Svinje kao Kucni Ljubimci

Bio je jedan lep film sa prasencetom... Mislim da se zvao "Bejb"...
Generalno - zašto da ne?
Ali u našim uslovima sa našim navikama - teško!
Našao bi se neko blizak ko bi u njemu video samo šunke i kobasice! :cry:
 
U Americi su patuljaste svinje (potbellied pigs) prilicno popularni ljubimci. Mislim da se kod nas zovu vijetnamsko prase.
Ovo minijaturno treba uzeti sa rezervom, jer to su zivotinje koje narastu od 40 do 75 kg (doduse jeste minijaturno spram ovih domacih svinja od 300kg).
Svinje su jako pametne, i cak ciste zivotinje (vole da se rashladjuju kada je toplo, ali za to im moze posluziti cista voda, a ne blato). Lako se navikavaju na "kucni red", i dobro se slazu sa drugim zivotinjama. Mogu se cak izvoditi i u setnju (stavlja im se am za pse).
Ipak, mislim da ce kod nas tesko doziveti popularnost kao kucni ljubimci, jer ipak je ovo narod koji od svinjokolja pravi takmicenje. :evil:
 
Evo nekih... 8)

lucy0.gif
littlepiggiesmuddynose.jpg


Penelope%20&%20Homey%204-30-02.jpg


pig&goat1.jpg


176693965.jpg
potbelliedpig.jpg
 
www mira:
Na ovom lepom podforumu postoji topic HUMOR tako da je ovo pitanjce trebalo tamo da se postavi.

Nije tacno. Pitanje nije smijesno niti je postavljeno s namjerom da nekoga zasmije. Zalosno je ono, sto neko pomenu, sto nasi ljudi od svinjokolja prave divnu zabavu... Razumijem svrhu, ali ne mora se pretvoriti u ludu pijanku. Tako da bi, bar kod nas, vlasnika jednog tzv. Vijetnamskog praseta komsiluk salijetao sa pitanjem kada kolje i treba li pomoc... Uzas.

Znate, psi su nekada imali apsolutno drugaciju funkciju nego sto je imaju danas. Miro, ne vjerujem da tvoje preslatke pudlice love, cuvaju ovce ili nesto slicno. A to je prvobitna namjena psa. Zbog toga je pripitomljen cak u neolitu. Nije bio maza niti sladak drugar za popodnevne setnje.

To sto smo mi opsjednuti hranom, pogotovu mesom (poslijedica ratova i gladnih godina koje su prezivljavali nasi stari, pa svesrdno prenose utiske na nas) ne znaci da prase ne moze biti ucetkano, slatko, sa masnicom, blesavo i vjeran drug.

Licno ne bih drzala prase niti bilo sta vece od ribice jer selim, necu imati gdje, ali ako jednom budem imala kucu zelim, osim psa, macki, ribica jedno magarence, mozda neke kokice, patkice, mozda prasence... Ko zna? Kao dijete sam zivjela na selu i naucila da i kokosku dozivim kao mazu koja moze da mi cuci u krilu...
 
Slazem se, upravu si.Slucajno znam da su pudle nekada bile lovacki psii odlicno su poentirale u vodi. Danas su to salonski psi .kucni ljubimci .
I ja bih da mogu imala citav mali zoo vrt. I u principu svaka zivotinja moze da bude kucni ljubimac samo se postavlja pitanje realnog.Bila je jedan reportaza o nekoj zeni koja je drzala svinju kao kucnog ljubimca. Bilo bi smesno da nije bilo zalosno i taj ljubimac je na kraju zavrsio na farmi. Pozdrav
 
hm... svinja...Ja mislim da moze...Nego tu se meni javlja jedno drugo pitanje, posto mislim da kucni ljubimac moze biti skoro svaka zivotinjica, ako joj se obezbede dobri uslovi(osim kita hihihi), da li svinja ima prirodno neugodan miris, da li joj koza ili sta god vec smrdi, jer ako je na ovo odgovor potvrdan i koliko god je kupali ona i dalje smrdi mislim da nije bas pogodna za ljubimca. Ali ako se da oprati onda je sve ok, zar ne? :?:
 
Koliko ja znam, samo ljudi su krivi sto svinje smrde! Da se zapitamo sta smo to mi, kada dozvoljavamo da nesto sto mi treba da jedemo zivi u sopstvenom izmetu, prljavo i zaudara na kilometre. Neko je vec pomenuo kako je svinja izuzetno uredna i cista zivotinja, samo mnogo voli da se brcka, sto joj se moze omoguciti, kao sto je receno i u vodi, a ne u blatu, prljavoj vodurini i odlivaanjima iz septickih jama...

Dakle, kao prvo, svinjsko meso nije NIMALO zdravo, pretjerano je masno. Dalje, svinje ne moraju biti onako ogromne, jer to po prirodi i nisu. Onu salcinu im trpaju ljudi, nemajuci pojma da truju sopstvenu hranu. Onda, ne smrde, uredne su, vole vodu, pa nema frke oko kupanja. Ipak, ako neko hoce svinju za ljubimca, treba da ima neko dvoriste. Znam mnoge ljude koji svoje rotvajlere i doge drze u jednosobnom stanu u centru grada i vikendom ih na lancu vode da prosetaju. Podjednako je to lose koliko u takvim uslovima uzgajati svinju. I gotovo se mogu zakleti da bi bilo seljackih komentara, u fazonu "kad koljes", sto bi vlasnika svinje moglo prilicno uvrijediti. Mislim, zamisli da mi se pojavi neko i pita koliko bi kostalo krzno moje macke! Tako da drzanje i nije bas sjjno na nasem podrucju, no necu o tome, vec sam se izjasnila.

I obavezno pogledajte onaj slatki folmic "BEJB", koji govori o ovome.
 

Back
Top