koji su to pokazatelji razvoda ili 2 braka u natalnoj karti?

Jedan od pokazatelja razvoda je loša serija 7 (znak na vrhu, vladar, Venera, znak Vage). Ukoliko je dispozitor vladara sedmog polja loše postavljen do razvoda će verovatno doći, pogotovu ako je umešan Uran. Ista stvar i ako se u sedmom polju nalazi aflikovani Uran. Mislim da treba da postoji i loš odnos između sedmog i osmog polja, jer sedmo je prvi brak, a osmo je smrt (smrt braka). Ukoliko dođe do razvoda, kroz osmo polje se posmatra alimentacija i uopšte sve stvari koje se dobijaju posle razvoda.
Pokazatelji više brakova su dvojni znaci (Ribe, Strelac, Blizanci, Devica). Ukoliko se vrh sedmog polja, ili vladar sedmog polja nalazi u nekom od ovih znakova i ima mnogo aspekta postoji mogućnost više brakova. Treba se pogledati i deveto polje (drugi brak). Ako je vladar Ascendenta, ili Sunce u devetom u dobrom aspektu sa Venerom, Jupiterom ili vladarem petog polja, natus pronalazi sebe u drugom braku.
 
Jedan od pokazatelja razvoda je loša serija 7 (znak na vrhu, vladar, Venera, znak Vage). Ukoliko je dispozitor vladara sedmog polja loše postavljen do razvoda će verovatno doći, pogotovu ako je umešan Uran. Ista stvar i ako se u sedmom polju nalazi aflikovani Uran. Mislim da treba da postoji i loš odnos između sedmog i osmog polja, jer sedmo je prvi brak, a osmo je smrt (smrt braka). Ukoliko dođe do razvoda, kroz osmo polje se posmatra alimentacija i uopšte sve stvari koje se dobijaju posle razvoda.
Pokazatelji više brakova su dvojni znaci (Ribe, Strelac, Blizanci, Devica). Ukoliko se vrh sedmog polja, ili vladar sedmog polja nalazi u nekom od ovih znakova i ima mnogo aspekta postoji mogućnost više brakova. Treba se pogledati i deveto polje (drugi brak). Ako je vladar Ascendenta, ili Sunce u devetom u dobrom aspektu sa Venerom, Jupiterom ili vladarem petog polja, natus pronalazi sebe u drugom braku.

Ako je vrh 7 kuce u ribama, a inace 7. kuca je prazna, znaci vladar 7. u ovom slucaju je neptun koji se smestio u 4. kuci u strelcu i pravi aspekte sa :06 Trine Sunce – Neptun; 58 Sextile Neptun - Pluton
Sto se tice Urana on se nalazi u 3. kuci u strelcu i ima aspekt sa venerom: 89 Trine Venera - Uran
8. kuca je u ovnu a 9. kuca u biku
Postoji li verovatnoca da ce do razvoda doci? :confused:
 
7 polje se uvek gleda kada je u pitanju brak, da li je neko rodjen za drugi brak... to ce reci vladar 1 u 3 ili 7 u 9. Svaki sledeci brak se racuna drugom kuceom od one koja u tom trenutku prestavlja brak 7 , 9, 11. 8 polje je polje posle razvoda, ako je nekom ok 8 polje to moze znaciti da ce se osoba bolje osecati nakon razvoda nego u braku, naravno da su u znaci vazni ali najvazniji je dispozitor tj. polje i znak gde je otisao vladar 7...nadalje i sam natus se posmatra kroz svaku drugu od 1 , npr. ako udje u drugi brak onda treba gledati i 3 i njenu simboliku.
 
7 polje se uvek gleda kada je u pitanju brak, da li je neko rodjen za drugi brak... to ce reci vladar 1 u 3 ili 7 u 9. Svaki sledeci brak se racuna drugom kuceom od one koja u tom trenutku prestavlja brak 7 , 9, 11. 8 polje je polje posle razvoda, ako je nekom ok 8 polje to moze znaciti da ce se osoba bolje osecati nakon razvoda nego u braku, naravno da su u znaci vazni ali najvazniji je dispozitor tj. polje i znak gde je otisao vladar 7...nadalje i sam natus se posmatra kroz svaku drugu od 1 , npr. ako udje u drugi brak onda treba gledati i 3 i njenu simboliku.

O'š primer serije 7 i 9?
Izvoli: http://i49.tinypic.com/15fhgcz.gif

Ko tu nosi 2 braka? Natus ili partner? :kpozdrav:
 
Sa jedne strane radnja se vrti oko sedmog polja koje je partnerovo polje i aspekata koji su i njegovi i tvoji, poput Venere i Saturna koji daje vernost. Sa druge strane Venera Neptun daje preljube. Pocetnici ove stvari ne mogu odrediti, ko je veran a ko neveran.

