li to tri osobe, tri volje, tri ljubavi ili samo jedna, zatim pitanja razdvajanja Bogova, kao recimo da se 'Bozji Sin' Isus moli Bogu, od njega iste...

3. Pitanje smrti Boga?
- Da li smrcu Isusovom, koji je bog umro i sam Bog kao i sveti dug-Bog?
- Da li to znaci da je bilo momenata kada nikoga nije bilo da vlada ovim kosmosom?
- Da li je, hipoteticki, moguce da kada se moli Bog, da jedan uslisi i da prihvata pokajanje, dog drugi Bog, recimo Bozji sin ili Duh-Bog ne prihvata?

4. Zatim pitanje proroka, da li su oni bili sacuvani od velikih grijeha?
Zatim primjeri, bluda, prevara i td. koji se pripisuju istim tim prorocima,kako to shvatiti?

5. Zbog cega je Bog slao svim ostalim narodima u povjesti proroke koji su bili ljudi poput onih koje pozivaju, dok je Isusa poslao kao Boga?
- Zar to nije zapostavljanje ostalih, je li to pravda prema ostalima?
- Zatim kako to da se covjek moze ugledati na Boga, i uzeti zivot Bozji kao uzor, ako kazemo da je Isus bio Bog, jeli to moguce?


Unaprijed hvala...
1.Bog jeste savrsen i svemoguc , ako nije onda nije BOg.
Dalje Bog je besmrtan i ne moze da umre...
Bog objasnjava u Bibliji onako kako mi mozemo da ga razumemo...
Nema Bog ljudske osobine vec ljudi imaju Bozanske osobine, ali zbog nesavrsenstva su te osobine manjkave...
Samo kod Boga je LJUBAV savrsena...

2 Bozji zakon je dat u Bibliji...
Biblija je Bozja rec.
Ko zeli da veruje, naravno da treba da se toga pridrzava...
Cela Biblija je Bozj izakon, ali se on menjao... i vazi sam oza odredjeni period, a Bozanska nacela traju vecno...
kao nacelo ljubavi...
Ceo zakon se sastoji od dva nacela:voleti Boga i ljude...

Stari zavet je vazio do dolaska Isusa znaci do 1 veka...
Isus je preneo Bozju rec koja danas vazi za hriscane...
Naravno da to n znaqci da n evaqzi stari zavet u celini jer je puno toga preuzeto iz starog zaveta...
Kao i od 10 zapovesti 9 i danas vaze...

3 pitanje trojstva je dobro pitanje...
Ja sam Jehovin Svedok sto podrazumeva izucavanje Biblije i sledjenje izvornog hriscanstva....
Znaci hriscanka sam da ne bude zabune...
Prema izvornom hriscanstvu nema trojstva...
Trojstvo je paganska doktrina koju je preuzela crkva u 4 veku tek...
I pravi hriscani ne bi trebali da podrzavaju tu dogmu...
Stari zavet zna samo za Jednog Boga JHVH JEHOVU i to je naravno tako i prema novom zavetu...
A ISUS HRIST je prema Bibliji Bozji sin.
Bog Jehova, njegov Sin Isus Hrist su dve zasebne osobe prema Bibliji...
Jehova je vrhovni BOg i tvorac...
On je sve stvorio pa i Isusa...
A sve ostalo je stvarao preko Isusa...

evo sta se kaze za Isusa
Kkolosanima 1
15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno.
16 Jer preko njega je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja bilo uprave bilo vrhovništva bilo vlasti. Sve je stvoreno preko njega i za njega.

