Agencije za male manekene i fotomodele

Nemam ni ja iskustva...
Ali cu ako se ne ljutis, iskoristiti tvoju temu da postavim pitanje:
Zasto voditi decu na kurs za manekene? Zasto ne na plivanje? Ako vec idu na plivanje - zasto ne na kurs slikanja?
Koji je motiv, da od dece pravimo ono sto maneken u bukvalnom prevodu znaci?
 
Ne znam koja je agencija bila u pitanju, ali znam majku koja je svoje dvoje dece (tada 9 i 12 godina) uredno vodila na kurs za male manekene (i to žestoko plaćala). Na kraju je održana završna revija, deca su ocenjena (oboje odličnom ocenom), rečeno im je da će biti pozvana kad ih neko bude tražio za reviju. Naravno, dodatno je plaćeno pravljenje tog (izvinjavam se na neukosti :oops: ) "albuma" sa fotografijama koji se navodno nudi klijentima zainteresovanim za reviju, pa oni odabiraju manekene.
Nikad ni jedno od ove dece nigde nije pozvano (govorim o ovo dvoje), niti imaju bilo kakvih želja ili ambicija da se time dalje bave...
To je samo lep način uzimanja para - ne zaboravite da na početku postoji tkz. "audicija" i da gotovo svako dete "uđe u uži izbor". Sve dalje se plaća a napravljeno je tako da, kao, nije dostupno svakom.
Postoje lepši i korisniji načini da deca provedu vreme i da roditelji potroše svoj novac.
Pozdrav!
 
svi ste u pravu.
cula sam i ja za neke agencije koje deru za te kurseve i svi prolaze,pa onda drugi kurs i tako u zacarani krug.....
ja sam sina uclanila u select.
ide i na plivanje :wink:
dakle imala sam par puta mogucnost, posto radim u advertajzingu,da klinca angazujem za neki reklamni spot ili photo,ali svi klijenti insistiraju da dete bude iz agencije,zbog placanja,garancija itd...
platila sam "ulaznicu" tj.kurs,koji je trajao cini mi se 4 nedelje. kurs su vodili neki klinci modeli koji nemaj pojma kako da organizuju decu od 4-5 god,koji su se tukli tamo,plakali (pisem o decacima)....jako sam bila razocarana.
ali na kraju nisu svi prosli.e ko nije prosao...
deca koja su bila jako mala te nisu ni mogla da budu manekeni,i deca koja verovatno fizicki nisu zadovoljila.
posle treba da im se uradi book.
cene istih su od 300evra pa i do 700,zavisi ko ih slika.
da nema ko da mi slika dete ja nikada ne bih platila tu sumu jer mislid da je to dranje,mozda naplatiti nekom modelu koji zaradi dnevno taj novac,ali od dece :roll:
pozdrav
 
Cerkice sam odvela na audiciju iskljucivo na njihov zahtev , posto su zista jako zelele da idu. Starija devojcica je prva prosetala po bini bez ikakve treme ili suzdrzavanja i objektivno gledano uradila je to dosta dobro. Naravno, obe su prosle tzv.audiciju :shock: - tako da je na meni i suprugu ostalo da odlucimo da li cemo nastaviti da ih vodimo. Najgore od svega je to sto je starija cerkica imala jako veliku zelju da ide, ali je sa svojih 6 godina pokusavala da se odrekne necega sto je tog momenta najvise zelela. Posle dugog dvoumljenja ipak smo se odlucili da im pruzimo nesto sto mi kao deca nikad nismo mogli imati -misleci da smo ispravno postupili. Skola se zavrsila pre par dana- naravno obe su dobile diplomu i njihova sreca je bila ....ali ovo nije kraj price ,vec tek pocetak. Najavili su fotografisanje ,koje naravno kosta 250 eura po detetu... i jos ko zna sta sve :?: :cry: To be or not to be :?:
 
heli:
Cerkice sam odvela na audiciju iskljucivo na njihov zahtev , posto su zista jako zelele da idu. Starija devojcica je prva prosetala po bini bez ikakve treme ili suzdrzavanja i objektivno gledano uradila je to dosta dobro. Naravno, obe su prosle tzv.audiciju :shock: - tako da je na meni i suprugu ostalo da odlucimo da li cemo nastaviti da ih vodimo. Najgore od svega je to sto je starija cerkica imala jako veliku zelju da ide, ali je sa svojih 6 godina pokusavala da se odrekne necega sto je tog momenta najvise zelela. Posle dugog dvoumljenja ipak smo se odlucili da im pruzimo nesto sto mi kao deca nikad nismo mogli imati -misleci da smo ispravno postupili. Skola se zavrsila pre par dana- naravno obe su dobile diplomu i njihova sreca je bila ....ali ovo nije kraj price ,vec tek pocetak. Najavili su fotografisanje ,koje naravno kosta 250 eura po detetu... i jos ko zna sta sve :?: :cry: To be or not to be :?:

