Fudbalski stadioni na ex - YU prostorima

Да ли сте за изградњу националног стадиона?


  • Ukupno glasova
    8
  • Anketa je zatvorena .
Da. Prvo, atmosfera u gradovima u unutrašnjosti je uglavnom bolja kada je reprezentacija u pitanju. Drugo, red je da svaki grad od preko sto hiljada stanovnika ima pristojan stadion.

Pod uslovom da imaju i stabilan fudbalski klub.
Ja bih isao na svaku utakmicu reprezentacije ali kada bi mi bilo malo blize. Ovako da zapucam 230km u jednom pravcu da bih gledao 90 minuta fudbala je finansijski neisplativo i tesko maltretiranje.
 
Pod uslovom da imaju i stabilan fudbalski klub.
Ja bih isao na svaku utakmicu reprezentacije ali kada bi mi bilo malo blize. Ovako da zapucam 230km u jednom pravcu da bih gledao 90 minuta fudbala je finansijski neisplativo i tesko maltretiranje.

:) Знаш колико градова у Србији има преко 100 000 становника? Осим Београда - Ниш, Нови Сад, Крагујевац и Суботица. И Јагодина, ако рачунамо заједно са Параћином и Ћупријом.
 
:) Знаш колико градова у Србији има преко 100 000 становника? Осим Београда - Ниш, Нови Сад, Крагујевац и Суботица. И Јагодина, ако рачунамо заједно са Параћином и Ћупријом.

Cacak, Krusevac, Novi Pazar... tu su blizu Sabac, Valjevo, Pancevo...
 
Само да се разумијемо, не може ни репрезентација поселарити од града до града па гдје нам се посрећи да побједимо некога е то нам је дом. Као што су отишли у НС побједили прву и одмах е ово је врх, ту да играмо, послије првог пораза, ајмо ми у Бе Ге

Колико знам рукмет се више мање стално игра у Нишу јер репрезентативци кажу да их тај терен чини најмоћнијим, ту им је "кућа". Кошаркаши сигурно не би да путују ван БГ. Па треба видјети и наћи мјеру и фудбалерима. Заиста има доста градова који можда и имају некакав стадион али није атмосфера фудбалска или грађани немају основну културу кад бораве на њему или репрезантативци не осјећају да су домаћини ту или или

Нпр. репрезентација "Никарагве" је давно иселила из Сарајева и базу одредила Зеницу. Ту им је дом, ту се добро осјећају и не мрдају. Репрезентација Хрватске је покушавала у више наврата изаћи из Загреба на Пољуду који је врхунски стадион, јако акустичан а атмосфера невјероватно патриотска (лудило једном ријечју) али опет то није то, играчи га не доживљавају као најбољу базу, још причају да их неки малер тамо бије и примају страшно шупачке голове хехе. Ђетићи ни немају гдје другдје сем у Подгорицу, стадиони су им у хаосу и онај Подгорички је смијешан.

Стадион у Крушевцу је мени страшно фудбалски, и премоћно изгледа кад је пун и кад се гледаоци онако начичкају унаоколо па кад загрми али то само кад игра Звезда, кад је репрезентација у питању мислим да су сељаклуком показали колико им је стало до државе и националног тима и да су врло озбиљни кандидати да више никада не добију репрезентацију. Штета јер фантастично би било да се ријеке навијача из земље и дијаспоре слијевају редовно у неки град унутрашњости попут Крушевца кад игра репрезентација.
 
Poslednja izmena:
Problem reprezentacije je sto je Beograd prezasicen svakojakim desavanjima i publika je manje vise pozorisna. Da Nis ima Cair odradjen do kraja po svim evropskim standardima garantujem da nikakva Marakana ili Rajko Mitic kako se sada zove ne bi mogla da pridje atmosferi koja bi se napravila u Nisu. Meni grlo otpadne od dranja kada Srbija igra rukomet u hali Cair a za fudbalsku reprezentaciju ne bi mogao 3 dana da pricam od urlanja.
 
Problem reprezentacije je sto je Beograd prezasicen svakojakim desavanjima i publika je manje vise pozorisna. Da Nis ima Cair odradjen do kraja po svim evropskim standardima garantujem da nikakva Marakana ili Rajko Mitic kako se sada zove ne bi mogla da pridje atmosferi koja bi se napravila u Nisu. Meni grlo otpadne od dranja kada Srbija igra rukomet u hali Cair a za fudbalsku reprezentaciju ne bi mogao 3 dana da pricam od urlanja.

Cair po izgledu neodoljivo podseca na Marakanu i zapravo to i jeste-10 puta manja Marakana.Mala Marakana( kapacitet Caira 5 000 a kapacitet Marakane 50 000 ) .

Niko ali niko ne moze da napravi atmosferu kao mi Delije sto mozemo. Ni Nislije,ni Novosadjani, ni Grobari ni nikooo....

