Najbolji ex-yu igrac po vasem misljenju ?

Пикси је био најкомплетнији, или бар био први такав. Од њега је почела револуција. Пре Пиксија су фудбалери гледали само да како знају и умеју мазну паре од првог уговора у иностранству и све је било подређено томе. Пикси је први који је резултат поставио у први план као врхунац каријере сваког фудбалера.

Друго, Пикси је први феноменални техничар који је био и физички врхунски припремљен.

На крају су други (Савићевић, Мијатовић, Шукер, па и Бобан) направили значајније каријере од Стојковића, али Стојковић је тај чија је појава била револуционарна. Вероватно није имао ни среће са избором клуба.
 
Posto sam relativno mladja garda i posto sam imao samo 5 godina kada se raspala SFRJ, mogu samo da sudim o onim igracima koje sam gledao posle raspada SFRJ, a medju njima je postojao samo jedan majstor, a to je Dragan Stojkovic Piksi.
Svaka cast i Mijatu, Geniju, Bobanu, Sukeru, Jugovicu, ali Piksi je ostao za mene majstor, cista fudbalska inteligencija i talenat.
 
Posto sam relativno mladja garda i posto sam imao samo 5 godina kada se raspala SFRJ, mogu samo da sudim o onim igracima koje sam gledao posle raspada SFRJ, a medju njima je postojao samo jedan majstor, a to je Dragan Stojkovic Piksi.
Svaka cast i Mijatu, Geniju, Bobanu, Sukeru, Jugovicu, ali Piksi je ostao za mene majstor, cista fudbalska inteligencija i talenat.
Talenat koji je puno radio i postao genijalan igrac..Steta sto ovi danasnji jedva cekaju da se treninzi zavrse,da bi kasnije spucali pet-sest piva na splavu..
 

Back
Top