Moja ćerka od 12 god. prošle godine je bila na audiciji za agenciju Selekt i prošla je bez problema, posle toga je bilo to fotografisanje koje je tada koštalo 200 eura i ja sam se dvoumila da li da je vodim ili ne ali na kraju sam ipak odlučila da joj to priuštim jer kao što kažeš htela sam da joj pružim to pošto ja to nisam nikad mogla da imam , slike su stvarno super ali ni do danas je nisu pozvali tako da sad mislim da su to samo bačene pare, ali kuda sve nisu otišle pa neka... Ne znam odakle si ako je to Beograd možda su im šanse veće, ne znam.Oni imaju i svoj sajt ali ja uopšte ne mogu da ga otvorim da pogledam ,oni su rekli da ce slike biti i na internetu.Bas sam se nešto razočarala jer mislim da je to samo uzimanje para a tek dete, nego život ide dalje pa ćemo videti.
 
Hvala na informaciji...mislim da se polako ladim od ideje da se upustim u sve ovo - tim pre sto nismo iz Beograda, a i suma je pozamasna (500 eura za dvoje).Inace sajt zaista postoji i ja sam uspela da ga otvorim , ima dosta fotografija i dece a i mladih i sve je to super, ali nekako nisam bas sigurna da to funkcionise i u interesu dece i modela uopste.
 
heli:
Hvala na informaciji...mislim da se polako ladim od ideje da se upustim u sve ovo - tim pre sto nismo iz Beograda, a i suma je pozamasna (500 eura za dvoje).Inace sajt zaista postoji i ja sam uspela da ga otvorim , ima dosta fotografija i dece a i mladih i sve je to super, ali nekako nisam bas sigurna da to funkcionise i u interesu dece i modela uopste.
Molim te napisi koji sajt pa da probam možda je i moje dete tu.Hvala unapred
 
200-300-500 евра??? :shock:

Ја ћу сад да будем можда мало превише оштра...али стварно не могу да разумем те родитеље!!!

Да ли сте сигурни да деца од 6 - 7 година знају шта значи бити манекен, и да ли сте ви спремни да своје дете гурнете у те воде??? Детету је лепо кад види на неко на ТВ шета у лепој одећи и сви му тапшу...па пожели и оно. Али, исто тако пожели и да вози свемирски брод, па му нећемо излазити у сусрет!

Мислим да овде нису у питању деца и њиихове жеље, јер сваки родитељ зна како усмерити жеље свог детета. Мислим да је овде у питању пуко помодарство и неостварене амбиције родитеља за афирмацијом!

Да ли сте размислили ( пре него што пукнете стотине евра ) шта дете добија тиме што ће похађати манекенски курс или се ту и тамо сликати за неку агенцију? Чиме ће дете бити оплемењено манекенисањем? Да ли је то корисно за његов физички, духовни или интелектуални развој?

Могли бисте те паре дати на зимовање, летовање, тренирање неког спорта, на куповину књига, на одлазак са дететом у позориште, у биоскоп...Нешто што ће заиста значити и што ће имати неке корисне ефекте на ваше дете...

А осим тога требало би и сами да се преиспитате, да ли бисте подржали своје дете ( ако чак и успе ) да се у животу бави манекенисањем. Знамо да то доноси новац и ''славу''...али подразумева буквално изгладњивање и то када је детету најпотребнија квалитетна и редовна исхрана, затим то подразумева да ћете бити спремни да ваше дете са 15, 16 година напусти редовно школовање да би отишло да ''манекенише'' по белом свету уз ко зна какве ''менаџере'', да ће због темпа живота лако посегнути за ''стимулансима''...а завршити на дуплерицама!
 
P.S.

