NAJBOLJI MAMAC ZA SOMA

Dobro je da si nas obavestio, a mi se slomismo kederima, vodenim cvetom, :idea: svim vrstama pijavica itd. Reci samo u koje vreme u na kom mestu vazi zelena glista? Te kolikog si najveceg soma uhvatio na glistone zelenke? Unapred hvala.
 
:oops: Ja sam novopecena zena pecaros.Upravo mi se najvise svidja pecanje soma.Istina,nemam neke velike rezultate,ali se nadam uspehu uz vase savete koje redovno citam.Nego,da li je bolje pecati somove iz camca(sa sredine reke) ili sa obale?Hvala u napred!BISTRO!!!
 
nije baš bitno odakle će se pecati,ali pecanje iz čamca je dobro za neke ne pristupačne terene.sa obale će te imati više šansi za ulov jer nećete oterati ribu kao što je slučaj sa čamcem.probajte i jedno i drugo.želim vam da uhvatite dosta velikih somova.bisto!!!!!!!!!1
 
Pozdrav svim korisnicima foruma! Ja sam prilicno neiskusan ribolovac i zatrazio bih pomoc malo iskusnijih ribolovaca! Ukratko, planirao sam da 25 septembra odem na pecanje na mirosaljacko jezero, u okolini lazarevca, na soma! Ovo ce mi biti prvi put da pecam soma, pa bih zamolio da mi pomognete oko izbora najlona, mamca i udice! Kao i to gde otprilike treba zabacivati na jezerima, posto nemam bas nikakvog iskustva! Pozdrav svima i BISTRO!!
 
Nisam ja neki iskusni ribolovac ali znam da je bitno da je mamac na udici `ziv` tj da mrda(kao sto radi glista)jer som slabo vidi i bitno je da brkom oseti makar i najmanju vibraciju..Znaci menjaj na svakih pola sata glistu ili na sta ces vec da pecas.Inace cikov je najbolji keder,ali mislim da je zabranjeno hvatati ga a i tesko se nadje.E da i cuo sam da je filet bucova jedan od najboljih mamaca za soma ali o tome slabo znam.Udice naravno velike,najlon sto nosivosti preko 20 kilograma(nikad ne znas kad ce naleteti kapitalac).Treba zabacivati na vecu udaljenost od obale..Bistro i obavezno da javis rezultate..:)
A moze i ovako:
http://www.google.rs/#hl=sr&source=...ретрага&meta=&aq=f&oq=Som&fp=c6ab48df0a151ef8
Pa nadji sta ti treba..:)
 
Poslednja izmena:
Takeru hvala na pomoci! Mislim da cu probati sa velikom trokrakom, pilecom dzigericom i glistama! Kazu da je to dobra kombinacija, stavi se na svaki krak udice glista i parce pilece dzigerice! Zatim se na zabaceno mesto baca pesak pomesan sa krvlju... Cuo sam i procitao za slicne sisteme koji se koriste na reci ali za jezero...? I da li uopste radi som septembrom oktobrom.. Ja to prvi put cujem, ali sta znam, ako ima neko ko je pecao na slican nacin, nek prokomentarise nesto, da neki savet.. :)
 
Poslednja izmena:
:oops: Ja sam novopecena zena pecaros.Upravo mi se najvise svidja pecanje soma.Istina,nemam neke velike rezultate,ali se nadam uspehu uz vase savete koje redovno citam.Nego,da li je bolje pecati somove iz camca(sa sredine reke) ili sa obale?Hvala u napred!BISTRO!!!

Bilo sa obale ili iz camca, najbitnije je da je taj deo (naj)dublji u odnosu na ostatak vode...

@Vladimir
Nemam neka iskustva sa pacanjem soma, ali zna coveka koji ga sa vremena na vreme peca, a uz to ima i 40+ godina ribolovackog staza. On ga samo peca na crnu glistu, durdubaka, rovca, nekada filet bucova i na varalice. Kombinacije su sledece: gliste (ili 1-og dudrubaka) nakacis na udicu, i to tako sto ces duze probosti 4 puta a krace 3(nije pravilo ali od prilike), i tako 2-3 nakacis, i onda uzmes rovca pa ga preko glave probodes udicom do "stomaka", ali tako da ne viri udica, jer je to mekani deo i on ce bez problema da se zakaci. A filet treba neko da ti pokaze kako da ga odseces, malo je teze ovako... Varalice obavezno sa zveckom i u jesen.
Eto ukratko moja iskustva i ono sto sam video. Ako ima jos nesto pitaj, sto znam pomocicu.
Bistro!!!
 
E sto se vise raspitujem o pecanju soma to sve vise ludjih prica cujem! Necete verovati sta mi je komsija pricao, lik je kupio "durex prsten"! :) Prsten je silikonski i pritiskom na dugme pocinje da vibrira i to veoma jako, prsten je isekao i zajedno sa mamcem zakacio na udicu! Kaze da moze i do sat i po da radi! A som po njegovoj prici ide na ovu "perverziju" ko lud!!! :) :)
Molio bih vas sve da prokomentarisete ovaj luckasti sistem! :)
 
Pa batice, svašta možeš da probaš, kod soma pravila nema. Po meni, pileća creva ili domaći sapun su najbolje, zatim crna glista+džigerica. Ali čim zahladni, kao i sve grabljivice, pecaj na kedera ili varalicu.

Kapitalci se jure i na ptice, recimo živu raskvavljenu patku, to nisam probao. To rade na Đerdapu i često se dešava da iseku konopce kad som krene, da ne bi prevrnuo čamac :) Svati to kao specifičnost dubokog Dunava.

Najnovije što sam video je da tokom jeseni iznad sistema zakačiš paradajz!!! Čovek se kune da je vadio lepe komade na to, a poenta je da ga privlači boja i miris, i onda kidiše na mamac. pa ti probaj ;)
 
Pa batice, svašta možeš da probaš, kod soma pravila nema. Po meni, pileća creva ili domaći sapun su najbolje, zatim crna glista+džigerica. Ali čim zahladni, kao i sve grabljivice, pecaj na kedera ili varalicu.

Kapitalci se jure i na ptice, recimo živu raskvavljenu patku, to nisam probao. To rade na Đerdapu i često se dešava da iseku konopce kad som krene, da ne bi prevrnuo čamac :) Svati to kao specifičnost dubokog Dunava.

Najnovije što sam video je da tokom jeseni iznad sistema zakačiš paradajz!!! Čovek se kune da je vadio lepe komade na to, a poenta je da ga privlači boja i miris, i onda kidiše na mamac. pa ti probaj ;)

Nikada nisam probao na domaći sapun.
Kako ga kačiš na sistem (da se ne raspadne), i koliko parče.
Ebt, imam pun tavan domaćeg sapuna :lol:
 

Back
Top