Kupiranje

Hyena, nije niti će skoro kupiranje biti okončano, jer dokle god plaćamo prijave za izložbe, kupiranja će biti. Takođe, sudija nije ni na jednoj izložbi na kojoj sam bila, a bila sam na dosta, dosudio između kupiranog i ne kupiranog cc-a ne kupiranom prvo mesto, ma koliko da je bolji pas... ;)
Ovo je zemlja Srbija, u kinološkom nam kažu "ma šta da se ne izlažu kupirani, gluposti, pa imali bi 5 pasa na izložbi!!!" Hahahahaha... To je istina.
A sa druge strane, nemamo mi džabe 100 izložbi godišnje, nego da se mlate novci...
Tako da, dok je ovo Srbija, dotle će se raditi onako kako se plaća. A plaćaju se kupirani psi. ;)
Italija se podelila, štikla može da budu kupirani psi, gornji deo čizme ne može :) Hahahah Tako će Srbija, Vojvodina ne može, Srbija donja, može ;) Samo, za jedno 10 godina ;)
 
Hyena, nije niti će skoro kupiranje biti okončano, jer dokle god plaćamo prijave za izložbe, kupiranja će biti. Takođe, sudija nije ni na jednoj izložbi na kojoj sam bila, a bila sam na dosta, dosudio između kupiranog i ne kupiranog cc-a ne kupiranom prvo mesto, ma koliko da je bolji pas... ;)
Ovo je zemlja Srbija, u kinološkom nam kažu "ma šta da se ne izlažu kupirani, gluposti, pa imali bi 5 pasa na izložbi!!!" Hahahahaha... To je istina.
A sa druge strane, nemamo mi džabe 100 izložbi godišnje, nego da se mlate novci...
Tako da, dok je ovo Srbija, dotle će se raditi onako kako se plaća. A plaćaju se kupirani psi. ;)
Italija se podelila, štikla može da budu kupirani psi, gornji deo čizme ne može :) Hahahah Tako će Srbija, Vojvodina ne može, Srbija donja, može ;) Samo, za jedno 10 godina ;)

Kao prvo ta informacija za Italiju nije tačna. Kupiranje je zabranjeno U CELOJ EVROPI. Kupiranje će i kod nas biti ukinuto samo tako. Mi se približavamo evropskoj uniji i usvajamo evropske zakone tako da ne treba širiti dezinformacije i navoditi nove vlasnike pasa da kupiraju svoje ljubimce jer uskoro NEĆE MOĆI SA NJIMA NA IZLOŽBE!
 
Nemoj da govoriš ono što pouzdano ne znaš! Da li si bio na Raduno del anno u Italiji u Sori, pored Rima? Ako jesi, Da li si video kupirane ili ušate pse tamo? Bili su kupirani! Ali na severu na Radunu su bili ušati! Kad budeš malo išao po Evropi na izložbe, znaćeš prave informacije. Sve ostalo je samo nagađanje i shvatanje ko kako želi, i sve drugo sem pouzdanih podataka. U Rumunii je dozvoljeno na Evropskoj izvođenje kupiranih pasa! Rumunija je u Evropskoj Uniji! Nije bilo dozvoljleno sada na svetskoj izložbi izvesti kupiranog psa mlađeg od 6 godina! Veterani su bili kupirani - Cesare i Zar, što se tiče cc-a. Kad budeš poznavao sudija koliko poznajem, javi se da porazgovaramo o suđenju, o odlukama, i td. A to kad neko nađe na internetu neki podatak pa krene da priča o njemu, kao da je upoznat sa SIME, to je nebuloza! Jer to što si u slobodno vreme pročitao neke stvari po internetu ništa ne znači! Ja moje sve vreme posvećujem tome, ne slobodno vreme! U Slovačkoj je dozvoljeno izlaganje kupiranih pasa, pre 40 dana sam došla sa izložbe. U Češkoj nije dozvoljeno. U Italiji gore nije, dole jeste. U Rumuniji jeste, u Austriji nije. I td... U SRBIJI JESTE!!!
Ovo sve govorim kako ZNAM, nigde ne čitam, nego sednem u kola i pređem 1700km do Italije i vidim, kao i do drugih zemalja u Evropi.
 
