Da li se gradjanski rat mogao izbeci ????

.-.. .--- ..- -... ---;18880369[COLOR="red":
]Zašto onda niste htjeli i dalje graditi suživot sa nama u Hrvatskoj?[/COLOR]

Kako to da pripadnici ni jedne druge nacije nisu smatrali da su građani drugog reda?

Građani drugog reda nemaju zagarantirano mjesto potpredsjednika Sabora u slučaju da predsjednik nije Srbin.

Srbi u Hrvatskoj imaju sva prava kao i svi ostali građani, ali i sve obaveze.

Za Tuđmana si djelomično u pravu.

Vrh HDZ-a, a samim time i državni vrh je tada nastupao previše agresivno u "hrvatizaciji" Hrvatske i to se meni osobno ni tada, a ni nakon rata nije nimalo sviđalo.

S druge strane, Srbi su osokoljeni šovinizmom iz Beograda činili sve da to agresivno ponašanje HDZ-a potpiruju kako bi se prikazali upravo u tom svjetlu koje si spomenuo, odnosno kao građani drugog reda.

Činili su to jer su smatrali da su sa podrškom iz Beograda dovoljno jaki da im se ništa ozbiljno ne desi i da će moći izdvojiti njima interesantan teritorij od Hrvatske.

Pokazalo se to kao opasna i nepromišljena zabluda.

.. зато што су почели да их шиканирају и убијају!!! остало, ти је, мање- више тачно...
 
Da nije prije toga propao Sovjetski Savez, ne bi vjerovatno ni došlo do rata. Na to se cekalo.

Samo je Jugoslavija imala šansu da udje u EU 1991 kao savez država ili republika prije i Madarske, Ceške, Slovacke i Baltickih zemalja, ali Franjo i Slobo su to odbili. Pošto su garant namjeravali rat i podjeliti Bosnu prije EU-a.

Evo ovaj video je sa RTS (Radio Televizija Srbije).

"Leta hiljadu devet stotina devedeset prve godine (1991), Evropska Zajednica je predsednicima Ju republika, nudila oko pet milijardi dolara (5 milijardi US$) nepovratnih sredstava i status pridruženog clana unije"


"Izvolite gospodo kažite šta mislite o ovom planu...Bio je tajac nekoliko minuta, svako se misli da li da se on javi ne...i javlja se Tudman.
Kaže (Tudman): Znate šta gospodo ja moram iskreno da vam kažem...ja ni za kakve milijarde ne mogu odustati od ideje, koja sad hrani ceo hrvatski narod, da mi poslije hiljadu godina obnovimo hrvatsku državu. To je za mene primarno.

Potom se javio Miloševic i kaže: Ja više puta ponavljam, i ovde hocu pred vama da kažem, da sam ja za cvrstu federaciju ili modernu federaciju...ili ništa."

Kiro Gligorov


I znate šta je ja najtragicnije, Kosovo bi tad bilo Srbija, pošto bi uslo u EZ pod Srbijom kao AP.

Premotaj na 07:53


P.S. Ovo sam bio napisao na drugoj temi, pa sam mislio da stavim ovdje.
 
Poslednja izmena:
Original postavio piciginx Pogledaj poruku
Ma nemoj mi reći??? Podatak je iznesen u emisiji "Dozvolite da se obratim"...ili je iz biltena KOS-a..

Reci nekog aktivnog generala Hrvata koji je obnašao neku dužnost u JNA na odmah početku 1992. godine...




.. каНдијевић... ено га, још канди на дедињу...

Nema veze sa citiranim!!!
 
Original postavio piciginx Pogledaj poruku
Možeš i slike onih plaćenika crnaca, Kurda, Rumunja koje su spominjali oficiri JNA...

Šta je JNA tražila u Dubrovniku?? Gdje su tamo bili ugroženi Srbi???

Kratko i jasno to je bila čista otimačina tuđe teritorije...




.. како да буду угрожени када сте их сатрли, од '41- е до 45- е, уз помоћ батикаана, а дубровник је постао ваш тек '45- е...


