Zashto ljudi ne prave razliku izmedju punka i metala?

Ja sam veliki protivnik punka,sa obzirom da je on nastao kao suprotnost Heavy Metalu sedamdesetih.
Black Sabbath,UFO,Scorpions,KISS,Deep Purple i ostali su trebali biti skinuti sa trona.
Zato su se pojavili ljudi iz najgorih delova Britanije da svojim nepotrebnim anarhistickim stavom i sa pesmama od dva akorda (!!!!!!) sruse jednu fantasticnu imperiju zvana Heavy Metal.
I eto sta smo dobili pocetkom osamdesetih.Vecina punk bandova je prosto presla da svira neku drugu muziku ne spominjuci svoju proslost.
Zao mi je ali punk jeste mrtav.
 
Indeed Tinar.
Sada bih ja ovde mogao i tehnicki i smisleno da objasnjavam u cemu je razlika,ali koga to briga.
Vazno je da oni koji ne prate nijedan od navedenih pravaca sve to svrstavaju pod buku ne pokusavajuci nimalo da se udube u bilo koje znacenje.
Mozda je i besmisleno ubedjivati se sa onim povrsnim poznavaocima muzike gde je razlika.
I jedno i drugo je za njih buka,i samo buka.
Svi mi oni lice na gomilu neuroticara koji se plase da se malo vise upuste u tu "nepodnosljivu buku" i da sagledaju stvari iz pravog ugla.
 
Tinar:
Ne, pravo pitanje je bilo zashto se ne pravi razlika, a ne koja je razlika.
Ne prave razliku oni koji je ne slushaju, logichno. Mislim, duhhh!!! :roll:

OK. pomozite ljudima koji na prave razliku izmedju ta dva pravca tako sto ce te im dati konkretan odgovor. Iskreno i ja bih voleo da ga cujem, jer sam slusao, ranije svakodnevno a danas malo redje, metal tipa: Sepultura, Pantera, Pro Pain, Biohazard... ali punc nikada. Tako da bih voleo da cujem od ljudi koji slusaju punk sta je to, muzicki gledano, po cemu se isti razlikuju. :wink:
 
Dont_Break_The_Oath:
Indeed Tinar.
Sada bih ja ovde mogao i tehnicki i smisleno da objasnjavam u cemu je razlika,ali koga to briga.
Vazno je da oni koji ne prate nijedan od navedenih pravaca sve to svrstavaju pod buku ne pokusavajuci nimalo da se udube u bilo koje znacenje.
Mozda je i besmisleno ubedjivati se sa onim povrsnim poznavaocima muzike gde je razlika.
I jedno i drugo je za njih buka,i samo buka.
Svi mi oni lice na gomilu neuroticara koji se plase da se malo vise upuste u tu "nepodnosljivu buku" i da sagledaju stvari iz pravog ugla.
Ej nemoj biti tako surov! Moja rodjena sestra ne pravi isto razliku izmedju PUNK-a i Metala i ako mi je ona sama kupila 90% CD-ova.
Mislim da tu razliku ne prave jer ih ta muzika u opste i ne zanima. Da ih zanima onda bi i znali da je prave. I to da su neuroticni i sl. To je vec vredjanje istih. . .
 
punkrock_girl:
ja slusam punk vec 5 god. i mislim da je razlika velika!Ipak metal muzika ima jaci zvuk gitare i tekstovi su ozbiljni,dok punk su uglavnom melodicne pesmice!Ali to sto me je najvise razocaralo je to sto znam jednog tipa koji je metalac i ne pravi razliku:!:

Kakav je to metalac? To sto ima kolekciju metal muzike ne znaci da je metalac. Bruka.

Hoces da kazes da su tekstovi punk pesama neozbiljni?
 