da ne trazim sada Biblijske stavke mogu naknadno naci...
A sveti duh je Bozja delujuca sila koju je koristio prilikom stvaranja itd...
i koju koristi kada nesto nameri...
Takodje kada se molimo, Bog nam daje svoj sveti duh.....
crkva je preuzela trojstvo i iak ose ono ne moze Biblijski objasniti oni su to nekako isfilozofirali...
naravno to nema logike al oni se drze toga...
Kao na primer u Bibliji se kaze da se Isus molio Bogu...
Nije s evaljda sam sebi molio ili
Bog je vaskrsao Isusa...
Ili je sam sebe vaskrsao Isus???
naravno sve je nelogiucno...
Takodje kako ako je BOg besmrtan moze da se rodi kao covek i da umre... opet nebuloza...
Isus je umro u 1 veku i Bog ga je vaskrsao...
ili na primer stih koji kaze
A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. (Matej 24:36)
Ima hiljdu dokaza da su Bog Jehova i njegov SIn Isus Hrist dve zasebne osobe i razlicitog ranga...
jedino je Jehova Bog besmrtan i postoji oduvek i zauvek
a Isus Hrist je stvoren, znaci ima pocetak, od strane svog Oca..
.
za njega pise u Bibliji da je jedinorodjeni i prvorodjeni BOZJI SIN.

.

evo ukratko o trojstvu...
Koje je porijeklo nauke o Trojstvu?
The New Encyclopwdia Britannica kaže: "Niti riječ Trojstvo niti izričita nauka kao takva ne pojavljuje se u Novom zavjetu, niti su Isus i njegovi sljedbenici namjeravali proturiječiti Shemi u Starom zavjetu: ' uj, Izraele: Gospodin je Bog naš jedini Gospodin` (5. Mojs. 6:4). Nauka se razvijala postepeno tokom nekoliko stoljeća i uz mnoge polemike. . . Krajem 4. stoljeća. . . nauka o Trojstvu poprima uglavnom oblik koji je sačuvan sve do danas" (1976, Micropdia, sv. X, str. 126).New Catholic Encyclopedia priznaje: "Formulacija 'Jedan Bog u tri Osobe` nije bila čvrsto utemeljena, sigurno ne potpuno prihvaćena u kršćanski život i kršćansko vjerovanje prije kraja 4. stoljeća. Ali, upravo je to formulacija koja je prva svojatala naziv Trinitarijanska dogma. Takvo shvaćanje ili predodžba bila je posve strana apostolskim ocima" ( kaže: "Kršćanstvo je proizašlo iz Judaizma, a Judaizam je bio strogo unitaristički [vjerujući da je Bog jedna osoba]. Put koji je vodio iz Jeruzalema u Nikeju bio je vrlo neravan. Trinitarijanizam četvrtog stoljeća nije ispravno odražavao ranokršćansku nauku o prirodi Boga; suprotno tome, bilo je to skretanje od te nauke" (1956, sv. XXVII. str. 294L).Prema Nouveau Dictionnaire Universel, "platonsko trojstvo, ništa više od preuređenja starijih trijada koje potječu od ranijih naroda, izgleda da je racionalno filozofsko trojstvo značajki koje su rodile tri hipostaze ili božanske osobe koje su naučavale kršćanske crkve. . . Koncepcija božanskog trojstva tog grčkog filozofa [Platona, četvrto stoljeće pr. n. e.]. može se naći u svim drevnim [poganskim] religijama" (Pariz, 1865-1870, urednik M. Lachare, sv. 2, str. 1467).John L. McKenzie, S. J., u svom djelu Dictionary of the Bible (Rječnik Biblije) kaže: "Trijada osoba unutar jedinstva prirode određena je u izrazima 'osoba` i 'priroda` što su grčki filozofski izrazi; zapravo se ti izrazi ne pojavljuju u Bibliji. Trinitarijanske definicije su proizašle kao rezultat dugih polemika prilikom kojih su ti i drugi izrazi, kao 'esencija` i 'substancija`, bili pogrešno primijenjeni na Boga od strane nekih teologa" (New York, 1965, str. 899).Čak ako se, što trinitarijanci priznaju, ni riječ "Trojstvo" ni prikaz trinitarijanske dogme ne mogu naći u Bibliji, da li se u njoj mogu naći koncepti koji su uključeni u tu dogmu?
 
