Najbolji ex-yu igrac po vasem misljenju ?

Rece da si gledo O'Gringo na 1:17:07 imas kad daje govor u kuci slavnih na Marakani i utiskuje stopala u beton...Za Deja me mrzi pricati vise i ponavljat se pogledaj samo kako je igro velike utakmice...

- - - - - - - - - -

Drugar mi je bio prosle godine u Brazilu kaze vidim djecu igraju fudbal na ulici kad mali crnac nosi 43 Petkovic....
 
Zamima me da li negdje postoji lista tih Hall of Fame igrača na kojoj je i Petković. Jer Wikipedia kaže ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Brazilian_Football_Museum_Hall_of_Fame
Možda je to na Wikipediji neki drugi HOF. Što se filma tiče, ne sjećam se svih detalja, gledao sam ga prije 3 godine. A i to je film, ne sveto pismo.

Što se Savićevića tiče, koje velike utakmice u dresu Milana mi preporučuješ da pogledam? A da nije Barcelona u Ateni.
 
Poslednja izmena:
Zamima me da li negdje postoji lista tih Hall of Fame igrača na kojoj je i Petković. Jer Wikipedia kaže ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Brazilian_Football_Museum_Hall_of_Fame
Možda je to na Wikipediji neki drugi HOF. Što se filma tiče, ne sjećam se svih detalja, gledao sam ga prije 3 godine. A i to je film, ne sveto pismo.

Što se Savićevića tiče, koje velike utakmice u dresu Milana mi preporučuješ da pogledam? Da nije Barcelona u Ateni.

https://pt.wikipedia.org/wiki/Calçada_da_Fama_do_Maracanã
 
Vidim da se u glavnom pominju kreativni,brzi,ofanzivni igraci tipa Dejo,Boban,Piksi,Rambo,Susic...ali zaboravljamo defanzivce kojih je svakako bilo sa ovih nasih ex yu prostora.
Vidica sam licno puno puta kritikovao zbog njegovog odnosa prema reprezentaciji i istina da je u Interu u glavnom bio kiksara ali dok je igrao za Mancester,bio je svojevremeno mozda i najbolji defanzivac na svetu.On je klasican primer kako jedan odbrambeni igrac treba da igra.Od postavljanja i skoka do osecaja za igru.Ni jedan napadac na svetu ne moze opusteno da udje u utakmicu ako zna da prtiv sebe ima ludog stopera koji ce ici na svaku loptu bez obzira da li to znaci da ce pri tom razbiti glavu,polomiti nogu ili izbiti oko.A pri tom mu ni fizicke snage uopste ne manjka.

 
Luka Modrić. 2 puta osvajač Lige prvaka, 2 puta klupski prvak svijeta, 2 puta za redom izabran za najboljeg veznog igrača Primere, izabran u najboljih 11 Primere, izabran u najboljih 11 svijeta, 2 puta izabran u najboljih 11 Lige prvaka. Gotovo 10 godina dominira na najvišoj razini. Jedini igrač iz bivše exyu koji je toliko dugo igrao na vrhunskom nivou i postizao vrhunske rezultate je Vidić kojeg bi stavio na 2. mjesto. Sigurno je bilo igrača s više talenta, i sigurno se može naći klipova s fantastičnim driblinzima i golovima tih drugih igrača, ali da bi bio najbolji (po meni) moraš igrati na najvišem nivou, trajati na najvišem nivou i pobjeđivati na najvišem nivou. Kad se priča o najboljima fraze poput on je trebao...., on je mogao...., šteta što je..., nije imao sreće da....., djeluju neozbiljno. Kad si najbolji igraš u najboljim klubovima, kad si najbolji osvajaš trofeje u najvažnijim natjecanjima, kad si najbolji drugi prepoznaju da si najbolji, kad si najbolji ne provedeš pola karijere na klupi itd. A svako selo ima po jednu legendu koja je u nekom trenutku u karijeri gurala kroz noge i slala protivnike po čevape.
 

Back
Top