Tekstovi punka jesu neozbiljni jer sam taj bunt,to bespotrebno sadisticko izivljavanje nema osnova za postojanje.
Krajnje nemastovito i liseno svake inventivnosti.
Uzalud pisani tekstovi.
Za razliku od metala koji je jos od samog pocetka vec imao najsiru mogucu viziju da se kroz tekstove moze provlaciti bukvalno SVE.
Uostalom dovoljno je pogledati tekstove bilo kog Accept albuma i videti koliko siroke teme su tu obuhvacene.
Ili literarno majstorsko delo,tekstualno najsavrseniji album od Queensryche-Operation Mindcrime.
 
Ja lichno prezirem punk. To mi je, iskreno, gomila buke (znam da ce me Dont_Break_The_Oath kamenovati abog ove izjave). Metal mi je vec neshto "lepshe". Mislim, punk skoro da vishe i ne postoji, to je bio samo jedan pokret, kao hipi pokret i to je to. Slazem se da je punk pun nekog besa, izivljavanja i nikada necu zaboraviti slike Dzoni Rotena, svog krvavog na koncertu. :roll: Metal postoji dugo i ima vishe smisla. Samo sam se izjasnila, don't fight.
 
Tinar:
Ja lichno prezirem punk. To mi je, iskreno, gomila buke (znam da ce me Dont_Break_The_Oath kamenovati abog ove izjave). Metal mi je vec neshto "lepshe". Mislim, punk skoro da vishe i ne postoji, to je bio samo jedan pokret, kao hipi pokret i to je to. Slazem se da je punk pun nekog besa, izivljavanja i nikada necu zaboraviti slike Dzoni Rotena, svog krvavog na koncertu. :roll: Metal postoji dugo i ima vishe smisla. Samo sam se izjasnila, don't fight.

ååååååå nei.
Necu te kamenovati,cela tvoja "izjava" je na mestu.
Ali ako nesto kazes za metal pa iz Norveske cu te licno kamenovati.
A sto se tice krvi i svega toga,ne dao ti bog da vidis bilo koji koncert Gorgoth,Mayhem,Old Man's Child i ostalih idiota odavde..tek tu ima da se vidi krv,zivo meso(mozda cak i ljudsko),tako da bih ja rekao da ovi ekstremni pravci,a najvise Black Metal nema nikakvog smisla.
 
button0.jpg


FOREVER PUNK
Forever punk I wanna to be forever punk
I don't wanna be a last forever
and ever, and never.
Uvek sam bio sasvim sam
niko mi nikad nije rek'o ni "Dobar dan"
I kada shvatis bice san.
 
ååååååå nei.
Necu te kamenovati,cela tvoja "izjava" je na mestu.
Ali ako nesto kazes za metal pa iz Norveske cu te licno kamenovati.
A sto se tice krvi i svega toga,ne dao ti bog da vidis bilo koji koncert Gorgoth,Mayhem,Old Man's Child i ostalih idiota odavde..tek tu ima da se vidi krv,zivo meso(mozda cak i ljudsko),tako da bih ja rekao da ovi ekstremni pravci,a najvise Black Metal nema nikakvog smisla.[/quote]

to je black metal a ne punk,mayhem,dark funeral,gordoh... 8)
 
Tinar:
Ja lichno prezirem punk. To mi je, iskreno, gomila buke (znam da ce me Dont_Break_The_Oath kamenovati abog ove izjave). Metal mi je vec neshto "lepshe". Mislim, punk skoro da vishe i ne postoji, to je bio samo jedan pokret, kao hipi pokret i to je to. Slazem se da je punk pun nekog besa, izivljavanja i nikada necu zaboraviti slike Dzoni Rotena, svog krvavog na koncertu. :roll: Metal postoji dugo i ima vishe smisla. Samo sam se izjasnila, don't fight.

daaaaaaaaaj coveche to nije bilo i proshlo...to traje ali po undergroundu...i imash onu malu razmazenu avril koja lupa pecat punka!U svakom slucaju :P treba postovati...slazem se da je metal nesto lepse i jace i stvarno i nestvar no poput sna!!!
 

Back
Top