Poslednja izmena:
3. Pitanje trojstva i njegovog spominjanja kako u starom, u kojem se po meni, shodno mojem skucenom znanju, ni ne spominje, tako i u novom zavjetu. Zatim spominjanje izraza BOZJI SIN, kako u jednini tako i u mnozini prema citavim drustvima od strane Boga tako da Bog kako u starom tako i novom zavjetu mnoge, bas mnoge ljude naziva BOZJIM SINOM, pa ko je to zaista Bozji sin a ko nije, i sta se time ustvari misli?
- Onda samo trojstvo, kada je nastalo kao dogma, i sta je sa kncilima koji su zasedali po ovom pitanju kao i po ostalim?
- Zatim jesu li to tri osobe, tri volje, tri ljubavi ili samo jedna, zatim pitanja razdvajanja Bogova, kao recimo da se 'Bozji Sin' Isus moli Bogu, od njega iste...

3. Pitanje smrti Boga?
- Da li smrcu Isusovom, koji je bog umro i sam Bog kao i sveti dug-Bog?
- Da li to znaci da je bilo momenata kada nikoga nije bilo da vlada ovim kosmosom?
- Da li je, hipoteticki, moguce da kada se moli Bog, da jedan uslisi i da prihvata pokajanje, dog drugi Bog, recimo Bozji sin ili Duh-Bog ne prihvata?

4. Zatim pitanje proroka, da li su oni bili sacuvani od velikih grijeha?
Zatim primjeri, bluda, prevara i td. koji se pripisuju istim tim prorocima,kako to shvatiti?

5. Zbog cega je Bog slao svim ostalim narodima u povjesti proroke koji su bili ljudi poput onih koje pozivaju, dok je Isusa poslao kao Boga?
- Zar to nije zapostavljanje ostalih, je li to pravda prema ostalima?
- Zatim kako to da se covjek moze ugledati na Boga, i uzeti zivot Bozji kao uzor, ako kazemo da je Isus bio Bog, jeli to moguce?


Unaprijed hvala...
3.Smrti Boga?
Bog je besmrtan i ne moze da umre...
Njegov Sin Isus Hrist je dao svoj zivot kao otkup greha covecanstva...
On je umro i Bog ga je vaskrsao na nebo...
A sveti duh potice od Boga i ne moze umreti... nestati..
Tako je prema Bibliji...
Kada se molimo Bogu, Bog uslisva molitve ili ne...
i to posredstvom svetog duha a Isus Hrist je posrednik... izmedju Boga i ljudi...
Molimo se u ime Isusa Hrista... Bogu Jehovi.

4 na koje proroke mislis?
Sigurno da cim su sluzili Bogu nisu ziveli gresno...

5 Bog je uvek slao proroke da bi prenosili Bozju rec okolnim narodima i da bi ih upozoravao i poucavao...
u 1 veku je preko Isusa, Bozjeg sina kojeg je koristio kao proroka, prenosio Bozju rec ljudima...
Ako ljudi slede Bozjeg sina koji je prilika Boga oni tako slede Boga...
isus je primer kakav je Bog... jer je on savrseno odrazavao osobine Boga.
Bog kao tvorac univerzuma ne moze da se materijalizuje u coveka... to je apsurd...
Isus kao njegov sin i nize duhovno bice to moze ....
kao sto andjeli se mogu materijalizovati...

pozdrav:)
:hvala:
 
Poslednja izmena:
Da li se Bog u Bibliji opisuje krnjavim, ljudskim osobinama

Итекако. Љубоморан је на ентитете који не постоје (други богови), или постоје... из житија Његових рабова на овом форуму то је тешко разлучити.

U Bibliji nalazimo naredbu ne jedenja krvi, djela mesa oko kuka / ako se nevaram/ zatim poligamija i to od strane izabranih proroka , zatim ropstvo kao i konkubine, onda kamenovanje, ubistvo za ubistvo, zatim obrezivanje, onda prinosenje i spalivanje zrtava, zatim ubijanje zena, deca, dojencadi, zivotinja, spaljivanje useva, drveca, onda propis samozadovoljavanja zbog kojeg je Bog ubio Onana sina Judinog sina Israilova.

Чудни су путеви Божији:roll:
Колико сам схватио онога ко се потписује Његовим именом, то је важило само тада, рецимо оно за убијање "неверника". Ако су те наредбе важиле само тада, онда је и нешто од осталог важило само тада. Логична последица - више не важи.