Čudno je da ti sa tako bogatom međunarodnom izložbenom karijerom nemaš pravu informaciju kakav je stav u Evropi po pitanju kupiranja. Ako računaš kinološke rupe poput Srbije, Rumunije, Uzbekistana, Avganistana... kupiranje je stvarno dozvoljeno... JOŠ NEKO VREME.
Hajde izloži svog kupiranog psa u Francuskoj, Nemačkoj, Austriji, Španiji, Poljskoj, Sloveniji, bilo gde u Skandinaviji....
 
Lovac za svog NLT izvadi kod veta potvrdu da je keru lija odgrizla rep i teraj! Cak i u zemljama gde su izuzetno jaki pokreti zelenih postoji nacin da se zaobidju propisi. Licno, nisam pristalica kupiranja i to je jedini razlog sto je (za neku buducnost) prevagnula malinoa ispred francuskog boserona posto mi inace po svim ostalim osobinama podjednako odgovaraju obe rase. Ali kod nekih rasa, bas kod cane corso recimo, predug (i pretezak) rep moze vremenom da dovede do displazije kukova a kad se to desi, vec je kasno i kupiranje ne pomaze.
 
Čudno je da ti sa tako bogatom međunarodnom izložbenom karijerom nemaš pravu informaciju kakav je stav u Evropi po pitanju kupiranja. Ako računaš kinološke rupe poput Srbije, Rumunije, Uzbekistana, Avganistana... kupiranje je stvarno dozvoljeno... JOŠ NEKO VREME.
Hajde izloži svog kupiranog psa u Francuskoj, Nemačkoj, Austriji, Španiji, Poljskoj, Sloveniji, bilo gde u Skandinaviji....

Ja sam odlično zadovoljna zakonom u EU, a ti si se borio da dokažeš ovde kako u Srbiji nema više šanse da prođe kupiranje i tralala! Ja sam rekla o tome, nema potrebe da otvaraš druge teme, o kojima se jasno zna i što sam spomenula i sama da je negde zabranjeno, negde nije. Toliko o tome.

Lovac za svog NLT izvadi kod veta potvrdu da je keru lija odgrizla rep i teraj! Cak i u zemljama gde su izuzetno jaki pokreti zelenih postoji nacin da se zaobidju propisi. Licno, nisam pristalica kupiranja i to je jedini razlog sto je (za neku buducnost) prevagnula malinoa ispred francuskog boserona posto mi inace po svim ostalim osobinama podjednako odgovaraju obe rase. Ali kod nekih rasa, bas kod cane corso recimo, predug (i pretezak) rep moze vremenom da dovede do displazije kukova a kad se to desi, vec je kasno i kupiranje ne pomaze.

kao i u većini stvari, slažem se, potvrđeno i kod mog veterinara iz iskustva.

Kupiranje je i kod nas zabranjeno, ali će ga, na žalost biti sve dok se takvi psi ocenjuju. Dotle svakome po volji.

Meni je to ok. ;)
 
Pre, sad već može se reći četiri godine nabavio sam malog rotvajlera (mužjak).Tada je već bilo doneto pravilo da se kučićima ne kupiraju repovi,mada sam ja dosta o tome razmišljao i u mom razmišljanju on je narastao tako da tada više nije bilo smisla odseći mu rep.Moram reći da se sada posle ove četiri godine kajem što to nisam uradio jer se ispostavilo da bi kupanje psa i borba protiv buva bila znatno lakša (uzgred najviše ih ima u korenu repa,a on baš ne voli kada ga tamo šamponiram).Da napomenem on nije maza i nisam želeo od njega to da stvorim.Ima veliko dvorište,a na žalost mačak mu je najbolji prijatelj pa buve dele zajedno.Razmišljam da nabavim ženku rotvajlera ali svaki sledeći kojeg budem imao (a nadam se da hoću) mora imati kupiran rep.Izgleda lepše i za održavanje je lakše...
 
A ti ,ako slu;ajno dobiješ vaške, slobodno odseci sebi uvo , jer vaški ima najviše oko ušiju :per:
Ako pitaš nekog veterinara, sigurno će te uputiti u delovanje preparata kao što su Advocate, Advantix, Frontline Combo, Kiltix i sl. ..........,
Kupiranje repa em je zabranjeno zakonom, em odraslom psu niko normalan to nebi radio jer bi ga bolelo sačuvaj Bože ....!
 