Ово говорим зато што знам случај када су родитељи дали сав преостали новац из куће да би им дете постало славни манекен...и наравно ништа није ипало од тога.
А дете им никада није било на мору!!! :?
 
kalliope:
koliko sam ja cula, svi oni samo zavlace decu i uzimaju pare. mozda oni sa jakim vezama dobiju neki posao. ima par uspesne dece, to su ona koja napr. vode city kids, i tako to.
jedna moja poznanica ide u UMS, i strasno je kako oni njima manipulisu. :evil:

o ums-u cula da samo zavlace roditelje i kao pijavice im kupe lovu.
a sto se tice veza,mislim da je to istina,ponavljaju se isti klinci,koje je uglavnom "neko" doveo :wink:
 
Hellen:
P.S.

Ово говорим зато што знам случај када су родитељи дали сав преостали новац из куће да би им дете постало славни манекен...и наравно ништа није ипало од тога.
А дете им никада није било на мору!!! :?
Hvala na oštrini. Ja zaista ne želim ništa loše svojoj deci, naprotiv. Mislim da se svi roditelji povremeno zanesu ili donesu pogrešne odluke. To je sve u redu ako i sam shvatiš da si pogrešio. Priča o manekenstvu je za mene i moju porodicu završena i moram priznati da sam delom i tebi zahvalna na tome.Pozdrav :D
 
xpajamacax:
kalliope:
koliko sam ja cula, svi oni samo zavlace decu i uzimaju pare. mozda oni sa jakim vezama dobiju neki posao. ima par uspesne dece, to su ona koja napr. vode city kids, i tako to.
jedna moja poznanica ide u UMS, i strasno je kako oni njima manipulisu. :evil:

o ums-u cula da samo zavlace roditelje i kao pijavice im kupe lovu.
a sto se tice veza,mislim da je to istina,ponavljaju se isti klinci,koje je uglavnom "neko" doveo :wink:
Kada je moja sestricina pre dve godine prosla audiciju u UMS-u priznajem da sam mislila isto sto i vi, da je to otimanje kinte...
U medjuvremenu sam promenila misljenje...ona sada ima kratku autorsku emisiju na jednoj TV, snimala je reklame za neke decije modne kuce, nedavno je dobila malu ulogu u jednoj aktuelnoj seriji. Putovala je na festivale, u svojstvu reportera, upoznala mnoge poznate ljude iz sveta filma, mode, muzike...Nedavno je trebalo da ide u Berlin, na filmski festival, ali se tu nesto iskomplikovalo sa vizom...
Umesto honorara, dobija npr.garderobu kuce koju reklamira. Sva putovanja, prevoz, smestaj, hranu i sl.placa agencija. Ona nema nikakvih troskova.
Ne znam hocete li mi verovati, ali njeni roditelji su sasvim prosecni, obicni ljudi (u finansijskom smislu) i nikog, stvarno nikog nisu poznavali iz tog sveta.
 
jagodica:
ma i za starije je isto, u pocetku ti dajes pare i pare pa tek posle mozda postanes slavan i isplati se. kao kad radis u mek-u. a sad to kao manekenstvo je loshe, pa sto odmah ici u neke predrasude, sta ako neko to voli
slazem se sa tobom!
ali mislim da nisu sve agencije bas ok.
ima tu i mnogo prevaranata!
kao i za sve drugo.
u ostalom moj klinac je u selectu,i nije mu lose :wink:
 
xpajamacax:
jagodica:
ma i za starije je isto, u pocetku ti dajes pare i pare pa tek posle mozda postanes slavan i isplati se. kao kad radis u mek-u. a sad to kao manekenstvo je loshe, pa sto odmah ici u neke predrasude, sta ako neko to voli
slazem se sa tobom!
ali mislim da nisu sve agencije bas ok.
ima tu i mnogo prevaranata!
kao i za sve drugo.
u ostalom moj klinac je u selectu,i nije mu lose :wink:

A od kad je dete tamo? Moje od prosle godine i nista. Iz kog grada ste ?
 