Broj Srba pravoslavaca je uvijek bio simboličan.

Čak i samozvani politički Srbo-katolici su nestali između dva rata za vrijeme Kraljevine Jugoslavije....

Za vrijeme Kraljevine Jugoslavije bilo je poželjno biti Srbin...
 
ajde reci ali realno sto su to hrvati i slovenci muzli iz srbije ..osim sto su punili savezni proracun u najvecem delu a dobivali mrvice ...:rtfm:


ako mislis na te mrvice ..e onda smo tanko jako tanko muzli:dash:

:bye:

koje su fabrike iz Hrvatske i Slovenije imale svoje pogone u Srbiji,navedi ako znaš ,i navedi koje su srbijanske imale svoje pogone u Hr i Sloveniji i palsman robe odmah tu na licu mesta...Fruktal je imao fabriku sokova kod Rume otkupljivali su voće i pravli sokove odmah tu kao slovenački proizvod sa srbijanskim voćem...jedan od primera---
 
Kao prvo Tuđman nije bio fašista. Došao je na vlast kao protuteža naraslom srpskom nacionalizmu. Jedina je istina da je imao kretenske govore.

U memorandumu SANU piše:




Bez Tuđmana i njegove politike Srbi SR Htvatskoj su bili ( po memorandumu SANU ) ugroženi.

Ugroženost se vjerojatno nije odnosila na SKH , miliciju i ostale državne službe.

to što ti negiraš i slepac bi video ali si pristrasan do bola...
 
to što ti negiraš i slepac bi video ali si pristrasan do bola...

U memorandumu SANU piše:

Izuzimajući period postojanja NDH, Srbi u Hrvatskoj nikada u prošlosti nisu bili toliko ugroženi koliko su sada. Rešenje njihovog nacionalnog položaja nameće se kao prvorazredno političko pitanje. Ukoliko se rešenja ne pronađu, posledice mogu biti višestruko štetne, ne samo po odnose u Hrvatskoj već i po čitavu Jugoslaviju.
 
Ma pusti lika neka se i dalje čudi otkud jugoslovenska vojska u Jugoslaviji.

Od 06. mjeseca 1991. JNA je bila agresor,jer je tada Hrvatska proglasila nezavisnost i već je niz zemalja priznao Hrvatsku.U obrazloženju presude Milanu Martiću nedvosmisleno stoji da je JNA izvršila agresiju na Hrvatsku.
Haški suci u obrazloženju presude ističu da je "napad na Kijevo označio prekretnicu u ulozi koju je JNA imala u sukobu u Hrvatskoj i od tog trenutka JNA sudjeluje u napadima na većinska hrvatska područja i sela zajedno sa snagama MUP-a SAO krajine i TO-a" te da "iseljavanje Hrvata i nesrba nakon tih napada nije bilo posljedica vojne akcije, nego primarni cilj". Za agresiju u Hrvatskoj upotrijebili su frazu udruženog zločinačkog pothvata, a kao sudionici tog pothvata imenovani su Blagoje Adžić, Milan Babić, Radmilo Bogdanović, Veljko Kadijević, Radovan Karadžić, Slobodan Milošević, Ratko Mladić, Vojislav Šešelj, Franko 'Frenki' Simatović, Jovica Stanišić i kapetan Dragan Vasiljković.
http://www.monitor.hr/vijesti/presu...udjelovanje-jna-u-agresiji-na-hrvatsku/81520/
 