A ti ,ako slu;ajno dobiješ vaške, slobodno odseci sebi uvo , jer vaški ima najviše oko ušiju :per:
Ako pitaš nekog veterinara, sigurno će te uputiti u delovanje preparata kao što su Advocate, Advantix, Frontline Combo, Kiltix i sl. ..........,
Kupiranje repa em je zabranjeno zakonom, em odraslom psu niko normalan to nebi radio jer bi ga bolelo sačuvaj Bože ....!

...ili bi morao da se uvodi u anesteziju a to bas kod odraslih rotova (gledala slucaj psa sa sapom upetljanom u zicu) jako ruzno i mucno izgleda. I za sve ostalo :amen: Pse ne treba precesto kupati, izuzetak su pudle, maltezeri i ostali "takvi", sve se resi cetkanjem. A preparati kao sto su Duowin, Frontline, Advocate, Adwantix... ce resiti problem spoljasnjih (a neki i unutrasnjih) parazita na duzi period od preparata tipa Neostomosana koji deluju... pa... do prve bare! :zcepanje:
 
ma da,nema potrebe odsecati rep!da bude opasniji?da ima manje vaski?da bude lepsi?Mislim bio bi lepsi i ja,bez usiju,sto rece Pavlet,bez nosa,mozda opasniji ili da ga vise ne cesem...besmisleno!
 
Pre, sad već može se reći četiri godine nabavio sam malog rotvajlera (mužjak).Tada je već bilo doneto pravilo da se kučićima ne kupiraju repovi,mada sam ja dosta o tome razmišljao i u mom razmišljanju on je narastao tako da tada više nije bilo smisla odseći mu rep.Moram reći da se sada posle ove četiri godine kajem što to nisam uradio jer se ispostavilo da bi kupanje psa i borba protiv buva bila znatno lakša (uzgred najviše ih ima u korenu repa,a on baš ne voli kada ga tamo šamponiram).Da napomenem on nije maza i nisam želeo od njega to da stvorim.Ima veliko dvorište,a na žalost mačak mu je najbolji prijatelj pa buve dele zajedno.Razmišljam da nabavim ženku rotvajlera ali svaki sledeći kojeg budem imao (a nadam se da hoću) mora imati kupiran rep.Izgleda lepše i za održavanje je lakše...


A od kud to da rot bez repa lepo izgleda? Meni je najstrasnije bas kod rotova da im ne ostave ni desetak cm repa, kao da im ga cupaju iz korena.

Proitiv buva,krpelja i ostalih poshasti nabrojase ljudi savrsena sredstva, a to bi mogao i macki da das.

Hvala Bogu da na izlozbama nema vise kupiranih pasa, na taj nacin je sakacenje pasa i otislo u istoriju.
 
Hvala Bogu da na izlozbama nema vise kupiranih pasa, na taj nacin je sakacenje pasa i otislo u istoriju.[/QUOTE]

Ja licno ne mislim da je to sakacenje psa ako za to postoji dobar razlog,a za vecinu pasa je postojao(upale uha,distorzija kuka itd.) konkretno kod rota se rep sekao jer su oni korsceni za vucu kolica(izmedju ostalog),pa da nebi doslo do bespotrebnih povreda i patnje psa jednostavnije je bilo da se rep ukloni.
 
Hvala Bogu da na izlozbama nema vise kupiranih pasa, na taj nacin je sakacenje pasa i otislo u istoriju.

Ja licno ne mislim da je to sakacenje psa ako za to postoji dobar razlog,a za vecinu pasa je postojao(upale uha,distorzija kuka itd.) konkretno kod rota se rep sekao jer su oni korsceni za vucu kolica(izmedju ostalog),pa da nebi doslo do bespotrebnih povreda i patnje psa jednostavnije je bilo da se rep ukloni.[/QUOTE]




Da, aj da za rota i nadjemo objasnjenje . U Rotenburgu je vukao kolica mesara pa otuda i ime, a i rasa. Nego, znas od kad ne vuce vise?:D

Tako mantraju i za lovacke pse, ali opet ne sve, smeta rep u lovu. Kod jorkija je rep smetao dok su u Velsu isli sa rudarima u rudnike da love
pacove. Nego vec 100 godina jorki je samo "damski " pas, a kupirani su im repovi do juce.