- - - - - - - - - -

Sad sam proverio na netu. 4 najveca stadiona na prostur ex ju :

Cetvrti je JNA sa 32 000, dalje Poljud sa 35 000, Maksimir sa 38 000 i MARAKANA SA 55 000
 
Капацитет Чаира сада је око 12 000 мислим нека ме исправи Деки.

Маракана јесте највећи стадиона код нас, зато га и зовемо најпразнијим стадионом, :) а да је идејни творац поживео још коју годину можда би била и већа.

Од стадиона велике четворке најлепши је Пољуд, мада ја нисам љубитељ атлетске стазе али шта да се ради сви је имају.

Најружнији ми је некако Максимир разбацан на све стране.
 
Капацитет Чаира сада је око 12 000 мислим нека ме исправи Деки.

Маракана јесте највећи стадиона код нас, зато га и зовемо најпразнијим стадионом
, :) а да је идејни творац поживео још коју годину можда би била и већа.

Од стадиона велике четворке најлепши је Пољуд, мада ја нисам љубитељ атлетске стазе али шта да се ради сви је имају.

Најружнији ми је некако Максимир разбацан на све стране.

Kada ga uporedimo sa vašim pašnjakom,ne postoji stadion prazniji od vašeg :)
 
MARAKANA MOJA SUDBINA ONA ME JE SEBI UZELA !!!!!!!

NAJVECI I NAJLEPSI STADION NA PROSTORU EX JU. I cini mi se da ima daleko najveci kapacitet.

Marakana 50 000 a JNA 30 000. Ne znam kolko imaju u Hrvatskoj ali ne verujem da preaze preko 40 000.

Marakana 55.000 sedecih mesta. JNA 32.700 sedecih mesta. Maksimir 35.000 sedecih mesta

Cair po izgledu neodoljivo podseca na Marakanu i zapravo to i jeste-10 puta manja Marakana.Mala Marakana( kapacitet Caira 5 000 a kapacitet Marakane 50 000 ) .

Niko ali niko ne moze da napravi atmosferu kao mi Delije sto mozemo. Ni Nislije,ni Novosadjani, ni Grobari ni nikooo....
- - - - - - - - - -

Sad sam proverio na netu. 4 najveca stadiona na prostur ex ju :

Cetvrti je JNA sa 32 000, dalje Poljud sa 35 000, Maksimir sa 38 000 i MARAKANA SA 55 000

Cair ni po jednom segmentu ne podseca na Marakanu osim po reflektorima koji su potpuno isti kao na Marakani (Rajko Mitic). Inace ti reflektori su proizvod Elektronske Industrije Nis i Cair ih je prvi imao u SFRJ a tek onda Marakana. Kad stanes ispred Marakane tribine su niske kao na starom Cairu ali sada na novom Cairu je Istok a uskoro nadam se i Zapadna tribina visoka preko 20 metara a kapacitet je 18.151 sedecih mesta bez nove Zapadne tribine koja kada bi se zavrsila sto je planirano ukupno imala 25.003 sedecih mesta. Sada Cair ima tacno 18.151 sedecih mesta! Ne znam odakle ti ideja da ima 5.000 mesta? Mozda si ga pomesao sa stadionom u Donjem Sremu.

Капацитет Чаира сада је око 12 000 мислим нека ме исправи Деки.

Маракана јесте највећи стадиона код нас, зато га и зовемо најпразнијим стадионом, :) а да је идејни творац поживео још коју годину можда би била и већа.

Од стадиона велике четворке најлепши је Пољуд, мада ја нисам љубитељ атлетске стазе али шта да се ради сви је имају.

Најружнији ми је некако Максимир разбацан на све стране.

Slazem se za Poljud, najmodernije izgleda spolja. Ovi ostali izgledaju kao da su zaglavili u proslom veku pa cak i Cair iako je daleko najnoviji i kobajagi najmoderniji. Koliko para toliko i muzike
 
Poslednja izmena:
Kada ga uporedimo sa vašim pašnjakom,ne postoji stadion prazniji od vašeg :)
Па види када код нас дође 5000 то је још 25 000 празно а када код вас дође 20 000 остаје још 35000 празно.:)

- - - - - - - - - -

Slazem se za Poljud, najmodernije izgleda spolja. Ovi ostali izgledaju kao da su zaglavili u proslom veku pa cak i Cair iako je daleko najnoviji i kobajagi najmoderniji. Koliko para toliko i muzike
Пољуд је и најмлађи грађен је за медитеранске игре 1979 године.
 
Daj bre nemojte da me nervirate sa tim glupostima!!! Jel cujete sami sebe vi. Kazete Poljud najmoderniji, pa da to je to. Da je Marakana u Hrvatskoj a Poljud u Bg rekli biste da je Marakana modernija zato sto imate to u podsvesti da je uvek bolje tudje. Da ne znate podatke o kapacitetu vi biste rekli da Marakana nije najveca. Rekli bi Maksimir ili Poljud.

