Fudbalski stadioni na ex - YU prostorima

Да ли сте за изградњу националног стадиона?


  • Ukupno glasova
    8
  • Anketa je zatvorena .
dgy9V.jpg
 
Jagodina pod reflektorima kreće u Evropu
20 novembar 2012 | 11:02(5)

00087024.jpg

Na Gradskom stadionu u Jagodini probno su pušteni u rad reflektori pred utakmicu 14. kola Jelen super lige koju će Jagodina igrati u nedelju sa BSK-om prvi put pod reflektorima. Probi koja je prošla bez problema, prisustvovali su predsednik Skupštine grada Dragan Marković Palma i predsednik kluba Goran Milanović. Marković je rekao da stadion sada ispunjava sve propozicije Evropske fudbalske unije (UEFA).

- Siguran sam da smo mi jedini klub u Evropi koji u ovom trenutku najmanje duguje, a da se nalazi u samom vrhu prvoligaša. Oni koji su ispred nas beže nam za bod, dva ili tri. To znači da je ovaj klub dobro radio - kazao je Marković i fudbalerima poručio da se bore kao i do sada, da uvek daju sve od sebe i izrazio uverenje da će Jagodina takmičarsku sezonu završiti na trećem ili četvrtom mestu.

palma.JPG


- Naše ambicije su i da sledeće godine idemo u Evropu. Siguran sam da sa ovom ekipom i stručnim štabom možemo zauzeti treće mesto i da se sledeće godine takmičimo u Ligi Evrope - rekao je Marković, dok je predsednik kluba Goran Milanović je istakao da je postavljanje reflektora još jedan od podsticaja da se još bolje i kvalitetnije radi.

- Ovo je i uslov da možemo na kvalitetan način da se merimo ne samo sa najjačim srpskim klubovima nego i sa evropskim, jer ćemo imati uslove kakve imaju i oni. Moći ćemo da igramo utakmice u terminima kada se igraju u Evropi i svetu. To podrazumeva da ćemo imati i veći broj gledalaca, što je naš interes - objasnio je Milanović, prenosi Beta.

Radovi na postavljanju stubova, visine 56 metara, završeni su u predviđenom roku od 60 dana. Jačina svetla je po evropskim standardima, 1.500 luksa za odigravanje svih utakmica u večernjem terminu. Ukupna vrednost investicije je oko 60 miliona dinara. Od toga grad je izdvojio 40 miliona dinara, a UEFA je donirala sijalice čija je vrednost oko 20 miliona.

sportal.rs


Evo i probe, i Palmine izjave :)
 
Ne znam mnogo o stadionima u ex Yu ali verujem da nema boljeg od stadiona Metalca, jeste mali ali je fantastican stadion (a i najnoviji je jel da)

Drzace prvo mesto dok se ne izgradi stadion Vozdovca, to ce stvarno biti fantazija


Jesi li ti video stadion Vozdovca? Ja prolazim svaki dan tuda i ne mogu da se nacudim vecoj gluposti. Tribine sa krovom nikad manjim, a stubovi na svakih 5-6 metara. ONo je klasicna zajebancija od stadiona, cisto da budemo i mi po necemu originalni, ali veruj mi kretenizam pravi.

Sto se tice Metalca, kapa dole. Zapadna tribina je savrsena. Kada bi neki grad u Srbiji od recimo 70-80 hiljada dusa (Subotica, Zrenjanin, Cacak...) napravio stadion sa sve cetiri takve tribine bio bi taman. S druge strane svi bi malu Marakanu.
 

Back
Top