Merkur je tvoj, ti biras takve. Ili partnera bez braka koji kasnije ima paralelnu vezu. Tacnije, u igri su tri veze. Venera Neptun nikad ne moze dati da polje ljubavi bude cisto.

Drzis i pokusavas da odrzis ono sto sto nije izvodljivo odrzati (Merkur, Jupiter, Saturn...) Merkur iz polja III nastoji uvek obnoviti i ne pusta. Sudbina ti nije dala da se samorealizujes na frontu ljubavi i na istu je bolje zaboraviti.
 
Ako je vladar Ascendenta, ili Sunce u devetom u dobrom aspektu sa Venerom, Jupiterom ili vladarem petog polja, natus pronalazi sebe u drugom braku.

Netacno.

Jedan od pokazatelja razvoda je loša serija 7 (znak na vrhu, vladar, Venera, znak Vage).....

Netacno. Znak ne moze biti na vrhu, vec osa moze padati u znak. Vaga ne donosi razvod niti vladar Venera.

(Ribe, Strelac, Blizanci, Devica). Ukoliko se vrh sedmog polja, ili vladar sedmog polja nalazi u nekom od ovih znakova i ima mnogo aspekta postoji mogućnost više brakova.

Netacno. Vise brakova ukoliko vladar pravi jace kvadrature ili aspekte sa maleficima. Tek nakon toga, ukoliko polje pada u navedene dvojne upliv se pojacava. Sa svetlima prosperitet po simbolici i uzajamnim vezama.
 
Sa jedne strane radnja se vrti oko sedmog polja koje je partnerovo polje i aspekata koji su i njegovi i tvoji, poput Venere i Saturna koji daje vernost. Sa druge strane Venera Neptun daje preljube. Pocetnici ove stvari ne mogu odrediti, ko je veran a ko neveran.

Merkur je tvoj, ti biras takve. Ili partnera bez braka koji kasnije ima paralelnu vezu. Tacnije, u igri su tri veze. Venera Neptun nikad ne moze dati da polje ljubavi bude cisto.

Drzis i pokusavas da odrzis ono sto sto nije izvodljivo odrzati (Merkur, Jupiter, Saturn...) Merkur iz polja III nastoji uvek obnoviti i ne pusta. Sudbina ti nije dala da se samorealizujes na frontu ljubavi i na istu je bolje zaboraviti.
Kakve biram?
Ja nemam retro planeta - pa se nisam vraćala na stare ljubavi. To znaju "oni" :) Tu ne treba mnogo objašnjenja zašto, sem za one koji uče.
Ovaj opis ne pripada meni, već njima. Ali to su i predbračne veze(čak 3 duže). Nijedna se nije obnavljala. Niti održavala "iza ledja".
Sudbina?
Hvala, Kamael. (....ali da kažeš nekom da zaboravi na ljubav - pa to je greh!)
 
Poslednja izmena:
(....ali da kažeš nekom da zaboravi na ljubav - pa to je greh!)

Ako se negira detetov gnev, to ce uticati na njegovu srecu i osecanja da je voljeno. Nikakva kasnija neznost - nov polozaj u drustvu, "mnogi ljudi koji vas vole" nece ponistiti rano lisavanje, sve dok se ne oslobodi prvobitno osecanje koje je negirano.

Mnoge osobe svoju besmrtnu ljubav dokazuju recima, ali kad je osecanje blokirano, uveravanja o ljubavi obicno su besmislena.
 
Kakve biram?
Ja nemam retro planeta - pa se nisam vraćala na stare ljubavi. To znaju "oni" :) Tu ne treba mnogo objašnjenja zašto, sem za one koji uče.
Ovaj opis ne pripada meni, već njima. Ali to su i predbračne veze(čak 3 duže). Nijedna se nije obnavljala. Niti održavala "iza ledja".
Sudbina?
Hvala, Kamael. (....ali da kažeš nekom da zaboravi na ljubav - pa to je greh!)

obično nadprosečno inteligentni ljudi imaju više retro planeta... nema veze sa vraćanjem starim ljubavima.
uticaj retro planete određuje polje, znak, aspekti... + simbolika same planete i kao vladara.
 