Ne, nema objasnjenja ni nikakvog iopravdanja za ta sakacenja. Usi moraju da se ciste, ovaj moj ima klempave usi ( kao uostalom i barem 50% vrsta
pasa) , ali nikada nije imao zapaljenje uha. Zapaljenje uha dobijamo i mi ljudi, a imamo "kupirane" ushi:D

Problem je u nama, ljudima, nekoj nasledjenoj predstavi o izgledu rota, dobermana, boksera, tesko se privikavamo na taj izgled sa repom i
klempavim usima. Sa kupiranim usima izgledaju opasnije, sa klempavim vise neke dobrice, a mi zelimo opasnog psa.
 
Ja licno ne mislim da je to sakacenje psa ako za to postoji dobar razlog,a za vecinu pasa je postojao(upale uha,distorzija kuka itd.) konkretno kod rota se rep sekao jer su oni korsceni za vucu kolica(izmedju ostalog),pa da nebi doslo do bespotrebnih povreda i patnje psa jednostavnije je bilo da se rep ukloni.




Da, aj da za rota i nadjemo objasnjenje . U Rotenburgu je vukao kolica mesara pa otuda i ime, a i rasa. Nego, znas od kad ne vuce vise?:D

Tako mantraju i za lovacke pse, ali opet ne sve, smeta rep u lovu. Kod jorkija je rep smetao dok su u Velsu isli sa rudarima u rudnike da love
pacove. Nego vec 100 godina jorki je samo "damski " pas, a kupirani su im repovi do juce.

Ne, nema objasnjenja ni nikakvog iopravdanja za ta sakacenja. Usi moraju da se ciste, ovaj moj ima klempave usi ( kao uostalom i barem 50% vrsta
pasa) , ali nikada nije imao zapaljenje uha. Zapaljenje uha dobijamo i mi ljudi, a imamo "kupirane" ushi:D

Problem je u nama, ljudima, nekoj nasledjenoj predstavi o izgledu rota, dobermana, boksera, tesko se privikavamo na taj izgled sa repom i
klempavim usima. Sa kupiranim usima izgledaju opasnije, sa klempavim vise neke dobrice, a mi zelimo opasnog psa.[/QUOTE]

Pa za to si u pravu nekim psima bi trebalo da prestane da se sece rep jer im vise" ne smeta" ,usi takodje.Da se ja nesto pitam dao bih da "vlasnik" odluci dali ce da sece ili ne , ali bi secenje mnogo poskupelo i to bi radili samo pojedinci koji stvarno to znaju da urade kako treba.
 
D

Pa za to si u pravu nekim psima bi trebalo da prestane da se sece rep jer im vise" ne smeta" ,usi takodje.Da se ja nesto pitam dao bih da "vlasnik" odluci dali ce da sece ili ne , ali bi secenje mnogo poskupelo i to bi radili samo pojedinci koji stvarno to znaju da urade kako treba.

MIslim da ce se promeniti ( kod nas, ljubitelja pasa, ili konzumenata) taj pojam estetike pa cemo i u psu sa klempavim usima i repom
videti lepog i atraktivnog psa.

Inace, nemacki lovacki lobi uspeo je da da se ova zabrana kupiranja ne odnosi i na lovacke pse.
 
Kupiranje podrzavam jedino u cilju prevencije displazije kukova recimo kod pominjanih CC. Za usi ne postoji valjani razlog, lenjost vlasnika nije opravdanje a "estetika" tek ne zasluzuje pomen kao valjan razlog. Recimo, u Bugarskoj psima seku samo jedno uvo ali takodje imaju i neki obicaj bacanja pasa, onako, lici na kamena s' ramena.
 
Pa video sam dobermana celokupno kupiranog,samo rep kupiran i ne kupiran i iskreno ne smeta mi ni jedno od ta tri svaki je lep na svoj nacin,dok je rot moram priznati malo lepsi bez repa,DA sa kupüiranim usima izgleda opasno ali je lepsa bez kupiranja,CC ne kupiran je lep a lep je i kupiran sta znam svi su lepi na svoj nacin ali ako je kupiranje nepotrebno pa ostavio bih psa onakvog kakav jeste da ne mucim sebe i njega istovremeno.Moj nlt je kupiran ali tako sam ga dobio,da je bio ne kupiran ostao bi ne kupiran posto kod mene ne ide na jamarenje jedino sto ulovi je neki pacov ako se desi u 100 godina, juri macke(iako mu branim kad vidim) i slicno
 

Back
Top