Zatim spominjanje izraza BOZJI SIN, kako u jednini tako i u mnozini prema citavim drustvima od strane Boga tako da Bog kako u starom tako i novom zavjetu mnoge, bas mnoge ljude naziva BOZJIM SINOM, pa ko je to zaista Bozji sin a ko nije, i sta se time ustvari misli?

И то је тачно.
Тешко да је Христос тврдио за себе да је Бог.
Колико сам схватио, он је само хтео да буде реформатор јеврејског учења. Звали су га раби (учитељ). Узгред, раби је морао бити ожењен :D
Наравно, треба ставити библијски Христос, јер докази о постојању тог човека ван Библије не постоје.
 
Stari zavet zna samo za Jednog Boga JHVH JEHOVU i to je naravno tako i prema novom zavetu...
A ISUS HRIST je prema Bibliji Bozji sin.
Bog Jehova, njegov Sin Isus Hrist su dve zasebne osobe prema Bibliji...
Jehova je vrhovni BOg i tvorac...
On je sve stvorio pa i Isusa...
A sve ostalo je stvarao preko Isusa...
evo sta se kaze za Isusa
Kkolosanima 1
15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno.
16 Jer preko njega je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja bilo uprave bilo vrhovništva bilo vlasti. Sve je stvoreno preko njega i za njega.

da ne trazim sada Biblijske stavke mogu naknadno naci...
A sveti duh je Bozja delujuca sila koju je koristio prilikom stvaranja itd...
i koju koristi kada nesto nameri...
Takodje kada se molimo, Bog nam daje svoj sveti duh.....
crkva je preuzela trojstvo i iak ose ono ne moze Biblijski objasniti oni su to nekako isfilozofirali...
naravno to nema logike al oni se drze toga...
Kao na primer u Bibliji se kaze da se Isus molio Bogu...
Nije s evaljda sam sebi molio ili
Bog je vaskrsao Isusa...
Ili je sam sebe vaskrsao Isus???
naravno sve je nelogiucno...
Takodje kako ako je BOg besmrtan moze da se rodi kao covek i da umre... opet nebuloza...
Isus je umro u 1 veku i Bog ga je vaskrsao...
ili na primer stih koji kaze
A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. (Matej 24:36)
Ima hiljdu dokaza da su Bog Jehova i njegov SIn Isus Hrist dve zasebne osobe i razlicitog ranga...
jedino je Jehova Bog besmrtan i postoji oduvek i zauvek
a Isus Hrist je stvoren, znaci ima pocetak, od strane svog Oca...
za njega pise u Bibliji da je jedinorodjeni i prvorodjeni BOZJI SIN.

Можда ће ти питање бити глупо, ја ни изблиза не владам толико материјом.
Овако постављено ми делује логично, што не значи да неко друго извођење не би тако деловало.
Моје питање - има ли ово везе са аријанством?
Мени тако делује.
 
Е драга моја Ејми, односно Мона...
Да је стварно тако, хоћу рећи да стварно људи тако раде... Али прво они који се највише позивају на верност Богу, а најсклоији су да (о)суде.
Rade, ali malo njih su pravi hriscani...
 
Можда ће ти питање бити глупо, ја ни изблиза не владам толико материјом.
Овако постављено ми делује логично, што не значи да неко друго извођење не би тако деловало.
Моје питање - има ли ово везе са аријанством?
Мени тако делује.
ne znam Arijanstvo... ja sam napisala ko sam i ovo sto pisem je samo na temelju Biblije...
kao i izvorno hriscanstvo...
znaci samo sam izrezonovala ono sto je tamo zapisano...
 
Зато ће чувати синови Израиљеви суботу празнујући суботу од колена до колена заветом вечним.
То је знак између мене и синова Израиљевих довека; јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, а у седми дан почину и одмори се.
Druga Mojsijeva 31,16-17
 
Na pocetku bi htio da ti se zahvalim na vremenu koje si odvojila, i na trudu koji si ulozila, e sad...
Hteo bih da te upitam, tebe kao vjernicu koja vjeruje u Bibliju, a i sve ostale o necemu sto si iznela prilikom odgovora:

1.Bog jeste savrsen i svemoguc , ako nije onda nije BOg.
................
Nema Bog ljudske osobine vec ljudi imaju Bozanske osobine, ali zbog nesavrsenstva su te osobine manjkave...