Kolko samo ima ogromnih evropskih stadiona koji nemaju one zaebancije sa strane i sta je sad Poljud moderniji i lepsi od njih? Aee bree visee stvarno . . . .

Ukucajte Marakana na google i pogledajte slike. Da ne znate da je u Srbiji rekli biste moderana i lep stadion a ovde prosipate gluposti.

https://www.google.rs/search?q=polj...iumdb.com%2Fstadiums%2Fser%2Fmarakana;800;600

A ovo sto da je Marakana prazna tek necu da komentarisem .. . . . . .Da trosim reci bez veze. Ne zelim da mislim o izmisljotinama i da trosim vreme na to
 
Daj bre nemojte da me nervirate sa tim glupostima!!! Jel cujete sami sebe vi. Kazete Poljud najmoderniji, pa da to je to. Da je Marakana u Hrvatskoj a Poljud u Bg rekli biste da je Marakana modernija zato sto imate to u podsvesti da je uvek bolje tudje. Da ne znate podatke o kapacitetu vi biste rekli da Marakana nije najveca. Rekli bi Maksimir ili Poljud.

Kolko samo ima ogromnih evropskih stadiona koji nemaju one zaebancije sa strane i sta je sad Poljud moderniji i lepsi od njih? Aee bree visee stvarno . . . .

Ukucajte Marakana na google i pogledajte slike. Da ne znate da je u Srbiji rekli biste moderana i lep stadion a ovde prosipate gluposti.

https://www.google.rs/search?q=polj...iumdb.com%2Fstadiums%2Fser%2Fmarakana;800;600

A ovo sto da je Marakana prazna tek necu da komentarisem .. . . . . .Da trosim reci bez veze. Ne zelim da mislim o izmisljotinama i da trosim vreme na to

Poljud je definitivno arhitektonski gledano najlepsi stadion od ovih pomenuti pre svega zbog onog zakrivljenog krova. Marakana je napravljena u rupi i ne moze se reci da je lepa jer jednostavno gotovo ceo stadion je pod zemljom i mali deo samog stadiona se vidi spolja.Drugo je sto navijas za CZ pa ti je najlepsi stadion. Postujem ja to ali realno Poljud je najlepsi iako mi nije drag.

poljud1-081107.jpg

201107210049-6203-.jpg


A inace najlepsi stadion u bivsoj Jugi je Filip II u Skoplju. Doduse i najnoviji i najmoderniji.

Arena-Philip-II-Macedonia-MKmaps-promo.jpg

sp_StadionFilipII.jpg
 
Poslednja izmena:
Сотире не пали се без везе.
Причали смо о стадионима клубова велике четворке и објективно гледано Пољуд јесте најлепши међу њима али и најновији, међутим као што рекох ја не волим атлетску стазу па би по мени и стадион Металца из Горњег Милановца био лепши од овог у некој другој конкуренцији.
022843b38ef09a3198a8a027ea75af35.JPG


или стадион Вождовца, али они су новији и малог капацитета.
jpeg

Сад што си ти зацртао да Рајково здање мора да буде најлепше јер ти навијаш за Звезду већ је друга прича.

Већ сам рекао да ми је Максимир убедљиво најружнији стадион од свих стадиона познатих клубова на Балкану а и шире.
И то нема везе ни са капацитетом ни са посетом, и мали стадиони могу да буду лепи.

Погледај овај стадион ФК Амијена у Француској, не прима више од 12 000 људи али екстра урађен и јефтин, покривен скроз, без атлетске стазе, осветљење без оних стубова, милина да уживаш, да смо паметни да ископирамо ово имали би пристојне стадионе код нас за јефтине паре.
L807653027Ag.jpg
 
Да заборавио сам те стубове које су Енглези имали пре добрих 100 година.:D

Рекордери су по мени што се тиче дворана ипак ови у Чачку и због стубова и због ове конструкције горе па добар део публике не види цео терен а о семафору да и не говоримо па званични спикер сваки час говори резултат.
13975022612705.jpg
 
Na Voždovcu je simpatičan stadion jer je na vrhu tržnog centra i na veštačkoj travi. Inače je odrađen krajnje glupo jer na sred tribina postoje stubovi na svakih 10-tak metara koji drže krov a koji smetaju gledaocima koji sede iza njih jer im zaklanja pogled na teren.
Деки друже о томе смо већ причали, у Енглеској је сваки трећи стадион такав, ево ти на пример Евертон:

1120_Everton%2005.jpg
 
Jedan od trenutno najpristojnijih stadiona manjih BG klubova, gde su svojevremeno padali i Partizan i Zvezda... :)

Pogledajte prilog 353031



Planirana, ali (za sada) nezavrsena Arkan arena za 15.000 ludih navijaca... :D

Pogledajte prilog 353032

Zanimljiva ta tribina sa mafijaškim zastakljenim boksom ostalo je ruglo + virtuelno gledano,dimenzije su više kao za mali fudbal.
Ovo ispod ne verujem da će se ikad ostvariti.
 

Back
Top