Od 06. mjeseca 1991. JNA je bila agresor,jer je tada Hrvatska proglasila nezavisnost i već je niz zemalja priznao Hrvatsku.U obrazloženju presude Milanu Martiću nedvosmisleno stoji da je JNA izvršila agresiju na Hrvatsku.
Haški suci u obrazloženju presude ističu da je "napad na Kijevo označio prekretnicu u ulozi koju je JNA imala u sukobu u Hrvatskoj i od tog trenutka JNA sudjeluje u napadima na većinska hrvatska područja i sela zajedno sa snagama MUP-a SAO krajine i TO-a" te da "iseljavanje Hrvata i nesrba nakon tih napada nije bilo posljedica vojne akcije, nego primarni cilj". Za agresiju u Hrvatskoj upotrijebili su frazu udruženog zločinačkog pothvata, a kao sudionici tog pothvata imenovani su Blagoje Adžić, Milan Babić, Radmilo Bogdanović, Veljko Kadijević, Radovan Karadžić, Slobodan Milošević, Ratko Mladić, Vojislav Šešelj, Franko 'Frenki' Simatović, Jovica Stanišić i kapetan Dragan Vasiljković.
http://www.monitor.hr/vijesti/presu...udjelovanje-jna-u-agresiji-na-hrvatsku/81520/

Obična laž, ni jedna zemlja nije lipnja 1991. god. priznala secesiju Hrvatske.
 
Od 06. mjeseca 1991. JNA je bila agresor,jer je tada Hrvatska proglasila nezavisnost i već je niz zemalja priznao Hrvatsku.U obrazloženju presude Milanu Martiću nedvosmisleno stoji da je JNA izvršila agresiju na Hrvatsku.
Haški suci u obrazloženju presude ističu da je "napad na Kijevo označio prekretnicu u ulozi koju je JNA imala u sukobu u Hrvatskoj i od tog trenutka JNA sudjeluje u napadima na većinska hrvatska područja i sela zajedno sa snagama MUP-a SAO krajine i TO-a" te da "iseljavanje Hrvata i nesrba nakon tih napada nije bilo posljedica vojne akcije, nego primarni cilj". Za agresiju u Hrvatskoj upotrijebili su frazu udruženog zločinačkog pothvata, a kao sudionici tog pothvata imenovani su Blagoje Adžić, Milan Babić, Radmilo Bogdanović, Veljko Kadijević, Radovan Karadžić, Slobodan Milošević, Ratko Mladić, Vojislav Šešelj, Franko 'Frenki' Simatović, Jovica Stanišić i kapetan Dragan Vasiljković.
http://www.monitor.hr/vijesti/presu...udjelovanje-jna-u-agresiji-na-hrvatsku/81520/
Tada Hrvatska još uvek nije bila punopravna nezavisna država, već još uvek sastavni deo SFRJ.

U tom trenutku je u JNA još uvek bilo oficira i vojnika hrvatske nacionalnosti.

Kada sve sabereš i oduzmeš. JNA je bila jedina legitimna vojska na prostoru bivše SFRJ.
 
Hajde, molim te, nastavi sa lupetanjem. Možeš ti to i bolje.

Bukvice!!!!

Točno zboriš jedan je događaj prije oduzimanja TO.

Generali JNA osnivaju 19.11. 1990. godine Savez komunista — Pokret za Jugoslaviju (SK-PJ)..svoju vojnu partiju.

Članovi su te kvazi partije oficiri i podoficiri JNA.

Za vrijeme prvih višestranačkih izbora u Srbiji 9.12. 1990. generali su kroz SK-PJ podržali Miloševićevu Socijalističku partiju Srbije (SPS).

Jedinstven primjer na svijetu da oružane snage imaju vlastitu stranku???
 
Poslednja izmena:
Točno zboriš jedan je događaj prije oduzimanja TO.

Generali JNA osnivaju 19.11. 1990. godine Savez komunista — Pokret za Jugoslaviju (SK-PJ)..svoju vojnu partiju.

Članovi su te kvazi partije oficiri i podoficiri JNA.

Za vrijeme prvih višestranačkih izbora u Srbiji 9.12. 1990. generali su kroz SK-PJ podržali Miloševićevu Socijalističku partiju Srbije (SPS).

Jedinstven primjer na svijetu da oružane snage imaju vlastitu stranku???
Hajde, Bukvice, imaš ti još bisera... Nemoj sada da staješ.
 

Back
Top