Ok, recimo da se slazem sa tobom, ali sta cemo sa svim onim opisima kojim se opisuje Bog kako u Starom tako i u Novom zavjetu, neke sam naveo u pitanju a ima ih jos puno, kao recimo da se Bog zamara i odmara, kao i da se Bog mora podjetiti jer zaboravlja, iskreno ja ne bih volio da me neko takav cuva, a kamoli da se takvom na povjerenju da upravljanje kosmosa?!

E sada sta sa tim opisima u Bibliji, jeli to znaci da je tu ljudska ruka malo sudjelovala i odredjene tekstove mjenjala ili je to sve Bozji govor? I ako kazemo da ti opisi nisu tacni da Savrseni Bog nemoze biti takav, kako onda prihvatiti Bibliju koja Njega, Uzvisenog opisuje na taj nacin? Kako razluciti sta je ispravno a sta ne?



......................
Cela Biblija je Bozj izakon, ali se on menjao... i vazi sam oza odredjeni period, a Bozanska nacela traju vecno...
.....................
Stari zavet je vazio do dolaska Isusa znaci do 1 veka...
Isus je preneo Bozju rec koja danas vazi za hriscane...

Koliko sam upucen, a nisam nesto puno, cini mi se da sam Isus u nekom od jevandjelja kaze kako on nije poslan da dokine, derogira i zapostavi 'zakone' i knjige koje su vazile prije njega,vec da ih samo upotpuni...

E sada kako znati sta je to tacno derogirano a sta nije od starog zavjeta i knjiga prije njega? Recimo ako za nesto ne nadjemo propis u novom zavjetu, konkretno u 4 jevandjelja, da li to znaci da ako je takvo spomenuto u starom zavjetu da je to nesto i dalje vazece? Sta je u stvari derogirano a sta ne, i ko ima tu vlast, moc i znanje da se osili bez ikakve potpore i da negira Bozji zakon...

...................
Jehova je vrhovni BOg i tvorac...
On je sve stvorio pa i Isusa...
A sve ostalo je stvarao preko Isusa...


A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. (Matej 24:36)
..................................
jedino je Jehova Bog besmrtan i postoji oduvek i zauvek
a Isus Hrist je stvoren, znaci ima pocetak, od strane svog Oca..
.
za njega pise u Bibliji da je jedinorodjeni i prvorodjeni BOZJI SIN.

.[/B]

Nisam najbolje razumio, ako se kaze da je Isus Bozja kreacija i njegovo stvorenje, koje ima svoj pocetak, zar vjerovanje u takvog 'boga', koji je i sam stvoren nije politeizam?
Posto si se sama izjasnila kao JS, da li je Isus prema vasem ucenju Bog ili ne? Isto vazi i za svetok duha?
Jer ako tvrdis da Bog sve stvara preko Isusa, sta ce onda Bogu sveti duh?!
Da li se i ostali hriscani slazu sa time da je Isus stvoren, i da li ga kao takvog uzimaju Bogom? Da li to znaci da proroci prije Isusa nisu vjerovali u Boga onako kako su trebali?!
Sta je sa svim onima koji su umrli prije hrista a nisu vjerovali u njega kao Boga?!
Ovde se govori o narodima i narodima....

Da li je moguce da Isus, ako je Bog nezna kada ce sudnji dan nastupiti?!
 
4 na koje proroke mislis?
Sigurno da cim su sluzili Bogu nisu ziveli gresno...

Pa recimo na Noja, koji se toliko napio da je go spavao, tako da je kasnije prokleo SINA koji je video njegovo stidno mjesto a isti ga je i prekrio...
Ili recimo Jakova, koji je blagoslov od svog slijepog oca Izaka dobio prevarom praveci se da je on ustvari Ezel, Izakov prvorodjeni sin, kojem je opet Jakov na prevaru uzeo pravo prvorodjenog sina...

Ili kada se Lot napio toliko da nije znao da je pocinio incest sa svojim cerkama?!

i jos puno puno drugih primjera...
 

Back
Top