Znam da ste vec pisali, ali evo, upravo dolazim sa razgovora u Select-u. Pozvali su mi oba klinca da idu na taj kurs od mesec dana (10 casova). Traze po 6000 dinara po detetu. Nista se ne stavlja na papir, i nema nikakve garancije da ce dete kasnije biti angazovano. Pricali su o honorarima koje dete dobije za snimanje ili fotografiju, ali meni je sve to mnogo vazdusasto. Kakva su vasa iskustva po pitanju tretmana dece?
tnx
 
Felerična:
heli:
Cerkice sam odvela na audiciju iskljucivo na njihov zahtev , posto su zista jako zelele da idu. Starija devojcica je prva prosetala po bini bez ikakve treme ili suzdrzavanja i objektivno gledano uradila je to dosta dobro. Naravno, obe su prosle tzv.audiciju :shock: - tako da je na meni i suprugu ostalo da odlucimo da li cemo nastaviti da ih vodimo. Najgore od svega je to sto je starija cerkica imala jako veliku zelju da ide, ali je sa svojih 6 godina pokusavala da se odrekne necega sto je tog momenta najvise zelela. Posle dugog dvoumljenja ipak smo se odlucili da im pruzimo nesto sto mi kao deca nikad nismo mogli imati -misleci da smo ispravno postupili. Skola se zavrsila pre par dana- naravno obe su dobile diplomu i njihova sreca je bila ....ali ovo nije kraj price ,vec tek pocetak. Najavili su fotografisanje ,koje naravno kosta 250 eura po detetu... i jos ko zna sta sve :?: :cry: To be or not to be :?:

Moja ćerka od 12 god. prošle godine je bila na audiciji za agenciju Selekt i prošla je bez problema, posle toga je bilo to fotografisanje koje je tada koštalo 200 eura i ja sam se dvoumila da li da je vodim ili ne ali na kraju sam ipak odlučila da joj to priuštim jer kao što kažeš htela sam da joj pružim to pošto ja to nisam nikad mogla da imam , slike su stvarno super ali ni do danas je nisu pozvali tako da sad mislim da su to samo bačene pare, ali kuda sve nisu otišle pa neka... Ne znam odakle si ako je to Beograd možda su im šanse veće, ne znam.Oni imaju i svoj sajt ali ja uopšte ne mogu da ga otvorim da pogledam ,oni su rekli da ce slike biti i na internetu.Bas sam se nešto razočarala jer mislim da je to samo uzimanje para a tek dete, nego život ide dalje pa ćemo videti.

Kao što sam prethodno napisala uopšte ne verujem da će nešto i biti samo su uzeli lovu, ali jbg škola se plaća samo jednom . A ti još imaš 2 klinca zato dobro razmisli pre nego što daš novac jer tih 12.000 din.,su samo početak posle daješ za book kod mene je bilo 200 EUR a sada vidim podigli na 250 a ti 2x250 pa vidi.Ne znam odakle ste, ako ste iz BG možda je nešto drugačije ali čisto sumljam.Stvarno dobro razmisli pre nego što bilo šta odlučiš :roll:
 
Pitala sam ih za kasnija placanja, kaze taj lik, kao direktor, nema nista posle da se placa, ali nije pominjao "book". Jedino sto je rekao da oni koji imaju dvoje dece, MOZDA dobiju neki popust. Mozda probam jos da spustim cenu, kao samohrana majka, bu-hu-hu...he-he... :roll: :roll:
Ustvari, za celu stvar je vise zainteresovana moja mama, koja ih je i vodila na tu audiciju.
Ma, videcu sta mi je ciniti, mnogo zavisi i od klinaca

tnx, u svakom slucaju...
 
Evo i ja se danas pre podne nadjoh u selektu i rekose mi isto to za 6000 din,ali na pitanje da li je svakom ko progje skolu tj polozi zavrsni ispit zagarantovan posao?,direktor ga nesto umrsi,tipa pa znate onda ide ponovo audicija.Sta to znaci?Skapirala sam to ovako.Oni naprave audiciju na kojoj 99 posto dece prodje/jer sam videla i decu koja ruku na srce ne izgledaju nista posebno/,pa onda kurs prodje opet 99 posto dece i tu nastane haos,tj.otimacina para.Kao katalozi pa ovo i ono a sve to 250-300e,pa cipelice,pa propratni materijal...i tako u nedogled.Sad upravo razmisljam,sta sam ja to bre htela da prodam svoje dete nekim vacarama koje na nama naivnim/u glavnom mamama/dobro zaradju.Rece disa selekta danas, samo 4000e mesecno,malo li je?
 

Back
Top