Znak na vrhu 7 kuće će primarno pokazati šta očekujemo od braka i kako on počinje, bitno je da li se i koji znak nastavlja u 7. Kuća i aspekti vladara 7. kuće će pokazati šta od braka dobijamo, najbolje je da kao rezultanata on ode u znak snažan za sebe. Dispozicija je takođe vredna pažnje.
Za Vladara 7 kuće nije napoželjnije da se nađe u nekom od dvojnih znakova: Vodolija, Blizanci, Ribe,pa čak i Rak ili Vaga( mada je ona najmanje ,,opasna").
*da je u nekoj od promisorskih kuća(12,8,6)
*obratiti pažnju na aspekte Venere i Meseca(u ženskom) Sunca ( u muškom) horoskopu.
*tek na kraju pogledati šta ima u znaku Vage-da li su grupisane planete tu, ona nije najvažniji faktor, samo dopunjava priču.
Aspekti koji ruše brak takođe su:
Venera loš aspekt Uran, vladar 7 u lošem aspektu sa Uranom,u ženskom Mesec u muškom Sunce-loš aspekt sa Uranom, Marsom. Venera loše apektovana od Plutona. Loš aspekt vladara 1. i vladara 7 uvek govori o antagonizmu karaktera. Retro Venera može da odloži brak ili da do njega ne dođe ako je loše postavljena, Venera u 12 kući, vladar 7 kuće retrogradan i u 12, vladar 7 ili Venera na 29 stepenu bilo kog znaka. Ovo su neke tipične stvari, da ne napominjem da se ne uzima zdravo za gotovo ako postoji 1, 2... pokazatelja.
Potencijalne sledeće brakove nakon ose 1/7 posmatrati kroz osu 3/9, a obratiti pažnju da li je nakon razvoda natusu bolje u tom stanju da živi kroz 5 kuću ( dobri aspekti 5 i 8) pa možda i ne poželi 2 brak.
 
Meni ne gine razvod ako uopšte i nađem potencijalnog mužeka :lol:
Mogu da sagradim kulu od pokazatelja razvoda...i već mi je unapred muka od toga..pošto mi to deluje kao jako smorna stvar za prolaziti i najveća mi je želja da se mirno skrasim..u nekoj budućnosti.

Dobar tekst...mogla bih još dodati uticaj fiksnih zvezda..recimo moj DC je na Algolu...što definitivno loše utiče i na brak ali prvenstveno na odnose sa suprotnim polom.
 
wild child@ fiksne zvezde su mi omiljnea oblast, jer su povezane sa mitologijom, a praksa je pokazala da svako živi neki deo nekog mita u zavisnosti od sazveđa iz kojeg je f.z , nisam htela da budem preopširna, jer one ustvari samo upotpunjuju sliku o kojoj ,,vrišti" čitav natusov natal :)
Da se osvrnem na tvoj Dsc- to što je Algoj ,,najnasilniji" ( sazveđe Persej), ako neko ima zakačeno nešto na f.z. obavezno treba gledati koje prirode je ta f.z (u ovom slučaju Mars, Saturn) tek onda videti šta oni kod natusa natalno rade i o kojem delu priče pričaju,pa možda će biti mesar ili hirurg, ako ne voliš mafijaše-nešto plutonovski ;) Zezam se- kada je vrh kuća u konjunkciji sa nekom f.z treba biti obazriv, jer to čak ne mora ništa da znači-ako nije rađena rektifikacija natala, jer kuće se najbrže uslovno rečeno kreću, pa ako ne znaš baš pravo vreme rođenja-nego ti je rekla npr mama po sećanju, nećeš to uzeti ozbiljno (Algol), drugačije bi bilo da je neka planeta na Algolu, tu minuti ne igraju neku ulogu.
 
Može li neko da mi kaže hoćemo li on i ja imati po dva ,,braka"? Postaviću svoju natalnu ( ja sam blizanac devica) i njegovu ( devica devica). Rečeno mi je da duga i ozbiljna veza može u natalu da se predstavi kao brak. Može li da se vidi u kom periodu života će nastupiti taj brak? Hvala vam unapred!


mi-1.png


t-1.png
 
sve u astrologiji je predstavljeno sa mogucnostima,
ti mozes da pogledas i kakav bi ti bio 5 brak ako zelis ali je pitanje da li ce do njega doci,tacnije natusova iliti tvoja odluka.

za razvod je u najvecem broju zasluzan Uran,VIIp u Vodoliji,pogotovo ako je vladar neslavno postavljen

vladar VII p u losem aspektu sa Uranom,kod vladara VII u egz. kvadratu ili opoziciji sa UR razvod je zasiguran,bar je bio u primerima koje ja znam,

srusena Venera kao signifikator braka moze da donese razvod,ako je npr.u padu ili izgonu a pritom je napadnuta od strane maleficnih planeta

- - - - - - - - - -

procitala sam sunce kvadrat mars ,,place mi se .........................

u zenskom hor.taj aspekt mze da govori o promeni partnera u braku
 
pri vrhu sedme imam mesec, a vladar ove kuce, saturn, je u blizancima... nema dobar aspekt sa mesecom, ali sa uranom ima trigon, a sa suncem i merkurom konjukcije...

znachi jeste u blizancima, u 11 kuci...
mesec i venera imaju opoziciju...
u vagi je uran...

imam venera kvadrat uran, ali vladar sedme ima trigon sa uranom... venera kvadrat pluton... imam i retro veneru u 12 kuci... i brak iza sebe...:p
 

Back
Top